Skaičiai neapgaus: ar V.Šeškaus rotacija tikrai yra siauriausia Lietuvoje?

Kovo 26 d., 14:25
V.Šeškus pratęs verstis siauresniu žaidėjų ratu (LKL nuotr.)
V.Šeškus pratęs verstis siauresniu žaidėjų ratu (LKL nuotr.)
Rokas Liolaitis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) gerbėjų tarpe per daugelį metu susiformavo savotiškas folkloras, pašiepiant tam tikrus pasikartojančius aspektus ar sąmokslo teorijas.

Prie tokių tendencijų galima priskirti teisėjų skirstymą į kauniečius bei vilniečius, nusistebėjimą dėl Kauno „Žalgirio“ varžovų po dvigubų Eurolygos savaičių, beveik visų komandų skolų skaičiavimą ar Virginijaus Šeškaus techninių pražangų ir išvarymų laukimą.

V.Šeškus turi ir daugiau aplink jį susiformavusios mitologijos. Dalis jos – pomėgis verstis itin siauromis sudėtimis. Pats treneris tai vadina įprasta grandams nepriskiriamų klubų dalia, bet ar Jonavos „CBet“ tikrai neiškrenta iš kitų LKL komandų konteksto? Paskaičiuokime.

Lyderių krūvis

Simboliška, kad šio sezono sužaistų minučių rekordas priklauso būtent Jonavos klubo žaidėjui Jeffery Garrettui, kuris be keitimo rungtyniavo pratęsimo mūšyje prieš Alytaus „Wolves“. Prie 45 minučių priartėjęs yra tik Marius Valinskas (Kėdainių „Nevėžis-Optibet“), sužaidęs 43 minutes ir 12 sekundžių prieš Prienų „Labas GAS“.

REKLAMA

Garrettas Garrettas

Penkis iš dešimties ilgiausių šio sezono pasirodymų surengė būtent „CBet“ žaidėjai. Tame pačiame mače prieš „Wolves“ beveik 40 minučių gavo Dovis Bičkauskis, 38 minutes ir 28 sekundes – Edvinas Šeškus. Kituose mačuose beveik po 39 minutes sužaidę yra Martinas Laksa ir Glynnas Watsonas. Nė vienas kitas klubas dešimtuke neturi daugiau nei dviejų atstovų.

J.Garrettas antras lygoje yra ir pagal vidutiniškai sužaidžiamas minutes. Dar nė vieno mačo nepraleidęs amerikietis vidutiniškai sužaidžia po 32 su puse minutės nusileidžia tik Joshua Newkirkui („Gargždai“, 33 minutės). Trečiojoje vietoje – Edvinas Šeškus su 32 minučių vidurkiu. Konkurenciją jiems sudaro nebent „Šiaulių“ tandemas – Donatas Sabeckis ir Martynas Varnas sužaidžia daugiau nei po 30 minučių.

Dvidešimtuke daugiausiai rungtyniaujančių žaidėjų yra penki „CBet“ atstovai (J.Garrettas, E.Šeškus, D.Bičkauskis, M.Laksa ir Goranas Huskičius). Vienintelis kitas daugiau nei du atstovus tarp „top 20“ turintis klubas yra Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ su trimis (Arturas Žagaras, Bradas Davisonas ir Timas Lambrechtas).

REKLAMA

Pasitikėjimas suolelio žaidėjais

Sudėties gylio įvertinimas yra kiek sudėtingesnė užduotis. Nuo suolo kylančių žaidėjų minutes sunku įvertinti dėl besikeičiančių klubų sudėčių bei skirtingų situacijų – reiktų įvertinti įtemptų rungtynių arba sutriuškinimų kiekį.

Vis dėlto LKL klubai šiame sezone naudoja labai panašų kiekį žaidėjų. Dažniausiai šiuos keičia Prienų „Labas GAS“, su kurių marškinėliais ant parketo pasirodė jau 22 krepšininkai, „Gargždai“ išbandė 21, „Žalgiris“, dėl priešingų priežasčių – 18. Visi likę klubai LKL batalijose yra panaudoję 14–16 žaidėjų, mažiausiu skaičiumi apsiribojo Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Saugu sakyti, kad visos komandos beveik visuose mačuose rotuoja bent aštuoniais žaidėjais, todėl išvadas daryti būtų galima iš aštunto žaidėjo minučių. Šį taip pat nėra lengva išskirti – atmetus mažai mačų sužaidusius ir jau išvykusius krepšininkus, skaičiai vėl byloja apie siaurą „CBet“ rotaciją.

Valeika Valeika

REKLAMA

Jonavoje aštuntas pagal sužaidžiamas minutes yra Artūras Valeika (13,5), nors ir jo laikas trumpėja dėl Evano Maxwello atvykimo. Artimiausiu jo konkurentu yra Šarūnas Beniušis („Gargždai“, 16 minučių), kiti aštuntieji žaidėjai iš savo trenerių gauna dar daugiau. Tolygiausiai pjaustomas „Ryto“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ minučių pyragas, kur Benedekas Varadis ir Julius Jucikas gauna apie 20 minučių.

Sudėtingiausia interpretuoti Kauno „Žalgirio“ rotaciją, kurioje žaidėjai keičiami itin laisvai. Daugiausiai minučių aikštėje praleidžia Achille Polonara (23,5), visų kitų komandų lyderiai žaidžia bent 27 minutes. Išskirtinė situacija „Neptūne“, kur aštuntas pagal minutes (17,4) yra naudingiausias komandos žaidėjas Austinas Wiley.

Atskirų mačų rotacijos

Kiek rečiau vertinamas rodiklis – kiek žaidėjų klubai vidutiniškai panaudoja per rungtynes. Žinoma, sutriuškinimai arba įtempti mačai šį skaičių kiek iškraipo, tačiau per ilgą sezoną vidurkiai kiek išsilygina ir išskirtiniai rezultatai yra ryškesni.

LKL šiuo atžvilgiu turi du ženkliai išsiskiriančius klubus. „Žalgiris“ kiekviename mače vidutiniškai panaudoja 11,6 žaidėjai, kitaip tariant, dažniau nei kas antrame mače panaudodamas visą dvylikos žaidėjų sąrašą. Pagal šį rodiklį arčiausiai yra „Neptūnas“ (10,3), apie dešimt žaidėjų į kiekvieną mačą meta dauguma lygos klubų.

REKLAMA

Išskirtinis šiuo atžvilgiu vėl yra Jonavos klubas, besiverčiantis vos 8,5 žaidėjo. Kitaip tariant, V.Šeškus savo rotacijoje turi vienu kūnu mažiau nei „Gargždai“.

Vidutiniškai per rungtynes panaudojami žaidėjai:

1. Kauno „Žalgiris“ – 11,6

2. Klaipėdos „Neptūnas“ – 10,3

3. Vilniaus „Rytas“ – 10,1

4. Kėdainių „Nevėžis“ – 10,1

5. Prienų „Labas GAS“ – 10,1

6. Alytaus „Wolves“ – 10

7. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ – 10

8. Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ – 10

9. Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ – 9,9

10. „Šiauliai“ – 9,7

11. „Gargždai“ – 9,6

12. Jonavos „CBet“ – 8,5

Šiuos skaičius būtų galima nurašyti specifinei vieno sezono rotacijai, užklupusioms traumoms ar ligoms, tačiau įvertinus praėjusio sezono rodiklius, įspūdis išlieka tas pats. Nuo pernai „CBet“ rotacija net susiaurėjo, praėjusio sezono mačuose naudojus 8,9 žaidėjo bei tuomet lenkus bent Pasvalio ekipą (8,6).

Pastebėti galima ir „CBet“ naudojamo aštuoneto kovingumą – tik keturi klubo LKL mačai šį sezoną baigėsi didesniu nei vienuolikos taškų skirtumu, tad šansų įvedinėti jaunimą ir nėra daug. Laisvės suteikimas lyderiams jau atnešė ir Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) sidabrą, tad nestandartinės rotacijos net nereiktų kritikuoti, o tiesiog tituluoti „V.Šeškaus metodika“, kurioje kokybė lenkia kiekybę.


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA