Pasibaigęs. 10-06 16:50
Betsafe-LKL
Rytas
91
Žalgiris
88
Pasibaigęs. 10-06 19:00
Betsafe-LKL
Uniclub Bet-Juventus
92
Neptūnas
99
Pasibaigęs. 10-08 19:00
Europos taurė
Wolves Twinsbet
76
Ratiopharm
94
Pasibaigęs. 10-08 19:00
Europos taurė
7bet-Lietkabelis
74
Aris
92
Pasibaigęs. 10-11 21:15
Eurolyga
Olympiacos
74
Žalgiris
68
Pasibaigęs. Vakar 16:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
67
Rytas
84
Pasibaigęs. Vakar 19:00
Betsafe-LKL
Neptūnas
89
Wolves Twinsbet
74
GYVAI. II kėlinys, 5 min.
Betsafe-LKL
M Basket
24
Uniclub Bet-Juventus
31
Šiandien, 19:00
Betsafe-LKL
Šiauliai
0
Nevėžis-Optibet
0
10-15, 19:30
Europos taurė
Cedevita Olimpija
0
7bet-Lietkabelis
0
10-15, 21:30
Eurolyga
Virtus
0
Žalgiris
0
10-16, 19:30
Čempionų lyga
Rytas
0
Šlask
0
10-16, 21:30
Europos taurė
Joventut
0
Wolves Twinsbet
0
10-17, 21:30
Eurolyga
EA7 Emporio Armani
0
Žalgiris
0
10-19, 16:00
Betsafe-LKL
CBet
0
M Basket
0
10-19, 16:50
Betsafe-LKL
Šiauliai
0
Neptūnas
0
10-19, 19:00
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
0
Uniclub Bet-Juventus
0
10-20, 16:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
0
7bet-Lietkabelis
0
10-20, 19:00
Betsafe-LKL
Nevėžis-Optibet
0
Rytas
0
10-22, 19:00
Europos taurė
7bet-Lietkabelis
0
Breso Burgo JL
0
10-22, 20:45
Europos taurė
Trefl
0
Wolves Twinsbet
0
10-24, 20:00
Eurolyga
Žalgiris
0
Maccabi
0
10-26, 16:50
Betsafe-LKL
Rytas
0
Šiauliai
0
10-26, 19:00
Betsafe-LKL
Uniclub Bet-Juventus
0
7bet-Lietkabelis
0
10-27, 16:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
0
Žalgiris
0
10-27, 19:00
Betsafe-LKL
M Basket
0
Neptūnas
0

Savaitę NKL prezidentu buvęs M.Valiuševičius: klubai išsakė savo poziciją, bet LKF demokratijos nenorėjo

interviu (16)
Rugsėjo 4 d. 07:00
M.Valiuševičius NKL prezidentu išbuvo vos savaitę (Nuotr.NKL)
M.Valiuševičius NKL prezidentu išbuvo vos savaitę (Nuotr.NKL)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

Birželio 11 dieną Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) rinkiminėje konferencijoje išrinko naują prezidentą – juo tapo Modestas Valiuševičius.

M.Valiuševičius prezidento pareigose turėjo pakeisti Šarūną Kliokį, kuris šį postą užėmė vos vieno sezono metu ir po jo pats nusprendė pasitraukti.

Savo kandidatūrą šiuose rinkimuose, be juos laimėjusio M.Valiuševičiaus, taip pat teikė ir Arvydas Čėsna. Už pastarąjį buvo atiduoti 3 balsai, o M.Valiuševičius sulaukė 11 balsų.

Vis tik šiose pareigose naujai išrinktas prezidentas ilgai neišbuvo – jau kitą dieną LKF išplatino pranešimą, kuriuo nurodė, kad sieks atimti iš naujai išrinktos valdžios NKL varžybų organizavimo teisę.

Pagrindiniu M.Balčiūno motyvu buvo tai, kad NKL turi didelių problemų su lažybomis ir, anot LKF generalinio sekretoriaus, lyga, išrinkusi ilgametį buvusį darbuotoją, nenorėjo pokyčių šiuo klausimu.

M.Valiuševičius specialiai Krepsinis.net papasakojo apie vykusius NKL prezidento rinkimus bei esamą situaciją lygoje.

– Esate jau anksčiau dirbęs NKL, tad galbūt galite papasakoti, kokios buvo jūsų pareigos ir iki kada dirbote tuomet?

– Lygoje dirbau nuo 2017 metų, kuomet prie tuometinės komandos pakvietė prisijungti ilgametis lygos prezidentas Remigijus Štaras. Kartu išdirbome iki 2023 metų sezono pabaigos. Jau paskutinio sezono eigoje R.Štaras nusprendė nebedalyvauti kituose rinkimuose ir apie tai iš anksto supažindino visus klubus, LKF ir bendruomenę. Tuo laikotarpiu dirbau su komunikacija, lygos įvaizdžiu, turinio kūrimo klausimais. Mano pozicija konkrečiai buvo komunikacijos vadovas. Praėjusiame sezone jokių pareigų lygoje jau neužėmiau. NKL vadovybė yra renkama trejiems metams, tad išbuvau komunikacijos vadovo pareigose dvi kadencijas. Kuomet Štaras nusprendė nesiekti būti perrinktu prezidentu, rinkimuose pirmą kartą iškėliau savo kandidatūrą. Rinkimus tada laimėjo Šarūnas Kliokys, o aš tiesiog toliau dirbau savo pagrindinį darbą, kuris yra aviacijos srityje ir su lyga jau nieko bendro neturėjau.

– Kaip priėmėte sprendimą vėl dalyvauti NKL prezidento rinkimuose?

– Minčių ir noro kažkokia forma likti krepšinyje buvo ir po pirmų rinkimų. Su vienu iš buvusių kolegų svarstėme atkurti Trakų klubą, tad buvo tų įvairių idėjų, kaip likti krepšinyje. Tuomet atėjo žinia, kad traukiasi Šarūnas Kliokys. Tai buvo netikėta tiek Justui Kalinauskui, kuris ėjo vykdančiojo direktoriaus pareigas, tiek patiems NKL klubams. Gavęs šią informaciją pamasčiau pats, pasikalbėjau su kelių NKL klubų vadovais apie praeitą sezoną, apie susiklosčiusią situacija, iš dalies jie ir pastūmėjo, kad galbūt pabandyčiau dalyvauti dar kartą. Juk praėjo tik metai ir mano motyvacijoje, pozicijoje ir programoje kažkas per daug nepasikeitė. Noras dirbti lygoje, kurią pažįstu tikrai gerai ir iš vidaus ir iš išorės, buvo išlikęs. Aišku reikėjo įsivertinti, ką konkrečiai galiu duoti lygai. Norėjau ateiti su aiškiu bagažu ir konkrečiomis mintimis, tad pradėjau kalbėtis su televizijomis, potencialiais lygos rėmėjais.

Nuo to laiko iki rinkimų buvo likę viso labo trys savaitės. Pakalbėta buvo su dabartiniu pagrindiniu rėmėju, taip pat norėta turėti ir alternatyvą iš „fintech“ srities, kadangi nėra aišku, kaip viskas spręsis su lažybų reklamomis jau šį rudenį. Viską sudėliojęs pamačiau, kad galima turėti visai neblogas pozicijas, grįžti į televiziją geromis sąlygomis bei surinkti apie 500–600 tūkstančių biudžetą pirmam sezonui, kas būtų virš 100 tūkstančių daugiau nei praėjusiais metais. Buvo paruoštos ir gairės auginti lygos biudžetą iki 700–800 tūkstančių. Susidėliojau planą, paruošiau medžiagą ir pasikalbėjau su visų klubų vadovais, pristačiau savo viziją ir idėjas. Manau, tai visiškai normali praktika. Nuo Čėsnos, kaip supratau, daugiau su klubais buvo bendravęs pats Balčiūnas.

Rinkimų dieną visi klubų vadovai bei LKF atstovai susirinko „Krepšinio namuose“. Dabar, žinant kaip viskas klostėsi toliau, keista tai, kad posėdžio pradžioje LKF prezidentas ir vadovai pasveikino lygą su puikiu darbu ir pasiekimais, tęstinumu ir kvietė toliau darbuotis ta pačia kryptimi. Kaip sakau – tik geri žodžiai, pasveikinimas ir pasitikėjimas. Tuo metu buvo smagu girdėti tuos žodžius, nes galvoju, kad buvo dėkojama ne tik už pastarąjį sezoną, bet ir už sezonus anksčiau, ilgalaikį įdirbį – prie kurių jaučiausi prisidėjęs ir pats būdamas Remigijaus bei Giedriaus komandoje.

Prisistatant kandidatams, Balčiūnas daugiau kalbėjo apie jaunimo rengimo programas, koks turėtų būti varžybų skaičius skirtingo amžiaus grupių jaunimui pagal tarptautines rekomendacijas. Apie paties NKL gaires ar tikslus jis per daug nesiplėtė ir pristatė savo siūlomą kandidatą Čėsną. Aš savo pristatyme pristačiau, kas bus akcentuojama lygoje, į ką bandysime orientuotis ilgalaikėje perspektyvoje. Programa buvo paremta trimis pagrindinėmis gairėmis: tvarumas, tęstinumas ir inovacijos. Orientavimasis į jaunimą, sisteminiai veiksmai orientuoti į lygos žaidėjų amžiaus vidurkio mažėjimą. Norėčiau pabrėžti, kad dabar svarstant apie LKF poziciją, kad lyga nenori plėstis, ignoruoja jaunimo programos plėtros LKF viziją, reikia akcentuoti, jog toks matymas būtent ir buvo. Priklausomai nuo to kaip suprantama plėtra. Tai buvo numatyta tvirtinantis lygos varžybų formatą bei tvarkaraštį sezonui. Paprastai kalbant, tai įprastai lyga daro rugpjūčio mėnesio pabaigoje ir mes turėjome omenyje taurės varžybas ir čempionato formato potencialą tokį, kuris leistų organiškai ilginti sezoną per sužaidžiamų rungtynių skaičių.

Kalbant apie lažybų problemą, ji yra aiški ir ją puikiai žinojau, todėl ir į savo programą, kaip vieną prioritetinių sričių, numatėme priemones, leisiančias kurti precedentą, prevenciją ir viešinimą, kadangi mano vertybinėje skalėje toks dalykas sporte turi nulinę toleranciją.

Kitas svarbus aspektas yra matomumo, biudžeto tvarumo ir aukšto lygio čempionato organizavimo užtikrinimas. Pateikiau finansinius skaičiavimus, galimą biudžeto sandaros projekciją ir lygos vystymosi galimybes. Turbūt visa tai ir rezonavo klubams, kurie galiausiai priėmė man palankų sprendimą.

Čėsna Čėsna

– Kaip vyko balsavimas? Ar jis buvo viešas, ar slaptas?

– Balsavimas buvo slaptas. Balsavimo pobūdis nėra iš anksto numatytas įstatuose ir jau posėdžio pradžioje VK nariai, turintys balso teisę, pasitarė ir nubalsavo, kad balsavimas vyktų slaptai. Manau, kad normali praktika tokiose situacijose yra atiduoti balsus anonimiškai. Auditorijoje yra ir abu kandidatai, ir federacijos atstovai, tad manau, jog slaptas balsavimas yra logiškesnis variantas. Žmonės tada gali drąsiau išreikšti savo nuomonę, tai daryti be jokio papildomo spaudimo. Visą konferenciją stebėjo teisininkas, kuris suskaičiavo balsus ir paskelbė, kad aš sulaukiau 11 balsų, o mano konkurentas – 3. Tuomet buvo pertraukėlė ir iškart pradėjome vesti NKL VK posėdį.

Per pertrauką priėjo Čėsna su sūnumi, paspaudėme rankas, pasveikino su pergale. Su LKF atstovais to padaryti nepavyko. Galbūt neturėjo laiko, juk vyksta susitikimai ir dienotvarkė suplanuota – viskas suprantama. Norėjome susėsti su federacija ir aptarti einamuosius klausimus. Lyga yra ūkinis subjektas ir pati turėtų spręsti savo finansinius dalykus, transliacijas ir kitus ūkinius klausimus. Ateinantys jauni žmonės gali tai daryti. Fedeacija turi begalę reikalų kitur, kur jiems reikia koncentruotis dideliu mastu. Tikrai ne LKF turi ieškoti pinigų lygai ar derėtis su televizijomis. Pati lyga turi gebėti spręsti šiuos klausimus savo viduje. Reikalingas federacijos palaikymas, užtarimas, bet lygos prezidentas ir vykdantysis direktorius yra atsakingi už finansus, prestižą, matomumą, produkto kokybę.

– Kaip reagavo M. Balčiūnas, kai pasiūlėte susitikti ir aptarti lygos reikalus?

– Konferencijos dieną iš karto po rinkimų tiesiog atsakė, kad šiandien nepavyks, bet to tikrai nesureikšminau. Tokie žmonės turi savo dienotvarkes ir tai yra normalu, kad negali visko daryti iškart. Prieš pačius rinkimus tik buvo dar pakalbėta su Vydu Gedvilu, kuris pasidžiaugė, kad dalyvauju ir kad klubams nereiks rinktis iš vieno kandidato, o bus reali konkurencija. Balčiūnas iš pradžių akcentavo, kad nežinojo iš anksto, jog dalyvausiu rinkimuose. Aš pats juk tik prieš tris savaites sužinojau, kad Kliokys traukiasi ir tada pradėjau kalbėtis su klubais, tad vis tiek ta informacija apie mano dalyvavimą turėjo pasiekti ir esu tikras pasiekė LKF.

Daugiau pabendrauti nepavyko, o po pertraukos toliau vedėme konferenciją. Jos svarbiausias klausimas buvo klubų licencijavimas. Tie klubai, kurių nepatvirtinome, tiesiog neatitiko iškeltų kriterijų. Reikia suprasti, kad konferenciją aš atsisėdau vesti ką tik po išrinkimo ir vadovavausi jau paliktais kriterijais. Apie juos klubai buvo informuoti ir buvusi valdžia dėjo visas pastangas konsultuojant, kur dar kažką reikia taisyti, kur reiktų kažką patvarkyti. Komitetas tuomet vykdė balsavimą ir tų klubų dalyvavimas nebuvo patvirtintas. Su klubais vėliau susitarėme, kad rugpjūčio 17 dieną darysime priešsezoninę konferenciją, kurios metu jau detaliai spręsime kito sezono organizacinius klausimus, čempionato formatą, ilgį, rungtynių skaičių, taurės varžybų klausimą ir panašiai.

– Ar Alytaus ir Kauno rajono klubams dar buvo galimybės sutvarkyti esamas problemas ir startuoti lygoje ateinantį sezoną?

– Mano žiniomis, tą sezoną jau nebuvo. Pagal nustatytas gaires ir tuo metu galiojančią licencijavimo tvarką buvo priimtas toks sprendimas. Nebuvo taip, kad tie klubai neatitiktų kažkokių smulkmenų. Tai buvo realūs trūkumai.

– LKF dabartinis prezidentas V.Gedvilas, kalbėdamas podkaste „MissMatch“, teigė, kad posėdžio metu buvo užfiksuoti procedūriniai pažeidimai. Kaip pakomentuotumėte tai?

– Teisininkas stebėjo visą posėdį ir dokumentavo, tad kažkokių realių pažeidimų, mano žiniomis, užfiksuota nebuvo. Manau, kad jeigu būtų tokių – jie tikrai būtų pakelti į viešumą. Kviesčiau Vydą konkrečiai įvardinti kokie tie pažeidimai, anot jo, buvo padaryti. Tą pačią dieną tik girdėjau Gedvilo nusiskundimus dėl pasitarimų, kadangi po kandidatų pristatymų klubai, balso teisę turintys VK nariai norėjo apsitarti. Federacija savo ruožtu norėjo, kad būtų balsuojama iškart ir viešai. Galbūt užkliuvo, kad per ilgai tarėsi, bet tam nėra jokio oficialaus reglamentavimo ir to negalima traktuoti kaip kažkokio pažeidimo.

– Kaip viskas klostėsi jau po rinkimų?

– Kitą dieną aš skambinau Balčiūnui ir norėjau iškart pasikalbėti dėl būsimo mūsų susitikimo. Jis atsakė, kad prasmės susitikti nėra. Likau nesupratęs, bet man buvo atsakyta, kad netrukus pasirodys pranešimai ir viskas bus išdėstyta. Neva, kad viskas nėra susiję su manimi, bet kalbėtis prasmės šiuo metu nėra. Po to jau išėjo LKF pranešimas, kad LKF perima NKL organizavimo teises. Tuomet jau reikėjo reaguoti, nes ir klubai liko nesupratę situacijos. Vieną dieną dėkojama už gerą darbą, kitą dieną jau reikia stabdyti lygą, nes ji nesusitvarko. Dar pranešime vienas iš akcentų buvo, kad išrinktas žmogus, kuris jau dirbo ir nieko nepadarė. Manau, kad tais klausimais, už kuriuos buvau atsakingas dirbdamas ty. – komunikacija, turinys buvo kuriamas ir tvarkomas pakankamai aukštame lygyje. O kitais klausimais, jokios įtakos kaip samdomas konsultantas aš neturėjau. Jeigu priekaištaujama buvo dėl neveiksnumo tai sutikite, kad per kelias valandas nuo išrinkimo prezidentu įgyvendinti tai, kuom grįstas pretenzijas reiškė Balčiūnas, yra sudėtingai įgyvendinama.

Gavę šią LKF poziciją ir informaciją iškart pradėjome kalbėtis su klubų atstovais ir mano pozicija buvo padaryti viską, kad klubai turėtų kuo mažiau žalos šioje situacijoje. Tai vis tiek smūgis ir kiekvienam klubui individualiai. Jeigu į NKL ateinančiam klubui komerciniu keliu reikia susimokėti mažiausiai 100 tūkstančių eurų, tai galime daryti išvadą, kad kiekviena organizacija, jau esanti lygoje, minimaliai yra bent tokios vertės. Jeigu lyga sustabdoma ir perkuriama naujai bei bus priimami klubai pagal naujus kriterijus, tai esamos komandos tarsi praranda savo susikurtą vertę. Jau nekalbu apie įvaizdį ir visą kitą. Tai, kas buvo kurta eilę metų, yra tiesiog nubraukiama. Gal tai ir nėra svarbiausia, bet reikia akcentuoti ir tokius dalykus. Klubai yra statomi į stresinę situaciją ir aš noriu pabrėžti, kad tikrai mano interesas čia nebuvo svarbiausiais, norėjosi apsaugoti klubus. Kadangi esu garbingas vyras su aiškiomis vertybėmis gyvenime, supratau, kad iš esmės reikalingas tiesiog mano pasitraukimas, teko priimti tokį sprendimą vardan lygos ir klubų gerovės. Kad ir kaip groteskiškai tai dabar skambėtų.

– J.Kalinauskas, kuris turėjo likti vykdančiojo direktoriaus pareigose, taip pat pasitraukė iškart?

– Taip, kai pasitraukiau aš laikinai eiti pareigas paskyriau Vilkaviškio „Perlo“ klubo vadovą Roką Šlivinską, o Kalinauskas pasitraukė su manimi. Jis yra samdomas darbuotojas ir atėjo dirbti kartu Kliokiu. Jam irgi buvo naujiena, kad pastarasis pasitraukė, tad kai nusprendžiau dalyvauti rinkimuose, pasikalbėjome su juo ir buvome sutarę dirbti kartu toliau. Jis yra šaunus vyras, puikus vadybininkas ir sporto funkcionierius. Kartu buvome susidėlioję planą ką ir kaip dirbsime kartu. Pagrindiniai tikslai buvo turėti solidų biudžetą ir gerą matomumą. Taip pat spręsti visus skausmingus klausimus, kas liečia lažybas. Linkiu lygai sėkmės, bet gerai, kad viskas nutiko man būnant gana jauname amžiuje ir tai gaunasi gera pamoka, kad politika sporte egzistuoja ir dideliu mastu, tad kartais atrodo, kad ne bendro gėrio siekis, o asmeniniai interesai, deja, bet imą viršų. Buvo aišku daug emocijų, reikėjo aiškinti ir artimiesiems, nes viskas buvo tikrai labai chaotiška.

– Pagrindinis LKF argumentas, perimant lygos organizavimą, buvo lažybos. Kaip jūs tai vertinate ir kokie buvo jūsų planai šiuo klausimu?

– Kaip jau ir minėjau anksčiau, mes programoje taip pat akcentavome kovą su lažybomis. Visą tą kovos evoliuciją stebėjau iš vidaus ir anksčiau. NKL pirmoji ir iki šiol vienintelė sporto lyga Lietuvoje, kuri įvedė galimybę anonimiškai pranešti apie sutartas rungtynes lygos puslapyje. Gavus tokią informaciją, jau skiriami stebėtojai ir imamasi prevencinių priemonių. Giedrius Grybauskas yra žmogus, tikrai padaręs milžinišką įdirbį šiuo klausimu, kurį tęsti buvo akcentuojama. Visos lygos skirtingame lygmenyje susiduria su šia problema ir su ja reikia kovoti. Todėl ir į savo programą kaip vieną prioritetinių sričių numačiau priemones leisiančias kurti precedentą, prevenciją ir viešinimą, kas mano galva yra pagrindinis įrankis.

Pastarąjį sezoną, mano žiniomis, NKL buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, tačiau keturi iš jų jau buvo nutraukti iki tos dienos, kai LKF paskelbė savo poziciją. Manau, kad ir kiti du greičiausiai taip pat jau yra arba bus nutraukti. Tai nėra gerai, bet kai teisėsauga perima šitą reikalą, lyga jau nepriima sprendimų. Be jokios abejonės bendradarbiauja ir teikia reikalingą informaciją. Kol kas gaila, tačiau precedento, kad kažkas būtų nuteistas neturime. Jeigu kažkas sulauktų realios bausmės, tuomet tai tikrai verstų rimčiau pagalvoti kitus, norinčius tuo užsiimti. Prevencinės priemonės yra ir jos didelę daugumą tikrai atbaido. Tie, kurie dirba sistemiškai, juos turės sustabdyti jau teisėsauga su įrankiais ir pagalba iš lygos bei LKF.

Balčiūnas Balčiūnas

– Ar po visko jau pavyko pasikalbėti su M.Balčiūnu? Išgirsti jo realius argumentus?

– Ne. Aš jam parašiau žinutę, bet atsakymo nesulaukiau. Iš šios dienos perspektyvos nematau pagrindo tai daryti savo iniciatyva. Aš nemanau, kad jis veikė prieš mane asmeniškai. Per tuos pačius rinkimus ir jam sakiau, ir galiu pakartoti viešai, kad manau, jog jis tikrai yra talentingas vadybininkas, krepšinio funkcionierius. Tikiu, kad ir jis galvoja taip apie sakykime šią jaunąją kartą.

– Noro dirbti krepšinyje ši situacija neatbaidė?

– Jeigu neatsiras pokyčių federacijoje, nežinau. Norisi prisidėti prie krepšinio vystymosi Lietuvoje, bet tokios situacijos motyvacijos neprideda. Kartais tikrai atrodo, kad kam čia reikia skirti tą savo laiką, energiją, kontaktus, bet manau, kad ne man vienam vis tik rūpi krepšinis, jo situacija Lietuvoje. Kaip jau minėjau interviu pradžioje, turiu darbą kitoje industrijoje, veikiame globaliai ir susiduriu su daug iššūkių. Tačiau aš jaučiu malonumą, skirdamas dalį savo laiko, žinių ir patirties, kurią galiu realizuoti siekiant gero krepšiniui. Krepšinis visą gyvenimą yra mano aistra. Kai gauni tokią patirtį, aišku, kad tas noras ar bent jau entuziazmas blėsta.

– Tikite, kad tie pokyčiai LKF, o galbūt ir artimiausiu metu NKL gali įvykti?

– Pokyčiai bet kokiu atveju bus, keisis komandų sudėtis, kas belaimėtų rinkimus. Aš asmeniškai LKF rinkimuose palaikau Robertą Javtoką. Jo komandoje yra ir tas pats Justas Kalinauskas. Tai yra komanda, sudaryta iš aukščiausio lygio savo srities profesionalų. Namas kartais gerai stovi ir dėl gerų pamatų, o kartais ir dėl to, kad kiekvienas gerai laiko savo sieną, kampą ar koloną.

NKL rinkimai galbūt ir parodo, kad yra galimybės pokyčiams. Aš turėjau 2–3 savaites, kad pristatyčiau savo idėjas ir įtikinčiau klubus. Federacija, kad Kliokys pasitraukia žinojo gerokai anksčiau. Galbūt net ir turėjo tam įtakos. Pats Balčiūnas teigė, kad Čėsną įtikinėjo eiti šias pareigas jau pusmetį. Tai ir kilo klausimas, kaip taip galėjo nutikti, kai visi klubai sužinojo tik prieš kelias savaites. Galbūt LKF ir nepatiko tai, kad Balčiūnas įkalbinėjo, o va klubai paėmė ir nusprendė kitaip. Klubams galbūt reikėjo daugiau aiškumo apie lygos vykdymą, finansus ir jie išsakė savo poziciją rinkimuose, bet LKF demokratijos nenorėjo.

Pavyzdžiui aš nemačiau galimybės, kad lygoje būtų 18 klubų. Manau, kad kokybine ir sportine prasme tai būtų ne į naudą. Tiek žaidėjų tiesiog nėra, o klubai nori rezultatų. Sezoną ilginti galima ir kitais metodais. Mano pozicija buvo, kad lyga gali organiškai augti iki 16 klubų. Su kiekviena nauja komanda išauga varžybų vykdymo kaštai, kuriuos reikia iš kažkur sugeneruoti. Viskas yra įmanoma, bet reikia žinoti, kaip ir kur tai paimti. Praėję metai turinio prasme NKL žiūrovui buvo skurdoki.

– Ar ir toliau finaluose būtumėte vykdę serijas, ar norėjote grįžti prie finalo ketverto sistemos?

– Sprendimas dėl serijų yra priimtas trejiems metams, tad čia pokyčių nebūtų buvę. Abu variantai turi savus pliusus ir minusus. Finalo ketvertas duoda geresnį renginį žiūrovui, bet serijos galbūt daugiau padeda išaiškinti stipriausią komandą. Galiausiai viską ir sprendžia patys klubai, kas jiems yra naudingiau. Prezidentas turi vieną balsą ir gali formuoti poziciją. Aš galbūt esu finalo ketverto šalininkas, tačiau abu variantai turi savus pliusus ir minusus.

„Ilgoji pertrauka“: kokia rinktinė galėtų būti kitą vasarą, kokie centrai tiktų „Žalgiriui“, kokią pridėtinę vertę sukuria Krapikas, kiek uždirba geriausi NKL žaidėjai, kaip vyksta krepšininkų išpirkimas iš klubų ir kaip tokį solidų kontraktą gavo Smailagičius

Gairės: lkf, nkl, valiuševičius
16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH