„Ryto“ žygis Europos taurėje: D.Adomaičio nuveiktas darbas, KMT taurę padėjęs iškovoti užsivedimas ir bendras sezono pažymys (73) apklausa

Kovo 9 d., 16:36
„Rytas“ Europos taurėje nužygiavo iki ketvirtfinalio etapo (Foto: Ray Vyšniauskas)
„Rytas“ Europos taurėje nužygiavo iki ketvirtfinalio etapo (Foto: Ray Vyšniauskas)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Rytas“ penktadienį baigė savo kelionę Europos taurėje, kur pasiekė ketvirtfinalį ir jame 0:2 pralaimėjo seriją Valensijos „Valencia“ krepšininkams.

Portalas Krepsinis.net apžvelgia visą vilniečių pasirodymą antrajame pagal pajėgumą turnyre ir pateikia savo įžvalgas bei išvadas apie Dainiaus Adomaičio kariaunos žygį, kurį pasiekė 8 pergales ir patyrė 10 pralaimėjimų.

Blogiausios rungtynės – abu pralaimėjimai Frankfurto „Skyliners“ ekipai: 61:70 namuose ir 63:65 išvykoje. Jeigu Kazanės „Unics“ ir Malagos „Unicaja“ komandos jau prieš sezoną buvo matomos pirmose dvejose grupės vietose, tai „Skyliners“ buvo minimi tarp autsaiderių, bet sugebėjo dukart laimėti prieš „Rytą“. Frankfurto ekipa Vokietijoje šiuo metu yra vos 13-oje vietoje tarp 18-os dalyvių. Vilniečiai šiems varžovams nusileido dukart ir itin slogų prisiminimą paliko rungtynės „Siemens“ arenoje, kur žaidėjai atrodė be energijos, be noro kovoti, o tai buvo tik trečiasis turas. „Skyliners“ „Top 16“ etape pralaimėjo visus 6 žaistus mačus, kas dar labiau įrodo jų silpnumą.

REKLAMA

Geriausi mačai – prieš „Unicaja“ (80:72) ir Monako „AS Monaco“ (90:68). Sezoną „Rytas“ pradėjo tikrai optimistine gaida, kai namuose 80:72 pranoko galingąją „Unicaja“ ekipą. Čia turbūt suveikė ir tas faktorius, kad įprastai Ispanijos klubai sezoną pradeda vangiai, ypatingai, kai Europos taurėje gali sau leisti grupės etape ir viena koja įsitaisyti tarp pirmų dviejų pozicijų. Malagos klubas visiškai kitoks buvo antrajame rate, kai namuose revanšavosi 19 taškų (95:76) skirtumu.

Paskutinis „Top 16“ etapo mūšis lėmė patekimą į kitą etapą ir jame vilniečiai sumindė varžovus, kai dominavo nuo pradžių iki pabaigos. Prancūzai nebuvo stipriausios sudėties, bet ir be kelių svarbių žaidėjų viso sezono metu rodė geresnį krepšinį, tačiau „Siemens“ arenoje visiškai subyrėjo ir „Rytas“ pelnytai žengė tolyn.

REKLAMA

Šiek tiek sėkmės. „Rytas“ savo grupėje užėmė tik ketvirtąją vietą, bet išsidėstymas buvo toks palankus jiems, kad antrajame etape išvengė pripažintų grandų ir tik Berlyno ALBA išsiskyrė iš oponentų, o „AS Monaco“ bei Belgrado „Partizan“ buvo klubai, su kuriais galėjo kovoti vilniečiai. Ir jie tai padarė – užteko 3 pergalių, jog būtų patekta į atkrintamąsias. Beje, „Rytas“ buvo absoliučiai mažiausiai pergalių pasiekusi komanda tarp visų ketvirtfinalio dalyvių, kas dar kartą įrodo, jog čia pasitarnavo ir sėkmingas grupių išsidėstymas.

Dar vieną faktorių prie sėkmės reikėtų pridėti ir Artiomo Parachovskio pergalingą metimą Belgrade. Jeigu ne baltarusio dvitaškis iš vidutinio nuotolio paskutinę sekundę, jau seniai būtume pamiršę apie „Ryto“ dalyvavimą Europos taurėje. „Rytas“ Belgrade tikrai kovojo pagirtinai, bet prieš paskutinę ataką turėjo 1 taško deficitą ir A.Parachovskis metimą atliko pats sužaidęs gudriai po to, kai buvo grąžintas kamuolys iš už galinės linijos.

Nesėkmės. D.Adomaitis puikiai įvardijo, kad jo komanda visą sezoną gyvena nuo problemos iki problemos, kurių pagrindinė yra traumos. Dėl peties traumos anksčiau laiko sezoną baigė Evaldas Kairys, Chrisas Krameris apskritai iš 18 mačų sužaidė vos 8 ir savo pasirodymą baigė skaudžia kryžminių kelio raiščių traumą Valensijoje. Pažymėtina, kad kiti žaidėjai dėl traumų nekentėjo, bet turint omenyje, koks „Rytui“ reikšmingas yra Ch.Krameris, jo traumos buvo esminė problema. Prie Fortūnos stygiaus galime pridėti ir abi mačus prieš ALBA, kur varžovai pataikė arba labai sudėtingą metimą, arba išprovokavo kuriozišką pražangą paskutinėmis sekundėmis.

REKLAMA

Suttonas Suttonas

Geriausias sprendimas – Dominique‘o Suttono atleidimas. „Rytas“ aukštyn pradėjo kilti būtent tuomet, kai atsikratė „rūbinės vėžio“ D.Suttono. Amerikietis dar lapkritį susipyko su D.Adomaičiu ir nuo to laiko buvo akivaizdu, jog rūbinėje ne viskas gerai. „Rytas“ net kvietė Steponą Babrauską, kad veteranas įvestų tvarką rūbinėje. Tai tik dar kartą liudija, jog situacija buvo iš tiesų nevaldoma. Išsiskirti su D.Suttonu galima buvo anksčiau, kai pats žaidėjas to norėjo ir galbūt tuomet būtų sutaupyti pinigai, kurie būtų skirti naujam sunkiajam kraštui. D.Suttono išvykimas sutelkė komandą, išgydė rūbinę ir padėjo pasiekti ketvirtfinalį.

Nesusipratimas – Manny Harrisas. Kas sugalvojo pirkti šį žaidėją, iki šiol lieka paslaptyje. Krepšinio užkulisiuose kalbama, jog tai buvo Antano Guogos ėjimas, kai buvo paskelbta, kad jis lieka „Ryto“ vadovų ir rėmėjų tarpe. Gerai tik tiek, kad šio amerikiečio karjera baigėsi labai greitai – vos po dviejų Europos taurės susitikimų. Akivaizdu, kad tai buvo žaidėjas, kuris norėjo lyderio rolės, norėjo visada turėti kamuolį savo rankose, tačiau tai visiškai netiko D.Adomaičio žaidimo schemoms. M.Harrisas greitai išvažiavo ir „Rytas“ puikiai išnaudojo Deividą Sirvydį, kuris šiame sezone tikrai parodė, jog gali duoti naudos komandai. Tai yra tikrai talentingas žaidėjas, kuris ne veltui yra stebimas NBA skautų, tačiau jam dar labai daug reikia padirbėti ties kūno stiprinimu ir gynybos gerinimu.

REKLAMA

Parachovskis Parachovskis

Sezono MVP. A.Parachovskis yra neabejotinai geriausias „Ryto“ pirkinys šiame sezone. „Centro“ net nebūtų buvę sostinės klube, jeigu ne E.Kairio trauma. Baltarusis buvo be darbo, treniravosi sostinėje ir „Rytui“ pavyko įsigyti šį žaidėją, kurio rinkos vertės dar pernai siekė 800 tūkstančius eurų. Tai yra žaidėjas, kuris normaliomis sąlygomis nebūtų įkandamas vilniečiams, bet situacija susiklostė tokia, kad A.Parachovskis atsidūrė Vilniuje ir išgelbėjo klubą taip, kaip tik žaidėjas tai galima padaryti. Skaičiai taip pat buvo iškalbingi: 24 minutės, 13,8 taško, 7,6 atkovoto kamuolio ir 17,9 naudingumo balo. Daugiau nei solidus pasirodymas, kuris tarpsezonio metu kitas komandas privers į A.Parachovskį pažvelgti kitomis akimis.

Europos taurės nauda – KMT titulas. Galima sakyti, kad geriausias dalykas, kurį „Rytas“ pasiėmė iš šio sezono Europos taurėje – laimėta Karaliaus Mindaugo taurė. Būtent Europos taurės kovose „Rytas“ užsikūrė ir tai prasidėjo sulig D.Suttono išvarymu: geros rungtynės Berlyne, tada dvi pergalės „Top 16“ finiše ir patekimas į kitą etapą. „Rytui“ tarsi užaugo sparnai, kurių seniai ši komanda neturėjo ir gerokai išaugo pasitikėjimas savo jėgomis, kuris nebuvo itin geras, kai, neskaitant mačo su „Unicaja“, buvo nugalėtos tik Baro „Mornar“ ir Turino „Fiat“ ekipos. Sėkmingas žaidimas prieš „Šiaulius“ ar Prienų „Skycopo“ tikrai nepadeda užvesti komandos, o Europos taurės turnyre pasirodymas tai padarė. Kartais būna, kad tarptautinis turnyras koja kišą žaidimui vietiniame fronte, ką puikiai šiame sezone žino Las Palmo „Gran Canaria“, bet „Rytui“ nutiko atvirkščiai.

REKLAMA

Išvada. „Ryto“ pasirodymas rezultato prasme – tikrai geras, kadangi pasiektas ketvirtfinalis, patekta tarp stipriausių aštuonių turnyro komandų. Čia būtinai reikėtų pažymėti, kad Europos taurė pastaruoju metu sustiprėjusi, kai Eurolygoje liko 16 klubų. Jeigu Eurolyga turėtų 20 ar 24 dalyviu, Europos taurėje tikrai nebūtų eilės klubų, kurie dabar yra lyderiaujantys turnyre. Žaidimo prasme, „Ryto“ tikrai nežibėjo, ką liudija pralaimėjimai „Skyliners“ ar pasiektos 8 pergalės ir per 18 susitikimų. Tam priežasčių buvo įvairių – nuo rūbinės reikalų iki traumų. Serija su „Valencia“ galėjo būti geresnė, bet viską sugadino Ch.Kramerio trauma. Be šio žaidėjo „Ryte“ tiesiog nėra kito tokio krepšininko, kuris galėjo sužaisti gerą pikenrolą, rikiuoti pozicinį žaidimą ar inicijuoti greitas atakas. Valensijos ekipa ketvirtfinalyje tikrai neatrodė kaip didelis siaubas, kuris nušluos visus oponentus, bet pats „Rytas“ su vienu sunkiuoju kraštu ir po 35 minutes žaidusiais lyderiais nieko negalėjo padaryti. Ne veltui D.Adomaitis teigė, kad komandai reikia žaidėjų rotacijoje, kadangi kitaip gali būti rimtų problemų LKL pirmenybėse.

Baigiant „Ryto“ kelionę galima pasakyti, kad D.Adomaitis sugebėjo išlaviruoti situacijoje ir pasiekti maksimaliai geriausią rezultatą. Nors treneris jau buvo vejamas lauk iš ekipos, o internautai nuolat jį kritikuoja, rezultatas turėtų pritildyti skeptikus. „Rytui“ už šį sezoną Europos taurėje rašome aštuonetą.

Kokį pažymį rašote „Rytui“ už pasirodymą Europos taurėje?
 • 10–9
  8% (223 balsai)
 • 8–7
  43% (1140 balsų)
 • 6–5
  28% (743 balsai)
 • 4–3
  10% (263 balsai)
 • 2–1
  11% (283 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


73 komentarai
Naujausi komentarai (73)
Geriausiai ivertinti (73)
PRO komentarai (35)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti