Maksimalių išbandymų metas LKL valdžiai: kas taps 10-a komanda?
(33)
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) vadovai priversti pasukti galvą, kaip kitame sezone turėti 10 klubų savo sudėtyje.
„Telšių“ klubas oficialiai paskelbė, kad nepajėgs praverti LKL durų. Krepsinis.net žiniomis, miesto valdžia sutiko skirti 500 tūkstančių eurų paramą, bet iškėlė sąlygą – klubas privalo iš rėmėjų surinkti lygiai tokią pačią sumą. „Telšių“ vadovai nutarė su šiuo reikalavimu nesutikti, nes nemano, jog gali ir rėmėjų pritraukti pusę milijono eurų.
LKL žūtbūt reikia rasti 10-ą klubą, o tai padaryti verčia ir naujas televizinis kontraktas, ir įsipareigojimai GO3 televizijai, kuri ne tik rodo visas televizines rungtynes, bet ir turi tam tikrą transliacijų skaičių, kurios matomos tik GO3 eteryje. Tiesa, Krepsinis.net žiniomis, kitą sezoną internetinės transliacijos kelsis į „Telia“ platformą.
Dar Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) metu buvo kalbama, kad Mažeikių „M Basket-Delamode“ pakeis „Gargždų“ klubas, bet greitai miesto valdžia suskubo paskelbti pranešimą, kad neketina kitame sezone grįžti į LKL, nors naujos arenos darbai jau yra finišo tiesiojoje. Matys mažeikiškiai nebenori žaisti LKL, ką rodo ne tik Arūno Liškaus komentarai feisbuke, bet ir faktas, jog klubas nepateikė dokumentų licencijavimui.
Teoriškai, LKL dar galėtų bandyti įkalbėti „M Basket-Delamode“ likti lygoje, tačiau situaciją pakeisti sudėtinga, kad, Krepsinis.net žiniomis, Mažeikių ekipos biudžetas traukiasi ir surinkti 800 tūkst. eurų yra sunkiai tikėtinas variantas. Šaltiniai pasakojo, kad A.Liškus labai atsakingai veda klubo buhalteriją ir nenori „orinio biudžeto“, kuris privestų prie bankroto, kas nutiko „Gargždams“ pernai.
„Gargždai“, panašu, nori sportiniu keliu keliauti link LKL – praėjusį savaitgalį Povilo Šakinio auklėtiniai laimėjo Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono kovas ir palypėjo laipteliu aukštyn. Kas žino, galbūt Remigijaus Milašiaus vizitai pas Klaipėdos rajono savivaldybės atstovus padės pakeisti dabartinį požiūrį ir į LKL žiūrėti kitaip, nors mero citata vasario pabaigoje aiškiai sakė, kad Gargždai dar nėra pasiruošę varžytis stipriausioje šalies lygoje.
Kokie variantai lieka? Marijampolėje galima būtų tikėtis surinkti biudžetą, bet klubas neturi arenos. Yra galimybė rungtyniauti už beveik 50 kilometrų esančioje Garliavoje, bet tokiu variantu marijampoliečiai galėjo pasinaudoti daug anksčiau ir to nepadarė, todėl sunkiai tikėtina, kad to imtųsi dabar.
LKL standartus atitinkančią ir ką tik atnaujintą areną turi Alytus. Klubas prabėgusiame sezone varžėsi Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur liko priešpaskutinis. Daug klausimų kėlė permainos sudėtyje, kai komanda sezoną pradėjo su vienais žaidėjais, bet užbaigė jau visiškai kitais. Jeigu rastų lėšų, Alytus būtų labai realus variantas grįžti į LKL, tik čia reikėtų didelės savivaldybės pagalbos, kuri šykštėjo pinigų tuomet Tomo Pačėso valdytai komandai.
Ambicijų rungtyniauti LKL turi ir Kauno rajono „Omega“ klubas, kuris debiutavo NKL. Garliavos arena atitinka lygos reikalavimus ir ten Kauno „Žalgiris“ yra žaidęs net LKL atkrintamųjų rungtynes. „Omegą“ treniruoja Giedrius Kurtinaitis, ten rungtyniavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) gen. sekretorius Dominykas Domarkas, o pats klubas glaudžiai susijęs su LKF. Komandos vadovas yra Dainius Čiuprinskas – Mindaugo Balčiūno bendražygis, kuris buvo net kandidatas į gen. sekretoriaus pareigas, taip pat vadovavęs Moksleivių krepšinio lygai (MKL).
Akiratyje visada yra Palangos klubas, kuris turi reikalavimus atitinkančią areną, bet „Olimpas“ vargu, ar galėtų surinkti minimalų biudžetą. Vis dėlto Palanga yra mažas kurortinis miestas, kuriam net su didele savivaldybės pagalba būtų sudėtinga surinkti 800 tūkst. eurų.
Variantų LKL nėra daug, o likti su 9 klubais turbūt nenorėtų lygos valdžia. Pirmiausia, susidarytų šiokia tokia problema tvarkaraštyje, kai kiekviename ture viena ekipa turėtų praleisti rungtynes dėl nelyginio dalyvių skaičiaus. Komandoms, kurios žaidžia tarptautiniuose turnyruose, laisvas savaitgalis būtų naudingas, bet ekipoms, kurios neturi dvikovų savaitės viduryje, susidarytų „langas“, kai jos rungtynių neturėtų dvi savaites. Tiesa, tokie atvejai būtų reti ir tokia situacija buvo pernai, kai iš turnyro pasitraukė „Gargždai“ ir vietoje 12 liko 11 klubų.
Taip pat reikėtų galvoti apie formatą – 4 ratai ir 32 mačai atrodo optimalus rungtynių skaičius. Jis leistų bent jau dviem savaitėm paankstinti reguliaraus sezono pabaigą, jeigu žvelgtume į įprastą sezono pabaigos ritmą, kai komandos per savaitę žaidžia po du susitikimus. Tik klausimas, ar lyga norės turėti formatą, kuriame į atkrintamąsias patenka 8 iš 9 klubų.
Gana ironiškai atrodo R.Milašiaus noras turėti 12 klubų. Toks skaičius komandų startavo praėjusiame sezone, bet finišavo 11. Tuomet Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pasitraukė iš lygos, o dabar nebėra net ir 10-ies ekipų. Kritikuojamos 800 tūkst. eurų biudžeto grindys nėra problema 8 iš 10 dabartinių turnyro dalyvių. Tik naujokams tai yra didelis iššūkis, ypatingai tiems, kurie yra įsikūrė regionuose arba yra iš mažesnių miestų. Tas pats Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ virtualiai turi minimalų biudžetą, bet turbūt tiek neišleido, o apie „M Basket-Delamode“ 1,2 mln. turimą biudžetą, kurį įvardijo lygos prezidentas, galima tik laidyti juokelius, nes tokių skaičių nei buvo, nei yra.
Galima iškelti ir dar vieną klausimą, kiek 10-ta komanda bus ilgalaikis projektas. Matome, kad pastarųjų metų pavyzdžiai su Mažeikių ir Gargždų komandomis privedė prie to, kad jos neužsibuvo lygoje. Galbūt vienam sezonui surinkti biudžetą įmanoma, bet klausimas, kokie ateities planai, ar tokia ekipa galėtų išbūti bent jau penkerius metus?
LKL biure laukia įtemptos dienos, kai reikia galvoti ne tik apie kasdienius darbus artėjant lemiamoms kovoms, bet ir spręsti itin opų klausimą dėl 10-os komandos. Krepsinis.net šaltiniai teigė, kad R.Milašius veja mintis apie 9 komandų turnyrą ir deda visas pastangas, jog lygoje būtų 10 klubų ir jis laikytųsi savo iškeltos vizijos.
Norėdami komentuoti prisijunkite.