lietuva

A.Zdanevičiūtė buvo nesulaikoma (FIBA Europe nuotr.)

16-metės Europos čempionate pirmą kartą suklupo

Vakar 22:31

Lietuvos jaunučių merginų iki 16 metų amžiaus (U-16) rinktinė Europos čempionato antrosiose A grupės rungtynėse penktadienį (rugpjūčio 23 d.) susitiko su Vokietijos nacionaline komanda.

J.Jocytė, A.Čižauskaitė ir A.Zdanevičiūtė nukalė lietuvių pergalę (FIBA Europe nuotr.)

Šešiolikmečių trio startavo pergale prieš Prancūziją (5)

08.22 23:41

Skambią pergalę jau pirmajame Europos šešiolikmečių čempionato mače iškovojo Lietuvos merginos (1/0), 66:61 (19:15, 12:22, 18:12, 17:12) palaužusios prancūzes (0/1).

Lietuvos rinktinės kelionė užtruko beveik parą (Krepšinio namų nuotr.)

Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos rinktinė atvyko į Seulą (13)

08.22 15:29

Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją. Nusileidus Seulo oro uoste paaiškėjo, kad autobuso bagažo skyrius per mažas ir visi lagaminai netilps, todėl pastarieji keliavo į autobuso vidų kartu su žaidėjais ir personalu. Bet tai nuotaikos tikrai nesugadino.

Š.Jasikevičius mače su latviais pataikė esminius baudų metimus (FIBA Europe nuotr.)

„Diena, kai laimėjome“: klasikinis kaimynų derbis, paklojęs pamatą auksui Švedijoje (4)

08.22 14:20

Lietuvos ir Latvijos rinktinių akistatos net ir kontrolinių rungtynių pavidalu ne be reikalo yra vadinamos savotišku derbiu.

Lietuva pakilo per tris pozicijas (BNS nuotr.)

Atnaujintame Pasaulio taurės reitinge – Lietuvos šuolis ir JAV aplenkusi Serbija (26)

08.21 16:53

Artėjant Pasaulio taurei, paskelbtas atnaujintas rinktinių reitingas, kuriame Lietuvos nacionalinė komanda pakilo per tris pozicijas.

J.Mačiulis virtuvėje renkasi lengviausius patiekalus (Lino Žemgulio nuotr.)

J.Mačiulis – juodadarbis aikštelėje, bet ne virtuvėje (1)

08.21 15:23

Jonas Mačiulis - vienas iš keturių dabartinės Lietuvos rinktinės žaidėjų, jau turinčių pasaulio čempionato medalį. Du Europos čempionato sidabro medaliai ir vienas bronzos FIBA tarpkontinentinės taurės laimėtojas, Universiados, pasaulio jaunimo, Eurolygos, BBL, Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Graikijos čempionas. Visi titulai netelpa į vieną puslapį, o valstybiniams apdovanojimams vargiai rasi vietos ant vieno švarko atlapo. Ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžius, LDK Gedimino ordino Komandoro kryžius, ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro didysis kryžius.

M.Kuzminskas patiko, kad D.Blattas atvirai prakalbo apie savo ligą (BNS nuotr.)

M.Kuzminską sužavėjo D.Blatto poelgis (9)

08.21 12:57

Lietuvos vyrų rinktinė surengė paskutinę treniruotę Lietuvoje ir jau šįvakar iškeliaus į Pietų Korėją, kur baigs pasiruošimą Pasaulio taurės turnyrui.

D.Adomaitis dvyliktuko dar nepaskelbė (BNS nuotr.)

14 žaidėjų į Korėją pasiėmęs D.Adomaitis: norime apsidrausti (26)

08.21 12:37

Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) kitą sezoną ir toliau matysime varžantis 10 klubų.

Tarp Lietuvos jaunimo geriausiai pasirodė ketvirtą vietą užėmę devyniolikmečiai (FIBA nuotr.)

Lietuvos jaunimas antrą vasarą paeiliui liko be medalių, ispanai laukia naujo aukso amžiaus (14)

08.19 11:04

Audringa vaikinų jaunimo rinktinių vasara jau baigėsi. Šešiolikmečių, aštuoniolikmečių ir dvidešimtmečių Europos čempionatas bei devyniolikmečių pirmenybės Lietuvai medalių atnešė.

M.Grigonis tampa rimčiausiu pagalbininku J.Valančinui ir D.Saboniui (Krepšinio namų nuotr.)

Lietuvos rinktinė Suomijoje: ryškėjantis dar vienas vedlys ir nerimą keliantys veiksniai (37)

08.18 10:32

Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas draugiškas rungtynes Suomijoje, kur sutriuškino vietos komandą (87:46) ir pranoko rusus - 88:72.

D.Adomaitis netrukus tars „ačiū“ dar vienam žaidėjui (BNS nuotr.)

D.Adomaitis: apie neraminančias problemas, dominavusį tandemą ir sąrašo trumpinimą (18)

08.17 21:57

Lietuvos vyrų rinktinė Suomijoje pasiekė abi galimas pergales, bet nors yra dalykų, kurie Dainių Adomaitį džiugina, yra ir tokių, kurie kelia nerimą.

D.Sabonis dominavo prieš rusus (BNS nuotr.)

Dominavusių D.Sabonio ir M.Grigonio vedama Lietuvos rinktinė išlaikė rusų egzaminą (304)

08.17 18:00

Lietuvos rinktinė sužaidė paskutines kontrolines rungtynes Europoje ir turnyre Suomijoj iškovojo antrąją pergalę – 88:72 (21:12, 22:23, 27:21, 18:16) nugalėjo rusus.

U16 rinktinė baigė čempionatą (FIBA Europe nuotr.)

Užtikrintai slovėnus nugalėję šešiolikmečiai Europos čempionate liko devinti (3)

08.17 16:00

Lietuvos šešiolikmečiai baigė pasirodymą Europos čempionate, kuriame užėmė devintą poziciją.

J.Valančiūnas praleis draugišką mačą (BNS nuotr.)

Į mūšį su rusais rinktinė stos be J.Valančiūno (29)

08.17 13:25

Pasirodymą turnyre Suomijoje tęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė treniruotę, prieš vakare laukiančią dvikovą su Rusijos rinktine. Po jos paaiškėjo, kad šios dienos dvikovą treneriu sprendimu praleis Jonas Valančiūnas, Eimantas Bendžius ir Žygimantas Janavičius.

J.Valančiūnas dominavo po krepšiais (BNS nuotr.)

J.Valančiūnas: buvo gera treniruotė (2)

08.16 22:24

Pasaulio taurės kovoms pamatus klojanti Lietuvos rinktinė iškovojo itin užtikrintą pergalę Suomijoje, kur kontroliniame mače įveikė šeimninkus.

D.Adomaitis džiaugėsi komandos drausme (BNS nuotr.)

D.Adomaitis: po šio turnyro teks vienam žaidėjui padėkoti už darbą (17)

08.16 22:06

Lietuvos rinktinė Suomijoje iškovojo puikią pergalę, rezultatu 87:46 sutriuškindama Suomijos krepšininkus.

Lietuviai kovos dėl devintos vietos (FIBA Europe nuotr.)

16-mečiai nesulaikė „Žalgirio“ budelio sūnaus, bet džiaugėsi užtikrintu laimėjimu (2)

08.16 19:15

Dar vieną užtikrintą pergalę Europos U-16 čempionate iškovojo Lietuvos komanda.

Lietuviai dominavo gynyboje (BNS nuotr.)

Dominavimas po krepšiu, titaninė gynyba ir triuškinama pergalė Suomijoje (145)

08.16 18:00

Triuškinamą pergalę kontrolinėse rungtynėse Suomijoje iškovojo Dainiaus Adomaičio vadovaujama Lietuvos rinktinė.

A.Zdanevičiūtė paskutinę sekundę atnešė pratęsimą (FIBA Europe nuotr.)

Įspūdingu metimu pratęsimą išplėšusios šešiolikmetės palaužė latves, vėliau nugalėjo ir estes

08.16 15:00

Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė Liepojoje vykstančiame Baltijos taurės turnyre iškovojo pirmąją pergalę. Viliaus Stanišausko auklėtinės per pratęsimą 82:71 (15:22, 17:20, 12:18, 19:15, 13:2) įveikė Latvijos rinktinę.

M.Kuzminskas praleis mačą su suomiais (BNS nuotr.)

D.Adomaitis išsirinko dvyliktuką, kuris žais prieš suomius (46)

08.16 13:17

Penktadienį po rytinės treniruotės Espo Metro arenoje treneriai paskelbė komandos sudėtį šio vakaro rungtynėms su Suomijos rinktinę. Šią dvikovą praleis Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis ir Mindaugas Kuzminskas.

Įdomus faktas

Europos krepšinio žvaigždės Tel Avivo "Maccabi" gynėjo Anthony Parkerio sesuo yra Candace Parker. Ši krepšininkė 2006 m. kovo mėnesį moterų NCAA pirmenybėse, būdama 20 metų per rungtynes sugebėjo dukart įkrauti kamuolį į krepšį. Tai yra pirmas kartas moterų krepšinio istorijoje, kuomet krepšininkei pavyko atlikti dėjimą du kartus.