Apžvalginis NBA reitingas: visų komandų vasaros darbai ir sezono perspektyvos (5) II dalis

Spalio 16 d., 14:00
Lietuvių klubai ir vėl turėti varžytis atkrintamosiose, bet tarp pagrindinių pretendentų į titulą nepatenka (Scanpix nuotr.)
Lietuvių klubai ir vėl turėti varžytis atkrintamosiose, bet tarp pagrindinių pretendentų į titulą nepatenka (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Likus vos dienai iki Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono starto, portalas Krepsinis.net sugrįžta su tradiciniu šios lygos klubų reitingu.

Kol sezonas dar neprasidėjo, komandas galima vertinti pagal per vasarą nuveiktus darbus – pokyčius sudėtyje, trenerių štabe ir komandos vadovybėje, tvarkymąsi su „algų kepure“ ir ateities planus. Vertinant žaidėjų individualias savybes dėmesys atkreiptas ir į Vasaros lygos bei ikisezonines kovas.

Antrojoje reitingo dalyje apžvelgsime komandas, kurias artėjančio sezono atkrintamosiose veikiausiai išvysime. Tai vertinta atsižvelgiant į komandų pasiskirstymą konferencijose bei potencialų pajėgumą.

Prognozuojant klubų starto penketus neatsižvelgta į tai, kurie krepšininkai šiuo metu gydosi traumas ir gali praleisti sezono pradžią. Jei žaidėjas sezono viduryje keitė komandą, nurodyta tik ta statistika, kurią jis rinko apsivilkęs naujosios komandos marškinėlius.

REKLAMA

16. Detroito „Pistons“

Drummondas, Griffinas Drummondas, Griffinas

Prognozuojamas starto penketas:

Andre Drummondas (25 metai, 210 cm, JAV – 34 min., 15 tšk., 16 atk. kam., 3 rez. perd.).

Blake‘as Griffinas (29 metai, 208 cm, JAV – 33 min., 19,8 tšk., 6,6 atk. kam., 6,2 rez. perd.).

Reggie Bullock (27 metai, 200 cm, JAV – 28 min., 11,3 tšk., 2,5 atk. kam., 1,5 rez. perd.).

Luke‘as Kennardas (22 metai, 195 cm, JAV – 20 min., 7,6 tšk., 2,4 atk. kam., 1,7 rez. perd.).

Reggie Jacksonas (28 metai, 190 cm, JAV – 27 min., 14,6 tšk., 2,8 atk. kam., 5,3 rez. perd.).

REKLAMA

Vasaros pliusai. Daug pokyčių „Pistons“ sudėtyje jau po sezono neįvyko. Atvyko grėsmingasis Zaza Pachulia ir dėjimų konkursą dar žaisdamas Indianoje laimėjęs Glennas Robinsonas, išvyko rotacijoje itin nefigūravę žaidėjai, iš kurių ryškiausias turbūt yra Bobanas Marjanovičius. Vis dėlto B.Griffino žaidimas komandoje vis dar yra gana nauja patirtis ir kaip jo duetas veiks su A.Drummondu iš tikrųjų pamatysime tik šiame sezone. B.Griffinas praėjusį sezoną demonstravo pavydėtiną universalumą, o sparčiai pastaruoju metu tobulėja ir A.Drummondas. Praėjusiame sezone jo rezultatyvių perdavimų vidurkis pakilo trigubai, o baudų metimų pataikymas šoktelėjo iki ne tokio katastrofiško 61 procento (sezone prieš tai siekė vos 39 procentus). Vasarą į savo arsenalą aukštaūgis bandė pridėti ir tolimus metimus, tačiau ikisezoninėse rungtynėse jie skriejo pro šalį, todėl šių įliejimą į žaidimą dar teks palaukti. Vis dėlto progresas džiugina ir šį sezoną Detroitas turės turbūt universaliausią priekinę liniją. Be to, komandą paliko Stanas Van Gundy ir į tai taip pat galima žvelgti pozityviai. „Pistons“ klube jis jautėsi per daug patogiai ir nuolatiniai nusivylimai jo neišjudino, todėl atėjo laikas permainoms.

Vasaros minusai. Tiesa, S.Van Gundy pakaitalas neatrodo kaip itin geras pasirinkimas. Dwane‘as Casey toli gražu nėra žinomas dėl gero aukštaūgių išnaudojimo, o būtent jie bus šios komandos varomoji ašis. Bus įdomu stebėti, kaip geriausiam praėjusio sezono lygos treneriui pavyks persiorientuoti ir tuo pačiu pakeisti Lietuvos krepšinio gerbėjų nuomonę, dėl prasto Jono Valančiūno išnaudojimo. Didelių netekčių klubas tarsi ir nepatyrė, tačiau pagrindiniu įžaidėju ir toliau laiko R.Jacksoną, kuris geru atakų organizavimu nepasižymi o ir nuolatos praleidžia pusę sezono dėl traumų. Gynėjų liniją dar reikėtų gerokai sutvirtinti.

REKLAMA

Apžvalga. Pokyčiai Detroito klubui turėtų išeiti į naudą. Sunku įsivaizduoti komandą su tokia priekine linija nepatenkant į atkrintamąsias Rytų konferencijoje. Snaiperis L.Kennardas praėjusio sezoną pabaigoje rodė daug žadantį žaidimą ir taip veikiausiai pelnė vietą starto penkete. D.Casey bandymas įrodyti savo, kaip solidaus stratego reputaciją, prasidės su pirmosiomis sezono rungtynėmis.

15. Majamio „Heat“

Heat Heat

Prognozuojamas starto penketas:

Hassanas Whiteside‘as (29 metai, 213 cm, JAV – 25 min., 14 tšk., 11,4 atk. kam., 1 rez. perd.).

Kelly Olynykas (27 metai, 213 cm, Kanada – 23 min., 11,5 tšk., 5,7 atk. kam., 2,7 rez. perd.).

REKLAMA

Justise‘as Winslow (22 metai, 200 cm, JAV – 25 min., 7,8 tšk., 5,4 atk. kam., 2,2 rez. perd.).

Dionas Waitersas (26 metai, 194 cm, JAV – 31 min., 14,3 tšk., 2,6 atk. kam., 3,8 rez. perd.).

Goranas Dragičius (32 metai, 191 cm, Slovėnija – 32 min., 17,3 tšk., 4,1 atk. kam., 4,8 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Į komandą sugrįžo Dwyane‘as Wade‘as ir tai turėtų sušildyti kiekvieno „Heat“ gerbėjo širdį. Neabejotinai aistruolių favoritu būsiantis gynėjas neslepia, kad šis sezonas yra paskutinis jo karjeroje, todėl bilietų pardavimais „Heat“ skųstis ir vėl negalės. Tai – itin stabili ekipa, labai greitai atsigavusi po LeBrono Jameso išvykimą (kitaip nei Klivlandas) ir galinti pasigirti puikia rotacija. Vasarą buvo išsaugotos visos kertinės komandos dalys, o antrasis penketas iš Bamo Adebayo, Jameso Johnsono, Josho Richardsono, D.Wade‘o ir Tylerio Johnsono ne itin nusileidžia pirmajam, o komandoje dar yra veteranai Wayne‘as Ellingtonas ir Udonisas Haslemas bei skraiduolis Derrickas White‘as. Tiesą sakant, starto penketo spėjimas Majamyje yra beveik bergždžias reikalas – praėjusį sezoną jis buvo rotuojamas kaip norima, o bent 19 kartų rungtynes nuo pirmųjų minučių pradėjo 9 skirtingi krepšininkai. Būtent čia ir slypi šio klubo stiprybė. „Heat“ išlieka viena stabiliausių Rytų franšizių, be didelių abejonių ir vėl pateksianti į atkrintamąsias.

REKLAMA

Vasaros minusai. Nė vienas komandos žaidėjas ir toliau nesugeba užsitarnauti tikros žvaigždės statuso, o jau savo statusą įsitvirtinę žaidėjai į Majamį kažkodėl nežiūri. Komandos lyderis G.Dragičius gal ir atvedė Slovėniją į Europos čempionato auksą, tačiau NBA tokios pačios galios jis neturi, o H.Whiteside‘as yra itin viendimensinis žaidėjas iš kurio prašyti komandos draugų įtraukimo į žaidimą ar tolimų metimų tiesiog negalima. Mainų derybos dėl Jimmy Butlerio atvykimo nutrūko su Pato Riley keiksmažodžiais, o „algų kepurė“ sudėliota taip, kad ir kitą sezoną apsipirkinėti laisvųjų agentų rinkoje „Heat“ vadovai tikrai neis. Vargu ar G.Dragičius ir T.Johnsonas atsisakys „žaidėjų opcijos“ savo kontraktuose, pagal kurias kitą sezoną uždirbs po 19 mln. JAV dolerių, todėl „Heat“ dar kurį laiką veikiausiai liks tik vidutiniokais.

Apžvalga. Erikas Spoelstra yra vienas stabiliausių strategų visoje NBA, tačiau ir jis nesugeba laimėti nepasitelkęs žvaigždžių galios. Titulus nuo pat 1997-ųjų „Heat“ treneriu štabe dirbantis E.Spoelstra matė tik komandą tempiant žvaigždėms D.Wade‘ui, Shaquille‘ui O‘Nealui, L.Jamesui ir Chrisui Boshui. Titulai į Majamį artimiausiai metais neatvyks ir teks vėl pasitenkinti pirmuoju arba atkrintamųjų etapu.

REKLAMA

14. Naujojo Orleano „Pelicans“

Davisas Davisas

Prognozuojamas starto penketas:

Anthony Davisas (25 metai, 208 cm, JAV – 36 min., 28,1 tšk., 11,1 atk. kam., 2,3 rez. perd.).

Juliusas Randle‘as (23 metai, 206 cm, JAV – 27 min., 16,1 tšk., 6,3 atk. kam., 1,8 rez. perd.).

Solomonas Hillas (27 metai, 200 cm, JAV – 16 min., 2,4 tšk., 3 atk. kam., 1,8 rez. perd.).

E‘Twaunas Moore‘as (29 metai, 194 cm, JAV – 32 min., 12,5 tšk., 2,9 atk. kam., 2,3 rez. perd.).

Jrue Holiday‘us (28 metai, 194 cm, JAV – 36 min., 19 tšk., 4,5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Po daugelio lygos gerbėjų radaru vasarą praskrido žinia, kad J.Randle‘as persikėlė iš Los Andželo į Naująjį Orleaną. Universalus aukštaūgis buvo rezultatyviausias „Lakers“ krepšininkas ir turėtų puikiai rasti savo vietą šalia A.Daviso. Jis yra turbūt arčiausiai, ką „Pelicans“ galėjo rasti į išvykusio DeMarcuso Cousinso vietą ir turėtų labai džiaugtis, kad jį gavo. Ne itin įvertintas yra ir pasipildymas Elfridu Paytonu. Jis yra šiek tiek nuvertintas, nes nėra pajėgus nešti pagrindinio įžaidėjo rolės, tačiau turėjo tai daryti didžiąją karjeros dalį Orlande ir Fynikse. Kaip rezervinis įžaidėjas jis turėtų itin pasitarnauti Naujojo Orleano ekipai. Prieš pat sezoną mainais komandą papildė solidus ir patyręs snaiperis Wesley Johnsonas. Įdomus sprendimas yra pasikviesti ir ir Jahlilą Okaforą, kuris neabejotinai turi talento puolime, tačiau savo vietos NBA dar nerado. Ši rizika gali itin pasiteisinti, o ir gautas jis nebrangiai, tad kodėl gi ne?

Vasaros minusai. Neabejotinai skaudus smūgis komandai turėjo būti D.Cousinso išvykimas. A.Daviso nuolat užstotas aukštaūgis nusprendė pasirinkti lengvesnį kelią ir už minimalius pinigus išvyko į Oklandą. Vis dėlto komanda antrojoje sezono pusėje ir be jo pateko į atkrintamąsias, ten nuskausmino Portlando ekipą ir pasiekė konferencijos pusfinalį. Šį sezoną nebeatrodo realus ne tiek dėl D.Cousinso, kiek dėl Rajono Rondo išvykimo. Įžaidėjas nuolat žiba atkrintamosiose, o prieš dvejus itin pasižymėjo Čikagoje, kai jo ekipa metė rimtą iššūkį Bostono „Celtics“ ir subyrėjo tik jam patyrus traumą. Organizuoti puolimą be jo „Pelicans“ nebus lengva.

Apžvalga. Matyti „Pelicans“ laiminčius norisi vien dėl A.Daviso laimės. Vienas lojaliausių lygos žaidėjų visą karjerą leidžia šioje ekipoje ir pretenduotų į naudingiausio lygos žaidėjo titulą, jei sugebėtų patriukšmauti su komanda reguliariajame sezone. Vis dėlto komandos sudėtis yra skylėta, lengvojo krašto puolėjo pozicijoje padėti gali nebent Nikola Mirotičius, o praėjusį sezoną komandai itin padėjęs snaiperis Dariusas Milleris prieš sezoną kažkodėl buvo tiesiog atleistas. „Pelicans“ lubos šiuo metu atrodo atkrintamųjų pasiekimas.

13. Vašingtono „Wizards“

Wizards Wizards

Prognozuojamas starto penketas:

Dwightas Howardas (32 metai, 210 cm, JAV – 30 min., 16,6 tšk., 12,5 atk. kam., 1,3 rez. perd.).

Markieffas Morrisas (29 metai, 208 cm, JAV – 27 min., 11,5 tšk., 5,6 atk. kam., 1,9 rez. perd.).

Otto Porteris (25 metai, 203 cm, JAV – 32 min., 14,7 tšk., 6,4 atk. kam., 2 rez. perd.).

Bradley Bealas (25 metai, 196 cm, JAV – 36 min., 22,6 tšk., 4,4 atk. kam., 4,5 rez. perd.).

Johnas Wallas (28 metai, 194 cm, JAV – 34 min., 19,4 tšk., 3,7 atk. kam., 9,6 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Pastaraisiais metais nemažą stagnaciją jaučiantis Vašingtono klubas pasipildė D.Howardu ir tai turbūt buvo geriausias jų situacijoje įmanomas sprendimas. Aukštaūgis renka solidžius skaičius ir pridės „Wizards“ jėgos bei atletiškumo po krepšiu. Galima prikaišioti, kad jis nemeta iš toli, tačiau to nedarė ir Marcinas Gortatas, todėl tai bet kokiu atveju yra žingsnis į priekį. Be to, D.Howardas yra žinomas dėl itin didelės įtakos komandos rūbinėje. Gal ji ir ne visada yra gana, tačiau panašu, kad Vašingtono ekipai jau senokai reikia kažko tokio. Komandą papildė ir keletas rotaciją itin praplėsiančių žaidėjų kaip Austinas Riversas ir Jeffas Greenas, o būtent atsarginių suolelis anksčiau buvo didžiausia „Wizards“ problema. Vasarą atrodo į tai atsižvelgta ir padarytos deramos išvados.

Vasaros minusai. Jau užsiminta buvo apie M.Gortato išvykimą. Vis dėlto jam rastas puikus pakaitalas ir į tai itin gilintis neverta. Gal net skaudesnis atrodo Mike‘o Scotto išvykimas. Pigiai praėjusį sezoną atsiėjęs eksperimentas tapo vienu labiausiai patobulėjusių sezono krepšininkų ir antrojoje sezone pusėje buvo rimta komandos paspirtis. Jo išlaikymas būtų dar sutvirtinęs „Wizards“ atsarginių suolelio reputaciją. Gaila, kad dar kartą nepavyko atsikratyti nepagrįstai dideliu 15 mln. JAV dolerių Iano Mahinmi kontraktu, todėl šiuo metu ekipos „algų kepurė“ atrodo itin užgriozdinta ir prieš kitą vasarą gali tekti imtis mainų. Komandą gali palikti ir net 26 mln. JAV dolerių per sezoną uždirbantis O.Porteris, kurio vietos starto penkete gviešiasi Kelly Oubre. Kitą vasarą „Wizards“ tikrai turės darbo.

Apžvalga. Lyginant su praėjusiu sezonu, Vašingtono ekipa žengė žingsnį teigiama kryptimi, bet ar to užteks atsikratyti amžinų Rytų konferencijos vidutiniokų vardo? Vargu. Komandos starto penketas jau yra pakankamai nusistovėjęs, tačiau metai iš metų neneša norimo rezultato. Peršasi išvada, kad žvaigždžių J.Wallo ir B.Bealo tandemas gali būti artimiausiais metais išardytas, jei ir toliau neduos derlius – kantrybe NBA klubų vadovai šiais laikais nepasižymi, o šis tandemas ir taip turėjo pakankamai šansų.

12. Denverio „Nuggets“

Jokičius Jokičius

Prognozuojamas starto penketas:

Nikola Jokičius (23 metai, 213 cm, Serbija – 33 min., 18,5 tšk., 10,7 atk. kam., 6,1 rez. perd.).

Paulas Millsapas (33 metai, 203 cm, JAV – 30 min., 14,6 tšk., 6,4 atk. kam., 2,8 rez. perd.).

Willas Bartonas (27 metai, 198 cm, JAV – 33 min., 15,7 tšk., 5 atk. kam., 4,1 rez. perd.).

Gary Harrisas (24 metai, 193 cm, JAV – 34 min., 17,5 tšk., 2,6 atk. kam., 2,9 rez. perd.).

Jamalas Murray‘us (21 metai, 193 cm, Kanada – 32 min., 16,7 tšk., 3,7 atk. kam., 3,4 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Du sezonus paeiliui Denverio klubas liko per vieną pergalę nuo atkrintamųjų ir šį kartą neabejotinai padarys viską, kad šis scenarijus nepasikartotų. Klubas atrodo pribrendęs pergalėms – visi jo starto penketo žaidėjai praėjusį sezoną rinko solidžią ir universalią statistiką bei komandoje yra ne pirmus metus. Maža to, rezervų netrūksta ir ant suolo, nuo kurio kyla bet kada iššauti galintys Juancho Hernangomezas, Malikas Beasley bei Masonas Plumlee. Tiesiog norisi tikėtis, kad atėjo „Nuggets“ metai. Jėgoms Vakarų konferencijoje vėl persiskirsčius, „Nuggets“ yra viena mažiausiai pasikeitusių jos ekipų, dėl to veikiausiai turėtų gerai startuoti sezone ir po to jau turės laikytis ant šios bangos. Naujokų biržoje buvo surizikuota ir pagriebtas Michaelas Porteris, kuris neabejotinai yra itin talentingas vyrukas, tačiau jį gerokai stabdo nugaros problemos. Pavykus tai sutvarkyti, jis gali tapti itin svarbia organizacijos dalimi artimiausiam dešimtmečiui. Komandą papildė ir Isaiah Thomasas. Stebėti, kaip jis įsilies į klubą bus įdomu, be to, tai taip pat buvo mažos rizikos sprendimas. Jis komandai atsiėjo itin pigiai (1,5 mln. JAV dolerių), tad bet kokiu atveju turėtų padaryti daugiau naudos nei žalos.

Vasaros minusai. Gaila, kad teko išleisti svarbiu rotacijos žaidėju praėjusį sezoną buvusiu Wilsoną Chandlerį. Šiaip ar taip, jis buvo ne itin solidžią statistiką rinkęs puolėjas, įsikibęs starto penketo pozicijos ir nenorintis kilti nuo suolo, o tokios plačios rotacijos komandoje tai ilgainiui galėjo virsti problema. Be to, „Nuggets“ yra itin jauna komanda, neturinti veteranų, taip reikalingų kritinėse situacijose. Vienintelis į ketvirtąją dešimtį įkopęs klubo žaidėjas yra Paulas Millsapas, tad jei jis patirtų traumą, kaip nutiko praėjusį sezoną, ant komandos gali užgriūti dideli sunkumai.

Apžvalga. „Nuggets“ – stabili ir solidi organizacija, nusipelniusi pagaliau grįžti į atkrintamąsias. Vis dėlto NBA vyrauja taisyklė, kad atkrintamosiose sunku yra toli žengti komandoms, kurių pagrindinis aukštaūgis prastai ginasi. Denverio klubo lyderis N.Jokičius yra būtent toks, kokie gražūs bebūtų jo perdavimai. Artūro Karnišovo, Martyno Pociaus ir Tomo Balčėčio namais tapusi ekipa veikiausiai pasirodymą baigs pirmajame atkrintamųjų rate ir tai turėtų panaudoti kaip gerą patirtį ateityje.

11. Indianos „Pacers“

Sabonis Sabonis

Prognozuojamas starto penketas:

Mylesas Turneris (22 metai, 211 cm, JAV – 28 min., 12,7 tšk., 6,4 atk. kam., 1,3 rez. perd.).

Thaddeusas Youngas (30 metų, 203 cm, JAV – 32 min., 11,8 tšk., 6,3 atk. kam., 1,9 rez. perd.).

Bojanas Bogdanovičius (29 metai, 203 cm, Kroatija – 31 min., 14,3 tšk., 3,4 atk. kam., 1,5 rez. perd.).

Victoras Oladipo (26 metai, 193 cm, JAV – 34 min., 23,1 tšk., 5,2 atk. kam., 4,3 rez. perd.).

Darrenas Collisonas (31 metai, 183 cm, JAV – 29 min., 12,4 tšk., 2,6 atk. kam., 5,3 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Klubo vasaros darbus galima įvertinti tik pozityviai. Buvo išlaikytos visos kertinės komandos detalės, starto penketas lyginant su pernai absoliučiai nepakito, ekipoje liko ir šeštuoju žaidėju pelnytai tituluojamas Domantas Sabonis. Po truputį sustiprintos buvo ir esminės klubo grandys – aukštaūgių liniją papildė iš Niujorko perviliotas Kyle‘as O‘Quinnas, nauju įžaidėju tapo naujokų biržoje pastebėtas Aaronas Holiday‘us, o universalumo pridės praėjusį sezoną Memfio „Grizzlies“ gritose žibėjęs Tyreke‘as Evansas. Pokyčių pavyko išvengti ir trenerių štabe bei klubo vadovybėje – kad gadinti puikiai veikiantį mechanizmą. Nauja ilgalaikė sutartis pasirašyta su vienu lyderiu M.Turneriu ir nors tai nėra puiki žinia D.Saboniui, klubas deda žingsnius teisinga kryptimi. Tobula galima laikyti ir komandos finansinę padėtį. Jei norės kitą vasarą dairytis po rinką, „Pacers“ galės tai daryti, nes nepratęsusi nė vienos sutarties turės net 40 milijonų JAV dolerių „algų kepurėje“. Nusprendusi nesiblaškyti ir tiesiog pratęsti dabartinių žaidėjų sutartis, galės siekti ir to – lankstumo klubas turi į valias.

Vasaros minusai. Kliaudžių Indianos klubo veiksmuose galima įžvelgti labai mažai. Komandą paliko į Kiniją išvykęs Trevoras Bookeris, tačiau jis labai didelio vaidmens komandoje ir neturėjo. Gal kiek labiau gaila į Los Andželą persikėlusio Lance‘o Stephensono, kuris nors ir nerinko įspūdingos statistikos, buvo emocinis lyderis ir vienas rūbinės šviesulių, tad jo artėjančiame sezono kartais galima pasigesti.

Apžvalga. Indianoje reikalai atrodo gerai – solidi Rytų konferencijos atkrintamųjų komanda, kuri nors ir nepretenduoja į pačius aukščiausius tikslus, gali sezoną užtęsti bent iki konferencijos pusfinalių. Prieš praėjusį sezoną Indianos klubas buvo laikytas autsaideriu, o dabar jo statusas yra visiškai kitoks.Telieka tikėtis, kad praėjęs sezonas nebuvo tiesiog naujai suburtos komandos staigmenos faktorius ir „Pacers“ tai sugebės įrodyti vėl skindama pergales.

10. Milvokio „Bucks“

Antetokounmpo Antetokounmpo

Prognozuojamas starto penketas:

Brookas Lopezas (30 metų, 213 cm, JAV – 23 min., 13 tšk., 4 atk. kam., 1,7 rez. perd.).

Johnas Hensonas (27 metai, 210 cm, JAV – 26 min., 8,8 tšk., 6,8 atk. kam., 1,5 rez. perd.).

Giannis Antetokounmpo (23 metai, 210 cm, Graikija – 37 min., 26,9 tšk., 10 atk. kam., 4,8 rez. perd.).

Khrisas Middletonas (27 metai, 203 cm, JAV – 36 min., 20,1 tšk., 5,2 atk. kam., 4 rez. perd.).

Ericas Bledsoe (28 metai, 185 cm, JAV – 32 min., 17,8 tšk., 3,9 atk. kam., 5,1 rez. perd.).

Vasaros pliusai. B.Lopezo atvykimą į komandą galima vadinti pozityviu dalyku, ypač po to, kai šis pradėjo mėtyti tritaškius ir atrodo labiau suderinamas su G.Antetokounmpo nei anksčiau. Vis dėlto didžiausias pasikeitimas įvyko ne čia, o trenerio poste. Komandai nuo šiol vadovaus gynybos ir komandinio žaidimo specialistas Mike‘as Budenholzeris. San Antonijaus „Spurs“ trenerių mokyklą perėjęs patyręs specialistas prieš keletą metų buvo fantastiškai sucementavęs Atlantos „Hawks“ gynybą ir klubą paliko tik šio sudėčiai subyrėjus. Jei savo tvarką sugebės įdiegti talento taip pat nestokojančioje Milvokio ekipoje, ši kolaboracija artėjantį sezoną gali labai nustebinti. Džiugina ir niekada nenustojantis G.Antetokounmpo progresas. Ikisezoninėse rungtynėse jis neretai nesibodėdavo mesti tritaškių net ir greitose atakose, o į savo arsenalą pridėjęs šį ginklą taptų tiesiog nesustabdomas. Jo universalumas leis M.Budenholzeriui kaip tinkamam varijuoti starto penketu. Keturios vietos jame yra aiškios, o penktąją gali užimti tiek J.Hensonas, tiek Ersanas Ilyasova, tiek Malcolmas Brogdonas, tiek Matthew Dellavedova, tiek Tony Snellą, tiesiog tada reiktų perstumti graiką į kitą poziciją, o daryti jis gali viską. Retas treneris turi tokią laisvę.

Vasaros minusai. Apmaudu, kad teko išleisti savo vaidmeniu komandoje nepatenkintą Jabari Parkerį. Nors ir dažnai kentėdavo dėl traumų, puolėjas buvo pagrindinis taškų rinkėjas nuo suolo, o dabar varžovui penketui „Bucks“ rezervas grasins mažiau. Apmaudu ir tai, kad dėl kraujo krešulių plaučiuose karjerą teko baigti Mirza Teletovičiui, kurio tritaškiai taip pat nebūtų pamaišę. Klubas išbarstė ir daugiau solidžių vidutiniokų, kuriuos buvo galima panaudoti bent mainuose – Brandonas Jenningsas išvyko į Rusiją, Shabazzas Muhammadas susikrovė lagaminus į Kiniją, o Tyleris Zelleris tiesiog buvo atleistas. Kirba jausmas, kad šiuos resursus „Bucks“ galėjo panaudoti naudingiau.

Apžvalga. „Bucks“ ir vėl turėtų laviruoti Rytų konferencijos geriausiųjų aštuonete arba antrojoje jo pusėje. Kaip ir Naujajame Orleane, Milvokyje vidutiniški klubo rezultatai kenkia lyderio šansams pretenduoti į MVP apdovanojimą. Jei tik sugebėtų komandą atvesti bent į Rytų konferencijos geriausiųjų trejetą, G.Antetokounmpo rimtai pretenduotų į šį trofėjų. Graikas neabejotinai šiam tikslui atiduos visą save, tačiau be komandos draugų pagalbos to nepasieks.

9. Los Andželo „Lakers“

Jamesas Jamesas

Prognozuojamas starto penketas:

JaVale‘as McGee (30 metų, 213 cm, JAV – 10 min., 4,8 tšk., 2,6 atk. kam., 0,5 rez. perd.).

Brandonas Ingramas (21 metai, 206 cm, JAV – 34 min., 16,1 tšk., 5,3 atk. kam., 3,9 rez. perd.).

LeBronas Jamesas (33 metai, 203 cm, JAV – 37 min., 27,5 tšk., 8,6 atk. kam., 9,1 rez. perd.).

Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as (25 metai, 196 cm, JAV – 33 min., 13,4 tšk., 5,2 atk. kam., 2,2 rez. perd.).

Rajonas Rondo (32 metai, 185 cm, JAV – 26 min., 8,3 tšk., 4 atk. kam., 8,2 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Komanda vasarą apsipirko kaip reikiant – į Los Andželą persikelė L.Jamesas, J.McGee, R.Rondo, L.Stephensonas, Michaelas Beasley, o prie šio amerikietiško būrio naujokų biržoje prisijungė trys europiečiai – vokiečiai Moritzas Wagneris bei Isaacas Bonga ir ukrainietis Sviatoslavas Michailiukas. Pridėkime prie to išsaugotą jaunimo būrį Lonzo Ballą, Kyle‘ą Kuzmą, B.Ingramą, Joshą Hartą bei Ivica Zubacą. Talentų komandoje yra daugiau nei galima registruoti vienoms rungtynėms, todėl rotacijos smagratis Los Andžele šį sezoną suksis greitai. Drastiškai permaišius sudėtį ekipos trenerių štabas liko nepakitęs ir paradui toliau vadovaus Luke‘as Waltonas. Sezonui neprasidėjus sunku yra net suvokti, ko galima laukti iš „Lakers“. Tiek charizmos, tiek nežaboto potencialo joje – nors vežimu vežk. Specialistai konstatuoja, kad vienas iš naujųjų L.Jameso bendražygių taps labiausiai patobulėjusiu sezono krepšininku, nes „karalius“ turėtų padaryti žvaigždę iš B.Ingramo arba L.Ballo, o gal ir jų abiejų. L.Jamesas kartu su R.Rondo ir L.Ballo praėjusį sezoną vidutiniškai rinko 24,5 rezultatyvaus perdavimo. Toks vidurkis yra aukštesnis nei 25 NBA komandų. L.Waltonas turi gausybę paveikslo detalių, belieka šį tvarkingai sudėlioti.

