D.Adomaitis: apie japonų galimybes Europoje, K.Maksvyčio iššūkius ir apmaudą dėl nedaromų prasto teisėjavimo išvadų

antra „MISsMATCH“ dalis
Lapkričio 8 d. 09:00
D.Adomaitis įvertino japonų šansus Europoje
D.Adomaitis įvertino japonų šansus Europoje
Gabrielė Miknevičiūtė
Krepsinis.net

Krepsinis.net portale – antroji „MISsMATCH“ pokalbio dalis su treneriu Dainiumi Adomaičiu, treniruojančiu Tokijo „Alvark“ komandą.

Strategas neabejojo, kad Japonijos lygoje yra žaidėjų, kurie atrodytų solidžiai ir Europoje.

„Jie galėtų būti geri rolės žaidėjai: kažkas yra geras metikas ir gerai žaidžia gynyboje. Jie galėtų žaisti Europoje. Bet čia jie gauna nuo pusės milijono iki milijono eurų. Europoje nėra šansų, kad kažkas finansiškai jiems siūlytų tokias sutartis“, – šypsojosi D.Adomaitis.

Strategas yra pasvarstęs, ką iš sau pažįstamų veidų būtų norėjęs matyti „Alvark“ komandoje. Tiesa, tokios opcijos rinktis šiemet jis neturėjo. 

„Daug apie tai kalbame su Helmaniu, ne tik apie lietuvius, bet ir europiečius, kuriuos esame treniravę ar žinome. Lyga yra specifinė, ten yra vienas dalykas, kuris Europoje – ne toks populiarus. Čia beveik visi dideli žaidėjai meta tritaškius. Bent vieną tokį žaidėją komandos visada turi.

Dažnai čia ekipoje „penktas“ ar „ketvirtas numeris“ pradeda komandos atakas kaip įžaidėjas. Yra komandų, kurios žaidžia du skirtingus krepšinius: tiek su įžaidėju – pagal pozicija, tiek su „trečio numerio“ žaidėju kaip įžaidėju. Reikia pasukti galvą, kaip susidėlioti gynybą“, – subtilybes pasakojo jis. 

D.Adomaičio auklėtinių gretose yra ispanas Sebastianas Saizas, tapęs Europos čempionu. Vis tik apie rungtynes su Lietuva vyrai pasikalbėjo tik kartą.

„Draugiškai pasikalbėjome. Pasakiau jam: tik vienas juokelis apie tas rungtynes, taip ir mažėja tavo minutės“, – juokėsi D.Adomaitis. 

Strategas apgailestauja, kad bėgant metams FIBA taip ir nedaro išvadų dėl teisėjų lygio bei nuolatinių klaidų.

„Man labiausiai gaila, kad visiškai nieko nedaroma. Klaidų bus, pažiūrėkime Eurolygą, tai žmogiškasis faktorius. Po „Real“ ir „Virtus“ rungtynių nuimamas taškas – nonsensas, to nebuvę.

Bet bent tas lygis turi būti aukštas, aš už tai, kad teisėjautų geriausi, tačiau, kad tai įvyktų, reikia kažką daryti. Dabar tik pasibaigus čempionatui keletą savaičių apie tai pakalbama spaudoje, bet ar dabar kažkas kalba? Niekas nieko nebesako“, – užmirštamą problemą minėjo jis. 

Antroje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 kelionės Japonijoje

02:00 japonų krepšininkų lygis

08:20 ar D.Adomaitis būtų kvietęs dar vieną europietį į savo komandą?

12:00 įdomūs stebėti žaidėjai

14:00 Europos čempionu tapęs auklėtinis S.Saizas

17:30 didžiausia staigmena čempionate

22:00 nesikeičiantis teisėjavimas čempionatuose

24:00 K.Maksvyčio iššūkis

26:00 bendravimas su M.Braziu

28:30 LKL įdomybės

Pirma dalis: 

„Ilgoji pertrauka“: laiko kreditas Polonarai, planas Jonavai, veikiantys ir neveikiantys pokyčiai LKL ekipos bei kodėl Cvirka dar turi darbą

Gairės: adomaitis, alvark
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA