Pasibaigęs. 05-21 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
93
7bet-Lietkabelis
72
Pasibaigęs. 05-22 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
85
Wolves Twinsbet
96
Pasibaigęs. 05-23 18:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
89
Žalgiris
90
Pasibaigęs. 05-24 18:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
75
Rytas
113
Pasibaigęs. 05-24 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
73
Fenerbahče
57
Pasibaigęs. 05-24 22:00
Eurolyga
Real
87
Olympiacos
76
Pasibaigęs. Vakar 17:20
Betsafe-LKL
Žalgiris
88
7bet-Lietkabelis
79
Pasibaigęs. Vakar 18:00
Eurolyga
Olympiacos
87
Fenerbahče
84
Pasibaigęs. Vakar 21:00
Eurolyga
Real
80
Panathinaikos
95
Šiandien, 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
0
Wolves Twinsbet
0
05-30, 18:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
0
Rytas
0

Nuo kritikų minios iki liaupsių – D.Sirvydžio tėtis atviras: ne kiekvienas atlaikytų, ką jis patyrė

interviu (38)
Sausio 19 d. 10:00
D.Sirvydis dominuoja Europos taurėje (Krepsinis.net nuotr.)
D.Sirvydis dominuoja Europos taurėje (Krepsinis.net nuotr.)
Gustavas Klikna
Krepsinis.net

Deividas Sirvydis dalies žmonių vienu metu jau buvo nurašytas, kaip talentas. Statistikai neįspūdingi sezonai tiek NBA, tiek G lygoje susprogdino ažiotažo burbulą ir apie šį jauną lietuvį iš teigiamos pusės buvo kalbama vis mažiau. Ne vienas kvestionavo G lygos pajėgumą ir naudą, kurią ten pasiims vilnietis. Pasvarstymų ir nuomonių buvo daug, bet turbūt mažai kas tikėjosi to, kas dabar vyksta Panevėžyje ir kokio lygio žaidėjas po 3 metų iš JAV sugrįžo į Lietuvą.

O Panevėžyje dabar vyksta D.Sirvydžio dominavimas. Įžūlūs tritaškiai į veidą, sau susikuriamos situacijos po driblingo, metimai atšokus, prasiveržimai su kamuoliu, pikenrolai – Deividas „7bet-Lietkabelyje“ daro viską ir tai atlieka aukštu lygiu.

23-ejų 204 cm ūgio puolėjas dabar yra rezultatyviausias Europos taurės žaidėjas. 18,6 taško, 3.9 atkovoto kamuolio, 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir 18 naudingumo balų per mačą, tritaškius metant 46 procentų taiklumu. Visiškas elitas. Vos per 4 mėnesius D.Sirvydis tapo, ko gero, labiausiai sekamu Lietuvos krepšininku, o vienu metu pritilę sofos ekspertai dabar jau pradėjo tapatinti snaiperį su Eurolyga ar „Žalgiriu“.

Visą šį virsmą ir labai arti matė Deivido tėtis Virginijus Sirvydis. Buvęs krepšininkas, dabar treneris kartu išgyveno įvairius laikus su sūnumi, o dabar su pasigėrėjimu stebi, kaip jis žiba.

„Man, kaip tėčiui, labai džiugu. Mama taip pat džiaugiasi. Labai smagu, kad Deividui sekasi. Kalbant apie tą gerą žaidimą, jis manęs nestebina. Aš žinojau, kaip kas yra. Dauguma žmonių kalbėjo, kad G lyga jam nenaudinga, kad NBA sėdi ant suolo, kad nieko gero jis ten nepasiims, bet rezultatą patys matome. Jis labai sunkiai dirbo tiek su JAV, tiek su Lietuvos treneriais Ričardu Prybylskiu ir Deividu Rinkevičiumi.

Viskas ateina savo laiku. Manau, kad viskas atėjo natūraliai. Postūmį davė sugrįžimas į Lietuvą, rinktinė, puiki „Lietkabelio“ organizacija. Viskas sukrito savo laiku. Tas rezultatas manęs pernelyg nenustebino – jis toks, koks turėjo būti. Norisi, kad tik nesustotų. Stebiu visas sūnaus rungtynes. Jeigu man treniruotė ar rungtynės, tai grįžęs viską peržiūriu iš naujo. Viskas yra sekama. Gera matyti dabartinį rezultatą“, – tinklalapiui Krepsinis.net kalbėjo buvęs krepšininkas.

Sirvydis Sirvydis

D.Sirvydis vienu metu buvo tapęs vienu nemėgstamiausių Lietuvos krepšininkų. Vieniems nepatiko, kad Deividas aikštelėje yra (per) įžūlus, kitiems – jo karjeros sprendimas vykti į NBA, tretiems – pernelyg iššaukianti jaunuolio apranga ateinant į rungtynes. Priežasčių buvo daug. Ar jos adekvačios? Spręsti jums, bet V.Sirvydis pripažino, kad sūnus išgyveno labai stiprią neapykantos bangą.

„Ne visi tokie būna, kiti pasiduoda tokiam spaudimui. Manau, kad ne kiekvienas atlaikytų, ką jis patyrė. Patys žinote, visa aplinka buvo neigiama, visi kalbėjo daug neigiamų dalykų, bet dabar jis viską parodė. Mes neafišavome nieko, jokių komentarų patys nepateikdavome. Deividas visko vengė ir norėjo parodyti savo darbu. Tai dar karta parodo, kad Deividas turi aukštus siekius, nekreipiant dėmesio į apkalbas“, – dėstė D.Sirvydžio tėtis.

V.Sirvydis apie neapykantą Deivido adresu išsiplėtė ir daugiau, tačiau apie tai ir dar daugiau – tinklalapio Krepsinis.net interviu.

– Mačas prieš „Gran Canaria“ buvo vienas geriausių Deivido karjeroje. Ką išgyvenote to ketvirtojo kėlinio metu, kuomet jis surinko 19 taškų?

– Emocijos – labai geros. Aišku, gaila, kad komanda nelaimėjo, bet asmeninis pasirodymas buvo tikrai nuostabus. Tokios rungtynės parodo, kad Deividas gali būti lyderiu. Norisi, kad taip visuomet būtų.

– Turbūt vienos iš didžiausių Deivido gero rezultato priežasčių yra darbas ir įžūlumas?

– Be darbo nieko nepadarysi. Sudėjus visas dienas, vasarą jis ilsėjosi tik 3 savaites. Po sezonų JAV arba jis likdavo ten ir dirbdavo, arba grįždavo, bet buvo begalinis darbas. Pasiilsi porą savaičių po sezonų ir dirbi toliau. Tas nuolatinis darbas atneša vaisių. Daug kas kalbėjo, kad Deividas yra talentas, bet jis labai sunkiai dirba.

– Iš kur pas Deividą tas įžūlumas? Jūs taip pat jį turėjote aikštelėje?

– Aš pats nesu toks „caca caca“, nesu auksinis. Čia galbūt įgimta. Bet jis nuo mažens visada buvo stumiamas. „Drąsiau, drąsiau, naudokis šansu, mesk, rodyk save.“ Tie dalykai buvo diegiami nuo mažų dienų. Kai jis išvažiavo į Ameriką, pats daug pamatė, kad tu negali būti šešėlyje, turi rodyti, turi kabintis. Aišku, viskas priklauso nuo komandų. Jeigu sėdėtum ant suolo, tu neparodytum to. Jo drąsa nuo pat mažens visuomet buvo, sportiškas naglumas.

– Kalbant apie jo charakterį, kiek džiugu, kad po visų neapykantos bangų Deivido adresu jis nesulūžo?

– Ne visi tokie būna, kiti pasiduoda tokiam spaudimui. Manau, kad ne kiekvienas atlaikytų, ką jis patyrė. Patys žinote, visa aplinka buvo neigiama, visi kalbėjo daug neigiamų dalykų, bet dabar jis viską parodė. Mes neafišavome nieko, jokių komentarų patys nepateikdavome. Deividas visko vengė ir norėjo parodyti savo darbu. Tai dar karta parodo, kad Deividas turi aukštus siekius, nekreipiant dėmesio į apkalbas

Aš manau, kad tose apkalbose yra daug pavydo. Kai kažkam geriau pasiseka, išlenda daug komentatorių. Visokių žmonių yra. Kažkam kažkur pasiseka, tai labai greitai atsiranda negatyvių žmonių. Savus reikia daugiau palaikyti ir tikėti žmonėmis. Čia yra senos pažiūros. Kai bendravome su ispanais, jie turi visai kitą požiūrį. Jeigu žmogui sekasi, jie visi džiaugiasi, dar daugiau palaiko. Kai nesiseka – taip pat. Bendras palaikymas yra svarbus. Ne visiems kelias rožėmis klotas.

– Sezonas Deividui prasidėjo sunkiai. Kaip manote, kodėl sūnui pavyko viską apversti 180 laipsnių kampu? Kokios jo savybės leido išlipti iš duobės?

– Darbas ir charakteris. Tuos du elementus, kaip ir minėjau, Deividas tikrai turi. O ta pradžia sunki ne be priežastis. Deividas grįžo po sezono, visą vasarą dirbo, vėliau rinktinė. Patys žinote, kaip yra su rinktinės žaidėjais. Kai kurie atsisakinėja kvietimų atstovauti Lietuvai, kad kitą klubinį sezoną būtų geresni. Deividui vasara buvo tikrai sunki. Jis daug dirbo tiek individualiai, tiek su rezervine, tiek su pagrindine rinktine.

Grįžęs galbūt 2–3 dienas tokio pusiau poilsio turėjo, bet tas nuovargis atsiliepia. Dėl to ir buvo sunki pradžia. Visi matė paskutinį kartą jį Lietuvoje 19-os metų. Dabar jam 23-eji. Dabar jis jau subrendęs – tiek kūnas, tiek mintys, kaip žmogus, kaip asmenybė. Viskas pasikeitę. Tą parodė ir tai, kaip jis išlipo iš duobės, Tyliai, bet užtikrintai.

Sirvydis Sirvydis

– Žvelgiant į pastarąjį kelerių metų laikotarpį, kur labiausiai patobulėjo Deividas?

– Manau, kad ties viskuo patobulėjo. Negaliu kažko išskirti, ties visais krepšinio elementais Deividas stipriai paaugo. Kaip ir minėjau, Lietuvoje visi jį matė vaiką, po Amerikos jis grįžo visai kitoks. Nėra, ką lyginti. Bet kokį vaiką įmesk į suaugusių krepšinį. Aišku, kad pradžioje jis buvo daug silpnesnis ir atsiliko viskuo, bet po etapo JAV jis stipriai pasikeitė. Tapo brandesnis, tvirtesnis ir stipriai išaugino savo įgūdžius.

– Turbūt vienas iš aspektų, kur Deividas labiausiai paaugo, yra kamuolio varymas?

– Jis visuomet tuo pasižymėjo. Jeigu matėte jaunimo Eurolygos turnyrą 2018 metais – jis ten žaidė nuo 1 iki 4 pozicijos. Jis tą kamuolį visuomet mokėjo kontroliuoti. Tik aišku, čia yra tam tikras lygių perėjimas iš jaunimo į suaugusių krepšinį.

– Apskritai, kaip vertinate Devido pasirinkimą žaisti Panevėžyje už mažesnius pinigus, bet gaunant didelį vaidmenį?

– Kaip ir minėjau, viskas susidėjo į vieną vietą. Viskas atsitiko laiku ir vietoje. Deivido sprendimas pasirinkti „Lietkabelį“ buvo labai teisingas. Galbūt pradžioje buvo abejonių, kad galbūt norisi kažko kito, galbūt žaisti kitur, bet viskas gavosi labai tvarkingai. Tiek Martynas Purlys labai domėjosi... Visa „Lietkabelio“ valdžia labai norėjo Deivido. Vienas iš tų dalykų yra ir treneris Nenadas Čanakas, kuris stipriai prisideda prie Deivido augimo. Viskas labai gerai išėjo.

– Prieš tai Deividas trejus metus praleido NBA aplinkoje. Šis sprendimas iššaukė nemažai skirtingu nuomonių. Ką pats manote apie Deivido etapą NBA?

– Tas etapas užgrūdino Deividą tikrai labai smarkiai. Kaip asmenybę, kaip krepšininką... Jis užsigrūdino ir patobulėjo labai smarkiai. Įsivaizduokite – daug jaunų lietuvių išvažiuoja į NCAA ir tas grūdinimasis yra visai kitoks nei Lietuvoje, nes esi atskiriamas nuo draugų, nuo šeimos, nuo visko. Kaip studentui, yra sunku, bet kitaip. Čia jis buvo įmestas į NBA aplinką tarp vyrų. Esi lietuvis, aplink tave nieko nėra, nuolatinis darbas. Salė–namai–valgis–salė. Ne kiekvienas tai gali atlaikyti, bet jis su savo charakteriu įrodė, kad viskas įmanoma.

– Ar buvo labai sunkių etapų Deividui JAV?

– Tikrai buvo. 2022 metais jis buvo pakviestas į Indianos „Pacers“ treniruočių stovyklą. Jis labai gerai atrodė NBA vasaros lygoje ir ta trauma sumaišė viską paskutinėmis dienomis prieš pat treniruočių stovyklą. Niekas nežino, kaip būtų išėję, jei jis nebūtų patyręs traumos. Bet dėka savo sunkaus darbo ir pastangų jis greit atsistatė. Nelabai kas tikėjosi ir visi buvo nustebę, kad jis taip stengėsi sugrįžti. Savo noru ir savo darbu jis daug pridėjo.

– Dabar Deividas yra turbūt labiausiai aptarinėjamas Lietuvos krepšinio talentas. Kas dabar svarbiausia, į ką labiausiai turi koncentruotis sūnus?

– Aišku, svarbiausia nesustoti dirbti ir žinoma – atsistatymas. Dabar visokie peršalimai, organizmai nusilpę žaidėjų, labai svarbu atsistatymas. Kelionės, viskas... Reikia nuolat palaikyti sportinę formą ir išlaikyti tokį pat rezultatą toliau. Tik taip galima pasiekti aukštumų.

– Panašu, kad po tokio dominavimo Europos taurėje Deividas turėtų sulaukti Eurolygos pasiūlymų. Kaip manote, ar jis yra pasiruošęs žaisti Eurolygoje?

– Viskam yra laipteliai. Manau, kad nedaug kas tikėjosi, kad jis Lietuvos rinktinėje užsikabins ir nesitikėjo, kad taip žais „Lietkabelyje“. Kalbant apie ateitį, sunku kažką kalbėti, bus matyti. Bet pamatėme, kad tokie žaidėjai, kaip Deividas, yra reikalingi Europos taurės ar Eurolygos komandoms. Metikai, snaiperiai, kurie sukuria, kurie susikuria sau. Tokie žaidėjai yra vertinami ir reikalingi.

Sirvydis Sirvydis

– Kalbant apie ateitį, jūs pats labiau matytumėte Deividą Eurolygoje ar NBA? Kam jis labiau sutvertas?

– Nežinau, turi dirbti. Darbas atneša vaisius. Ar ten, ar ten, nėra ką spėlioti.

– Kur dar Deividui reikia labiausiai patobulėti, kad jis pakiltų į dar aukštesnį lygį?

– Visur. Nieko negali apleisti. Reikia dirbti visapusiškai, visuose aspektuose. Iš Eurolygos į NBA žaidėjai išvažiuoja maždaug 27-erių metų. Eurolygoje jie dirba, turi tam tikrus vaidmenis. 25-erių tas amžius sprogstamasis. Po 2–3 metų jie važiuoja į NBA. Todėl Deividas turi visus šansus. Vieni anksčiau išvažiuoja, kiti vėliau, kai atsiranda suaugimas ir subrendimas.

– Vis garsesni yra pasvarstymai apie Deividą „Žalgiryje“. Ar matytumėte ten sūnų kitą sezoną?

– Ne man spręsti ir nenoriu sakyti, ar jis ten būtų tinkamas. Viskas pasirodys ir pasimatys. Reikės pasirinkti. Ar „Žalgiris“, ar kita komanda. Kiekviena komanda, kiekvienas treneris turi savo viziją.

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas, diskusijos dėl gynėjų grandies, dvyliktuko pasirinkimas ir „M Basket“ pirmieji tarpsezonio darbai

38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys