0

Tikra drama Jonavoje: M.Fosteris per vargus ištraukė „Rytą“ į LKL pusfinalį (88)

Gegužės 15 d., 17:30
M.Fosteris ištraukė vilniečius („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalyje iškovojo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai, kurie išvykoje 96:90 (23:20, 30:21, 22:28, 15:27) palaužė Jonavos „CBet“ ekipą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0.

Pusfinalyje vilniečiai susikaus su Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ poros nugalėtoju.

Rungtynės prasidėjo aistromis. Edvinas Šeškus susidūrė su Gyčiu Radzevičiumi ir vilniečių puolėjui buvo skirta nesportinė pražanga. Tačiau prieš tai dėl gestų teisėjams ir emocijų iš aikštės buvo pašalintas Tauras Jogėla. Jis gavo dvi technines pražangas ir palikdamas aikštelę nusiėmė marškinėlius bei juos pametėjo sirgaliui.

Geriau mačą pradėjo vilniečiai, kurie pasinaudojo chaotišku startu ir po R.J.Cole'o dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (14:7). Visgi jonaviečiai nepasidavė: po spurtavo 14:5 ir po Ousmane'o Drame tritaškio persvėrė rezultatą (21:19). Ketvirtį taip pat sėkmingai užbaigė jonaviečiai ir po 10 minučių pirmavo 23:20.

Netrukus Jonavos klubas surengė dar vieną atkarpą ir po Ryano Larsono tolimo šūvio įgijo rekordinę 8 taškų persvarą (28:20). Ir Virginijaus Šeškaus kariauna nestojo: Edvinas Šeškus smeigė tritaškį, Justas Furmanavičius pataikė dvitaškį ir „CBet“ nutolo dviženkle persvara (38:27). E.Šeškus įsivažiavo, pelnė dar 4 taškus paeiliui, o šeimininkai nutolo 43:31 bei išlaikė tokį pranašumą iki pat pertraukos (53:41).

Visą trečiąjį ketvirtį vilniečiai bandė perimti inciatyvą, tačiau vedami O.Drame, jonaviečiai didžiąją ketvirčio dalį išlaikė iniciatyvą savo rankose (72:61). Marcusas Fosteris smeigė tritaškį (64:72) ir sostinės klubas turėjo ne vieną progą sumažinti skirtumą, tačiau metimai skriejo pro šalį. Visgi nertrukus M.Echodas pelnė dvitaškį (66:72), tačiau Diante Garrettas atsakė tolimu metimu (75:66). Lemiamą žodį tarė Margiris Normantas, kurio tritaškis nukirpo vilniečių deficitą iki 6 taškų (69:75).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai prapliupo tritaškiais ir po Marcuso Fosterio tolimo metimo rezultatas tapo lygus (81:81). Netrukus M.Fosteris persvėrė rezultatą (83:81), tačiau E.Šeškus įsmeigė tritaškį, D.Garrettas pelnė dvitaškį, Justas Furmanavičius pridėjo dar 2 taškus ir likus 5 minutėms jonaviečiai pirmavo 88:83.

Visgi Justinas Gorhamas ir M.Fosteris smeigė po tritaškį ir vilniečiai likus 3,5 minutės buvo priekyje (89:88). M.Fosteris vėl pataikė dvitaškį (91:88), E.Šeškus atsakė tuo pačiu (90:91).

Likus pusantros minutės R.J.Cole'as padidino persvarą iki 3 taškų (93:90), jonaviečiai neužpuolė, o R.J.Cole'as dar labiau nutolino svečius (96:90).

Per likusį laiką Jonavos klubas neišsigelbėjo.

Jonavos ekipai šiandien dėl traumos negalėjo padėti Strahinja Mičovičius.

Į pergalę vilniečius ištempęs M.Fosteris per 26 minutes surinko 25 taškus (5/7 dvit., 5/10 trit., 0/1 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 3 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir 22 naudingumo balus.

„X faktoriumi“ „CBet“ gretose tapo snaiperiu virtęs O.Drame – 24 minutės, 16 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit., 1/2 baud.), 7 atkovoti, 3 perimti ir prarastas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 pražangos bei 29 naudingumo balai.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25 (5/10 tritaškių, 4 atk. kam.), Martynas Echodas (12 atk. kam., 6/10 dvitaškių) ir Gytis Radzevičius (4 rez. perd., 3 per. kam.) po 14, R.J. Cole'as 12 (4 rez. perd., 3 per. kam.), Justinas Gorhamas 11 (3/5 tritaškių, 5 rez. perd.), Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 8.

„CBet“: Ryanas Larsonas 18 (3/6 tritaškių), Edvinas Šeškus 17 (4/9 tritaškių, 8 rez. perd.), Diante Garrettas (2/7 tritaškių) ir Ousmane'as Drame (3/3 tritaškių, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.) po 16, Justas Furmanavičius 15 (0/4 tritaškių, 7/11 dvitaškių), Lukas Kreišmontas 6 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

Gairės: lkl, rytas, cbet