L.Dončičiui pergalę prieš čempionus atnešė lemiamas K.Irvingo dūris

kiti rezultatai (9)
Kovo 18 d. 07:48
L.Dončičius ir K.Irvingas parklupdė čempionus (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) čempionus pavyko patiesti Luka Dončičiaus ir Kyrie Irvingo tandemui.

Žvaigždžių dueto atstovaujami Dalaso „Mavericks“ (39/29) savo arenoje 107:105 (30:34, 28:27, 26:18, 23:26) nugalėjo titulą ginančius Denverio „Nuggets“ (47/21).

Permainingame mače viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Likus žaisti 27-ias Jamalas Murray’us tritaškiu išvedė „Nuggets“ į priekį, kitoje aikštės pusėje L.Dončičius netruko atsakyti tuo pačiu. Apsigynę šeimininkai spėjo paprašyti minutės pertraukėlės likus dviems sekundėms.

Trumpas derinys paruoštas idealiai – K.Irvingas sudėtingu metimu su sirena atnešė pergalę, taškai įskaityti tik po teisėjų inicijuotos vaizdo peržiūros.

„Kartais praleidžiu ištisą valandą dirbdamas tik ties kairės rankos reikalais. Būdamas mažu gynėju, turi turėti daug skirtingų būdų užbaigti atakas. Dirbu ties tuo nuo vaikystės“, – lemiamą dūrį detalizavo gynėjas.

Mačo didvyriu tapęs gynėjas iš viso per 40 minučių pelnė 24 taškus (5/12 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 7, perėmė 3 ir prarado 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 2 kartus prasižengė.

Tiek pat laiko aikštėje praleidusio L.Dončičiaus skaičiai – 37 taškai (7/16 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 8/10 baudų metimų), 10 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos bei 3 pražangos.

„Mavericks“ tritaškius metė gerokai prasčiau už varžovus (9/35, 26 procentai prieš 12/28, 43 procentus), tačiau atsigriebė užtikrintai laimėtoje kovoje dėl kamuolių – 60:37.

„Nuggets“ lyderis ir geras L.Dončičiaus draugas Nikola Jokičius šįkart buvo kiek blankesnis nei įprastai. Serbas per 39 minutes surinko 16 taškų (6/14 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 11 atkovotų, 2 perimtus ir 3 prarastus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus bei pražangą. Jo žaistą atkarpą Denverio klubas laimėjo 10 taškų skirtumu.

Antrąją vietą Vakaruose pasiekę „Nuggets“ artimiausiame mače lankysis Minesotoje, „Mavericks“ laukia vizitas San Antonijuje.

„Nuggets“: Jamalas Murray’us 23 (7 rez. perd., 2/5 tritaškių), Michaelas Porteris 20 (7 atk. kam., 4/9 tritaškių), Nikola Jokičius 16 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Aaronas Gordonas 11 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as ir Christianas Braunas po 10, Reggie Jacksonas 8.

„Mavericks“: Luka Dončičius 37 (10 atk. kam., 5/11 tritaškių), Kyrie Irvingas 24 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 4/11 tritaškių), Dereckas Lively 14 (8 atk. kam., 7/8 dvitaškių), Derrickas Jonesas 9 (8 atk. kam.), Danielis Gaffordas (6 atk. kam.) ir Dante Exumas po 8.