„Ryto“ valdybos pirmininkas A.Bužinskas apie klubo ateitį: esame ir turime būti Eurolygos komandų viršūnėje (73) podcastas

Vasario 25 d., 14:34
A.Bužinskas mano, kad Vilniaus savivaldybės indėlis galėtų būti dar didesnis (BNS nuotr.)
A.Bužinskas mano, kad Vilniaus savivaldybės indėlis galėtų būti dar didesnis (BNS nuotr.)
Šaltinis: BC Rytas

Prie septintojo šį sezoną Vilniaus „Ryto“ mikrofono sėdo sostinės klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas. Vilniaus miesto savivaldybės atstovas pasakojo, kaip klubui skiriamas savivaldybės finansavimui, koks jis gali būti ateityje, kokios yra klubo valdybos funkcijos, dalinosi savo mintimis apie klubo valdymą ir ateities viziją.

Apie klubo valdybos funkcijas

Korporatyvinio valdymo teorijoje yra organizacijos akcininkai, tada valdyba, o vėliau generaliniai direktoriai. Natūralu, jog visi į komandos rezultatus žiūri iš sportinės pusės, o mes (valdyba) žiūrime šiek tiek kitaip – pirmas mūsų tikslas yra finansinė atskaitomybė.

Kitas svarbus dalykas yra kiek panaikinti besivelkančias klubo skolas. Tai natūralu ir tą darom pakankamai sėkmingai. Matant, kad per du metus maždaug pusė skolų buvo uždarytos, realu, jog per metus kitus mes viską galime pasinaikinti.

REKLAMA

Apie savivaldybės finansavimą

Konkursinė sporto finansavimo programa buvo priimta savivaldybės dar praeitoje kadencijoje. Trijų metų finansavimo programa iš principo įrėmina tiek savivaldybę, tiek klubą. Viena vertus, tai yra gerai, nes tu žinai, jog turėsi bazines pajamas kiekvienais metais. Antra vertus, tai padaro šiokią tokią lygiavą, nes visus imame pagal tuos pačius kriterijus. Mes, iš savivaldybės pusės, klubui skiriame po 1,2 milijono eurų ir taip bus 3 metus į priekį.

Ta sistema yra aiški. Daug kas ją kvestionuoja. Yra manančių, kad savivaldybė turėtų daugiau remti klubą. Mano nuomone, ši suma galėtų būti didesnė. Iš principo reikia suprasti, jog „Rytas“ sukasi pats iš savęs. Jei klubo biudžetas yra 3,5 mln. eurų, o 1,2 mln. yra savivaldybės parama, tad virš 2 mln. klubas susirenka iš privačių rėmėjų. Tai yra didžiausia suma visoje Lietuvoje. Mes mėgstame lygintis su artimiausiomis komandomis, bet nei viena iš jų nepritraukia tiek privačių pinigų.

Apie komandos rezultatus šiame sezone

Sirgaliai kiekvienas rungtynes, aš manau, yra labai gera iliustracija to, jog aistruoliai mato, kad klubas eina į priekį.

REKLAMA

Apie klubo prezidentą

Klubo prezidentas yra daugiau simbolinė pozicija. Tai turėtų būti klubo veidas, žymus žmogus, geros reputacijos, atstovaujantis klubą, padedantis rasti rėmėjus. Mes, suprasdami, kad nenorime bet kokio žmogaus kviesti į šį postą, nusprendėme pradžioje susitvarkyti klubo vidų. Šiais metais buvo nutarta neturėti prezidento, o nuo kitų metų mes tikrai pradėsime apie tai kalbėti.

Paklaustas apie „Ryto“ ateitį penkerių metų laikotarpyje A.Bužinskas kalbėjo apie Eurolygą.

„Turime gerą miestą, nuostabią sirgalių bazę ir organizuoto palaikymo „B Tribūną“. Turime gerą personalą, miesto palaikymą, gerą vadovybę. 2025 metais mažiausiai turime žaisti Eurolygoje, ten mes einame. Jei judėsime ta linkme, po trijų sezonų Eurolyga turi būti pasiekta. Gal dabar daliai tai atrodys kaip pokštas, bet jei Eurolyga eis uždaresniu keliu, plėsis ir užsidarys, „Rytas“ turi ten būti. Mes esame ir turime būti Eurolygos klubų viršūnėje ir ten mes eisime“, – sakė jis.

REKLAMA

RYTO podcaste Adomas Bužinskas kalbėjo apie:

– savo pareigas (00:50 – 03:10);

– valdybos funkcijas (03:22 – 07:55);

– klubo žmonių atskaitomybę (08:20 – 15:28);

– klubo skolas (15:42 – 17:22);

– savivaldybės finansavimo aspektus (17:50 – 32:38);

– komandos rezultatus (33:10 – 37:18)

– fanų klausimai (37:50 – 01:08:50).

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


73 komentarai
Naujausi komentarai (73)
Geriausiai ivertinti (73)
PRO komentarai (11)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti