Sklandžiai taškus rinkęs V.Wembanyama neužėmė Bostono

(1)
Sausio 18 d. 08:29
V.Wembanyama nenutraukė „Celtics“ serijos (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pergalės retu delikatesu išlieka San Antonijaus „Spurs“ (7/33) gerbėjams.

Teksaso klubas išvykoje 98:117 (25:30, 20:40, 33:24, 20:23) krito prieš Bostono „Celtics“ (32/9).

„Spurs“ skaudžiai atsiliko dar iki ilgosios pertraukos (45:70), o vėliau sugebėjo kiek aptirpdyti deficitą, tačiau į pergalę realiai jau nepretendavo.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo Victoras Wembanyama – 27 minutės, 27 taškai (8/13 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, 5 klaidos ir 4 pražangos. Jo žaistą atkarpą „Spurs“ pralaimėjo 14 taškų skirtumu.

Dviženklį rezultatyvumą be jo komandoje pasiekė tik 21 tašką pelnęs Devinas Vassellas, „Spurs“ tritaškius metė vos 21 procento taiklumu (7/34). „Celtics“ čia problemų neturėjo (18/38, 47 procentai), o kovą dėl kamuolių laimėjo 54:41.

„Toje komandoje visi gali mesti, visi ant parketo tampa grėsme, bet tuo pačiu žino savo vaidmenis ir yra linkę dalintis kamuoliu. Visi yra pasirengę kautis ir aukotis“, – po rungtynių varžovus liaupsino V.Wembanyama.

Nugalėtojų gretose ryškiausiu buvo Jaysonas Tatumas – 32 minutės, 24 taškai (6/13 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 5 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos.

Šiame mače neteko išvykti „vienaragių“ dvikovos – prieš V.Wembanyamą dėl smulkios kelio traumos nestojo Kristapas Porzingis, ant parketo veikiausiai grįšiantis artimiausiu metu.

„Celtics“ išlieka nesuklupę namuose, šiame mače savo tvirtovėje iškovoję jau 20-ąją pergalę paeiliui.

Lygoje pirmaujantys „keltai“ seriją pratęsti mėgins priimdami Denverio „Nuggets“, Vakarų konferencijoje paskutinių „Spurs“ laukia kelionė į Šarlotę.

„Spurs“: Victoras Wembanyama 27 (5 atk. kam., 5 klaidos, 10/19 metimų), Devinas Vassellas 21 (0/5 tritaškių), Julianas Champagnie (5 atk. kam.) ir Tre Jonesas (11 rez. perd., 1/5 tritaškių) po 9, Malaki’us Branhamas 8 (0/3 tritaškių).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 24 (3/8 tritaškių, 5 atk. kam.), Jrue Holiday’us 22 (6/7 tritaškių, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Jaylenas Brownas 21 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Paytonas Pritchardas 12, Alas Horfordas 9 (3/4 tritaškių).

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos agentų darbas, vertę pakėlę LKL lietuviai, LKF galimybės „įpirkti“ aukšto lygio žaidėją, krepšininkų ilgaamžiškumas, nutekanti informacija iš klubų ir 3x3 rinktinių galimybės