Latvius nugalėję šešiolikmečiai – septinti Europoje (11) FOTOGALERIJA

Rugpjūčio 18 d., 16:30
Lietuviai laimėjo paskutinę kovą čempionate (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės vaikinai užėmė septintąją vietą Europos čempionate. Paskutiniame pirmenybių mače buvo 82:61 (22:16, 12:14, 21:13, 27:18) užtikrintai nugalėti latviai.

Rungtynės prasidėjo ganėtinai nerezultatyviai ir vos kelių taškų pranašumas latviams jau buvo šis tas – 5:2. Vis dėlto rezultatą lietuviai greitai persvėrė ir jau pirmavo 10:5. Kelios tikslios atakos paeiliui Latvijai padėjo sumažinti skirtumą iki taško (16:17), bet paskutinės minutės atkarpoje lietuviai dar išnaudojo kelias progas, o ketvirtį tritaškiu baigė Jokūbas Rubinas – 22:16.

Vienu metu skirtumas tarp komandų ėmė artėti prie 10 taškų, tačiau latviai laiku pristabdė varžovus. Ilgą laiką Lietuva buvo priekyje maždaug penkių taškų skirtumu, klaidų netrūko, o prieš paskutinę ketvirčio minutę latviai atsiliko 30:34. Taip ir baigėsi antras ketvirtis.

Po didžiosios pertraukos situacija išliko tokia pati: Lietuvos šešiolikmečiai vis atsidurdavo šalia 10 taškų pranašumo, tačiau latviai keliomis atakomis vis deficitą apmažindavo. Vis tik daugiau progų priartėti jie neturėdavo: Jokūbo Rubino ir Edgaro Preibio vedami lietuviai vėl atitrūko 50:41. Prieš paskutines 10 minučių Lietuva turėjo dar labiau apčiuopiamą pranašumą – 55:43.

Paskutiniame kėlinyje lietuviai valdė situaciją ir galėjo gana ramiai užbaigti rungtynes. Skirtumas tapo triuškinantis (73:52), o pergalė buvo iškovota 82:61.

Lietuva: Edgaras Preibys 16, Ąžuolas Tubelis 14 (13 atk. kam.), Jokūbas Rubinas ir Emilis Butkus – po 11, Hubertas Pivorius 10, Kornelis Zikas 8.

Latvija: Rodijus Macoha 13, Tomas Skuja ir Karlis Daga-Kruminis – po 11, Ričardas Vanagas ir Kristianas Šulcas – po 8.