10 NKL krepšininkų, galinčių praverti LKL duris (14)

Gegužės 5 d., 16:00
A.Marčiulionio laukia sudėtingas sprendimas (BNS nuotr.)
A.Marčiulionio laukia sudėtingas sprendimas (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kiekvienais metais Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) atsiskleidžia bent po kelis žaidėjus, kurie vėliau sėkmingai įsitvirtina ir kur kas aukštesniame lygyje.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė tuos NKL krepšininkus, kurie jau kitais metais galėtų pasibelsti į aukščiausios šalies lygos duris. Į šį sąrašą pateko tik tie žaidėjai, kurie Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nėra žaidę arba yra rungtyniavę daugiau simboliškai.

Poška Poška

Paulius Poška: 206 cm, 21 metai, 26 min., 10,1 taško, 4,9 atk. kam., 1,3 rez. per., 10,3 naud. bal., „Šilutė“

REKLAMA

Vidurio puolėjo ir sunkiojo krašto pozicijose galintis rungtyniauti aukštaūgis šį sezoną savo statistinius rodiklius pasigerino daugiau negu dvigubai, o jo puolimo arsenale atsirado ir kur kas įvairesnių ginklų.

Pastaruosius du sezonus T.Rimša praleido „Šilutės“ klube, o prieš tai priklausė Vilniaus „Perlui“, tačiau ten nuo suolo kildavo itin retai. Pagrindinis jo kaip vidurio puolėjo privalumas yra gana geras metimas ne tik iš vidutinio, bet ir iš tolimojo nuotolio. Iš trijų taškų zonos nevengiantis mesti P.Poška šį sezoną tolimus metimus realizavo 35,8 proc. tikslumu. Galimybė išplėsti puolimą galėtų tapti vienu iš pagrindinių šio krepšininko ginklų ir aukštesniame lygyje.

Pagrindinis minusas yra atletiškumo ir fizinės jėgos trūkumas. P.Poškai sunku atlaikyti fiziškesnių varžovų siūlomą kontaktą arčiau krepšio, tačiau turint omenyje tai, kad šis puolėjas yra dar gana jauno amžiaus, fizinės jėgos ateityje turėtų padaugėti.

Nepaisant šių trūkumų, aukštaūgis gali sudominti LKL turnyrinės lentelės dugno komandas, kaip atsarginis „ketvirtasis numeris“, o patobulinęs minėtus žaidimo aspektus P.Poška galėtų žaisti ir vidurio puolėjo pozicijoje.

REKLAMA

Stankevičius Stankevičius

Rokas Stankevičius: 202 cm., 25 metai, 31 min., 19,3 tšk., 5,7 atk. kam., 3 rez. per., 20,4 naud. bal., Mažeikių „Ereliai“

Po nesėkmingo bandymo įsitvirtinti „Šiaulių“ klube R.Stankevičius šį sezoną pradėjo Šakių „Vyčio“ ekipoje, tačiau sužaidęs vos 9 mačus puolėjas persikėlė į Mažeikių „Erelius“.

Ten R.Stankevičiui buvo leidžiama viskas ir visas žaidimas sukosi aplink jį. Nors puolėjas turėjo gerus statistinius vidurkius, o ir aplink jį esantys pagalbininkai buvo pakankamai aukšto lygio, tačiau pergalių Mažeikių klubui tai nenešė. Galutinėje rikiuotėje „Ereliai“ liko tik dešimti.

Susidaro įspūdis, kad tikrai gerus duomenis turintis krepšininkas labai mėgsta, kuomet žaidimas sukasi aplink jį, tačiau sunkiai persiorientuoja, kai jo vaidmuo nėra pagrindinis. Taip nutiko Šiauliuose, su panašia problema R.Stankevičius susidūrė ir „Vytyje“, kai į komandą sugrįžo Šakių „Gulbelės“ ketvertukas.

REKLAMA

Nors puolėjas turėjo išties puikias sąlygas Mažeikiuose, tačiau jam reikia naujų iššūkių. Tarpsezoniu R.Stankevičius tikrai sulauks dėmesio ir iš LKL klubų ir ši vasara gali būti lemtinga. Krepšininkui jau yra 25 metai, tad jo karjera šiuo metu yra turbūt aukščiausiame taške. Jeigu į aukštesnį lygį nepavyktų pakilti dabar, realu, kad tai gali neįvykti niekada.  

Džiaugys Džiaugys

Evaldas Džiaugys: 196 cm, 23 metai, 19 min., 5,9 tšk., 3,2 atk kam., 1,2 rez. per., 5 naud bal., „Šilutė“

Jau prieš praėjusį sezoną E.Džiaugys buvo arti aukščiausios šalies krepšinio lygos. Juo domėjosi Alytaus „Sintek-Dzūkija“ bei dar kelios LKL komandos, tačiau puolėjas priėmė Šakių „Vyčio“ pasiūlymą.

Dar pasirengimo sezonui metu E.Džiaugys susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis, kurios jam taip ir neleido debiutuoti Šakių klube. Spalio mėnesį E.Džiaugys grįžo į jam puikiai pažįstamą „Šilutę“, tačiau ten vos po kelių rungtynių paaiškėjo, kad puolėjas vis dar negali rungtyniauti ir į aikštę jis vėl žengė tik 2020 metais.

REKLAMA

Sugrįžęs E.Džiaugys toli gražu nedemonstravo tokio žaidimo kaip praėjusiame sezone. Panašu, kad jis vis dar nebuvo atsigavęs visu šimtu procentų. E.Džiaugiui šis ilgas tarpsezonis gali išeiti į naudą sugrįžtant į sportinę formą, o LKL klubai, prisimindami šio krepšininko žaidimą prieš du metus, tikrai gali pasikviesti jį bent jau į peržiūrą.

Tai, kad ilgą karjeros dalį teko žaisti net „ketvirtuoju numeriu“ E.Džiaugiui į naudą neišėjo. Aukštesniame lygyje šioje pozicijoje jam trūksta centimetrų ir kitų fizinių duomenų. Vienas iš pagrindinių aspektų, kurį reiktų pagerinti puolėjui norint sulaukti realaus dėmesio iš LKL klubų, yra pataikymas iš toli. Net ir geriausio savo sezono metu iš trijų taškų zonos jis atakavo vos 33 proc. tikslumu.

Lukošius Lukošius

Ignas Lukošius: 202 cm, 26 metai, 29 min., 14,7 tšk., 10,2 atk. kam., 1,8 rez. per., 23,9 naud. bal. Molėtų „Ežerūnas“

REKLAMA

Prieš pora metų I.Lukošius jau buvo atkreipęs dėmesį į save, kai po puikaus debiutinio sezono NKL jį į peržiūrą pasikvietė Brindizio „Happy Casa“ klubas. Nepavykus įsitvirtinti Italijoje, aukštaūgis laimę bandė Prienų „Skycop“ klube, tačiau ir ten sužibėti nesugebėjo.

Tuomet I.Lukošiui koją pakišo itin prastas fizinis pasirengimas. Aukštaūgis, net sugrįžęs į Molėtus ir žaisdamas NKL čempionate, produktyvus išbūdavo daugiausiai 20 minučių.

Šį sezoną vidurio puolėjas fiziškai pasiruošęs buvo jau kur kas geriau. Akivaizdu, kad tokio tipo centrai šiuolaikiniame krepšinyje nebėra tokie populiarūs, tačiau arčiau krepšio I.Lukošius gali pasiūlyti daug fizinės jėgos – vidutiniškai per mačą jis blokuodavo net 2,8 varžovo metimo ir rinko 10,2 atkovoto kamuolio.

Po 23,9 naudingumo balo rinkęs aukštaūgis buvo antras pagal naudingumą visoje lygoje – naudingiau už jį žaidė tik Laurynas Mikalauskas. Būtent priekinės linijos žaidėjams perėjimas iš NKL į LKL yra sudėtingiausias, kadangi tai, kas leidžia dominuoti žemesniame lygyje nebėra tokiu pranašumu žaidžiant su aukštesnio lygio varžovais.

Jeigu I.Lukošius nesulauks dėmesio iš LKL klubų, tuomet šis aukštaūgis turėtų bandyti laimę užsienyje, kadangi NKL lygį jau yra išaugęs.

REKLAMA

Jogminas Jogminas

Justinas Jogminas: 197 cm, 22 metai, 25 min., 10,9 tšk., 5,7 atk. kam., 2,3 rez. per.,15,2 naud. bal. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“

Nors J.Jogminui tai tik antri metai NKL pirmenybėse, jis buvo vienas iš čempione tapusios Marijampolės„Sūduvos-Mantingos“ lyderių. Tvirtai sudėtas puolėjas šį sezoną daugiau rungtyniavo „ketvirtuoju numeriu“ ir tai gali tapti trūkumu ateityje.

Pirmajame savo sezone NKL čempionate J.Jogminas dažniau žaisdavo ir „trečiuoju numeriu“, tačiau prastas pataikymas iš toli verčia jį taškus rinktis daugiau tik iš artimojo nuotolio.

Puikias fizines savybes turintis žaidėjas užtikrintai gali gintis „vienas prieš vieną“ net prieš kelių pozicijų varžovus, tačiau nėra toks stiprus komandinėje gynyboje. Aukštesniame lygyje J.Jogminui prireiktų nemažai laiko, kad adaptuotųsi prie dar sudėtingesnio žaidimo, tačiau fizinės jo savybės tikrai leistų rungtyniauti LKL jau dabar.

REKLAMA

J.Jogminui reiktų atsisakyti ir žaidimo „trys prieš tris“ turnyruose, kadangi gatvės krepšinio elementų ir rungtyniavimo „vienas prieš vieną“ jo žaidime ir taip netrūksta.

Sanfordas Sanfordas

Byronas Sanfordas: 182 cm, 27 metai, 31 min., 15,5 tšk., 5 atk. kam., 3,5 rez. per., 18,6 naud. bal., „Šilutė“

Amerikietis tapo malonia išimtimi, kai legionierius NKL komandoje lieka antriems metams. Nors jau šio sezono pradžioje „Šilutės“ atakų organizatorių bandė sumedžioti „Sintek-Dzūkija“, tačiau B.Sanfordas vienoje iš NKL lyderių liko iki pat sezono sustabdymo.

Individualiai tai buvo vienas stipriausių šio sezono NKL krepšininkų, kuris net 2 mėnesius iš eilės buvo rinktas naudingiausiu lygos žaidėju.  Prieš atvykdamas į Šilutę B.Sanfordas žaidė trečioje Vokietijos lygoje, tačiau puikiai drausme ir darbštumu pasižymintis amerikietis per du metus žengė didelį žingsnį į priekį ir jau kitąmet turėtų sulaukti rimtesnių klubų dėmesio.

REKLAMA

Veržtis, mesti po driblingo, atakuoti iš toli galintis gynėjas praverstų visoms LKL turnyrinės lentelės apačios komandoms, kurios dažnai į savo gretas pasikviečia kur kas daugiau klausimų keliančių legionierių.

Svarbu ir tai, kad B.Sanfordo nereikia dangstyti gynyboje. Nors jo ūgis vos 182 cm, tačiau stiprias kojas turintis gynėjas užtikrintai gali gintis prieš savo tiesioginius oponentus ir dažnai juos netgi išmušti iš vėžių.

Jonkus Jonkus

Ernestas Jonkus: 187 cm, 20 metų, 29 min., 12,4 tšk., 4,5 atk. kam., 5,3 rez. per., 15,1 naud. bal., „Gargždai“

„Gargždai“ ir šios ekipos dvidešimtmetis gynėjas tapo antrosios sezono dalies atradimu. Kai komandos rotacija maksimaliai susitraukė dėl traumų, darbo ėmėsi E.Jonkus.

Antrus metus Gargžduose rungtyniaujančio krepšininko statistiniai vidurkiai išaugo beveik dvigubai, o vienas iš pagrindinių pagerėjusio žaidimo faktorių tapo pataikymas iš toli. E.Jonkus šį sezoną iš trijų taškų zonos per mačą atlikdavo po daugiau nei po 6 metimus ir juos realizavo 36,2 proc. tikslumu.

REKLAMA

Aštrus ir geru aikštės matymu pasižymintis įžaidėjas puikiai vadovavo „Gargždų“ ekipos žaidimui. Svarbu ir tai, kad dažnai su kamuoliu būdavęs gynėjas vidutiniškai klydo tik 1,6 karto.

Jau kitą sezoną LKL klubai gali pamėginti įtraukti šį daug potencialo turintį ir labai universalų gynėją į savo rotaciją. Juo kaip ateities žaidėju gali susidomėti ir pirmos turnyrinės lentelės pusės komandos.

Metrikis Metrikis

Klaidas Metrikis: 204 cm, 20 metų, 25 min., 13,8 tšk., 4,1 atk. kam., 1,2 rez. per., 12,3 naud. bal., Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“

Vos tik dvidešimtmetis Klaipėdos klubo puolėjas sulaukė pasiūlymo prisijungti prie pagrindinės komandos – sezonas buvo sustabdytas. K.Metrikis LKL spėjo sužaisti vos minutę, tačiau per ją pelnė 4 taškus.

Žaisdamas dublerių ekipoje K.Metrikis išsiskyrė savo universalumu. Puolime jis gali žaisti tiek veidu, tiek nugara į krepšį, o geras pataikymas iš distancijos puolime jį darė sunkiai sustabdomu visiems Klaipėdos klubo varžovams.

