Rinktinių trenerių susitikime D.Adomaitis dalinosi patirtimi su kolegomis (7)

Gegužės 21 d., 15:27
D.Adomaitis dalinosi patirtimi su kitais treneriais (Krepšinio namų nuotr.)
D.Adomaitis dalinosi patirtimi su kitais treneriais (Krepšinio namų nuotr.)

Praėjusią savaitę Kaune vyko įvairaus amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinių fizinio rengimo trenerių atvira diskusija apie artėjančius vasaros darbus, sportininkų testavimus, apie fizinį rengimą pradiniame etape, kontrolinių rungtynių cikle ir prieš pat čempionatą.

O pirmadienį Vilniuje į diskusiją susirinko rinktinių vyriausieji treneriai ir asistentai, kurie kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu Dainiumi Adomaičiu diskutavo apie rinktinės treniravimo niuansus, trenerių tarpusavio bendravimą bei ryšį su fizinio rengimo treneriais bei medicinos personalu. Diskusijoje dalyvavo ir docentas, daktaras Šarūnas Klizas, kuris skaitė paskaitą tema „Emocijų ir streso valdymas rungtynių/čempionatų metu“.

„Manau reikia dažniau rengti tokius susitikimus, nes kiekvienas treneris turi savo supratimą, savo nuomonę į atskiras situacijas ir apskritai į trenerio darbą. Manau visiems buvo labai naudinga išklausyti ir sporto psichologo patarimus, paskaita, kuri visiems buvo įdomi. Dalintis patirtimi visada yra naudinga.

REKLAMA

Mes turime būti labiau atviresni, labiau dalintis informacija, padėti jaunesniems treneriams. Gal kartais to ir trūksta, to noro padėti vienas kitam tose situacijose kai galime. Pasakyti gerą žodį, rekomenduoti savo šalies trenerį, tą turime daryti“, – po susitikimo sakė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris D.Adomaitis.

Strategas susitikimo metu taip pat išskyrė komandos fizinio rengimo trenerių svarbą ir pasitikėjimą jais bei glaudžią komunikaciją su ekipos medicinos personalu, kurie laiku ir vietoje suteikę informaciją gali užkirsti kelią būsimoms traumoms.

„Visi rungtynių metu mato žaidėjus ir vyriausiąjį trenerį šalia aikštelės, bet visi žmonės, visas kolektyvas susideda iš fizinio rengimo trenerio, asistentų, medicininio personalo. Galiausiai žmonės, kurių nėra ant suolelio. Čia kiekvienas yra labai svarbus ir kiekvieno indėlis yra labai svarbus, o kai yra gerai – tiems žmonėms reikia padėkoti“, – teigė D.Adomaitis.

Pirmoji iš jaunimo rinktinių pasiruošimo stovyklą pradės Gedimino Petrausko vadovaujama devyniolikmečių vaikinų rinktinė, kuri gegužės 28 dieną rinksis Klaipėdoje. Merginų jaunimo rinktinė pasiruošimą pradės liepos 1 dieną, o vyrų rinktinės pasiruošimas Pasaulio čempionatui prasidės liepos 22 dieną Palangoje.


Gairės: lkf, adomaitis, treneriai
7 komentarai
Naujausi komentarai (7)
Geriausiai ivertinti (7)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti


  • Rungtynės
  • Žaidėjas
  • LT žaidėjas