Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
III kėlinys, 4 min.
45
:
43
Atsinaujins po sek
Alytaus „Wolves“

„Ryto“ komplektacija: daug skirtingų dalykų siūlanti sudėtis, kuri turi visas galimybes žaisti LKL finale (50)

Rugpjūčio 16 d., 10:53
„Rytas“ sukomplektavo įdomią sudėtį
„Rytas“ sukomplektavo įdomią sudėtį
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Rytas“ baigė sudėties komplektavimo darbus ir dabar gali ramiai laukti pirmosios stovyklos pradžios.

Portalas Krepsinis.net šią vasarą apžvelgs visų 12 Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų komplektacijos darbus. Penktas akiratyje – „Rytas“.

Gynėjai

Dvyliktuke liko viena laisva vieta ir ji greičiausiai atiteks būtent gynėjui iš „Ryto“ sistemos. Arnas Adomavičius išvyko į Prienų „Labas GAS“, o dabar šansą suteikti galima 20-mečiui Jokūbui Rubinui arba 21-erių Adui Šimoniui, kurie buvo vieni iš „Perlo-Energijos“ lyderių. Kaip bebūtų, tai žaidėjai, kurie pačios komplektacijos esmės tikrai nekeis.

Vienintelis iš „mažiukų“ komandoje liko Margiris Normantas. Jis turėjo geresnių ir blogesnių atkarpų, bet tai yra kokybiškas gynėjas, kuris yra patikimas gynyboje ir turi savų pliusų puolime. M.Normantas praėjusiame LKL sezone metė daugiau tritaškių nei dvitaškių (180:151) ir bandymus iš toli realizavo 33,9 proc. tikslumu. Šis lietuvis vėl bus vienas geriausiai besiginančių žaidėjų savo komandoje.

REKLAMA

Kitas atakuojantis gynėjas yra Marcusas Fosteris. Detaliai apie jo sugebėjimus rašė portalas Krepsinis.net. Apibendrinus galima pasakyti, kad tai geriausias vasaros pirkinys, kuris tikrai daug duos puolime ir aplink jį bus galima sukti savo žaidimą. Gynyboje M.Fosteriui reikės gerokai pasitempti, o Giedrius Žibėnas turės surasti tą aukso vidurį, kaip suteikti pakankamai laisvės M.Fosteriui puolime, jog ir jis būtų efektyvus, ir komandai toks žaidimas būtų pergalingas. Amerikietis bus kupinas noro fiksuoti gerą statistiką, nes jis „Rytą“ regi kaip trampliną į geresnį kontraktą.

Benedekas Varadis atvyko pakeisti Vaidą Kariniauską. Apie jį taip pat savo skaitytojams esame parengę straipsnį. Vengras iš esmės yra aukštas įžaidėjas, kurio pirmoji užduotis yra organizuoti žaidimą, patikimai gintis ir įnešti agresijos. Metimas yra silpnoji jo pusė, bet B.Varadis turi visas reikiamas savybes tam, kad gerai atliktų savo vaidmenį.

REKLAMA

Paskutinis „Ryto“ papildymas buvo Elvaras Fridrikssonas. Islandas turi LKL MVP titulą, kai žaidė Antano Sireikos treniruojamame „Šiaulių“ klube. Šis strategas tuo ir pasižymi, kad geba atskleisti geriausiai būtent įžaidėjus, kurie vėliau pasirašo kur kas pelningesnius kontraktus. E.Fridrikssonas yra kitokio stiliaus nei B.Varadis ir to „Rytas“ ieškojo. Galbūt po M.Fosterio įsigijimo komandos sirgaliai tikėjosi dar vienos skambios pavardės, bet įsigytas E.Fridrikssonas, kurio rinkos vertė vasarą siekė 90–100 tūkstančių eurų.

E.Fridrikssonas daug žais pikenrolų, po kurių pats atakuos krepšį, veršis iki galo arba atliks perdavimą. Daug variantų ir varžovams gintis prieš šio įžaidėjo „du prieš du“ yra sudėtinga. Ne veltui praėjusiame sezone E.Fridrikssono efektyvumas po šio derinio, pasak „Synergy“ duomenų, buvo 1,056 taško per ataką, kas yra „puikiai“ arba geriau už 91 proc. visų FIBA Europos taurės žaidėjų. Gynyboje 182 cm ūgio E.Fridrikssonas bus tas žaidėjas, kurį varžovai bandys atakuoti, bet vieną žaidėją prie savojo krepšio paslėpti tikrai galima.

Daug komentarų buvo dėl E.Fridrikssono persikėlimo į Italiją ir ten blankaus pasirodymo, bet komanda pasikvietė jį paskutiniam mėnesiui ir pritapti bei kažką parodyti naujojoje ekipoje sezono finiše yra labai sudėtinga. Tortonos klubas turėjo sutartyje galimybę pratęsti bendradarbiavimą dar vienam sezonui, bet šia teise nepasinaudojo. E.Fridrikssonas yra tas žaidėjas, kuris geriausiai atsiskleidžia, kai turi kamuolį savo rankose, todėl bus labai įdomu pažiūrėti, kaip jis atrodys aikštelėje poroje su M.Fosteriu. Labiausiai šie žaidėjai tiks rungtyniaujant atskirai, kai greta jų bus M.Normantas arba B.Varadis.

REKLAMA

Lengvieji kraštai

Gytis Radzevičius dabar tampa pagrindiniu lengvuoju kraštu ir šiuo vaidmeniu jam nebereiks dalintis su Arnu Butkevičiumi. Po puikaus praėjusio sezono G.Radzevičiui kartelė iškelta aukštai ir jam reikės rodyti ne mažiau gerą žaidimą. G.Radzevičius su šiuo vaidmeniu turėtų susitvarkyti, o jo kovingumas ir agresija toliau privers žavėtis šiuo žaidėju.

Lukas Uleckas finalo serijoje įrodė, kad gali komandai duoti nemažai apčiuopiamos naudos. 23-ejų puolėjas LKL turėjo 17 minučių vidurkį, kas yra tikrai nemažai, todėl žengti ant parketo prieš pajėgius varžovus, o ne antros lentelės pusės oponentus, jam tikrai nebus naujiena. L.Uleckas turi labai aiškų įgūdį – labai gerą tritaškį metimą. Praėjusiame sezone L.Uleckas realizavo 40,6 proc. tolimų šūvių.

Jeigu rungtynės nesiklostys G.Radzevičiui ar L.Uleckui, visada pasiruošęs šioje vietoje bus Toddas Withersas. Apie šį amerikietį Krepsinis.net taip pat rašė atskirą straipsnį. Tai tikrai rizikos vertas pirkinys, kuris klubui atsiėjo apie 90–100 tūkstančių eurų. Tai yra tipinis „gynyba ir tritaškis“ žaidėjas, kuris turbūt bus daugiau naudojamas kaip sunkusis kraštas, bet gali būti naudinga ir kaip „trečias numeris“.

REKLAMA

Priekinė linija

Trečiu bandymu „Rytui“ pagaliau pavyko pasirašyti sutartį su Gyčiu Masiuliu. Dėl savo minkšto charakterio dažnai kritikuojamas lietuvis neatvyksta į „didelius batus“, todėl po Tennerio Leissnerio turėtų būti sustiprėjimas. G.Masiulis kažkada buvo regimas kaip baudos aikštelės žaidėjas, bet kuo toliau, tuo dažniau orientuojasi į žaidimą ties perimetru. Štai ir praėjusiame sezone Bilbao „Surne“ sudėtyje išmetė daugiau tritaškių (87:76) nei dvitaškių ir juos realizavo puikiu 37,9 proc. tikslumu. Labai logiškas ir tinkamas „Ryto“ pasirašymas, atsižvelgus į tai, kad komandai reikėjo lietuvių ir vietiniai žaidėjai priekinėje linijoje yra pajėgesni nei įperkami gynėjai.

Martynas Echodas sugrįžo į sostinę po sezono Venecijoje, kur pasireikšti progų daug neturėjo. Labai keista, kad „Umana Reyer“ taip geidė M.Echodo, bet galiausiai jis neįtiko treneriui ir daugiau laiko praleido ant suolo nei ant parketo. Šis centras tikrai yra aukštesnio lygio žaidėjas nei parodė sezonas ir matome, kaip vasarą jis puikiai atrodo Lietuvos vyrų rinktinėje, kur turi realias galimybes patekti į galutinį dvyliktuką. Krepsinis.net žiniomis, M.Echodas per sezoną uždirbs 180 tūkstančių eurų, kas yra solidi suma, bet investicija gali pasiteisinti 100 proc. Taip, tai nėra taškų mašina kaip Ivanas Buva, bet kur kas geresnio charakterio ir „du prieš du“ situacijose M.Echodas bus nuolat ieškomas komandos gynėjų bei savo gerų atkarpų tikrai turės.

REKLAMA

Evaldas Kairys buvo pasiliktas komandoje. Praėjęs jo sezonas buvo skirtas reabilituotis po pernai vasarą patirtos Achilo sausgyslės traumos. E.Kairys kažkokią naudą komandai pradėjo duoti finalo serijoje, kur buvo labai svarbus sraigtas gynyboje. Dėl šios priežasties „Rytas“ ir pasiliko aukštaūgį, kuris yra labai solidus susikeitimų gynyboje ir gali būti naudingas pikenroluose. Tai yra trumpų atkarpų žaidėjas, todėl toks vaidmuo jam greičiausiai ir yra numatytas. Turint omenyje, kad jo rinkos kaina kritusi iki 60–70 tūkstančių eurų, „Rytui“ toks „vaidmens krepšininkas“ labai naudingas.

Jarvisas Williamsas yra tas žaidėjas, kuris žais tarp 4–5 pozicijos. Jeigu T.Withersas keis G.Masiulį, tuomet J.Williamsas ir E.Kairys kovos dėl minučių po M.Echodo. Turbūt, kad jų pasirodymas priklausys ir nuo varžovų. Taip pat J.Williamsas parodė, kad gali žaisti ir sunkiuoju kraštu. Jam esant ant parketo ties perimetru mažiau laukiančių žaidėjų, bet gerokai daugiau agresijos gynyboje ir daugiau galimybių atsikovoti kamuolį tiek ginantis, tiek puolant. Turbūt ir J.Williamsas dar nespėjo parodyti savo visų sugebėjimų, nes dar rengiantis sezonui patyrė Achilo sausgyslės traumą, po kurios grįžęs palengva lipo į kalną.

REKLAMA

Kokį pažymį parašytumėte „Rytui“ už komplektacijos darbus?
 • 10-9
  31% (857 balsai)
 • 8-7
  53% (1456 balsai)
 • 6-5
  10% (269 balsai)
 • 4-3
  3% (69 balsai)
 • 2-1
  3% (96 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Išvykę žaidėjai. I.Buvos išlaikyti šansų nebuvo, nes jam solidžią sutartį pasiūlė japonai, o ir pats „Rytas“ vargu, ar būtų labai norėjęs pasilikti šį žaidėją, kuris tikrai nėra pati lengviausiai sukalbama asmenybė. A.Butkevičiaus praradimas yra skaudus, nes tai buvo komandos kapitonas ir rūbinę klijuojantis žmogus, tačiau „Rytas“ čia paskaičiavo, kad negali mokėti tiek daug A.Butkevičiui, kadangi turi G.Radzevičių ir sutaupytus pinigus išleido kitur. Sprendimas skausmingas, bet suprantamas. T.Leissneris tapo nusivylimu ir iškeliavo į Vokietiją, V.Kariniauskas bandys įrodinėti savo vertę Bambergo klube. Mindaugas Girdžiūnas turėjo uždirbti kiek virš 100 tūkstančių eurų, todėl susitarimas su juo ir kontrakto nutraukimas irgi yra laimėjimas. Klaipėdos „Neptūne“ pats gynėjas jausis geriau, o „Rytas“ gavo galimybę sustiprinti gynėjų grandį. Kennethas Smithas pasirinko pelningą Jeruzalės „Hapoel“ pasiūlymą. Amerikietis buvo tas žaidėjas, kuris traukė komandą sunkiais momentais ir ne kartą ištraukė, bet buvo atvejų, kai jo sprendimai ir netikslūs metimai skandino „Rytą“.

Išvada. „Rytas“ sukomplektavo tikrai įdomią ir subalansuotą komandą. Vėlgi tai bus ties perimetru daug grėsmės kelianti ekipa, kuri daug mes iš toli, o tam yra visa eilė žaidėjų. Gynyboje matysime G.Žibėno mėgstamą susikeitimų gynybą rungtyniaujant bet kuriam iš centrų. Greitą žaidimą organizuoti taip pat yra kam – E.Fridrikssonas, M.Fosteris, T.Withersas ar G.Radzevičius – visi jie gali ir moka tai daryti. Viskas suprantama, kad „Rytas“ išlaiko savo pagrindinius bruožus, nes tai, kas sėkmingai veikė praėjusiame sezone, reikalauja tęstinumo, nors ir su kitais žaidėjais.

REKLAMA

Didžiausias skirtumas puolime yra tas, kad nebėra tokios ryškios figūros baudos aikštelėje, koks buvo I.Buva. Kroatas buvo tas žaidėjas, kuriam įmetus kamuolį baudos aikštelėje laukdavo taškai arba varžovo pražanga. Tačiau dabar puolime „Rytas“ turės du sprendėjus su kamuoliu – ne tik M.Fosterį, bet ir E.Fridrikssoną, kuris jau įrodė, kad gali traukti komandą paskui save sunkiais momentais. Praėjusiame sezone toks buvo K.Smithas, o dabar variantų padaugėjo. Taip pat matysime „Rytą“ dažnai žaidžiant „du prieš du“ ir kuriant situacijas M.Echodui, J.Williamsui ar E.Kairiui. Jeigu reikės dar labiau pagreitinti žaidimą, galima bus rungtyniauti su G.Masiuliu centro pozicijoje ir T.Withersu „ketvirtu numeriu“.

Gynėjų grandyje taip pat įmanomi įvairiausi variantai ir žaidėjų tandemų variantai. Nuo gynybinio tandemo su B.Varadžiu ir M.Normantu iki puolimo dvejeto su M.Fosteriu bei E.Fridrikssonu. G.Žibėnas turi labai universalią sudėtį ir galinčią duoti skirtingus dalykus.

„Rytas“ atrodo susikomplektavęs tikrai tvarkingai ir įdomiai. Lyginant dabartinę sudėtį „popieriuje“, ji atrodo nusileidžianti tik Kauno „Žalgiriui“. „Wolves“ turi savo argumentų su grėsmingai atrodančiu startiniu penketuku, bet suolas gilesnis ir pajėgesnis yra būtent „Ryto“. Tas pats galioja ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ atveju. LKL čempionai vasarą pasikeitė, bet išlaikė savo DNR ir visas galimybes ginti titulą finalo serijoje. Apginti titulą sunkiau nei laimėti yra labai banalus pasakymas, bet jis dabar labai tinka, nes „Žalgiris“ padarė išvadas po praėjusio sezono ir dabar atrodo kur kas geresnė komanda nei buvo, o tai nėra gera naujiena vilniečiams.

FIBA Čempionų lygoje „Rytui“ lengviau nei praėjusiame sezone nebus, bet čia svarbus faktorius yra išvengti traumų, kurios šienavo ekipą pernai, kai teko žaisti itin avarinės sudėties arba kviestis prastos kokybės legionierių Marko Tejičių. Jeigu vilniečiai pasieks „Top 8“, tai jau bus žingsnis į priekį. Dar reikia turėti omenyje, kad šiemet tarp Čempionų lygos ir Europos taurės nėra didelio skirtumo, o galbūt svarstyklės nežymiai yra būtent FIBA turnyro pusėje, todėl buvimas tarp 8 stipriausių būtų geras rezultatas.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn


Gairės: rytas
50 komentarai
Naujausi komentarai (50)
Geriausiai ivertinti (50)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
TVARKARAŠTIS