REKLAMA

Šio puolėjo trūkumu galima laikyti nebent atletiškumo ir greičio stoką. Duomenis šis krepšininkas turi, tačiau juos dar reikia nugludinti ir gerai padirbėti treniruoklių salėje. Priešingu atveju LKL pirmenybėse arčiau krepšio varžovai jį tiesiog apstumdys.

Realu, kad K.Metrikis kitais metais sulauks realaus šanso pagrindinėje komandoje ir galbūt net joje turės visai svarbų nuo suolo kylančio žaidėjo vaidmenį. Į naudą puolėjui išeitų ir tai, jeigu prie komandos vairo ir toliau liktų Tomas Gaidamavičius, kuris šį žaidėją žino išties puikiai.

Tubelis Tubelis

Ąžuolas Tubelis: 206 cm, 18 metų, 28 min., 16,7 tšk., 6,2 atk. kam., 1,4 rez, per., 15,4 naud. bal., Vilniaus „Perlas“

Nors Ą.Tubelis jau ir praėjusiame sezone debiutavo ne tik LKL pirmenybėse, bet ir Europos taurėje, tačiau jo pagrindinis klubas vis dar buvo Vilniaus „Perlas“.

REKLAMA

Tai turėtų pasikeisti jau nuo kito sezono. Vilniaus „Rytui“ laikyti aukštaūgį NKL čempionate, kuriame jis jau viską įrodė, prasmės nėra. Vargu ar vilniečiai šį krepšininką gali ir skolinti kitai komandai, kadangi jau kitame sezone iš jo galima tikėtis apčiuopiamos naudos aikštėje.

Fizinės savybės, kurios leido dominuoti NKL čempionate, lengvo gyvenimo perėjus į aukštesnį lygį negarantuoja. „Perlo“ ekipos vyriausiasis treneris Edvinas Justa pabrėžė, kad klubas šį talentą mato, kaip „ketvirtąjį numerį“, o ne vidurio puolėją.

Akivaizdu, kad Ą.Tubeliui, norint būti produktyviu šioje pozicijoje, reikia gerinti pataikymą iš visų nuotolių. Baudas jis šį sezoną metė vos 56 proc. tikslumu, o iš toli realizavo vos 18 proc. metimų.

Ą.Tubelis stipriai išsiskiria savo atletinėmis savybėmis ir tai turėtų tapti pagrindine jį aukštesniame lygyje varančia jėga, prie kurios būtinai reikės pridėti geresnį pataikymą. 

Marčiulionis Marčiulionis

REKLAMA

Augustas Marčiulionis: 192 cm, 18 metų, 29 min., 15,3 tšk., 3,6 atk. kam., 5,8 rez. per., 16,6 naud. bal. Vilniaus „Perlas“

„Ryto“ gerbėjai jau dabar sulaikę kvapą laukia kokį sprendimą priims jaunasis šio klubo talentas. A.Marčiulionis šiuo metu turi dvi realias opcijas – vykti studijuoti į JAV arba bandyti įsitvirtinti pagrindinėje „Ryto“ komandoje.

Geriausiu jaunuoju NKL krepšininku išrinktas A.Marčiulionis, kaip teigė Rolandas Jarutis, kitais metais sulauktų savojo šanso aukščiausioje šalies krepšinio lygoje, o galbūt ir Europos taurėje, tad įžaidėjo laukiantis sprendimas tikrai nelengvas. Per šį sezoną prie savo turimų savybių A.Marčiulionis pridėjo ir pataikymą iš toli. Nors snaiperiu jis netapo, tačiau iš toli metė gana vidutinišku 32 proc. tikslumu.

Itin greitą pirmąjį žingsnį turintis bei į abi puses vienodai gerai galintis besiveržti įžaidėjas dar pasižymi ir puikiu aikštės matymu bei geru krepšinio supratimu. Būtent tai leido šį sezoną rungtynėse su „Tauragės“ klubu užfiksuoti net ir trigubą dublį.

Kad ir kokį sprendimą priimtų A.Marčiulionis tai buvo paskutinis sezonas, kuomet jį galėjome matyti NKL pirmenybėse, o žvelgiant į tai kokiu tempu progresuoja šis talentas, labai realu netolimoje ateityje jį išvysti žaidžiantį ir pačiame aukščiausiame lygyje.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į patronų klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


Gairės: nkl, tubelis, jonkus, metrikis
14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga