Šakių klubas įsigijo dar tris naujokus ir pradėjo pasirengimą sezonui

Rugpjūčio 29 d., 18:46
L.Brazdauskis gins „Vyčio“ garbę (Fotodiena.lt)
L.Brazdauskis gins „Vyčio“ garbę (Fotodiena.lt)
Šaltinis: „BC Vytis“

 Trimis naujais krepšininkais pasipildžiusi Šakių „Vyčio“ komanda pirmadienį didžiausiame Baltijos šalyse sporto klube „VS-Fitness“ pradėjo pasiruošimą naujam sezonui.

Pirmoje treniruotėje kartu su jau anksčiau sutartis sudariusiais krepšininkais sportavo ir šviežutėliai komandos naujokai – aštuoniolikmečių rinktinės narys 190 cm ūgio gynėjas Julius Daugėla, per žingsnį nuo dalyvavimo šioje rinktinėje likęs 200 cm ūgio šakietis Justas Sakalauskas ir septynerius metus LKL klubuose žaidęs 28-erių metų 205 cm ūgio Lukas Brazdauskis.

Jie prisijungė prie sutartis su „Vyčiu“ jau turėjusių Pauliaus Beliavičiaus, Gyčio Radzevičiaus, Edvino Jezukevičiaus, Marijaus Užupio, Šarūno Vingelio, Aurelijaus Pukelio ir Karolio Babkausko.

Su komanda nebuvo tik Briano Wanamakerio, kuris dėl tropinės audros Hjustone kol kas negali atvykti į Lietuvą.

REKLAMA

Prieš pradedant treniruotę sporto klube, įsikūrusiame prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, pirmąjį žodį tarė komandos treneris Aurimas Jasilionis. Ilgai šios dienos laukęs specialistas išdėstė savo mintis ir išvardino, ko nori iš savo auklėtinių.

„Labai malonu matyti jus susirinkusius į treniruotę. Aš šios dienos laukiau labai ilgai. Visi, kurie yra šioje salėje, yra reikalingi. Apie visus jus galvojome, su visais esame kalbėję. Džiaugiuosi, kad visi susirinkome.

Vakar žiūrėjau filmą, kuriame man užkliuvo viena frazė – kiekvienos kovos pabaiga yra aiški, tik svarbu tai, kaip iki jos prieisite. Kaip jūs būsite pasiruošę, kaip ateisite į tą kovą. Čia yra pagrindinis dalykas. Aš nenoriu ir nenorėsiu, kad mūsų kovas nuspręstų atsitiktinės detalės – pamestas kamuolys ar kažkas kitas. Mes tam ruošimės labai stipriai. Pasikartosiu – mes dirbsime taip sunkiai, kad neliktų jokių atsitiktinių detalių. Kad tą kovą nuspręstume anksčiau laiko, jau dabar, pasirengimo etape. Dabar jau pradedame dirbti“, – tvirtai kalbėjo A.Jasilionis.

Netrukus buvo pristatyti nauji komandos personalo nariai. Krepšininkų medicinine būkle rūpinsis „VS-Fitness“ sveikatingumo centro specialistai, kurie stengsis kuo greičiau atstatyti krepšininkus po traumų ar sunkių treniruočių. Praėjusį sezoną „Vyčio“ gydytoju buvęs Tadas Mikelionis išvyko į Suomiją, kur dirbs rankinio komandoje. Tuo metu „Vyčio“ kineziterapeute dirbs sporto klubo „VS-Fitness“ atstovė Greta Martirosianaitė.

REKLAMA

Fizinio rengimo treneriu tapo buvęs profesionalus boksininkas Daugirdas Šemiotas, kuris 2008 metais gynė Lietuvos garbę Pekino olimpinėse žaidynėse, o Lietuvos bokso čempionatą laimėjo net 8 kartus.

Po A.Jasilionio ir klubo vadovų kalbų bei komandos personalo pristatymo nuskambėjo pirmasis šio sezono Pauliaus Beliavičiaus inicijuotas šūkis: „Vienas, du, trys – „Vytis“.

Tuomet A.Jasilionis savo auklėtinius patikėjo į fizinio rengimo trenerio D.Šemioto rankas. Jis krepšininkams pravedė funkcinę treniruotę, kuri ne vienam žaidėjui pareikalavo paskutiniųjų jėgų. Po pirmosios treniruotės D.Šemiotas pasakojo, kad tokio krepšininkų darbo nesitikėjo.

„Treniruotės tikslas buvo pažiūrėti, kokio pajėgumo šiuo metu yra krepšininkai, kiek jie gali atlaikyti, kokia yra jų ištvermė. Tikėjausi blogesnės situacijos, bet viskas buvo neblogai. Dabar bus galima parinkti teisingus krūvius tam, kad galėtume tobulėti toliau.

Treniruotė turėjo būti nelengva, jie ją atliko su pertraukėlėmis. Trys savaitėlės panašaus darbo ir krepšininkai įgaus dvigubai geresnę formą. Žaidėjai turės po 3–4 tokias treniruotes per savaitę, dar maišysime jų pobūdį, nes būtų neįmanoma nuolat atlaikyti tokius krūvius. Bus skirtingos treniruotės, vėliau naudosime daugiau svorio ir taip judėsime pirmyn“, – pasakojo fizinio rengimo treneris, kuris jau anksčiau yra dirbęs su jaunaisiais krepšininkais iš įvairių šalių.

REKLAMA

Tokios sunkios treniruotės nesitikėjo ir patys krepšininkai, o atakuojantis gynėjas P.Beliavičius prasitarė, jog jautėsi, lyg pirmą kartą atėjęs sportuoti.

„Buvo žiauriai sunki treniruotė. Tiesą sakant, gyvenime dar nebuvau atlikęs tokios funkcinės treniruotės. Atrodo, jog daug metų sportuoji ir esi matęs daug krūvio, tačiau pasitaiko kažkas naujo ir pasijauti, lyg pirmą kartą atėjai sportuoti, nieko nesugebi ir nieko nemoki. Bet po treniruotės išeini ir jauti, kad padarei kažką gero. Tikrai gera treniruotė, tik tikimės, kad prie tokių krūvių priprasime. Ne tas žodis, jog vargome“, – su šypsena veide po pratybų kalbėjo P.Beliavičius.

Jam pritarė ir šakietis Marijus Užupis. „Aš visą vasarą ilsėjausi, kadangi turėjau problemų su sveikata. Šiandien, patikėkite, buvo labai sunku. Bet nieko, įsivažiuosime, paskaičiuos tokius krūvius, kokių man reikia ir kokius aš galiu išlaikyti“, – sakė puolėjas.

Sunkiai atsilaikė ir jaunimas, tarp kurių – ir 18-metis Julius Daugėla. „Nesitikėjau tokios sunkios treniruotės, tad teko rimtai paplušėti, kliuvo visiems raumenims. Bet, kaip ir sakė treneriai – reikia gerai pasiruošti sezonui, kad galėtume ištraukti visas rungtynes“, – teigė gynėjas.

Kad pasiruoštų sezonui, „Vytis“ turės lygiai 40 dienų. Nacionalinės krepšinio lygos sezonas startuos spalio 6-ąją dieną.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: nkl, brazdauskis, vytis
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti