latvija

Latvijos rinktinė – pirmoji Europos čempionė

„Diena, kai laimėjome“: istorinis „braliukų“ triumfas, įskiepijęs krepšinį ir lietuvių genuose (9)

09.12 20:15

Lietuviai mėgsta girtis trimis Europos čempionatų aukso medaliais, nors pirmuosius du laimėjimus vargiai atsimena net vyriausi aistruoliai - 1937 ir 1939 triumfai pamažu grimzta į užmarštį.

R.Kurucas nusikalto (Scanpix nuotr.)

„Nets“ latvis sulaikytas dėl smurto prieš merginą (3)

09.04 07:34

Bruklino Nets rotacijoje įsitvirtinęs latvis Rodionas Kurucas pats kiša pagalius į ratus savo beprasidedančioje karjeroje. Puolėjas sulaikytas dėl smurto prieš merginą.

M.Užupis pataikė du pergalingus metimus (3x3 krepšinio asociacijos nuotr.)

Latvius nuskriaudusi Lietuvos 3x3 rinktinė pasiekė Europos taurės ketvirtfinalį (2)

08.31 22:16

Lietuvos 3x3 rinktinė, sudaryta iš Marijaus Užupio, Pauliaus Beliavičiaus, Šarūno Vingelio ir Aurelijaus Pukelio, sėkmingai pradėjo pasirodymą Europos taurės turnyre Debrecene (Vengrija).

Š.Jasikevičius mače su latviais pataikė esminius baudų metimus (FIBA Europe nuotr.)

„Diena, kai laimėjome“: klasikinis kaimynų derbis, paklojęs pamatą auksui Švedijoje (5)

08.22 14:20

Lietuvos ir Latvijos rinktinių akistatos net ir kontrolinių rungtynių pavidalu ne be reikalo yra vadinamos savotišku derbiu.

A.Zdanevičiūtė paskutinę sekundę atnešė pratęsimą (FIBA Europe nuotr.)

Įspūdingu metimu pratęsimą išplėšusios šešiolikmetės palaužė latves, vėliau nugalėjo ir estes

08.16 15:00

Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė Liepojoje vykstančiame Baltijos taurės turnyre iškovojo pirmąją pergalę. Viliaus Stanišausko auklėtinės per pratęsimą 82:71 (15:22, 17:20, 12:18, 19:15, 13:2) įveikė Latvijos rinktinę.

P.Murauskas žaidė solidžiai (FIBA Europe nuotr.)

Kaimynų derbyje Lietuvos 16-mečiai šventė triuškinamą pergalę (6)

08.14 21:00

Labai užtikrintą pergalę kovoje dėl 9–16 vietų Europos U-16 čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė.

M.Spagnolo pasižymėjo itin universaliu žaidimu (FIBA Europe nuotr.)

Latvius skriaudęs Italijos šešiolikmetis kėsinosi į keturgubą dublį (3)

08.13 23:52

Europos šešiolikmečių čempionate baigėsi aštuntfinalių etapas, atsijojęs aštuonias geriausias turnyro komandas. Tarp jų pateko ir Italijos rinktinė, 82:62 (19:22, 18:18, 24:11, 21:11) nugalėjusi latvius.

L.Sakevičiūtė pelnė 18 taškų (FIBA nuotr.)

20-metės nusileido latvėms ir kovos dėl 11 vietos

08.10 23:43

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) merginų rinktinė patyrė nesėkmę Europos čempionato atrankos varžybose dėl 9-12 vietų. Daliaus Ubarto vadovaujama komanda 54:67 (10:17, 21:16, 17:18, 6:16) nusileido bendraamžėms iš Latvijos.

A.Pasečnikas tikisi kitą sezoną žaisti NBA (Scanpix. nuotr.)

Į NBA gali persikelti dar vienas latvis

08.05 22:32

Pastaraisiais metais fiksuojamas neįprastas reiškinys - Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žaidžia daugiau latvių nei lietuvių.

16-metės įveikė varžoves iš Suomijos (Fotodiena.lt nuotr.)

Merginų jaunių rinktinės pralaimėjo latvėms

07.28 17:20

Pergalę kontrolinėse rungtynėse iškovojo Lietuvos jaunučių merginų rinktinė.

A.Velička buvo lietuvių vedlys (FIBA Europe nuotr.)

Latvius be gailesčio nušlavę dvidešimtmečiai žengė į ketvirtfinalį (54)

07.17 17:45

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė be jokių problemų žengė į Europos pirmenybių ketvirtfinalį.

Ą.Tubelis vedė į priekį rinktinę (Lino Žemgulio nuotr.)

Ą.Tubelio vedami jauniai įveikė latvius (57)

07.16 21:47

Kaune vykstančiame jaunių vaikinų Baltijos taurės turnyre dar vieną pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Tomo Gaidamavičiaus aukėltiniai 66:52 (12:13, 10:13, 25:11, 19:13) įveikė Latvijos rinktinę.

A.Tubelis vedė rinktinę į priekį (Lino Žemgulio nuotr.)

18-mečiai antrą kartą nugalėjo latvius (2)

07.11 15:44

Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė iškovojo dar vieną pergalę pasiruošimo etape. Aštuoniolikmečiai Kaune antrą kartą įveikė Latvijos rinktinę 86:64 (22:8, 22:9, 21:18, 21:29).

R.Kurtinaitis stebėjo mačą (Lino Žemgulio nuotr.)

R.Kurtinaičio akivaizdoje – triuškinama jaunių pergalė (3)

07.10 21:23

Lietuvos jaunių (U18) vaikinų rinktinė iškovojo pergalę kontrolinėse rungtynėse. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai Kaune 92:68 (17:25, 26:20, 25:14, 24:19) įveikė Latvijos bendraamžių rinktinę.

Aštuoniolikmetės pralaimėjo (FIBA nuotr.)

Aštuoniolikmetės nusileido latvėms

07.08 18:16

Lietuvos jaunių (U18) merginų rinktinė baigė pirmąjį Europos čempionato etapą. Paskutinėse D grupės rungtynėse Vytauto Pliaugos auklėtinės 69:73 (17:20, 12:17, 29:15, 11:21) pralaimėjo Latvijos rinktinei. Pirmose turnyro rungtynėse lietuvės 69:54 nugalėjo Lenkijos rinktinę ir 67:69 turėjo pripažinti aikštelės šeimininkių pranašumą.

R.Štelmaheris gali stoti prie rinktinės vairo

Tarp kandidatų į Latvijos rinktinės vyr. trenerio postą – buvęs „Ryto“ žaidėjas (1)

06.27 17:04

Latvijos rinktinės vadovas Artūras Štalbergas vykdo intensyvias pareigas, ieškomas nacionalinei komandai vyr. trenerio.

K.Lasmanis džiaugiasi pelnytai (FIBA nuotr.)

Daugkartinius čempionus eliminavę latviai nužygiavo iki 3x3 pasaulio čempionato finalo (4)

06.23 20:59

Baigėsi 3x3 Pasaulio čempionatas Amsterdame, kurio finale septintąjį reitingą turėjusi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė 18:14 palaužė ketvirtais reitinguotus latvius.

Lietuviai pasiekė pergalę (L.Šilkaitis, krepsinionamai.lt)

Dvidešimtmečiai darkart sutriuškino latvius (4)

06.22 17:41

Pasiruošimą Europos čempionatui tęsianti Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė dar kartą išmėgino jėgas su Latvijos ekipa. Kaune vykusias rungtynes Donaldo Kairio auklėtiniai šį kartą laimėjo rezultatu 116:54 (28:9, 25:14, 34:10, 29:21).

R.Jokubaičio pasirodymo pergalei neužteko (BNS nuotr.)

Labai skirtingi jaunimo rinktinių pasirodymai (9)

06.21 20:56

Pasiruošimą Europos čempionatui tęsianti Lietuvos vaikinų jaunimo (U-20) rinktinė sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes.

S.Jarumbauskas pelnė 12 taškų (FIBA Europe nuotr.)

Devyniolikmečiai ir keturiolikmečiai nusileido Latvijos bendraamžiams (18)

06.16 16:46

Pralaimėjimą pasiruošimo etape patyrė Lietuvos vaikinų jaunimo (U19) rinktinė. Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje 82:84 (18:18, 23:23, 21:21, 20:22) pralaimėjo Latvijos bendraamžių rinktinei. Šeštadienį lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 75:72.