Angolos tritaškių liūtis paskandino makedonus

(54)
liepos 3 d. 01:52
mingas_eduardo_12

Puikų žaidimą pirmosiose olimpinio atrankos turnyro D grupės rungtynėse pademonstravusi Angolos rinktinė žengė pirmąjį žingsnį ketvirtfinalio link. Net 10 tritaškių pirmoje mačo pusėje pataikę Afrikos vicečempionai 88:84 (32:21, 21:19, 19:19, 16:25) įveikė Makedonijos rinktinę.

Per pirmuosius du ketvirčius tritaškių liūtį surengę Angolos krepšininkai didžiausią persvarą įgijo trečiojo kėlinio viduryje, kai padidino atotrūkį iki septyniolikos taškų - 57:40. Makedonai netruko atsitiesti, spurtavo 15:4 ir po Vojdano bei Damjano Stojanovskių tritaškių sumažino deficitą iki šešių taškų - 55:61.

Visgi dar iki lemiamo ketvirčio Angola susigrąžino trylikos taškų pranašumą (72:59), kurio visiškai panaikinti Makedonijos rinktinė jau nesugebėjo, nors intrigą atkūrė. Likus žaisti penkias minutes Predragas Samardžiskis dvitaškiu sumažino europiečių atsilikimą iki keturių (72:76), bet dvikovos pabaigoje šaltesnius nervus pademonstravo Angolos krepšininkai, kurie šventė pergalę rezultatu 88:84.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Eduardo Mingas (24 tšk. ir 6 rez. perd.), Olimpio Cipriano (23 tšk.), Carlosas Moraisas (18 tšk.) bei Joaquimas Gomesas (13 tšk. ir 11 atk. kam.).

Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos aukštaūgis P.Samardžiskis pralaimėjusiems per 16 minučių pelnė 12 (dvitaškiai 5/6, baudos 2/4) taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei kartą pažeidė taisykles.

21 tašką Makedonijos komandai pridėjo Bo McCalebbas, 17 - Pero Antičius (tritaškiai 2/7), po 12 - Vlado Ilievskis ir V.Stojanovskis.

D grupėje taip pat rungtyniauja Naujoji Zelandija.