Paskutinis Pasaulio taurės atrankos „langas“: latvių ir kroatų šansai, likę bilietai bei trenerio iš Lietuvos viltis (9)

Vasario 20 d., 14:23
R.Kurilionoko auklėtiniai dar turi šansų patekti tolyn (FIBA Europe nuotr.)
R.Kurilionoko auklėtiniai dar turi šansų patekti tolyn (FIBA Europe nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Pasaulio taurės turnyro atrankoje liko paskutinis „langas“, kurio metu rinktinės sužais po dvejas arba trejas rungtynes ir po jų paaiškės visos pagrindinio turnyro dalyvės.

Europos zonos I grupėje Ispanija ir Turkija jau pateko į čempionatą, o Juodkalnija (6/4), Latvija (6/4) ir Ukraina (5/5) dar kovoja dėl paskutinio bilieto.

Penktadienį ukrainiečiai priims Juodkalniją, o Latvija – ispanus. Pirmadienį juodkalniečiai namuose kovos su latviais, o ukrainiečiai viešės Slovėnijoje.

J grupėje Lietuva tik turi vietą pagrindiniame turnyre. Italija (7/3) yra arti to, Lenkija (6/4), Vengrija (5/5) ir Kroatija (4/6) dar varžosi dėl patekimo. Italus neabejotinai matysime Pasaulio taurėje, o realiausia, kad trečioji pozicija atiteks būtent Lenkijai, kuri žais prieš kroatus ir Nyderlandus.

REKLAMA

K grupėje prie Prancūzijos ir Čekijos labai nori prisijungti Rusija (6/4), Suomija (5/5) ir Bulgarija (4/6). Jau penktadienį rusai ir bulgarai žais tarpusavyje, Jamaro Wilsono atstovaujama Suomija namuose priims prancūzus. Paskutinę atrankos dieną rusai savoje arenoje kovos būtent su suomiais ir čia gali spręstis bilieto į Pasaulio taurę likimas. Pirmoji akistata baigėsi rusų pergale 2 taškų skirtumu.

L grupėje intriga taip pat dar gyva – Graikija ir Vokietija pateko toliau, tačiau Serbija (6/4) ir Gruzija (5/5) dar kovos dėl paskutinio bilieto. Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai lankysis Estijoje, o namuose priims Izraelį. Gruzinų šansai yra labiau teoriniai, kadangi jiems reikia patiems nugalėti graikus ir estus bei tikėtis abiejų serbų nesėkmių, kadangi patys jiems yra pralaimėję abu tarpusavio mačus.

Afrikos zonoje yra 5 kelialapiai ir 3 iš jų jau užimti: Tunisas, Angola bei Nigerija tikrai žais čempionate. Senegalas (7/2) F grupėje artimiausią varžovą lenkia trimis laimėjimais ir ten liko tik formalumas – užtenka bent jau vieno laimėjimo arba bent jau vieno oponentų kluptelėjimo.

Paskutinis bilietas turi atitekti geriausiai trečiajai vietai ir čia intrigos taip pat nebėra – E grupėje Kamerūnas (7/5) turi trimis laimėjimais daugiau už F grupės dvi rinktines, tad kamerūniečiams reikia bent jau vieno laimėjimo arba bent jau vieno oponentų pralaimėjimo.

REKLAMA

Amerikos zonoje Argentina, JAV, Venesuela ir Kanada jau pateko į Pasaulio taurę. E grupėje į trečiąją poziciją pretenduoja Urugvajus (6/4) ir Puerto Rikas (6/4). Šios komandos tarpusavyje susitiks paskutiniajame atrankos mače ir į jį jau išparduoti visi bilietai. Greičiausiai čia spręsis trečios vietos likimas.

Tiesa, tiek Urugvajus, tiek Puerto Rikas gali būti čempionate, nes ten keliaus geriausia ketvirtą vietą užėmusi rinktinė. F grupėje Dominikos Respublika turi analogišką pergalių ir pralaimėjimų balansą, tad tarp šios trijulės vyks atkakli kova. Brazilija (7/3) dar irgi neturi garantuotos vietos pagrindiniame turnyre, bet žais prieš blogiausią Mergelių Salas ir jau minėtą Dominiką. Ši gali pakovoti dėl trečios pozicijos grupėje, tačiau realiausia, jog brazilai nenukris žemiau trečios vietos, o galbūt net palypės aukštyn, kadangi nuo kanadiečių atsilieka vos viena pergale.

Azijos atrankoje taip pat yra 7 bilietai ir 3 jau išdalinti: Naujoji Zelandija, Pietų Korėja, Australija ir Kinija bus pirmenybėse. Pastarieji yra turnyro šeimininkai, tad atrankoje varžosi tik savo tobulėjimo labui ir nėra skaičiuojami tarp tų 7, kurie gauna bilietus.

E grupėje Libanas (6/4) ir Jordanija (5/5) pretenduoja į patekimą, o F grupėje Iranas (7/3) bei Japonija (6/4) yra viena koja Planetos pirmenybėse. Tuo tarpu Filipinai (5/5) ir lietuvio Renato Kurilionoko treniruojama Kazachstano (4/6) rinktinė dar puoselėja viltis žaisti Pasaulio taurėje. Iki trečios pozicijos nepakils, bet gali pakliūti kaip geriausia ketvirtą vietą užėmusi rinktinė. Kelias tikrai nebus lengvas, nes liko dvikova su Australija ir Filipinais.


9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti