Šio sezono svarbią klaidą įvardinęs D.Adomaitis jau turi numatęs kito sezono „Ryto“ sudėties viziją (54) interviu

Birželio 7 d., 06:00
D.Adomaitis norėtų didesnės žaidėjų rotacijos ir daugiau atletiškumo (BNS nuotr.)
D.Adomaitis norėtų didesnės žaidėjų rotacijos ir daugiau atletiškumo (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ komanda prieš 6 dienas baigė savo sezoną, kuris buvo itin banguotas ir sudėtingas.

Nepaisant daugybės pakilimų ir nuopuolių, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė finalą, laimėjo Karaliaus Mindaugo taurę (KMT), o Europos taurėje po ilgos pertraukos prasibrovė į stipriausiųjų klubų aštuonetą.

Prasidėjusi vasara neišvengiamai į „Ryto“ gretas atneš nemažai permainų. Tiesa, pasikeitimai bus tik žaidėjų korpuse, kadangi vyr. treneris D.Adomaitis tęs savo darbą ir klubo vadovai yra patenkinti specialistu.

„Rytas“ turi sutartis kitam sezonui su Mareku Blaževičiumi, Martynu Echodu, Arnu Butkevičiumi, Eimantu Bendžiumi, Nobertu Giga, Einaru Tubučiu, Karoliu Giedraičiu ir dar būriu jaunų žaidėjų, kurie sezoną praleido „Perlo“ gretose, tačiau gaus šansą pagrindinėje komandoje, kadangi žais su dvigubomis licencijomis.

REKLAMA

Dėl Margirio Normanto, Aisčio Pilausko, Mindaugo Girdžiūno, Chriso Kramerio ir Evaldo Kairio ateities bus nuspręsta artimiausiu metu – šių žaidėjų kontraktuose yra taip vadinamas „pliusas“, kurį galima aktyvuoti arba pasukti skirtingais keliais. D.J.Seeley, Artiomas Parachovskis, Derekas Needhamas bei Rokas Stipčevičius tapo laisvaisiais agentais.

D.Adomaitis interviu portalui Krepsinis.net teigė, kad prabėgęs sezonas buvo sėkmingas, nors „Rytas“ turėjo daug problemų viso sezono metu, o lengviau negalėjo atsikvėpti net ir finale, kur žaidėjus kamavo įvairios sveikatos problemos. Specialistas pripažino, kad „Rytas“ suklydo su žaidėjų charakteriais ir renkantis naujokus vasarą dar labiau atkreips dėmesį į šį aspektą.

– Kaip galite įvertinti visą sezoną?

– Įgyvendinome visus tikslius, laimėjome net titulą. Nurimus visoms aistroms, galima tikrai vertinti kaip labai gerą sezoną. Tai pasakė ir komandos vadovai per paskutinius pietus. Žvelgiant iš kitos pusės, buvo labai daug pakilimų ir nuopuolių. Didžiausia problema buvo su traumomis. Sunkiai suvokiama, kaip Krameriui taip atsitiko – medikai negali į tai atsakyti. Riešas, čiurna, kelis – sunku suvokti. Analizavome treniruočių duomenis, visus užrašus, bet sunku surasti tokį atsakymą. Galima sakyti, kad tai buvo visiškas sėkmės nebuvimas.

REKLAMA

Kalbant apie komplektaciją, buvo padaryta klaidų atrenkant žaidėjų charakterius. Turime padaryti žingsnį į priekį ir susirinkti dar daugiau informacijos, nors tuo metu ir atrodė, jog turime jos pakankamai ir gana neblogos. Tai liečia ir Suttoną, ir Harriso atvykimą. Manny jau antrą dieną būdamas Vilniuje sakė, kad jam čia nepatinka ir jis nori išvažiuoti. Visi turime tą darbą padaryti dar geriau.

– Kokie aspektai nulėmė tai, kad suklydote rinkdamiesi legionierius ties jų charakteriais?

– Informaciją gavome iš tų žmonių, iš kurių ją gaudavome ir anksčiau. Aš visada su žaidėjais prieš pasirašydamas sutartį pabendrauju ir labai aiškiai pasakau savo viziją, papasakoju apie darbą ir panašius aspektus. Yra buvę atvejų, kai žaidėjas pasakė, jog jam toks vaidmuo nėra priimtinas ir jis norėtų žaisti 35–40 minučių, o ne būti rotacijos krepšininku. Tada padėkoji už profesionalumą ir žygiuojame savo keliu. Su Suttonu tokia keista situacija: pradžioje tikrai viskas buvo gerai, neturėjome jokių problemų su juo. Kažkuriuo momentu viskas pasikeitė. Negalime jo paklausti, kodėl taip atsitiko. Žinome, kad turėjo asmeninių problemų. Visada aš žiūriu iš tos pusės, ką trenerių kolektyvas galėjome padaryti, jog padėtume žaidėjui, jog jis gerai jaustųsi, būtų mylimas. Visada ieškome tų būdų.

REKLAMA

– Paskutinis nuopuolis buvo sulig Ch.Kramerio trauma. Ar likote patenkintas tuo, kaip komanda žaidė paskutinėje sezono dalyje?

– Viskas susiję su traumomis. Turėjome vienu metu net 4 traumuotus žaidėjus ir sumažėjo rotacija, todėl automatiškai krūvis didesnis buvo kitiems krepšininkams. Tada atsirado mikrotraumos, kurios trukdė visam treniruočių procesui. Gerai, kad turime „Perlo“ jaunimą, kurie padėdavo treniruotėse ir galėdavome žaisti 5 prieš 5. Viso sezono metu pavyko išdėlioti formos pikus. Tai ir skaičiavome. Niekam nepatiko mūsų forma balandį, kai pradėjome ruoštis atkrintamosioms. Energetika aikštelėje nebuvo labai gera. Susidėjo daug tų situacijų – viešoje erdvėje buvo apie jas kalbama, pasikeitimų buvo, ne vien tik sportinė pusė turėjo įtakos.

Mane džiugina klubo vadovų požiūris, kurie sakė, jog pasitiki tuo, ką darome, pasitiki manimi. Buvo patikinta, kad nebus imamasi drastiškų priemonių ir leido man daryti tai, ką reikėjo. Sezono pabaigoje tas darbas atsipirko.

– Kodėl nepavyko sukovoti finale su „Žalgiriu“?

– Reguliaraus sezono pabaigos ritmas mums buvo labai geras, nes žaidėme su labai siaura rotacija. Su „Juventus“ ir „Neptūnu“ viskas buvo tvarkoje, bet „Žalgiris“ yra Eurolygos aštuoneto komanda. Kaip bebūtų gaila, ta atskirtis tarp „Žalgirio“ ir kitų ekipų tik didėja. Reikia visiems kryptingai dirbti ir stiebtis į viršų. Dar pirmajame serijos mače parodėme gerą energiją, kovą, bet turėjome psichologinių problemų. Jau antrose rungtynėse ir, ypatingai trečiosiose, mes fiziškai jau buvome visiškai dugne. Viskas susidėjo: Girdžiūnas pirmajame mače gavo traumą, Seeley pabandė žaisti pirmosiose rungtynės, bet jam labai nepavyko. Bendžius po pirmo susitikimo pas daktarus praleido ir jam skrandžio opą rado. Mes buvome didelė problema patys sau, o ne „Žalgiriui“. Noriu pagirti vyrus, kurie ėjo ir žaidė su nuskausminamais vaistais. Kaip gavosi, taip gavosi, bet kovojo tikrai.

REKLAMA

– Finalo seriją parodė, kad reikia komandoje žūtbūt turėti didesnius gynėjus?

– Mes žinojome, kad mes turime problemų prieš žalgiriečius, jeigu kalbame apie gynėjų dydį. „Žalgirio“ komplektacija yra orientuota į Eurolygą, o mes turėjome priimti vieną greitą sprendimą – Needhamas mums tikrai pasiteisino, nežiūrint į seriją su „Žalgiriu“. Norint kovoti su jais, reikia turėti gerą rotaciją – kiekvienoje pozicijoje po du žaidėjus bei prilygti jiems fiziškumu. Lietuvoje žalgiriečiai prieš visus laimi savo fiziškumu, intensyvumu. Jie išnaudoja savo ilgą suolelį, dažnai rotuoja žaidėjus ir pasiekia tai, ko nori.

– Kito sezono komplektacijos siekiamybė – daugiau atletiškumo?

– Atletiškumas yra gerai, jo visada reikia, bet reikia turėti kiekvienoje pozicijoje turėti po du žaidėjus. Reikia geros rotacijos ir įvairios – kiekvienas turėtų kažką įnešti. Faktas, kad reikia fiziškumo ir atletiškumo, nes krepšinis eina į tą pusę.

– Ar jau esate priėmęs sprendimą, kurie žaidėjai paliks „Rytą“?

– Yra kontraktai, kurie turi žaidėjų ir klubų „pliusus“. Taip pat yra krepšininkų, kurie gali išvykti už išpirkas. Klubo vadovai bendrauja su agentais, yra sutartyse nustatyti terminai ir esame tam tikrame laukime. Taip pat yra liepos 11-oji, kai bus priimtas sprendimas dėl Eurolygos. Labai didelių ėjimų iki tol mes negalime daryti.

REKLAMA

– „Rytas“ kasmet ieško pasistiprinti vienu ar kitu lietuviu. Ar matote rinkoje pajėgių ir įperkamų mūsiškių?

– Yra tų pavardžių, bet lietuviai yra geri žaidėjai ir jų rinkos kaina labai aukšta. Ypatingai vasaros turgaus pradžioje. Dabar apsipirkinėja tie, kurie turi didelę piniginę. Mes dar turime sužinoti savo biudžetą. Rinksis valdyba, jie priims sprendimą ir bus tuomet aiškiau. Kažkokios pavardės sąraše yra, sporto direktorius jau kontaktuoja su tais žaidėjais.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


54 komentarai
Naujausi komentarai (54)
Geriausiai ivertinti (54)
PRO komentarai (14)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti