Po fiasko nesitraukiantis S.Pešičius: niekada neišduosiu savo metodų ir principų

(12)
Rugsėjo 16 d. 11:49
S.Pešičius jau kuria ateities planus (FIBA Europe nuotr.)
S.Pešičius jau kuria ateities planus (FIBA Europe nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Sklandžiai prasidėjęs Serbijos rinktinės pasirodymas Europos čempionate baigėsi dar aštuntfinalyje, netikėtai nusileidus Italijai.

Po tokio nusivylimo rinktinės vyriausiasis treneris Svetislavas Pešičius prisiėmė atsakomybę, bet išskyrė ir rinktinę kamavusias negandas.

„Suprantu atsakomybę ir tai, kokį nusivylimą suteikėme savo gerbėjams. Noriu pabrėžti atmosferą ir vienybę, kurią žaidėjai demonstravo tiek pasirengime, tiek čempionate, nepaisant patirtų traumų ir ligų. Bjelica, Avramovičius ir Bogdanovičius negalėjo vykti į pirmenybes, Milutinovas ir Marinkovičius apsirgę praleido keletą mačų, Nedovičius nebaigė čempionato dėl traumos.

Nepaisant visų sunkumų, komanda augo visose rungtynėse ir demonstravo charakterį, stabilumą bei priėmė atsakomybę neieškodama pasiteisinimų. Padarėme viską, kad geriausiu būdu reprezentuotume savo šalį ir savo krepšinio kultūrą“, – teigė strategas.

S.Pešičius prisiminė ir prieš 20 metų su Jugoslavijos rinktines pasiektus titulus Europos ir pasaulio čempionatuose bei kritikos teigė nebijantis, o nesėkmę prieš italus apibūdino kaip vieną blogą kėlinį.

„Sutikau priimti šį iššūkį ne tik dėl mūsų rinktinės, bet ir dėl Serbijos krepšinio reputacijos gerinimo Europoje ir visame pasaulyje. Tai nėra pirmas kartas, kai sulaukiu kritikos ir įžeidimų. Taip buvo ir anksčiau, 2001-aisiais Stambule ar 2002-aisiais Indianapolyje. Nepamačiau nieko naujo nei kai rinkome pergales Prahoje, nei kai pralaimėjome Berlyne. Manęs tai nejaudina, nes žinau, kokie yra to motyvai. Kaip treneris, visada stovėsiu už savo žaidėjus. Neleisiu visų pasiekimų nutrinti dėl dešimties blogų minučių“, – tikino specialistas.

Serbas jau dairėsi ir į ateities kovas – rinktinė yra sudėtingoje padėtyje siekiant vietos 2023-ųjų Pasaulio taurėje, nors rugpjūčio pabaigoje pasiektos pergalės prieš graikus ir turkus kiek sutvirtino pozicijas.

„Nėra daug laiko – jau netoli lapkritis, kai rinktinė tęs Pasaulio taurės atranką mačais prieš Turkiją ir Didžiąją Britaniją. Vėl artėja „langai“ ir vėl nežinome, kuriais žaidėjais galėsime remtis. Tikiuosi, kad visi padarys viską savo valioje, kad nepasikartotų birželį matytos problemos“, – teigė treneris.

Strategas pabrėžė, kad po fiasko Europos čempionate drastiškų pokyčių imtis neketina.

„Niekada neatsisakysiu savo principų, metodų, žaidėjų ir kolegų pasirinkimo. Analizuosiu situaciją ir esu pasirengęs išklausyti kitokių nuomonių bei pasiūlymų, bet išliksiu ištikimas žmonėms, kurių vienintelis tikslas yra krepšinis“, – tikino S.Pešičius.

Serbai galutinėje Europos čempionato rikiuotėje užėmė devintąją vietą, o Pasaulio taurės atrankoje likus keturiems mačams dalinasi trečiąją I grupės vietą su Belgija. Į čempionatą keliaus trys grupės komandos, o belgai turi ir tarpusavio pranašumą.

12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti