Apžvalginis NBA reitingas: visų komandų vasaros darbai ir sezono perspektyvos

I dalis (3)
Spalio 21 d. 16:30
Ant atkrintamųjų ribos balansuos daugybė klubų (Scanpix nuotr.)
Ant atkrintamųjų ribos balansuos daugybė klubų (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis
Krepsinis.net

Portalas Krepsinis.net pristato tradicinę rubriką „NBA reitingas“, kurioje lygos komandos rikiuojamos pagal pajėgumą, potencialą ir pastaruoju metu rodomą žaidimą.

Antrąjį sezoną paeiliui reitingas pasirodo dar prieš prasidedant oficialioms kovoms. Praėjusį sezoną teisingai buvo numatytos 12 iš 16 atkrintamųjų komandų, pirmoji vieta skirta favoritais vadintiems Oklando „Golden State Warriors“, o čempionais galiausiai tapę Toronto „Raptors“ prieš sezoną reitinguoti penkti.

Apžvalginiame reitinge yra pateikti numatomi komandų startų penketai, bendra sudėties apžvalga ir keletas faktų, nepatekusių į eilinius straipsnius.

30. Klivlando „Cavaliers“

Sextonas Sextonas

Ante Žižičius (22 metai, 210 cm., Kroatija – 18 min., 7,8 tšk., 5,4 atk. kam., 0,9 rez. perd.)

Kevinas Love‘as (31 metai, 208 cm., JAV – 27 min., 17 tšk., 10,9 atk. kam., 2,2 rez. perd.)

Cedi Osmanas (24 metai, 203 cm., Turkija – 32 min., 13 tšk., 4,7 atk. kam., 2,6 rez. perd.)

Dariusas Garlandas (19 metų, 188 cm., JAV – naujokas)

Collinas Sextonas (20 metų, 188 cm., JAV – 32 min., 13 tšk., 4,7 atk. kam., 2,6 rez. perd.)

„Cavaliers“ klubas vasarą išliko toks pat neįdomus, koks buvo ir visą praėjusį sezoną. Išsivadėjus LeBrono Jameso efektui, ryškūs laisvieji agentai pamiršo, kad Klivlande egzistuoja NBA komanda, todėl klubui nuo šiol teks tiesiog užsiimti jaunimo auginimu.

Naujokų biržoje buvo priimtas keistokas sprendimas pakviesti D.Garlandą, kuriam išnaudotas penktasis šaukimas. Vargu, ar toks aukštas šaukimas panaudotas atsarginiam krepšininkui, todėl „Cavaliers“ veikiausiai mėgins lipdyti jo ir C.Sextono duetą, nors ir sunku įsivaizduoti, kaip net 190 cm ūgio nesiekiantys gynėjai turėtų tvarkytis gynyboje.

Priekinėje linijoje taip pat yra daugybė klaustukų. K.Love‘as ir T.Thompsonas labai anksti išgyveno savo piką, o ir neatrodo itin suinteresuoti komandos reikalais. Traumų kankinamas K.Love‘as dažniau pastebimas besireiškiantis žaidėjų psichologinių problemų klausimais nei būnantis aikštėje, o apie T.Thompsono ir Kardashianų klano reikalus šnekėti tiesiog nesinori.

Vieninteliai įdomūs aspektai „Cavaliers“ stovykloje – kartais nutinkantys galingi Larry Nance‘o dėjimai, kaip NBA pritaps visą karjerą koledžų krepšinyje praleidęs 66-erių Johnas Beileinas ir kaip reabilituotis po gausybės traumų seksis Brandonui Knightui. Šiaip ar taip, pergalės Klivlande dažnai nesilankys.

29. Šarlotės „Hornets“

Batumas Batumas

Willy Hernanhomezas (25 metai, 210 cm., Ispanija – 14 min., 7,3 tšk., 5,4 atk. kam., 1 rez. perd.)

Marvinas Williamsas (33 metai, 206 cm., JAV – 28 min., 10,1 tšk., 5,4 atk. kam., 1,2 rez. perd.)

Milesas Bridgesas (21 metai, 201 cm., JAV – 21 min., 7,5 tšk., 4 atk. kam., 1,2 rez. perd.)

Nicolas Batumas (30 metų, 203 cm., Prancūzija – 31 min., 9,3 tšk., 5,2 atk. kam., 3,3 rez. perd.)

Terry Rozieris (25 metai, 185 cm., JAV – 23 min., 9 tšk., 3,9 atk. kam., 2,9 rez. perd.)

Praėjusį sezoną nežibėjusi Šarlotės ekipa turėjo tik du žaidėjus, kurie rinktų daugiau nei 10,1 taško per rungtynes (Kemba Walkerį ir Jeremy Lambą) bei abu juos prarado. Šią skylę užlopyti bandys T.Rozieris, praėjusį sezoną rinkęs 9 taškus per mačą ir dabar už tai gavęs 20 milijonų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerių per sezoną.

Žinoma, tokį kontraktą jis gavo ne už praėjusio sezono pasirodymą, o sužibėjimą 2018-ųjų atkrintamosiose, kai rinko net 16,5 taško per mačą bei tempė „Celtics“ iki Rytų konferencijos finalo. „Hornets“ tiesiog turėjo metus palaukti, kol T.Rozieris atsidurs laisvųjų agentų rinkoje. Vis dėlto įžaidėjas neprimena to žmogaus, kuris ant savo pečių temptų franšizę ir galėtų nebent papildyti tvirtą sudėtį, ką ir darė Bostone. Būti pirmuoju komandos pasirinkimu puolime jam gali tapti per sunkia užduotimi.

Ironiška tai, kad tokius pinigus jam pasiūlė „Hornets“ savininkas Michaelas Jordanas. Internete buvo paplitę vaizdų, kuriuose palyginta itin panaši šių žaidėjų kūno plastika – prasiveržimai, driblingas bei metimo forma. Ar M.Jordanas tokius pinigus paklojo, net įžvelgė įžaidėjuje save? Sunku pasakyti, tačiau NBA legenda iki šiol neblizga kaip klubo savininkas ir vargu ar šiuo manevru reabilituosis.

Trys pastraipos apie T.Rozierį sukurptos neatsitiktinai – „Hornets“ vasarą daugiau niekuo neišsiskyrė. Klubą paliko ir Frankas Kaminsky, karjerą baigė Tony Parkeris, o jų vietas užpildė jaunimas. Kiek įdomesnis ir Lavrinovičiams turbūt patiksiantis faktas – klubo sudėtyje atsidūrę dvyniai Calebas bei Cody Martinai. Identiškų duomenų Nevados universiteto absolventams pavyko pradėti karjerą toje pačioje komandoje.

„Hornets“ jau praėjusį sezoną liko už atkrintamųjų borto ir pavasarį turėtų nuo jo būti dar toliau. Šiuo metu didesnė tikimybė, kad „širšės“ taps blogiausia lygos komanda nei kad pateks į atkrintamąsias.

28. Niujorko „Knicks“

Knoxas Knoxas

Mitchellas Robinsonas (21 metai, 216 cm., JAV – 21 min., 7,3 tšk., 6,4 atk. kam., 2,4 blok.)

Juliusas Randle‘as (24 metai, 206 cm., JAV – 31 min., 21,4 tšk., 8,7 atk. kam., 3,1 rez. perd.)

Kevinas Knoxas (20 metų, 206 cm., JAV – 29 min., 12,8 tšk., 4,5 atk. kam., 1,1 rez. perd.)

R.J.Barrettas (19 metų, 201 cm., Kanada – naujokas)

Dennisas Smithas (21 metai, 191 cm., JAV – 29 min., 13,6 tšk., 2,9 atk. kam., 4,8 rez. perd.)

Niujorko klubas prieš vasarą vėl sukėlė didelius lūkesčius, tačiau liko prie suskilusios geldos. Drastiškai taupiusi ekipa „algų kepurėje“ atlaisvino vietos dviems maksimaliems kontraktams, tačiau žvaigždžių negavo, o tuščią erdvę užpildė daugiausiai sunkiaisiais krašto puolėjais ir įžaidėjais.

Prasčiausia praėjusio sezono ekipa neatliko akivaizdaus progreso ir net nesudėliojo aiškiai išreikšto starto penketo. Davidas Fizdale‘as iki šiol neatskleidė, kam patikės pagrindinio įžaidėjo poziciją – neprogresuojančiam D.Smithui, Pasaulio taurėje blykstelėjusiam Frankui Ntilikinai ar naujokui Elfridui Paytonui. Žibalo į ugnį strategas pilstelėjo pareikšdamas, kad šioje pozicijoje išbandys ir trečiąjį biržos šaukimą R.J.Barrettą. Tvarkos trūksta ir komandos priekinėje linijoje, kurioje yra gausu brangių, bet tas pačias funkcijas atliekančių žaidėjų. Tajus Gibsonas, J.Randle‘as, Marcusas Morrisas ir Bobby Portisas turės peštis dėl minučių aikštėje.

Nieko nuostabaus, kad jau draugiškuose mačuose komandos viduje atsirado kelių žaidėjų nepasitenkinimas dėl gaunamų minučių. Akivaizdu, kad sezono eigoje tokių minčių bus tik daugiau. Jei komandos trenerių štabui pavyks tai paversti sveika konkurencija, komanda gali iš to išlošti, tačiau rizika yra didelė.

Tokioje sumaištyje NBA debiutuosiančiam Ignui Brazdeikiui neturėtų atsirasti daug šansų, tačiau gerai išnaudojęs savo menkas minutes jis galės užsikabinti.

Itin jauną sudėtį surinkusi Niujorko ekipa dar galėtų varžytis universiadoje ir, akivaizdu, nekelia aukštų tikslų artėjančiam sezonui. Vien patekimas į atkrintamąsias jau taptų didele staigmena, o komandos vadovai veikiausiai jau dairosi ir į kitą vasarą, kai bandys iš naujo užkariauti laisvųjų agentų rinką.

27. Fynikso „Suns“

Bookeris Bookeris

DeAndre Aytonas (21 metai, 213 cm., Bahamai – 31 min., 16,3 tšk., 10,3 atk. kam., 1,8 rez. perd.)

Dario Šaričius (25 metai, 208 cm., Kroatija – 25 min., 10,6 tšk., 5,6 atk. kam., 1,6 rez. perd.)

Kelly Oubre (23 metai, 201 cm., JAV – 28 min., 15,2 tšk., 4,7 atk. kam., 1,2 rez. perd.)

Devinas Bookeris (22 metai, 198 cm., JAV – 35 min., 26,6 tšk., 4,1 atk. kam., 6,8 rez. perd.)

Ricky Rubio (28 metai, 193 cm., Ispanija – 28 min., 12,7 tšk., 3,6 atk. kam., 6,1 rez. perd.)

Pradėkime nuo pozityvių dalykų – galima pasveikinti „Suns“, kad po nesėkmingo eksperimento su Igoriu Kokoškovu (serbas tapo pirmuoju užsieniečiu NBA komandos stratego poste) nebuvo spjauta į užjūrio talentus ir vasara pasipildyta R.Rubio, D.Šaričiumi bei Aronu Baynesu. Taip pat reikia pasidžiaugti, kad klubas pagaliau rado daugybę metų ieškotą tikrą įžaidėją ir paliko už nugaros bandymus juo paversti D.Bookerį. Gynėjas rinko gerą statistiką, bet tai akivaizdžiai nebuvo našus būdas rinkti pergales.

Serbą vyriausiojo trenerio poste pakeitė gerbiamas Monty Williamsas, anksčiau dirbęs Filadelfijos „76ers“ štabe. Specialisto siekė ir kiti klubai, tarp kurių buvo ir Los Andželo „Lakers“, todėl jo prisiviliojimą „76ers“ gali vadinti pergale. Atliktoje NBA klubų vadovų apklausoje būtent M.Williamsas buvo įvardintas kaip didžiausius lūkesčius keliantis naujas treneris.

Vis dėlto blogų dalykų vasarą ir vėl buvo daugiau nei gerų. Vienas universaliausių komandos žaidėjų T.J.Warrenas taupymo sumetimais buvo išsiųstas į Indianą. „Suns“ už tai net nesiteikė paprašyti rimtos kainos ir pateikė „Pacers“ tokį pasiūlymą, kad šie net turėjo perklausti ar Fynikso klubas nejuokauja. 25 metų žaidėjas, renkantis po 18 taškų per rungtynes, buvo išsiųstas tiesiog už neapibrėžtą pinigų sumą.

Naujokų biržoje „Suns“ taip pat nesužibėjo, pirmajame rate pasikviesdama Cameroną Johnsoną, kuris yra vyresnis už keturis sezonus NBA praleidusį D.Bookerį. Savo brandos vienuoliktasis šaukimas iki šiol neparodė, neišsiskirdamas nei Vasaros lygoje, nei ikisezoniniuose mačuose.

Šiuo metu „Suns“ atrodo įdomiau ir šiek tiek pajėgiau nei praėjusį sezoną, tačiau toli gražu dar neprimena atkrintamųjų komandos, ypač itin konkurencingoje Vakarų konferencijoje. Jei naujasis klubo strategas neįneš grandiozinių permainų, „Suns“ gali ir penktąjį sezoną paeiliui neperžengti 24 pergalių barjero.

26. Vašingtono „Wizards“

Bealas, Bryantas Bealas, Bryantas

Thomasas Bryantas (22 metai, 208 cm., JAV – 21 min., 10,5 tšk., 6,3 atk. kam., 1,3 rez. perd.)

Davis Bertanis (26 metai, 208 cm., Latvija – 22 min., 8 tšk., 3,5 atk. kam., 1,3 rez. perd.)

Rui Hachimura (21 metai, 203 cm., Japonija – naujokas)

Bradley Bealas (26 metai, 195 cm., JAV – 37 min., 25,6 tšk., 5 atk. kam., 5,5 rez. perd.)

Ishas Smithas (31 metai, 183 cm., JAV – 22 min., 8,9 tšk., 2,6 atk. kam., 3,6 rez. perd.)

Vos prieš dvejus metus solidžia atkrintamųjų komanda buvusi „Wizards“ į dugną nusirito tiesiog strimgalviais. Blogai susiklostė viskas, kas tik galėjo – lyderių traumos, nepasiteisinę pirkiniai, mainai ir naujokų biržos šaukimai. JAV sostinę užklupo niūrus krepšinio amžius.

Praėjusį sezoną su „Wizards“ marškinėliais NBA rungtynėse pasirodė 25 žaidėjai. Neįtikėtina, tačiau vos šeši iš jų išliko klubo sudėtyje ir šį sezoną, įskaitant ir dėl traumos nerungtyniausiantį Johną Wallą. Vašingtono klubą dabar galima pavadinti nesmagiu jaunimo ir reabilitacijos klinikos mišiniu.

J.Wallas praleis visą sezoną, Ianas Mahinmi nežais bent mėnesį, su smulkiomis traumomis jau dabar tvarkosi C.J.Milesas ir Troy‘us Brownas. Gerą vardą komandoje bandys atgauti Isaiah Thomasas, kuris, be to, ir vėl yra susižeidęs bei turi problemų su nykščiu. Jaunimo fronte išties džiuginantis papildymas yra tik R.Hachimura, savo sugebėjimus parodęs dar Pasaulio taurėje. Kiti talentai surinkti su dideliu avansu ir tikintis jų atsiskleidimo.

Vienintelis ryškus veidas „Wizards“ gretose yra B.Bealas. Gynėjas įsipareigojo neapleisti komandos sunkiu laiku ir pasirašė kontrakto pratęsimą. Tai reiškia, kad šį sezoną jis neturės galimybės būti išmainytam, todėl Vašingtone apsistojo ilgam. Vis dėlto jis stokoja pagalbos, todėl Scottas Brooksas turės gerai pasukti galvą, kaip prikelti šią komandą.

25. Memfio „Grizzlies“

Valančiūnas Valančiūnas

Jonas Valančiūnas (27 metai, 213 cm., Lietuva – 22 min., 15,6 tšk., 8,6 atk. kam., 1,4 rez. perd.)

Jarenas Jacksonas (20 metų, 210 cm., JAV – 26 min., 13,8 tšk., 4,7 atk. kam., 1,1 rez. perd.)

Kyle‘as Andersonas (26 metai, 206 cm., JAV – 30 min., 8 tšk., 5,8 atk. kam., 3 rez. perd.)

Dillonas Brooksas (23 metai, 198 cm., Kanada – 18 min., 7,5 tšk., 1,7 atk. kam., 0,9 rez. perd.)

Ja Morantas (20 metų, 191 cm., JAV – naujokas)

Pozityviausias dalykas kalbant apie „Grizzlies“ yra tas, kad šiam klubui atkrintamosios nesišviečia, todėl J.Valančiūnas turėtų spėti pailsėti prieš olimpinę atranką ir noriai padėti rinktinei. Tuo tarpu sezono eigoje daug džiaugsmo būti neturėtų.

„Grizzlies“ surinko jauną komandą su silpnu atsarginių žaidėjų suoleliu, o Vakarų konferencijoje tai yra beveik tolygu savižudybei. Memfio klubas ir praėjusio sezono pradžioje vargo turėdamas Mike‘ą Conley bei Marcą Gasolį, o juos pakeitus J.Morantu ir J.Jacksonu lengviau tikrai nebus, kokie talentingi šie jaunuoliai bebūtų.

Patirties stokoja ir naujasis komandos strategas Tayloras Jenkinsas. Karjeros šanso sulaukęs specialistas iki šiol 11 metų dirbo asistentu NBA klubuose, todėl naujasis sezonas taip pat taps įdomiu iššūkiu. Džiugina tai, kad pirmaisiais atsiliepimais jis teigė matantis J.Valančiūną ilgalaikiuose komandos planuose, todėl uteniškio šeimai artimiausiu metu vėl kraustytis nereikės.

Vienu įdomiausių lygos naujokų yra tik dėl Ziono Williamsono šlovės daug dėmesio negaunantis J.Morantas. Įžaidėjas praėjusį sezoną NCAA rinko dvigubą dublį (24,5 taško ir 10 rezultatyvių perdavimų), pasižymi atletiškumu ir kūrybingumu. Brandos jam pridėti turėtų ir tai, kad rugpjūtį tapo tėvu bei žaidžia mažos rinkos mieste, nevarginamas antraščių bei prožektorių šviesų. Antruoju šaukimu pakviestas jis buvo ne veltui.

„Grizzlies“ artimiausią sezoną paaukos jaunimo (įskaitant ir trenerį) tobulėjimui, todėl J.Valančiūnas galės kalti puikią statistiką nesukdamas galvos dėl pergalių. Tai yra pirmas kartas jo karjeroje, kai lietuvis nesitaiko į aukščiausias vietas, todėl bus įdomu stebėti atsipalaidavusį ir spaudimo neslegiamą J.Valančiūną.

24. Atlantos „Hawks“

Youngas Youngas

Aleksandras Lenas (26 metai, 216 cm., Ukraina – 20 min., 11,1 tšk., 5,5 atk. kam., 1,1 rez. perd.)

Johnas Collinsas (22 metai, 208 cm., JAV – 30 min., 19,5 tšk., 9,8 atk. kam., 2 rez. perd.)

De‘Andre Hunteris (21 metai, 201 cm., JAV – naujokas)

Cameronas Reddishas (20 metų, 203 cm., JAV – naujokas)

Trae‘us Youngas (21 metai, 188 cm., JAV – 31 min., 19,1 tšk., 3,7 atk. kam., 8,1 rez. perd.)

„Hawks“ vos per keletą sezonų tapo viena patraukliausių jaunų NBA komandų. Šiemet klubas dar kartą stipriai atsijaunino, o į starto penketą jau turėtų būti įtraukiami 4-asis ir 10-asis naujokų biržos šaukimai (D.Hunteris bei C.Reddishas). Nė vienas iš jų itin nesužibo vos prisijungę prie komandos, tačiau „Hawks“ dar turi daug laiko šiam projektui vystyti, nes greiti tikslai klubui nėra keliami.

Itin svarbiu prisilietimu šios komandos sudėčiai tapo Vince‘o Carterio išlaikymas. 42-ejų veteranas į jaunimo tobulėjimą investavo ir vasarą, kai daug laiko praleido dirbdamas su Johnu Collinsu, padėdamas aukštaūgiui tobulinti savo kojų darbą bei metimą iš toli. Puolėjas naujajame sezone žada žengti dar vieną žingsnį į priekį.

Pozityviai nuteikia ir T.Youngas, praėjusio sezono pabaigoje įgavęs rimtą pagreitį, o pasitikėjimu spinduliuojantis ir šį rudenį. Baigdamas universitetą jis buvo lyginamas su Stephenu Curry ir iki šiol nuo šių prognozių neatsilieka. Neskaitant pataikymo, pirmasis jo sezonas statistiškai net buvo geresnis nei S.Curry debiutas 2009–2010 metais.

„Hawks“ šiuo metu yra surinkusi daugiau talentų nei jai reikia. Per artimiausius sezonus bus atsijotas komandos branduolys, prie jo lipdomi atsarginiai žaidėjai bei veteranai ir tik tada keliami aukštesni tikslai. Šį sezoną bus smagu stebėti Atlantos klubą, tačiau tikėtis pergalių serijų iš patirties ir brandos stokojančios sudėties dar būtų naivu.

23. Minesotos „Timberwolves“

Townsas Townsas

Karlas-Anthony Townsas (23 metai, 213 cm., Dominikos Respublika – 33 min., 24,4 tšk., 12,4 atk. kam., 3,4 rez. perd.)

Robertas Covingtonas (28 metai, 203 cm., JAV – 34 min., 13,3 tšk., 5,5 atk. kam., 1,3 rez. perd.)

Andrew Wigginsas (24 metai, 203 cm., Kanada – 35 min., 18,1 tšk., 4,8 atk. kam., 2,5 rez. perd.)

Joshas Okogie (21 metai, 193 cm., Nigerija – 24 min., 7,7 tšk., 2,9 atk. kam., 1,2 rez. perd.)

Jeffas Teague (31 metai, 193 cm., JAV – 30 min., 12,1 tšk., 2,5 atk. kam., 8,2 rez. perd.)

Minesotos klubas tarsi vadovaujasi pagrindiniais komandos būrimo principais – surinko jaunus talentus, davė jiems keletą sezonų apsišlifuoti ir dabar siekia pergalių su jau susigyvenusiu branduoliu. Vis dėlto rezultatai kol kas nuvilia, o ir šios vasaros darbai neleidžia tikėtis naujų aukštumų.

Tiek K.Townsas, tiek A.Wigginsas nėra patikimi žaidėjai gynyboje, nors tarsi ir turi tam reikalingus fizinius duomenis. Komanda, kurios lyderis nerodo pavyzdžio savo aikštės pusėje, privalo arba turėti labai stiprius pagalbininkus (kaip „Warriors“) arba susitaikyti su kasmetiniais nusivylimais (kaip „Rockets“). Didžiausia „Timberwolves“ problema yra A.Wigginsas, kuris ne tik ilsisi gynyboje, bet ir puolime yra labai neefektyvus.

Itin komiškai atrodė situacija besirengiant sezonui. A.Wigginsas išreiškė nepasitenkinimą, kad viename iš reitingų nebuvo įtrauktas tarp šimto geriausių NBA žaidėjų, o jau tą patį vakarą mače prieš Milvokio „Bucks“ surinko 10 taškų, „iš žaidimo“ pataikydamas vos 4 metimus iš 18. Galbūt efektyvesnis jis būtų antrajame penkete, tačiau yra per brangus užpildyti ribotas minutes. „Timberwolves“ tiesiog privalo iškeisti kanadietį arba bent sumažinti jo rolę puolime.

Dar daugiau problemų yra su antruoju Minesotos klubo sąstatu. Vasarą komandą paliko Tyusas Jonesas, Derrickas Rose‘as, Tajus Gibsonas ir Dario Šaričius, o vieninteliu tikrai geru papildymu galima pavadinti universalų naujoką Jarrettą Culverį, tačiau ir jis yra labiau ateities projektas nei greit naudos atnešiantis žaidėjas. „Timberwolves“ suolas šiuo metu atrodo nykokas ir vargu ar jaunas treneris Ryanas Saundersas suras resursų pastovioms pergalėms.

22. Čikagos „Bulls“

Markkanenas, Bulls Markkanenas, Bulls

Wendellas Carteris (20 metų, 208 cm., JAV – 25 min., 10,3 tšk., 7 atk. kam., 1,8 rez. perd.)

Lauri Markkanenas (22 metai, 213 cm., Suomija – 32 min., 18,7 tšk., 9 atk. kam., 1,4 rez. perd.)

Otto Porteris (26 metai, 203 cm., JAV – 30 min., 13,9 tšk., 5,6 atk. kam., 2,1 rez. perd.)

Zachas LaVine‘as (24 metai, 195 cm., JAV – 35 min., 23,7 tšk., 4,7 atk. kam., 4,5 rez. perd.)

Tomašas Satoransky (27 metai, 201 cm., Čekija – 27 min., 8,9 tšk., 3,5 atk. kam., 5 rez. perd.)

Čikagos krepšinio gerbėjai jau seniai nebuvo nusiteikę taip pozityviai – surinkta jauna ir alkana sudėtis leidžia laukti jei ne pergalingo, tai bent jau labai įdomaus sezono. Z.LaVine‘as ir W.Carteris išsilaižė žaizdas, o pridėjus ir naujus žaidėjus, „Bulls“ tampa labai intriguojančia jėga atviroje Rytų konferencijoje.

Ikisezoninėse rungtynėse „Bulls“ paliko itin neigiamą įspūdį, o neaiškumų liko tik ties L.Markkanenu. Suomis praėjusį sezoną akivaizdžiai stokojo fizinės jėgos, o kelias paskutines savaites praleido dėl lėtinio nuovargio. Panašu, kad fizinių savybių bėdos liko neišspręstos, nes ikisezoniniuose mačuose aukštaūgis daug laiko leido ties trijų taškų linija ir per keturis mačus metė vos 7 baudų metimus. Ekipos strategas Jimas Boylenas taip pat teigė, kad L.Markkanenas turėtų būti agresyvesnis.

Visi kiti trenerio rūpesčiai yra malonūs. Įžaidėjų srityje „Bulls“ net turi perteklių, nes ten laiką teks dalinti T.Satoranskiui, Krisui Dunnui ir džiuginančiam naujokui Coby White‘ui. Suomio nesuteikiamos jėgos po krepšiu gali įnešti klubą papildęs Thaddeusas Youngas, o puolimą praplės iš Niujorko atvykęs 216 cm ūgio snaiperis Luke‘as Kornet.

Keletas ekspertų jau žada Čikagos klubui kovą dėl vietos atkrintamosiose, tačiau nuo to dar derėtų susilaikyti. „Bulls“ itin stokoja patirties (T.Youngas yra vienintelis bent 28-ojo gimtadienio sulaukęs žaidėjas), o J.Boylenas dar užtruks, kol sudėlios stabilų starto penketą ir rotacijas gynyboje. Vis dėlto vėjai Čikagoje yra pozityvūs.

21. Oklahomos „Thunder“

Donovanas, Adamsas Donovanas, Adamsas

Stevenas Adamsas (26 metai, 213 cm., Naujoji Zelandija – 33 min., 13,9 tšk., 9,5 atk. kam., 1,6 rez. perd.)

Danilo Gallinari (31 metai, 208 cm., Italija – 30 min., 19,8 tšk., 6,1 atk. kam., 2,6 rez. perd.)

Andre Robersonas (27 metai, 201 cm., JAV – nežaidė dėl traumos)

Terrance‘as Fergusonas (21 metai, 201 cm., JAV – 26 min., 6,9 tšk., 1,9 atk. kam., 1 rez. perd.)

Chrisas Paulas (34 metai, 183 cm., JAV – 32 min., 15,6 tšk., 4,6 atk. kam., 8,2 rez. perd.)

Iš esmės Oklahomoje surinkti žaidėjai nėra prasti, tačiau po Russello Westbrooko ir Paulo George‘o mainų „Thunder“ sudėtis labiau primena Frankenšteino monstrą nei vieningą kumštį. Ekipa tarsi yra sulipdyta iš skirtingų kitų klubų dalių ir neaišku, kaip jos funkcionuos kartu.

Didelę dalį greičio bei savo ir taip kuklų atletiškumą prardęs Ch.Paulas jau nebėra tas žmogus, kuris vienas lemtų rungtynių pabaigas. Vis dėlto jo atvykimu gali džiaugtis S.Adamsas, nes su tokio tipo įžaidėju turėtų pakilti tiek jo rezultatyvumas, tiek atkovotų kamuolių statistika. Įdomu kaip po traumos sugrįš net pusantro sezono be krepšinio praleidęs A.Robersonas. Belieka tikėtis, kad tvarkydamasis kelių problemas jis rado laiko patobulinti metimą.

Daug energijos laukia ant suolo – Dennisas Schroderis norės reabilituotis po prastos Pasaulio taurės ir itin gausių kritikos strėlių, Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis įrodinės, kad geras debiutinis jo sezonas nebuvo tik atsitiktinumas, o Nerlensas Noelis bei Justinas Pattonas sieks pagaliau išbristi iš traumų liūno.

Komandoje yra ir dar du įdomūs žaidėjai – Dariusas Bazley bei Hamidou Diallo. Abu jie vienu metu buvo laikomi ryškiausiais savo kartos talentais, tačiau dėl keistų karjeros sprendimų kiek pasitraukė iš skautų radarų. Dabar jie turės progą dar kartą įrodyti, kad yra verti žaisti NBA.

„Thunder“ turi daug potencialo, tačiau komandai dar reikės laiko susiklijuoti, o Vakaruose jo gali tiesiog nebūti. Be to, labai tikėtina kad būtent „Thunder“ taps vienų pirmųjų sezono mainų autore – Ch.Paulas ir toliau yra aktyviai trokštamas Majamyje, o Oklahomos klubas gali pagaliau stačia galva pasinerti į visišką atsinaujinimą.

20. Orlando „Magic“

Vučevičius Vučevičius

Nikola Vučevičius (28 metai, 213 cm., Juodkalnija – 31 min., 20,8 tšk., 12 atk. kam., 3,8 rez. perd.)

Aaronas Gordonas (24 metai, 206 cm., JAV – 34 min., 16 tšk., 7,4 atk. kam., 3,7 rez. perd.)

Jonathanas Isaacas (22 metai, 208 cm., JAV – 27 min., 9,6 tšk., 5,5 atk. kam., 1,1 rez. perd.)

Evanas Fournier (26 metai, 201 cm., Prancūzija – 32 min., 15,1 tšk., 3,2 atk. kam., 3,6 rez. perd.)

D.J.Augustinas (31 metai, 183 cm., JAV – 28 min., 11,7 tšk., 2,5 atk. kam., 5,3 rez. perd.)

„Magic“ yra viena iš nedaugelio lygos komandų, sugebėjusių vasarą išsaugoti visą starto penketą. Kol kiti klubai pešėsi dėl naujų žaislų, Orlando ekipa puikiai žinojo savo vietą, ramiai pratęsė kontraktus su lyderiais ir pradėjo pasiruošimą naujam sezonui.

Permainų vengimas Orlande atrodo visiškai suprantamas. Klubas pirmą kartą nuo 2012-ųjų pateko į atkrintamąsias, todėl nesiėmė taisyti to, kas nesugadinta. Juolab išlaikyti kai kuriuos žaidėjus nebuvo taip jau lengva – į „Visų žvaigždžių“ mačą įsispraudęs N.Vučevičius sulaukė gausaus klubų dėmesio. Tačiau ar to bus gana pakartoti pernykštį žygį?

„Magic“ akivaizdžiai kenčia nuo to, kad nė vienas iš jos lyderių nepersilaužia į žvaigždės statuso žaidėją. N.Vučevičius tam stokoja kietumo ir charakterio, A.Gordonui trūksta vieno išskirtinio įgūdžio, kuris papildytų jo atletiškumą, o E.Fournier veikiausiai visą karjerą ir liks tik taškų rinkėju. Orlando klubas lošimo kauliuką metė pasikviesdamas Markelle‘ą Fultzą, tačiau klaustukų ties jo potencialu nemažėja, nors per vasarą jis tarsi ir sutvarkė savo metimą bei mistines peties problemas.

Vasarą „Magic“ kiek užkaišė kitą itin kankinusią spragą – atsarginių suolelį. Be M.Fultzo, čia prisijungė dar praėjusio sezono pabaigoje komandą papildęs Michaelas Carteris-Williamsas bei praktiškai bet kurią poziciją užimti galintis Al-Farouqas Aminu. Vis dar laukiama ir Mohamedo Bambos atsiskleidimo.

Praėjusį sezoną „Magic“ praslydo į atkrintamąsias, tačiau ten bangų nesukėlė. Nėra jokių garantijų, kad klubas tokį savo žygį pakartos – kitoms ekipoms permaišius kortas, Orlando komanda ir vėl balansuos ties riba, kuri sezono pabaigoje gali taip ir likti neperžengta.

19. Sakramento „Kings“

Hieldas Hieldas

Dewayne‘as Dedmonas (30 metų, 213 cm., JAV – 25 min., 10,8 tšk., 7,5 atk. kam., 1,4 rez. perd.)

Marvinas Bagley (20 metų, 204 cm., JAV – 25 min., 14,9 tšk., 7,6 atk. kam., 1 rez. perd.)

Harrisonas Barnesas (27 metai, 203 cm., JAV – 33 min., 16,4 tšk., 4,7 atk. kam., 1,5 rez. perd.)

Buddy Hieldas (26 metai, 193 cm., Bahamai – 32 min., 20,7 tšk., 5 atk. kam., 2,5 rez. perd.)

De‘Aaronas Foxas (21 metai, 191 cm., JAV – 31 min., 17,3 tšk., 3,8 atk. kam., 7,3 rez. perd.)

Praėjusį sezoną „Kings“ dėjo solidų žingsnį į priekį, bent jau priartėdama prie atkrintamųjų ribos bei pirmą kartą nuo 2006-ųjų surinkdama bent 39 pergales. Ar tokiam progresui yra lemta tęstis toliau?

Šiuo metu atsakymas atrodo labiau neigiamas. Kitoms komandoms vasarą stiprinantis ir kalbant apie kovą dėl titulo ar bent vietos atkrintamosiose, iš „Kings“ stovyklos buvo girdėti kitokie žodžiai. Klubo lyderis B.Hieldas skundėsi dėl siūlomų naujojo kontrakto sąlygų, sufleravo reikalausiantis mainų bei klausė, kada pastarąjį kartą į Sakramentą laisvųjų agentų rinkoje atvyko kažkas solidaus, Bogdanas Bogdanovičius tikėjosi gauti bent 30 minučių žaidimo laiko, o D.Foxas paskutinę minutę paliko JAV rinktinę, nes laukia individualaus proveržio sezono.

Dar keistesnė situacija susidarė dėl H.Barneso – puolėjas prastai pasirodė Pasaulio taurėje, o „Kings“ vadovai net neslėpė, kad gailisi su juo pasirašę 4 metų 85 milijonų JAV dolerių kontraktą. Willie Cauley-Steinas komandą lengva ranka paliko vos pasitaikius pirmai progai, o laisvųjų agentų rinkoje, kaip ir minėjo B.Hieldas, nieko stulbinančio nesužvejota.

Maža to, keistus dalykus klubo stovykloje atskleidė ir naujoji matavimų prievolė – M.Bagley prarado net šešis centimetrus ūgio, o B.Hieldas dar ir metais paseno.

Panašu, kad „Kings“ gali kilti problemų su komandos atmosfera, taip padėjusia praėjusį sezoną. Taip pat galima laukti, kad B.Hieldas „temps paklodę į save“, nes šio sezono statistika gali lemti jo naujojo kontrakto detales. „Kings“ jau labai seniai neturėjo tiek talento, kiek dabar, todėl būtų itin apmaudu, jei šis liktų nerealizuotas.

18. San Antonijaus „Spurs“

DeRozanas DeRozanas

LaMarcusas Aldridge‘as (34 metai, 210 cm., JAV – 33 min., 21,3 tšk., 9,2 atk. kam., 2,4 rez. perd.)

Rudy Gay‘us (33 metai, 203 cm., JAV – 27 min., 13,7 tšk., 6,8 atk. kam., 2,6 rez. perd.)

DeMaras DeRozanas (30 metų, 201 cm., JAV – 35 min., 21,2 tšk., 6 atk. kam., 6,2 rez. perd.)

Brynas Forbesas (26 metai, 191 cm., JAV – 28 min., 11,8 tšk., 2,9 atk. kam., 2,1 rez. perd.)

Dejounte Murray‘us (23 metai, 195 cm., JAV – nežaidė dėl traumos)

Kiekvienas sezonas atrodo kaip tas, kuriame „Spurs“ pagaliau kris žemiau aštuntosios vietos Vakaruose ir galės pagaliau imtis grandiozinės kartų kaitos, kurios šioje ekipoje nebuvo daugiau nei 20 metų. Vis dėlto „Spurs“ vis išlaiko galvą virš vandens ir atidėlioja tai, kas kitoms komandoms nėra išvengiama.

Dabartinė „Spurs“ sudėtis vėl primena tik nostalgišką bandymą atkurti Timo Duncano laikus (juolab ir pats aukštaūgis iki šiol dirba su komanda). Vis dėlto kiek toli šiais laikais gali eiti komanda, kurios du nominalūs lyderiai tiesiog negali atakuoti iš toli? Pirmasis atkrintamųjų ratas skamba kaip užburta riba.

Vasarą San Antonijaus klubas, kaip ir įprasta, rinkoje nesiautėjo – buvo sutarę su M.Morrisu, tačiau šiam pasukus į Niujorką, pasipildė DeMarre Carrollu. Naujokų biržoje pakviestas kroatas Luka Šamaničius, kuris dar turės įrodyti savo vertę. Išvyko D.Bertanis. Vasara šio klubo stovykloje buvo išties niūri.

Ekipos strategas Greggas Popovičius prarado vasaros poilsį dėl darbo su JAV rinktine. Pasaulio taurė virto kolosaliu nusivylimu, o specialisto reputaciją išgelbėjo tik tai, kad viskas suversta buvo neatvykusioms šalies žvaigždėms.

Senamadišką krepšinį demonstruojanti ekipa šį sezoną nestokos veteranų, o pagrindinis komandos įžaidėjas yra visą sezoną dėl traumos praleidęs jaunuolis. Žinoma, „Spurs“ eilinį kartą grumsis dėl vietos atkrintamosiose, tačiau ši ekipa yra labiau pažeidžiama nei bet kada anksčiau, todėl įspūdinga serija gali nutrūkti būtent 2020-aisiais.

17. Naujojo Orleano „Pelicans“

Williamsonas Williamsonas

Derrickas Favorsas (28 metai, 208 cm., JAV – 23 min., 11,8 tšk., 7,4 atk. kam., 1,2 rez. perd.)

Brandonas Ingramas (22 metai, 206 cm., JAV – 34 min., 18,3 tšk., 5,1 atk. kam., 3 rez. perd.)

Zionas Williamsonas (19 metų, 198 cm., JAV – naujokas)

Jrue Holiday‘us (29 metai, 193 cm., JAV – 36 min., 21,2 tšk., 5 atk. kam., 7,7 rez. perd.)

Lonzo Ballas (21 metai, 198 cm., JAV – 30 min., 9,9 tšk., 5,3 atk. kam., 5,4 rez. perd.)

Galbūt Naujojo Orleano klubas yra labiau įdomus nei stiprus ir Z.Williamsono sutraukiamas dėmesys tiesiog simuliuoja galimybę patekti į atkrintamąsias, tačiau atitraukti akis nuo „Pelicans“ vykdomo projekto.

Klubo organizacija įvykdė greičiausią įmanomą kartų kaitą, per vieną vasarą savo žvaigždę paversdama būriu jaunų talentų (L.Ballas, B.Ingramas, J.Hartas) bei prie jų prijungdama iš dangaus nukritusį pirmąjį šaukimą. Maža to, mainų dėka Naujajame Orleane atsidūrė ir Jaxsonas Hayesas (aštuntasis šaukimas) bei Nickeilas Alexanderis-Walkeris (17-asis šaukimas). „Pelicans“ ir kitus manevrus atliko tiesiog idealiai.

Atsivėrusi skylę po krepšiu buvo užpildyta jau devynis sezonus lygoje praleidusiu patikimu aukštaūgiu D.Favorsu. Nuo suolo kils sėkmės talismanu tapęs J.J.Redickas (nė kartą karjeroje nepraleido atkrintamųjų), kitas taškų rinkėjas E‘Twaunas Moore‘as bei vis dar atsiskleidžiantis Jahlilas Okaforas.

Įdomu, kaip su nauja talento lavina susitvarkys klubo strategas Alvinas Gentry. Krepšinio operacijų prezidentą Davidą Griffiną galima pasveikinti su dar viena sėkminga vasara. Jis pats taip pat džiaugiasi darbu Naujajame Orleane, kuriame jaučiasi laisviau ir organiškiau nei lipdydamas sudėtį aplink L.Jamesą.

„Pelicans“ turi milžinišką potencialą, kurio gali ir neatskleisti pirmajame sezone. Be to, komanda gali neišvengti traumų (dėl Z.Williamsono viršsvorio kenčia jo keliai, o L.Ballas vengia čiurnos operacijos ir bando gydytis ambulatoriškai, nors tai ir yra papildoma rizika). Dabar belieka sulaukti sezono ir to, ką gali pasiūlyti ši šutvė.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-06-01
21:30
Partizan
Unics
Europos taurė
21:45
Unicaja
Umana Reyer
Europos taurė
Visos rungtynės