Suomių barjerą su kliūtimis perėję šešiolikmečiai – Europos čempionato ketvirtfinalyje (2) FOTOGALERIJA

Rugpjūčio 15 d., 18:15
Šešiolikmečiai pasiekė vietą ketvirtfinalyje (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį. Aštuntfinalyje mūsiškiai 70:58 (19:11, 15:13, 15:20, 21:14) sudėtingai, bet atsilaikė prieš suomius.

Kitame etape lietuviai susitiks su Italijos ir Juodkalnijos poros laimėtojais.

Lietuviai rungtynes pradėjo atkarpa 6:0, tačiau žaibiškai spurtą surengė suomiai, taip rezultatą persvėrę – 7:6. Tolimi metimai leido mūsiškiams vėl atitrūkti (13:9) ir po pirmojo kėlinio pranašumas siekė 8 taškus – 19:11.

Skirtumas greitai išaugo iki dviženklio (26:11), o taškų badą suomiai nutraukė praėjus trims su puse minutės. Vis tik Lukas Kreišmontas irgi keliskart paruošė atsaką varžovams, bet sekęs spurtas 7:0 padėjo Suomijai priartėti – 22:33. Po antrojo ketvirčio mūsiškiai vis dar pirmavo solidžiu skirtumu – 34:24.

Po didžiosios pertraukos situacija stipriai nesikeitė ir lietuviai saugojo dviženklį pranašumą – 45:34. Po Eriko Jermolajevo baudos metimo, kurį laiką mūsiškiai taškų pelnyti nepajėgė. Tuo tarpu suomiai pasinaudojo šansu ir priartėjo – 40:46. Baudų metimais varžovai dar sumažino atsilikimą (42:46) ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 44:49.

Suomiai puikiai pradėjo ir paskutinį ketvirtį, kur rezultatą išlygino (52:52), bet Mareko Blaževičiaus ir Nojaus Pankratjevo dėka lietuviams pavyko vėl pirmauti – 61:56. M.Blaževičius toliau rinko taškus aktyviai (65:56), o tritaškiu pasižymėjo L.Vaištaras – 68:58. Galiausiai pergalės Lietuvos šešiolikmečiai nebeatidavė.

Lietuva: Marekas Blaževičius 22 (8 atk. kam.), Nojus Pankratjevas 14, Lukas Kreišmontas ir Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.) – po 8, Adas Šimonis 6.

Suomija: Mustapha Amzilas 12 (9 atk. kam.), Perttu Blomgrenas ir Teemu Suokas – po 9, Erikas Sajantila 7.

Gairės: lietuva, suomija, u16