P.Jankūnas: apie rungtyniavimą su A.Saboniu, smagųjį D.Collinsą, T.Beardo pastumdymus ir „propagandą“ dėl nešvaraus žaidimo

pirmoji „MISsMATCH“ laidos dalis (21)
Rugpjūčio 12 d. 09:00
P.Jankūnas prisiminė senuosius laikus „Žalgiryje“
P.Jankūnas prisiminė senuosius laikus „Žalgiryje“
Gabrielė Miknevičiūtė
Krepsinis.net

„MISsMATCH“ naujojoje laidoje – vienas tituluočiausių Lietuvos krepšininkų Paulius Jankūnas.

Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ puolėjas pirmojoje pokalbio dalyje prisiminė ankstyvuosius savo karjeros metus, kurių metu laukė ir neeilinė patirtis rungtyniaujant su Arvydu Saboniu.

„Iš pradžių buvo labai baisu, nes užaugau žiūrėdamas kaip Sabonis žaidžia. Jis buvo įspūdingas žaidėjas, pirmose treniruotėse visada kreipdavausi į jį „jūs“, vis tiek žmogus buvo jau metuose. Bet po kelių kartų, prisimenu, per treniruotę jis pasikvietė mane šalia savęs ir pasakė: kas čia per „jūs“? Visi čia esame lygūs, visi čia žaidėjai, baik tu tuos bajerius“, – šypsojosi P.Jankūnas.

Kapitono pareigos jam tapo pažįstamos nuo gana anksti, o kartu su jomis atėjo ir atsakomybė ne tik įkvėpti komandos draugus, bet ir pranešti ne pačias maloniausias naujienas. Savo kapitono pavyzdį, iš kurio galėjo pasimokyti, P.Jankūnas turėjo.

„Iš Timinsko daug ko pasimokiau. Jis buvo teisingas kapitonas, visada žinodavo, ką pasakyti, nes būdavo sunkūs laikai. Matydavau, kaip jam tenka bendrauti su valdžia, vėliau ir man tekdavo stengtis blogas naujienas pranešti kažkaip gražesnėje formoje, sakyti, kad viskas bus gerai“, – prisiminė P.Jankūnas.

Tais metais, kuomet „Žalgiris“ nekreipė tokio didelio dėmesio į krepšininkų charakterius, Kaune rungtyniavo ne vienas aikštingas ar karšto charakterio legionierius.

„Collinsas buvo visoks, bet stengdavosi išlikti pozityvus. Rūbinėje jo juokeliai skraidydavo į visas puses. Be abejo, kai jam būdavo sunku ir įnikdavo į silpnybes, tada buvo kitaip. Bet pirmais metais, kol fiziškai jautėsi gerai ir buvo svarbiausias mūsų žaidėjas, su juo būdavo labai linksma“, – apie buvusį žalgirietį kalbėjo P.Jankūnas.

Jis paminėjo ir Tanoka Beardo pavardę. Šio legionieriaus kovingumas buvo išskirtinis – ryškiai pasirodydavo ir prieš komandos draugus, bet vėliau atėjo supratimas, kad tai į naudą buvo ir pačiam T.Beardui, ir kitiems žalgiriečiams.

„Tanoka per treniruotes mus vaikus daužydavo kaip tik galėjo. Tuo metu atrodė, kodėl jis taip elgiasi? Atrodo, ir čia skauda, ir čia. Buvo tokių žaidėjų, kurie ir verkdavo per treniruotes. Bet dabar supranti, kad tai buvo savotiškas būdas parodyti lyderystę, tai buvo ir savotiškas mūsų auklėjimas. Dabar jau atrodo, kad visa tai pravertė“, – mano P.Jankūnas.

Puolėjas smagiai pakomentavo ir jam užklijuotą nešvaraus žaidėjo etiketę.

„Čia dabar aplink susidarė draugų ratas – ir Kalnietis, ir Milaknis – įnirtingai propagandą skleidžia, kad vien daužausi, laikau už rankų ir kaišau kojas (Juokiasi). Aš visada sakau: galim ramiai susėsti ir padiskutuoti, bet jie juokiasi, kad nėra ką diskutuoti. Kas kaip moka, tas taip šoka“, – šypsojosi savo privalumais besistengiantis pasinaudoti žalgirietis.

Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje:

00:20 – apie eilinę vasarą rinktinėje

02:00 – apie į šalį padedamus telefonus

04:50 – apie suvokimą, kad krepšinis tapo neatskiriama gyvenimo dalis

06:20 – apie žaidimą su Arvydu Saboniu ir jo padarytą įtaką

08:50 – apie didžiausius iššūkius „Žalgiryje“

12:00 – apie tikrą kapitono pavyzdį ir tinkamų žodžių rinkimą, motyvuojant komandą

14:40 – apie pokalbius su A.Kavaliausku, kuomet šio laukė nelengvas perėjimas iš Vilniaus „Ryto“

16:00 – apie įdomiausius charakterius „Žalgiryje“

18:00 – apie problemų susikurdavusius žaidėjus

19:30 – apie gerą ryšio atradimą su įvairiais treneriais

21:20 – apie nešvaraus žaidėjo etiketę

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

21 komentarai
Naujausi komentarai (21)
Geriausiai ivertinti (21)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-08-08
20:00
Trail Blazers
Clippers
NBA
22:30
Nuggets
Jazz
NBA
2020-08-09
01:00
Pacers
Lakers
NBA
02:30
Heat
Suns
NBA
03:30
Mavericks
Bucks
NBA
19:30
Thunder
Wizards
NBA
Visos rungtynės