Vasaros minusai. Apmaudu, kad teko paleisti rezultatyviausią praėjusio sezono komandos krepšininką J.Randle‘ą – toks žaidėjas šalia L.Jameso būtų tiesiog sužydėjęs. Komandoje taip gali kilti problemų dėl atmosferos – joje netrūksta tokių charakteringų vyrukų kaip M.Beasley ar L.Stephensonas, kurie gali užsiplieksti kaip degtukai. Komandai demonstruojant prastus rezultatus ir turint tokius žaidėjus, bet kokia kibirkštis greitai gali virsti didele liepsna. Komandos veteranai privalės užtikrinti tvarką rūbinėje. Jų klube nėra daug – už M.Beasley vyresni tik J.McGee, R.Rondo ir L.Jamesas. Telieka tikėtis, kad pastarieji du sugebės tinkamai vadovauti paradui ir jaunimo būrys sezono viduryje nepakriks.

Apžvalga. Iš pirmos pažiūros „Lakers“ yra kraštutinumams suburta komanda. Sėkmingai pradėjusi sezoną jį turėtų kaip reikiant užsivesti ir su L.Jamesu priešakyje šluoti viską savo kelyje. Vis dėlto prasta pradžia gali reikšti savidestrukcinius ginčus komandos viduje ir visišką subyrėjimą. Reikalai Los Andžele išties atrodo trapūs, ypač kol komanda dar tik klijuojasi ir žaidėjai susipažįsta vieni su kitais. Tokios jaunos ekipos L.Jamesas dar neturėjo, tačiau sunku įsivaizduoti jį nepatenkant į atkrintamąsias. Tuo pačiu „Lakers“ neturi jokių ginklų prieš „Warriors“ ar „Rockets“, todėl toliau konferencijos pusfinalio veikiausiai nenueis.

8. Portlando „Trail Blazers“

Trail Blazers Trail Blazers

Prognozuojamas starto penketas:

Jusufas Nurkičius (24 metai, 213 cm, Bosnija ir Hercegovina – 26 min., 14,3 tšk., 9 atk. kam., 1,8 rez. perd.).

Al-Farouqas Aminu (28 metai, 206 cm, Nigerija – 30 min., 9,3 tšk., 7,6 atk. kam., 1,2 rez. perd.).

Maurice‘as Harklessas (25 metai, 206 cm, Puerto Rikas – 21 min., 6,5 tšk., 2,7 atk. kam., 0,9 rez. perd.).

C.J.McCollumas (27 metai, 191 cm, JAV – 36 min., 21,4 tšk., 4 atk. kam., 3,4 rez. perd.).

Damianas Lillardas (28 metai, 191 cm, JAV – 37 min., 26,9 tšk., 4,5 atk. kam., 6,6 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Didelių kontraktų suvaržyta Portlando ekipa vasarą pasikeitė minimaliai. Tiek trenerių štabas, tiek komandos starto penketas liko visiškai nepaliestas. Ryškesniais klubo papildymais tapo tik Sethas Curry ir naujokų biržoje pakviestas Djuko sistemos auklėtinis Gary Trentas. Abu jie turėtų pridėti rezultatyvumo antrajam komandos penketui, tačiau iš esmės ekipos veido nepakeis.

Vasaros minusai. Neigiamų pokyčių komandoje taip pat beveik neįvyko. Ją paliko Shabazzas Napieras, Edas Davisas ir Patas Connaughtonas, tačiau vargu, ar dėl tokių nuostolių ekipos gerbėjai turėtų rautis plaukus. Didžiausia ekipos problema ir vėl išlieka itin nesėkmingai sudėlioti žaidėjų kontraktai. Dešimtys milijonų mokami Evanui Turneriui, M.Harklessui ir Meyersui Leonardui, kurių kontraktai galioja dar dvejus metus. „Algų kepurė“ bus užkimšta lygiai tiek pat laiko, reiškia, kitą vasarą Portlando klubas veikiausiai vėl bus neveiksnus. Pokyčių nebuvimas sufleruoja, kad vėl turėtų nepasikeisti žaidimo braižas – puikus reguliarusis sezonas ir trumpas žygis atkrintamosiose.

Apžvalga. Bus įdomu stebėti, kokias išvadas „Trail Blazers“ padarė po pernykštės tragedijos. Tada turint namų pranašumą pirmajame atkrintamųjų etape net 0:4 buvo nusileista „Pelicans“. D.Lillardas tada žaidė tragiškai ir turėtų tai panaudoti kaip motyvaciją ir patirtį šiame sezone. Praėjusį sezoną „Trail Blazers“ drastiškai pagerino gynybą, tačiau be savo gynėjų tandemo stokoja ginklų puolime. Vienam iš jų sužaidus prasčiau, kaip ir nutiko serijoje prieš „Pelicans“, klubas tiesiog subyra. Portlandui verkiant reikia trečios solidžios opcijos puolime, kurios galima ieškoti ir sezono metu mainant žaidėjus.

7. Jutos „Jazz“

Mitchellas Mitchellas

Prognozuojamas starto penketas:

Rudy Gobertas (26 metai, 216 cm, Prancūzija – 32 min., 13,5 tšk., 10,7 atk. kam., 1,4 rez. perd.).

Derrickas Favorsas (27 metai, 208 cm, JAV – 28 min., 12,3 tšk., 7,2 atk. kam., 1,3 rez. perd.).

Joe Inglesas (31 metai, 203 cm, Australija – 32 min., 11,5 tšk., 4,2 atk. kam., 4,8 rez. perd.).

Donovanas Mitchellas (22 metai, 191 cm, JAV – 33 min., 20,5 tšk., 3,7 atk. kam., 3,7 rez. perd.).

Ricky Rubio (27 metai, 194 cm, Ispanija – 29 min., 13,1 tšk., 4,6 atk. kam., 5,3 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Visos „Jazz“ organizacijos darbu tiesiog negalima nesižavėti. Šalia dykumos įsikūrusi Jutos Valstija niekada nebuvo itin patraukli laisviesiems agentams, tačiau „Jazz“ puikiai dirba su tuo, ką turi. Surinktas ir išlaikytas nesavanaudiškų žaidėjų būrys, kurie aria gynyboje, nesivaiko statistikos ir papildo vienas kitą. Antrą sezoną paeiliui buvo pataikyta su pirmojo rato vidurio naujokų biržos šaukimu. 2017-aisiais vos 13-tuoju pakviestas D.Mitchellas pranoko lūkesčius ir iškart tapo lygos žvaigžde, ne tokia įspūdinga, bet panaši istorija gali susiklostyti ir su Graysonu Allenu. Daugelis pabijojo gynėją kviesti dėl jo charakterių problemų ir istorijų, kaip Djuko absolventas spardė varžovus, bet Juta ėmėsi rizikos. Kol kas G.Allenas skandalų nekelia, o ikisezoninėse rungtynėse net buvo itin rezultatyvus ir demonstravo puikų pataikymą iš toli.

Vasaros minusai. Prikibti praktiškai nėra prie ko – komanda išlaikė visas kertines dalis, starto penketas liko visiškai nepakitęs, ant suolo ir toliau yra gynybos specialistai Thabo Sefolosha, Royce‘as O‘Neale‘as, Ekpe Udoh ir Jae‘us Crowderis, puolime užduotis tvarkys Dante Exumas, Raulis Neto ir Alecas Burksas. Gaila tik kad šio ansamblio nepavyko dar papildyti, tačiau nereikia varyti Dievo į medį – Juta laikosi puikiai.

Apžvalga. „Jazz“ trenerių štabas yra tiesiog neįtikėtinas. Ekipos metimo treneriams reiktų paploti – J.Inglesą jie pavertė elitiniu snaiperiu bei aptvarkė niekada tritaškiais nepasižymėjusio Ricky Rubio pataikymą iš toli, kuris dabar siekia solidžius 35 procentus. Nuostabiai dirba ir komandos skautai, surinkę itin tarptautinę sudėtį, iš Kauno „Žalgirio“ pavogę Royce‘ą O‘Neale‘ą, kuris vėliau virto solidžiu rotacijos žaidėju, iš Europos atsivežtas buvo ir žmogus orkestras Ekpe Udoh. Negalima pamiršti ir vyriausiojo trenerio Quino Snyderio schemų. Klubas visiškai nesusvyravo po lyderio Gordono Haywardo netekties bei iškart pasiekė Vakarų konferencijos pusfinalį. Panašaus žygio galima tikėtis ir šį sezoną. Deja, žvaigždžių ir talento trūkumas veikiausiai vėl neleis pasigrumti su „Rockets“ ar „Warriors“.

6. Toronto „Raptors“

Valančiūnas Valančiūnas

Prognozuojamas starto penketas:

Jonas Valančiūnas (26 metai, 213 cm, Lietuva – 22 min., 12,7 tšk., 8,6 atk. kam., 1,1 rez. perd.).

Serge‘as Ibaka (29 metai, 208 cm, Ispanija – 28 min., 12,6 tšk., 6,3 atk. kam., 0,8 rez. perd.).

Kawhi Leonardas (27 metai, 200 cm, JAV – 23 min., 16,2 tšk., 4,7 atk. kam., 2,3 rez. perd.).

Danny Greenas (31 metai, 198 cm, JAV – 26 min., 8,6 tšk., 3,6 atk. kam., 1,6 rez. perd.).

Kyle‘as Lowry (32 metai, 185 cm, JAV – 32 min., 16,2 tšk., 5,6 atk. kam., 6,9 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Žinoma, pirmiausia reiktų apibendrinti žymiuosius K.Leonardo mainus. Puolėjas buvo išsiųstas į komandą, kurioje tarsi ir nenorėjo būti, tačiau šiuo metu santykiai tarp krepšininko ir komandos atrodo tiesiog puikūs. Net jei nebus toks efektyvus, koks buvo prieš dvejus metus, K.Leonardas Toronto ekipai pridės to, ko D.DeRozanas tiesiog negalėjo suteikti – solidumo atkrintamosiose. Čempioniškos patirties atsineša ir D.Greenas, kuris pridės tolimų metimų, kurių D.DeRozanas taip pažadėti negalėjo. Žinoma, jo prasiveržimų ir vidutinio nuotolio metimų komandai trūks, tačiau dabar atrodo, kad pliusų šioje situacijoje yra daugiau nei minusų. Jakobo Poeltlo itin pasigesta taip pat nebus, austro paliktą spragą neprasčiau užpildys veteranas Gregas Monroe. D.Casey pakeitimas Nicku Nurse‘u kardinalių pokyčių turbūt neatneš – amerikiečiai ilgai darbu kartu, todėl naujasis „Raptors“ strategas turbūt pasiskolins dalį kolegos brėžinių ir juos pakeis tik kosmetiškai. Vis dėlto su pajėgesne sudėtimi to gali iž užtekti.

Vasaros minusai. Nedidelis N.Nurse‘o trūkumas – meilė mažiems penketams, kuri ikisezoninėse rungtynėse neveikė. J.Valančiūnas tikino esąs pasirengęs pradėti rungtynes nuo suolo, tačiau žaidimas su S.Ibaka penktojoje pozicijoje ir C.J.Milesu arba O.G.Anunoby ketvirtojoje kol kas neatrodo efektyvus. Daugiau minusų įžvelgti – komandą paliko menkas minutes gavęs Lucasas Nogueira, bet tai taip pat yra minimalus nuostolis.

Apžvalga. „Raptors“ išlaikys vienų iš Rytų konferencijos favoritų statusą, o konkretesnės klubo galimybės labai priklausys nuo to, kaip po traumų atrodys K.Leonardas. Jei puolėjas grįš į finalų MVP formą, Toronto klubas bus velniškai grėsmingas ir kausis dėl Rytų konferencijos trofėjaus. Jei K.Leonardo įgūdžiai ir atletiškumas bus kiek atšipę, „Raptors“ vis tiek neturėtų iškristi už konferencijos geriausiųjų ketverto ribų – juos aplenkti tiesiog nėra kam.

5. Oklahomos „Thunder“

Thunder Thunder

Prognozuojamas starto penketas:

Stevenas Adamsas (25 metai, 213 cm, Naujoji Zelandija – 33 min., 13,9 tšk., 9 atk. kam., 1,2 rez. perd.).

Paulas George‘as (28 metai, 206 cm, JAV – 37 min., 21,9 tšk., 5,7 atk. kam., 3,3 rez. perd.).

Jerami Grantas (24 metai, 206 cm, JAV – 20 min., 8,4 tšk., 3,9 atk. kam., 0,7 rez. perd.).

Andre Robersonas (26 metai, 200 cm, JAV – 27 min., 5 tšk., 4,7 atk. kam., 1,2 rez. perd.).

Russellas Westbrookas (29 metai, 191 cm, JAV – 36 min., 25,4 tšk., 10,1 atk. kam., 10,3 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Didžiausiu komandos žygdarbiu be jokios abejonės yra Carmelo Anthony atsikratymas. Prie žvaigždžių trejeto turėjęs prisidėti puolėjas žaidė visiškai atskirai nuo komandos ir tapo tikru inkaru atkrintamosiose, kai naudodamas „izoliacinį“ puolimą atakavo tragišku 38 procentų taiklumu. „Thunder“ pasimokė iš savo klaidos ir vietoje naujos žvaigždės pasipildė keletu solidžių vidutiniokų, kurie įneš energijos nuo atsarginių suolelio. Vos į Oklahomą persikėlęs Dennisas Schroderis iškart tapo pagrindiniu pretendentu į geriausio šeštojo žaidėjo apdovanojimą. Buvęs „Hawks“ lyderis yra vos 25-erių metų aštrus gynėjas, kuris neleis atsikvėpti bet kuriam varžovui, kol ilsėsis R.Westbrookas. Nerlensas Noelis yra kitas puikus papildymas – atletiškas ir ilgarankis aukštaūgis uždarys baudos aikštelę ir jei pagaliau išnaudos visą savo potencialą, gali tapti labai rimtu ramsčiu. Dar vienas per galvas dėlioti galintis papildymas yra naujokas Hamidou Diallo, vadinamas vienu šios naujokų biržos juodųjų arkliukų.

Vasaros minusai. Sustiprinus antrąjį penketą, komandos startinė sudėtis ir toliau kelia abejonių. Vienintelis P.George‘as yra stabilus snaiperis, S.Adamsas apskritai neatakuoja iš toli, o J.Grantas ir A.Robersonas tai daro retai ir prastai, R.Westbrooko pataikymas praėjusį sezoną taip pat nesiekė 30 procentų. Strategas Billy Donovanas ir vėl turės verstis per galvą stengdamasis sukurti erdvių puolime arba bus priverstas perdėlioti startinį penketą. Apmaudu, kad sudėtyje neliko antrojoje sezono pusėje po mainų komandos žaidimą gerokai pagyvinusio Corey Brewerio.

Apžvalga. „Thunder“ prieš sezono startą atrodo geriau nei pernai, tačiau klubui vis dar reikės sudėlioti ne vieną tašką ant „i“. Suderinti atletiškumą ir pataikymą iš toli niekada nėra lengva, tačiau Oklahomos klubas smarkiai nusuko į atletiškumo pusę. Praėjusį sezoną „Thunder“ buvo 10 vietoje NBA pagal atliktus tritaškius (vidutiniškai 30,4 per susitikimą), bet tik 24-oje pagal jų pataikymą (35,4 procento). Jei Oklahomos klubas kažkuo nenustebins, „Rockets“ ir „Warriors“ įkąsti nesugebės.

4. Filadelfijos „76ers“

76ers 76ers

Prognozuojamas starto penketas:

Joelis Embiidas (24 metai, 213 cm, Kamerūnas – 30 min., 22,9 tšk., 11 atk. kam., 3,2 rez. perd.).

Dario Šaričius (24 metai, 208 cm, Kroatija – 30 min., 14,6 tšk., 6,7 atk. kam., 2,6 rez. perd.).

Robertas Covingtonas (27 metai, 206 cm, JAV – 32 min., 12,6 tšk., 5,4 atk. kam., 2 rez. perd.).

Markelle‘as Fultzas (20 metų, 194 cm, JAV – 18 min., 7,1 tšk., 3,1 atk. kam., 3,8 rez. perd.).

Benas Simmonsas (22 metai, 208 cm, Australija – 34 min., 15,8 tšk., 8,1 atk. kam., 8,2 rez. perd.).

Vasaros pliusai. „Proceso“ metu surinkusi daugiau talento nei gali sutalpinti į sudėtį, vasarą „76ers“ dar kartą pasistiprino. Į komandą atvyko anksčiau naujokų biržoje pašauktas, bet iki šiol Europoje stažavęsis australas Jonah Boldenas, iš Denverio buvo prisiviliotas solidus ir patyręs puolėjas Wilsonas Chandleris. Belieka tikėtis, kad po neaiškios peties traumos visiškai atsigaus pirmasis 2017 metų biržos šaukimas M.Fultzas. Pasitikėjimą juo jau parodė „76ers“ strategas Brettas Brownas, pareikšdamas, kad būtent M.Fultzas, o ne J.J.Redickas, pradės sezoną starto penkete. Pagirti galima ir už tai, kad pagaliau pilną sezoną sužaidė J.Embiidas, o traumų išvengė ir B.Simmonsas. Stabilų progresą rodo jaunasis turkas Furkanas Korkmazas, Vasaros lygoje ir ikisezoninėse rungtynėse žibėjęs naujomis spalvomis. Jei jis ras vietą komandos rotacijoje, „76ers“ gali būti tik dar grėsmingesni.

Vasaros minusai. Tarpsezoniu „76ers“ patyrė ir keletą nuostolių – komandą paliko ją tik sezono viduryje papildę E.Ilyasova ir Marco Bellineli. Abu jie žaidė solidžias minutes ir rinko maždaug dviženklį rezultatyvumą, o tokių veteranų jaunoje komandoje gali išties trūkti. Dabar komandos jaunimo mentoriais turės būti J.J.Redickas, Jerrydas Baylessas ir Amiras Johnsonas. Prie minusų galima priskirti ir tai, kad B.Simmonso progresas tobulinant metimą iš toli atrodo labai lėtas, o tai kurį laiką gali sulaikyti „76ers“ nuo žingsnio į kitą lygį.

Apžvalga. Filadelfijos klubas, jei išvengs traumų, masinių kivirčų ar kitų kataklizmų, neabejotinai bus Rytų konferencijos geriausiųjų trejete. Rytus apleidus L.Jamesui dėl karūnos veikiausiai kausis „Raptors“, „76ers“ ir „Celtics“, o jų išsidėstymą jau lems detalės. Socialiniuose tinkluose nesusitvarkanti „76ers“ dar neatrodo tokia solidi organizacija kaip „Celtics“, tačiau kartu žaidžia ilgiau nei vasarą perlipdyta „Raptors“, todėl veikiausiai įsiterps į viduriuką tarp šių klubų.

3. Hjustono „Rockets“

Rockets Rockets

Prognozuojamas starto penketas:

Clintas Capela (24 metai, 208 cm, Šveicarija – 28 min., 13,9 tšk., 10,8 atk. kam., 0,9 rez. perd.).

Carmelo Anthony (34 metai, 203 cm, JAV – 32 min., 16,2 tšk., 5,8 atk. kam., 1,3 rez. perd.).

P.J.Tuckeris (33 metai, 200 cm, JAV – 28 min., 6,1 tšk., 5,6 atk. kam., 0,9 rez. perd.).

Jamesas Hardenas (29 metai, 195 cm, JAV – 35 min., 30,4 tšk., 5,4 atk. kam., 8,8 rez. perd.).

Chrisas Paulas (33 metai, 185 cm, JAV – 32 min., 18,6 tšk., 5,4 atk. kam., 7,9 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Tarpsezoniu „Rockets“ nemenkai persigrupavo. Ryanas Andersonas ir De‘Anthony Meltonas buvo išsiųsti į Fyniksą, mainais už Brandoną Knightą ir Marquese‘ą Chrissą. Tarsi ir lygiaverčiai mainai – išsiųsti brangus aukštaūgis ir jaunas gynėjas, už tai gauti brangus gynėjas ir jaunas aukštaūgis, kažkokį kategorišką pokytį čia įžvelgti sunku. Komandą taip pat papildė praeityje NBA metų naujoku tapęs, tačiau šiaip jau labai ribotų sugebėjimų įžaidėjas Michaelas Carteris-Williamsas, pasikviestas buvo puolėjas Jamesas Ennisas, iš Plėtojimosi lygos susigrąžintas buvęs žalgirietis Isaiah Hartensteinas. Na, ir žinoma, C.Anthony prisijungimas. Kokią vietą jis užims Hjustone – spekuliuoti galima amžinai. Komandos starto penketo klausimas ir toliau lieka atviras bei turėtų būti sprendžiamas jau sezono eigoje, priklausomai nuo demonstruojamų rezultatų. Šiaip ar taip, Mike‘ui D‘Anthony rezultatyvūs krepšininkai patinka ir visa žaidimo filosofija Hjustone atrodo daug artimesnė puolėjui, nei Oklahomoje žaistas atletiškumu ir gynyba grįstas krepšinis.

Vasaros minusai. Vasarą teko atsisveikinti su dviem svarbiais lengvaisiais krašto puolėjais L.Mbah a Moute ir Trevoru Ariza. Abu jie yra patyrę veteranai ir savo srities specialistai, be kurių teks šiek tiek perbraižyti ekipos gynybos schemas. Kaip ir minėta, sprendimas pasipildyti C.Anthony gali tapti dviašmeniu kardu, atnešančiu tiek pat žalos, kiek ir naudos. Puolėjas Hjustone uždirbs tik 1,5 mln. JAV dolerių, todėl pabandyti tikriausiai buvo verta. Vis dėlto itin iškalbingas faktas yra tas, kad pasipildžius C.Anthony, lažybininkų koeficientas, jog „Rockets“ taps NBA čempionais pakilo.

Apžvalga. „Rockets“ ir toliau išlieka Vakarų konferencijos finalo verta ekipa, tačiau, ekspertų nuomone, vasarą skirtumas tarp Hjustono ir Oklando klubų padidėjo. Jei praėjusį sezoną iki „Warriors“ eliminavimo pritrūko vienos pergalės ir sveiko Ch.Paulo, šį sezoną gali nebeužtekti ir to.

2. Bostono „Celtics“

Celtics Celtics

Prognozuojamas starto penketas:

Alas Horfordas (32 metai, 208 cm, Dominikos Respublika – 32 min., 12,9 tšk., 7,4 atk. kam., 4,7 rez. perd.).

Jaysonas Tatumas (20 metų, 203 cm, JAV – 31 min., 13,9 tšk., 5 atk. kam., 1,6 rez. perd.).

Gordonas Haywardas (28 metai, 203 cm, JAV – nežaidė dėl traumos).

Jaylenas Brownas (21 metai, 200 cm, JAV – 31 min., 14,5 tšk., 4,9 atk. kam., 1,6 rez. perd.).

Kyrie Irvingas (26 metai, 191 cm, JAV – 32 min., 24,4 tšk., 3,8 atk. kam., 5,1 rez. perd.).

Vasaros pliusai. Didžiausiu komandos pliusu be jokios abejonės galima vadinti tai, kad pagaliau buvo išsivaduota iš traumą viruso. Sezono startui visiškai pasirengę turėtų būti tiek G.Haywardas, tiek K.Irvingas, todėl turėsime šansą pamatyti „Celtics“ tokiomis spalvomis, kokių dar neregėjome. Sunku tuo patikėti, tačiau lyderių traumos praėjusį sezoną net išėjo į naudą „Celtics“ – ekipos jaunimas atsiskleidė ir buvo užgrūdintas atkrintamųjų ugnimi, todėl dabar Bostono klubo penketas atrodo tik dar solidžiau. Ant suolo vis dar yra tokie žaidėjai kaip Marcusas Morrisas, Terry Rozieris, Marcusas Smartas ir Danielis Theisas, atvyko ir vienas naudingiausių Eurolygos žaidėjų Bradas Wanamakeris, naujokų biržoje pakviestas kiek neorganizuotas, bet solidus aukštaūgis Robertas Williamsas, todėl „Celtics“ sudėtis skamba kaip labai sunkiai įkandamas riešutas. Pridėkime prie to vieną išradingiausių lygos trenerių Bradą Stevensą ir finalas skamba kaip labai realus tikslas.

Vasaros minusai. Atsisakyta buvo produktyvaus taškų rinkėjo G.Monroe. Tiesa, nors sezono metu ir rinko dviženklį rezultatyvumą, atkrintamosiose jis visiškai iškrito iš rotacijos dėl silpnos gynybos, dėl to šį žaidėją pakeisti nebus sunku. Šiek tiek neskanus buvo apsižodžiavimas su M.Smartu, kai šis klubą apkaltino nepagarba dėl ilgai nepratęstos sutarties. Epizodinis ekipos žaidėjas Jabari Birdas turi problemų su policija, o R.Williamsas pramiegojo lėktuvą ir kelias treniruotes, tačiau tai yra tik keli debesėliai, kurie ryškiai virš Bostono šviečiančios saulės užtemdyti neturėtų.

Apžvalga. Bostono dinastija ir toliau gyvuoja. „Celtics“ niekada neiškrenta iš pajėgiausių lygos komandų žemėlapio ilgiau nei penkmečiui ir dabartinė klubo situacija nėra išimtis. Tai – realiausi pretendentai perimti Rytų konferencijos sostą, o kaip jiems sektųsi lygos finale – parodys laikas.

1. Oklando „Golden State Warriors“

Durantas, Cousinsas Durantas, Cousinsas

Prognozuojamas starto penketas:

DeMarcusas Cousinsas (28 metai, 210 cm, JAV – 36 min., 25,2 tšk., 12,9 atk. kam., 5,4 rez. perd.).

Draymondas Greenas (28 metai, 200 cm, JAV – 33 min., 11 tšk., 7,6 atk. kam., 7,3 rez. perd.).

Kevinas Durantas (30 metų, 206 cm, JAV – 34 min., 26,4 tšk., 6,8 atk. kam., 5,4 rez. perd.).

Klay‘us Thompsonas (28 metai, 200 cm, JAV – 34 min., 20 tšk., 3,8 atk. kam., 2,5 rez. perd.).

Stephenas Curry (30 metų, 191 cm, JAV – 32 min., 26,4 tšk., 5,1 atk. kam., 6,1 rez. perd.).

Vasaros pliusai. „Warriors“ prisijungė D.Cousinsą, kaip absurdiškai tai beskambėtų, tai yra tiesa. Oklando ekipa savo gretose dabar turi penkis „Visų žvaigždžių“ rungtynių ir galbūt net JAV rinktinės lygio žaidėjus, žaidžiančius skirtingose pozicijose ir aikštėje galinčius daryti praktiškai viską. Sudėjus vien šio penketo vidurkius, pagal pelnomus taškus jie aplenktų 22 NBA komandas. Šiuo metu „Warriors“ tiesiog neturi lygių ir jei per artėjančią vasarą neišbarstys savo žvaigždžių, lygoje dominuoti galės dar penkmetį. Lyg to nepakaktų, ant suolo dar sėdi veteranas Shaunas Livingstonas, 2015 metų NBA finalo serijos MVP Andre Iguodala bei pajėgus jaunimas Jordanas Bellas, Kevonas Looney ir Quinnas Cookas. Turi įvykti tikra anomalija, kad ši ekipa netriumfuotų NBA.

Vasaros minusai. Apraudoti galima nebent karjerą baigusį Davidą Westą, kuris taip atsisakė galimybės savo kolekcija pasipildyti dar vienu čempiono žiedu. D.Cousinsas kelis pirmuosius sezono mėnesius praleis dėl traumos ir po to veikiausiai ne iš karto demonstruos aukščiausios klasės žaidimą bet „Warriors“ gali sau leisti tokią prabangą. Aukštaūgis taip pat yra žinomas dėl aikštingo charakterio ir kartais nesuvaldomų pykčio protrūkių, tačiau Oklande jam tiesiog nebus dėl ko nervintis, dėl to čia nerimauti taip pat nederėtų.

Apžvalga. Tik vienerios rungtynės 2016-aisiais atskyrė „Warriors“ nuo to, kad dabar jie čempionais būtų tapę keturis sykius paeiliui ir turėtų galimybę tai pakartoti dar tiek pat kartų. Sunku nuspėti, kada šis dominavimas baigsis. Jokia ekipa neturėtų būti pajėgi į vieną „algų kepurę“ sukišti tiek talento, tačiau K.Durantas jau rado spragą šioje sistemoje ir atsisakęs maksimalaus atlyginimo pasiaukojo dėl komandos. Jei jo komandos draugai pasiaukos analogiškai, intrigos NBA galime nematyti dar ilgus metus. Sunkiausia būtų patikėti, kad D.Cousinsas ir toliau teiksis rungtyniauti už kuklius 5,3 milijono JAV dolerių, tačiau „Warriors“ puikiai sukosi ir be jo. „Kariai“ jau gali matuotis čempionų žiedus.


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar D.Motiejūnas šį sezoną dar žais kažkuriame klube?

Balsuoti Archyvas