D.Adomaitis: apie NBA potėpį Kanados rinktinės žaidime ir C.Josepho reikšmę (4) VIDEO interviu

Rugsėjo 2 d., 15:44
D.Adomaitis išskyrė pagrindinius mačo aspektus (BNS nuotr.)
D.Adomaitis išskyrė pagrindinius mačo aspektus (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos vyrų rinktinė Pasaulio taurėje antradienį žais antrąjį grupės mačą – mūsiškių varžovais bus Kanados krepšininkai, kurie pasirodymą pradėjo pralaimėjimu Australijai.

Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis prieš dvikovą išskyrė, kad Nicko Nurse’o auklėtiniai žaidžia laisvą krepšinį, bando greitai užbaigti atakas, todėl mūsiškiai turės būti itin susikaupę gynyboje ir neleisti varžovams greitai užbaiginėti atakas.

„Svarbiausia bus mūsų grįžimas į gynybą ir jų atakų iki 10 sekundžių stabdymas. Trečdalis jų atakų baigiasi greitais metimais jau pirmoje jos fazėje. Čia ir yra didžiausias akcentas“, – sakė strategas.

REKLAMA

– Treneris N.Nurse’as sutiko, kad lietuviai itin panašūs į australus. Ar ir mūsiškių pranašumas bus priekinė linija?

– Pamatysime rytoj rungtynėse. Faktas, kad Domantas ir Valančiūnas turės persvarą, kurią bandysime išnaudoti.

– Kiek kanadiečiams pridėjo C.Josephas?

– Apsunkino mūsų skautingą, nes vienas mačas su juo ir matoma, jog komandos braižas šiek tiek pasikeitė. Kai kurie žaidėjai turi prisitaikyti prie kitokių vaidmenų, kadangi Josephas yra itin svarbus ir didelis akcentas bus ties juo.

– Ar Kanados žaidime matomas NBA prieskonis?

– Turi labai daug laisvės greituose sprendimuose. Vakar mače buvo 25 momentai, kai ataka truko iki 10 sekundžių ir neskaičiuojant greito puolimo. Turime būti susikoncentravę gynyboje 100 proc.

– Tiek Lietuva, tiek Kanada pirmajame pirmenybių mače rodė greitą ir rezultatyvų žaidimą. Turbūt tokio naivu būtų tikėtis antradienį?

– Faktas, kad galime laimėti rungtynes tik iš gynybinės pusės. Turime juos sustabdyti ir tik tada turėsime gerus momentus greitajame puolime. Reikia gerai gintis pirmoje fazėje atakos. Kai kuriose situacijose norime greitai žaisti, o kai kuriose situacijose, kai turime sunkesnį penketuką, norime išnaudoti savo pranašumus po krepšiu.

REKLAMA

– Kanada prieš australus sužaidė galingą trečią kėlinį. Kas tos atkarpos metu buvo tokio išskirtinio?

– Viskas tas, ką paminėjau – greiti metimai, greiti tritaškiai iš Josepho ir Pangoso. Jie metė tokius metimus, kurie jiems patinka. 25:7 atkarpa per 5 minutes ir 34 taškai per ketvirtį yra tai, ko mes nenorime.

– O kas nepatinka kanadiečiams?

– Turime žaisti agresyviai gynyboje. Turime varginti juos ir gynyboje, ir puolime.

– Varginimas svarbus ir dėl to, kad varžovų suolą šiek tiek trumpesnis?

– Suolas yra kiek trumpesnis nei mūsų, bet tai yra solidūs žaidėjai ir rodė labai gerą žaidimą kai kuriose rungtynėse pasiruošime. Tai yra komanda, kuri orientuota į puolimą, todėl viską lems mūsų gynyba.


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti