„Žalgirį“ sutiksianti ALBA neturėjo šansų prieš „Maccabi“ (5)

Lapkričio 30 d., 22:50
G.Procida vienintelis tempė ALBA į priekį (Scanpix nuotr.)

Eurolygoje iš gilios duobės ir toliau nelipa autsaiderių statusą priėmusi Berlyno ALBA (1/10).

Vokietijos klubas svečiuodamasis Belgrade 81:102 (14:29, 28:29, 24:23, 15:21) krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ (6/5).

ALBA paskutinį kartą rungtynėse pirmavo sužaidus pustrečios minutės, po Gabriele Procidos baudos metimo (5:4). „Maccabi“ į tai atsakė spurtu 10:2, o dar iki pirmojo kėlinio pabaigos atitrūko 29:14.

Vėliau izraeliečiai išlaikė rezultatyvų žaidimą bei saugų pranašumą, o į paskutinius klausimus atsakė ketvirtąjį kėlinį pradėdami spurtu 10:1. Likusios rungtynių minutės virto tik formalumu. Šimtąjį nugalėtojų tašką dėjimu pelnė Romanas Sorkinas.

Vieninteliu ALBA šviesuliu tapo geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs G.Procida. 21-erių italas per 22 minutes pelnė 22 taškus (4/4 dvitaškių, 3/10 tritaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo vieną, perėmė 3 ir prarado 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, pats 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 19 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Wade’as Baldwinas – 23 minutės, 18 taškų (3/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6/6 baudų metimų), atkovotas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti ir prarasti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos, 4 paties nuobaudos bei 25 naudingumo balai.

Pirmuosius savo taškus Eurolygoje tolimu metimu pelnė „Maccabi“ septyniolikmetis Omeras Mayeris. Stipriausiame žemyno turnyre jaunuolis ant parketo išbėgo trečią kartą dviejuose ankstesniuose mačuose prametęs tris tritaškius.

Tai buvo jau 21-asis šių klubų susitikimas Eurolygoje, skaičiuojant nuo 1996-ųjų. ALBA per šį laikotarpį tarpusavio dvikovose iškovojo vos tris pergales.

„Maccabi“ šį sezoną pirmauja Eurolygoje pagal išprovokuotas varžovų klaidas – iki šių rungtynių vidurkis siekė 15,1. ALBA šį skaičių dar labiau pakėlė, prarasdama 20 kamuolių.

ALBA pralaimėjo jau šeštąjį kartą paeiliui ir lieka vienvalde Eurolygos autsaidere, netrukus dvigubos savaitės metu namie priimsiančia Kauno „Žalgirį“ ir Stambulo „Anadolu Efes“. Tuo tarpu lentelės viduryje besistumdančių „Maccabi“ laukia išvykos į Vilerbaną bei Boloniją.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 18 (6 rez. perd.), Bonzie Colsonas 17 (3/4 tritaškių), Rafi Menco 13 (3/3 tritaškių), Jamesas Webbas 12 (2/3 tritaškių), Romanas Sorkinas 10, Jake'as Cohenas ir Tamiras Blattas (3/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Lorenzo Brownas 6 (6 rez. perd.).

ALBA: Gabriele Procida 22 (3/0 tritaškių), Johannesas Thiemannas ir Justinas Beanas (3/5 tritaškių) po 11, Matteo Spagnolo (5 atk. kam.) ir Malte Delowas po 8.