Ž.Urbonas: kiti treneriai svajoja apie pergales ar gerą pirtį, aš – apie dešimt sveikų žaidėjų

(3)
Balandžio 10 d. 20:53
Ž.Urbonas tikisi išvengti traumų (BNS nuotr.)
Ž.Urbonas tikisi išvengti traumų (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intriguojančioje dvikovoje Utenos „Juventus“ palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Utenos klubo strategas Žydrūnas Urbonas nestokojo negatyvių minčių.

„Pirmiausia pasveikinčiau varžovą, nes buvo pergalė pergale, žaidimas – žaidimu. Varžovas buvo labai agresyvūs, akiplėšos tokie atvažiavo ir mums buvo labai neparanku, jie išėjo maža sudėtimi, o mes mažu penketu galime tik pamiksuoti, vis tiek turi žaisti Kupšas ir Čepa. Skuču nepažaisime daugiau nei 20 minučių, nors buvo atkarpų, kuriose tai veikė. Žygis, galų gale, buvo išsimušęs iš savo ritmo ir šiandien pagaliau grįžo į savo vėžes. Šiandien jie akiplėšiškai metė, pataikė ir sudėtingus metimus, bet sėkmė lydi stipriausius. Iki ilgosios pertraukos jie tikrai buvo stipresni, įrodė savo norą, nusiėmė 15 kamuolių po mūsų krepšiu. Dabar nieko nedarysime, įsivedžiau jau lengvą bausmelę už tokius dalykus, nes užkniso, bandysime gydyti kitaip. Taip gaunasi, kad septynias minutes vien giniesi. Turėjome problemą, aišku, labai trūko ir pataikymo, jau kelintas rungtynes mums sunku, nuo baudų iki tritaškių. Šlifuojame tai ir ateis tada, kai reikės labiausiai.

Padėjo Ignas Vaitkus, sugrįžimo labai reikėjo, Aurimą Urboną galima pagirti už gerą darbą gynyboje, galima ir paspausti kamuolį, kas su Karina mums sunkiai pavyksta. Jis, reikia pripažinti, dar irgi nėra ritme, po pusantro mėnesio pertraukos, daro daugiau klaidų nei asistų. Žinome, dėl ko tai yra, pasitikiu juo šimtu procentu“, – teigė treneris.

– Vaidas Kariniauskas po traumelės žaidė visa jėga?

– Jam sunku buvo, gavo į tą raumenį, maniau, kad viskas, iškrito. Paskui pats sakė, kad gali, dėl to ir leidome. Natūralu, kad po tokio šūvio į koją prisisaugai. Smagu, kad iškovojome pergalę ir nepametėme galvos, pataikėme su gynyba, nors buvo neramu. Energija varžovai šiandien buvo geresni.

– Po smūgio prieš „Šiaulius“ tarsi turėjote būti piktesni...

– Taip, bet tos energijos gauti buvo sunku, nes buvome didesni, o jie tokie maži, aktyvūs, mobilūs. Su 19 klaidų ir tokiu prastu pataikymu laimėjome rungtynes prieš niekuo nenusileidžiančią komandą. Pagal skaičius tarsi turėjome pralaimėti, nors vėl mūsų efektyvumas virš šimto. Svarbiausia dabar be traumų, nes norisi turėti dešimt žmonių, kad išeitų pilnavertės treniruotės, nes šį sezoną... Kiti treneriai svajoja apie pergales, gerą pirtį, kitas gal nori mašiną nusipirkti, aš svajoju apie dešimt žaidėjų, kad jie sugrįžtų pagaliau normaliai dirbti, nes jau tikrai sunkus šitas sezonas, tai vienas, tai kitas. Smagu, kad pavyko Aurimą prisikalbinti, nors jis taip pat turėjo tik vieną treniruotę, bet ritmą pagausime.

Tuo tarpu Pasvalio klubo vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas rado, kuo pasidžiaugti, nors neigiamų dalykų taip pat pastebėjo.

„Manau, kad šiandien buvo kitokios rungtynės, nei pirmi trys mačai prieš „Juventus“. Turėjome pusketvirto gero kėlinio, nors buvo ir prastesnių atkarpų, bet buvo mintis, vizija, kaip norime žaisti. Išsiveržę dviženkliu skirtumu pradėjome piktnaudžiauti veiksmais. Nesakau, kad buvo neparuošti, blogi metimai, bet susikrovus persvarą papildomais perdavimais ir kamuolio vaikščiojimu, reikėtų tuo ir toliau žaisti, o paskutines dvi minutes sprendimai sukrito ne į mūsų pusę. Neteisingas pasakymas, sukrito, priėmėme neteisingus sprendimus. Bangavimas išlieka, kaip pradėjome Vilniuje rungtynes, taip šiandien užbaigėme. Žinome, prieš ką žaidėme, bet turėjome šansą laimėti“, – teigė treneris.

– Atsimenate, kada komanda buvo praradusi tik septynis kamuolius?

– Bet mes per antrą pusę visus praradome, tik vieną iki ilgosios pertraukos, nes prasidėjo blogi sprendimai, individualus žaidimas, blokai. Akcentavome, kad sutraukus prie save tris žmones reikia nusimesti kamuolius... Negalių pykti, padarėme 21 rezultatyvų perdavimą, bet kai labiausiai reikėjo, norėjome padaryti viską individualiai. Negaliu vien peikti, tie patys žmonės žaidė 35 minutes, 15 kamuolių nuėmėme puolime, kova buvo, bet pritrūko pataikymo.

– Kada Danielis Amigo grįš į aikštelę?

– Jam yra problemų su nugara ir turime didelį langą, tarp kelių ir šešių savaičių, tačiau jau praėjo kuris laikas ir dabar esame nusiteikę pesimistiškai. Jis kasdien sportuoja, bet jis jau prieš išvaržą turėjo problemų.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL