eurobasket

O.Ene tapo vyriausiuoju rinktinės treneriu

S.Wilbekino, o ne Sh.Larkino norėjęs U.Sarica paliko Turkijos rinktinę (1)

11.20 12:52

Turkijos krepšinio federacija paskelbė, kad šalies krepšinio rinktinės nebetreniruos 48 metų strategas Ufukas Sarica.

Lietuvės kovą pralaimėjo (FIBA Europe nuotr.)

Serbijai priešintis bandžiusios lietuvės liko be svarbios pergalės atrankoje į Europos čempionatą (9)

11.12 16:30

Atrankoje į 2021 metų Europos moterų čempionatą Lietuvos rinktinė (1/2) turėjo svarbų mūšį, kuriame pergalės nepasiekė.

R.Jokubaitis išrinktas tarp geriausiai pasirodžiusių jaunųjų krepšininkų (BNS nuotr.)

R.Jokubaitis – tarp geriausiai atrankos „lange“ pasirodžiusių jaunųjų krepšininkų (5)

02.28 12:38

Krepšinio naujienų gigantas Eurohoops sudarė geriausiai FIBA Europos čempionato atrankos lange pasirodžiusių jaunųjų krepšininkų iki 21-erių metų dešimtuką, į kurį pateko ir Lietuvos rinktinės garbę gynęs Rokas Jokubaitis.

Gruzinai pasiekė sunkią pergalę (FIBA Europe nuotr.)

Europos čempionato atranka: gruzinai prieš šveicarus išsigelbėjo pratęsime (1)

02.20 19:36

Atranka į 2021 m. Europos čempionatą – startavo.

U16 rinktinę išlydėjo vyresnės kolegės (Musukrepsinis.lt nuotr.)

Į Europos čempionatą šešiolikmetes išlydėjo moterų rinktinė

08.14 16:24

Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą už savaitės startuosiančiam Europos čempionatui Skopėje (Makedonija). Viliaus Stanišausko auklėtinės laimėjo turnyrą Lenkijoje, o šiandien pradės kovas Baltijos taurės turnyre.

Lietuviai iškovojo 7 vietą (FIBA Europe nuotr.)

Aštuoniolikmečiai Europos čempionate liko septinti (29)

08.04 14:00

Lietuvos aštuoniolikmečiai šiandien baigia pasirodymą Europos čempionate, kur mače dėl 7–8 vietų susitinka su Didžiosios Britanijos bendraamžiais.

Šios komandos atstovaus šaliai atrankoje į Europos čempionatą (Luko Bendinsko nuotr.)

Tiesiai iš lėktuvo į aikštelę žengusi ekipa iškovojo teisę atstovauti Lietuvai atrankoje į Europos 3x3 čempionatą

05.19 22:32

Visą šeštadienį šalia Vilniaus „Akropolio“ buvo galima girdėti gausybės kamuolių bumbsėjimo garsą, nes čia dėl geriausiosios vardo komandos kovėsi Lietuvos atvirajame 3x3 krepšinio čempionate. Čia didžiausią intrigą kėlė vyrų ir moterų elito rungtynės, kuriose ekipų laukė kova ne šiaip dėl titulo, o dėl galimybės atsto...

S.Bazarevičius lieka dirbti rinktinėje (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

S.Bazarevičius toliau treniruos rusus (1)

10.19 13:36

Rusijos krepšinio federacija pasiekė susitarimą su Sergejumi Bazarevičiumi dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Skelbiama, kad specialistas lieka prie nacionalinės komandos vairo mažiausiai iki 2021 metų rudens. S.Bazarevičiaus auklėtiniai šiame Europos čempionate užėmė ketvirtąją vietą.

L.Dončičius pasidarė tatuiruotę (Scanpix nuotr.)

L.Dončičius tatuiruote įamžino triumfą Europos čempionate (7)

09.30 13:59

Madrido „Real“ gynėjas Luka Dončičius nusprendė įamžinti Slovėnijos rinktinės triumfą Europos čempionate. 18-metis ant savo kūno pasidarė tatuiruotę, kurioje įamžino Senojo žemyno pirmenybių trofėjų. Jį jaunuolis išsitatuiravo ant šono. Krepšininkas norėjo, kad sau ir visai šaliai ypatingą pergalę prisimintų visą likus...

A.Bagatskis dėmesį skirs klubinei karjerai (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

A.Bagatskis palieka Latvijos rinktinę (5)

09.22 14:28

Nuo 2010 m. Latvijos rinktinės vairą laikęs Ainaras Bagatskis traukiasi. Po Europos čempionato treneris ir šalies federacija nusprendė nutraukti bendradarbiavimą. „Dėkoju už galimybę dirbti su komanda tiek metų. Kiekviename turnyre vis žengdavome žingsnį į priekį, bet šis buvo sunkiausias.

J.Valančiūnas taps Lietuvos geriausiu? (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Rinkimai: ar kas nors pranoks J.Valančiūną, kuris dėjimas – įspūdingiausias ir kas taps sirgalių MVP?

09.19 16:24

Europos čempionato metu didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net kartu su „Hitachi TV“ savo skaitytojus dar labiau įtraukė į įvykių karuselę. Rinkimų modulyje gerbėjai galėjo pareikšti savo nuomonę ir išrinkti geriausius keliose skirtingose kategorijose.

Baigėsi dar vienas Europos čempionatas (Scanpix nuotr.)

Skelbiame Europos čempionato menedžerio laimėtojus (3)

09.19 14:00

Sulig Europos čempionato finalo sirena pasibaigė ir Krepsinis.net organizuotas Europos čempionato menedžerio žaidimas. Žaidime dalyvavo per 2500 žmonių ir 10 geriausiai pasirodžiusių žaidėjų bus apdovanoti Krepsinis.net įsteigtais prizais. Krepsinis.

E.Messina emocijų niekada neslepia (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Europos čempionato treneriai iš kitokios prizmės: penki charizmatiškiausi rinktinių strategai

09.19 13:14

Europos čempionato uždanga nusileido, rinktinės su medaliais ar be jų išvyko namo, treneriai išskubėjo į būsimus klubus. Pasibaigus pirmenybėms nusprendėme pažvelgti į jas per kiek kitokią prizmę ir išskirti penkis charizmatiškiausius strategus, iš kurių lūpų netrūko skambių pasisakymų ir pokalbiai su kuriais prabėgdav...

L.Dončičius sulaukė daug dėmesio

Europos čempionai – triukšmingai pasitikti Slovėnijoje

09.18 22:47

Slovėnijos rinktinė sekmadienio vakarą ant kaklo užsikabino Europos čempionato auksą, o pirmadienį jau keliavo į gimtinę, kur komandos laukė būrys sirgalių. Slovėnijos rinkinė triukšmingai buvo pasitikta jau oro uoste, o vėliau keliavo į Liublianos centrą, kur žaidėjų laukė didžiausia dalis gerbėjų.

A.Djordjevičius toliau dirbs rinktinėje (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

A.Djordjevičius tęs darbą Serbijos rinktinėje

09.18 21:47

Europos čempionato sidabro medalių laimėtojos Serbijos rinktinės treneris Aleksandras Djordjevičius tęs savo darbą nacionalinėje komandoje. Vos rinktinei grįžus į Serbiją buvo paskelbta, kad treneris kontraktą pratęsė iki 2021 metų. A.Djordjevičius žadėjo padėti komandai iškovoti dar medalių.

K.Missas tęs darbus (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Graikai apsigalvojo – rinktinės vyr. treneris nesikeis

09.18 20:33

Buvo teigiama, kad Graikijos rinktinės treneris Kostas Missas trauksis iš savo pareigų, bet situacija pasikeitė. Graikijos krepšinio federacija paskelbė, jog savo darbus nacionalinėje komandoje tęs visas trenerių štabas. „Nacionalinėje komandoje turi būti tęstinumas“, – kalbėjo generalinis federacijos sekretorius Takis...

D.Theisas užėmė pirmąją vietą (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Gražiausių Europos čempionato epizodų rinkinyje – galingų dėjimų šou

09.18 20:21

Pasibaigus Europos čempionatui jo rengėjai išrinko gražiausius pirmenybių epizodus ir sudėjo juos į dešimtuką. Penktoje vietoje – galingas Joffrey Lauvergne‘o dėjimas, ketvirtoje – lanką drebinęs Timofejus Mozgovas. Trejetuką pradeda Luka Dončičius, aukščiau jo atsidūrė siautėjęs Kristapas Porzingis, o pirmoji vi...

Ch.Flemingas yra priverstas atsisveikinti su Vokietijos rinktine (Fotodiena.lt)

Vyriausiąjį trenerį dėl FIBA sistemos pakeitė ir Vokietijos rinktinė (1)

09.18 12:31

Naujoji FIBA atrankų į Pasaulio ir Europos čempionatus sistemą reiškia, kad su rinktinėmis dirbti tikrai negalės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ar Eurolygos komandas treniruojantys strategai. Tai yra itin prasta žinia kai kurioms rinktinėms.

Slovėnijos didvyriai (Scanpix nuotr.)

Trylika Slovėnijos didvyrių – kas yra naujieji Europos užkariautojai? (13)

09.18 11:30

Slovėnijos rinktinė tapo tikru šio Europos čempionato atradimu. Naujieji čempionai šturmu paėmė Europą, nors prieš prasidedant turnyrui optimistiniu scenarijumi šiai šaliai buvo vadinamas patekimas į ketvirtfinalį. Kritikų prognozes slovėnai paneigė su kaupu.

Slovėnijos rinktinė tapo Europos čempione (Scanpix nuotr.)

Holivudinio filmo aktoriai iš Slovėnijos (3)

09.18 10:41

Tai nebuvo tas Europos čempionatas, kuris pasižymėjo įspūdinga įvykių gausa. Tai nebuvo ir tas čempionatas, kurį mes norėsime prisiminti vėl ir vėl. Tai net nebuvo čempionatas, kuris domino daug žiūrovų.

123...43

Įdomus faktas

Amerikos lietuvis Petras Talzūnas – metimo “kabliu” pradininkas. Žymus Latvijos krepšinio treneris ir teoretikas prof. O.Altbergas, prisimindamas lietuvių triumfą 1937 m. EČ, sakė: “P.Talzūnas pirmą kartą parodė metimą į krepšį viena ranka per galvą – “kabliu”. Iki tol tokio metimo į krepšį būdo niekas nebuvo matęs.”