„Pacers“ laimėti D.Sabonio mainai lietuviui virto šuoliu nuo vilko ant meškos (31)

Vasario 9 d., 07:00
D.Sabonis pakeitė komandą, tačiau vietos džiaugsmui nėra daug
D.Sabonis pakeitė komandą, tačiau vietos džiaugsmui nėra daug
Rokas Liolaitis

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) „Visų žvaigždžių“ savaitgaliai pernai ir šiemet Domantui Saboniui skiriasi kaip diena ir naktis.

2021-aisiais lietuvis žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, tapo įgūdžių konkurso nugalėtoju ir eilinį kartą su Indianos „Pacers“ marškinėliais žygiavo atkrintamųjų ritmu. Vis dėlto lemiamų kovų tuomet pasiekti nepavyko, o dar vieno šanso aukštaūgis neturės – jis buvo iškeistas į Sakramento „Kings“ ekipą.

Kartu su juo į „karalių“ gretas persikėlė Justinas Holiday‘us, Jeremy Lambas ir 2027 antrojo rato naujokų biržos šaukimas, o „Pacers“ už tai gavo Tyrese‘ą Haliburtoną, Buddy Hieldą ir Tristaną Thompsoną.

Krepsinis.net kviečia detaliau pažvelgti į šį sandorį – kodėl jis buvo atliktas, ką abi komandos iš to gavo ir kas naujame klube laukia D.Sabonio.

REKLAMA

Komandų motyvai

D.Sabonis Indianoje praleido puspenkto sezono ir spėjo du kartus patekti į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, tačiau taip ir neįrodė galintis tapti pirmuoju laiminčios komandos pasirinkimu puolime. Per praėjusius mėnesius buvo pasirodę taip ir nepatvirtintų gandų, kad jis pats prašė mainų, o dėmesį jam jau kurį laiką rodė Sakramento ir Vašingtono klubai.

Priekinės linijos tandemas iš lietuvio ir Myleso Turnerio taip ir neišvystė sklandaus žaidimo, todėl bent vieno iš dviejų brangių aukštaūgių Indianos klubui teko atsisakyti. Vargu, ar „Pacers“ vadovai patys žinojo, kurį iš jų iškeis – viską nulemti galėjo sulaukti pasiūlymai.

Prastas sezonas tik paskatino nuleisti gaiduką ir iškeisti lyderį. Tokiu keliu žengusi ekipa dažniausiai neria stačia galva į kartų kaitą. Taip nutiko ir Indianoje, tad 32-ejų J.Holiday‘us ir 29-erių J.Lambas greitai tapo mainų dėlionės dalimis. „Pacers“ vadovybė ieškojo, kiek naujokų biržos šaukimų ar kokio kalibro jauną žaidėją galėtų gauti už tokią kombinaciją.

Sakramento ekipa pastaraisiais metais pati pastatė save į nepatogią padėtį. Komandos lyderio vadeles laikant De‘Aaronui Foxui, 2020-ųjų biržoje 12-uoju buvo pakviestas T.Haliburtonas, 2021-aisiais 9-uoju pašauktas Davionas Mitchellas. Abu naujokai pranoko lūkesčius ir tai tapo problema dalinantis roles, nes visi jie yra įžaidėjai.

REKLAMA

Haliburtonas Haliburtonas

D.Mitchello potencialas nežada jam maksimalaus kontrakto, tačiau D.Foxui ir T.Haliburtonui trūko erdvės vienam šalia kito, todėl mainai tapo akivaizdžiu problemos sprendimu. Daugelį nustebino sprendimas atsisakyti jaunesnio ir aukštesnes tobulėjimo ribas turinčio T.Haliburtono, tačiau tai toli gražu nėra pirmasis klausimų keliantis „Kings“ vadovybės sprendimas.

B.Hieldas jau kurį laiką nebuvo itin prisirišęs prie Sakramento klubo. Kasmet į mainų gandus įtrauktas snaiperis vasarą jau krovėsi lagaminus į Los Andželą, tačiau „Lakers“ tuomet pasuko kita kryptimi ir vietoje jo pasikvietė Russellą Westbrooką. Tuo tarpu vietos „Kings“ starto penkete netekęs gynėjas buvo vis mažiau suinteresuotas komandos reikalais ir jam akivaizdžiai reikėjo pokyčių.

T.Thompsonas į mainus įtrauktas tik skaičiams subalansuoti – komandos apsikeitė žaidėjais, kurių kontraktų suma šį sezoną siekia apie 35 milijonus Jungtinių Amerikos Valstijų (NBA) dolerių.

REKLAMA

Kas D.Sabonio laukia Sakramente?

Lietuvio šansai kovoti dėl aukštų pasiekimų ženkliai nepasikeitė – iš tryliktosios ekipos Rytų konferencijoje jis persikėlė į tryliktąją komandą Vakaruose. Skirtumas tik tas, kad „Kings“ nuo įkrintamųjų barjero skiria vienintelė pergalė, o „Pacers“ iki šios ribos trūksta jau šešių laimėjimų. Tiesa, raudonų vėliavų netrūksta ir naujoje komandoje.

D.Sabonis yra gana specifinis žaidėjas, kurio galimybėms išnaudoti reikėtų snaiperių, galinčių versti jo aikštės matymą tritaškiais. Kalifornijoje situacija tokia nėra – „Kings“ dar prieš mainus rikiavosi tarp dešimties prasčiausiai tritaškius metančių NBA komandų (34,3 procento tritaškių), o mainais buvo atiduoti pirmas ir trečias geriausi komandos snaiperiai.

T.Haliburtonas tritaškius laidė 41 procento taiklumu, B.Hieldas – 37 procentų taiklumu. Be jų komandoje liko vienintelis žaidėjas, pataikantis dažniau nei kas trečią metimą iš toli – 41 procento taiklumu atakuojantis Harrisonas Barnesas.

Lyderių tandemą D.Sabonis naujoje komandoje turėtų sudaryti su D.Foxu, kuris iš toli meta varganu 24 procentų taiklumu. Tai leidžia manyti, kad „Kings“ puolimas bus gana vienpusis ir senamadiškas, bandant laužti per baudos aikštelę, nes talento toliau nuo krepšio ekipoje tiesiog nėra.

REKLAMA

„Karalių“ sudėtis išlieka nesubalansuota – joje yra dar keturi vidurio puolėjai (Richaunas Holmesas, Damianas Jonesas, Aleksejus Lenas bei Neemias Queta), minučių tikisi ir kiti aukštaūgiai Marvinas Bagley bei Chimezie Metu. Pridėjus D.Sabonį čia susidaro spūstis, o lengvųjų krašto puolėjų ar atakuojančių gynėjų rotacija išlieka itin skurdi. Jei tai nebus pataisyta mainais, rotacija gali būti itin nestabili. Tikėtina, kad D.Saboniui vėl teks praleisti laiko ir jam nepatogioje sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.

Bagley Bagley

Pasitikėjimo nekelia ir komandos strategas Alvinas Gentry. Sezono eigoje prisijungęs prie komandos jis suteikė teigiamą impulsą, tačiau pasižymėjo itin aštriais pasisakymais savo auklėtinių atžvilgiu, o pastaruoju metu pergalių neneša ir šie.

A.Gentry nepasižymi ir sugebėjimu lipdyti komandas apie aukštaūgius. Naujajame Orleane jis gavo progą net ketverius metus darbuotis su Anthony Davisu, tačiau per šį laikotarpį vos kartą išvedė „Pelicans“ į atkrintamąsias. Taip, komandos sudėtis tuo metu nežibėjo, bet turint tokį talentingą lyderį tikrai buvo galima nuveikti daugiau. Apskritai jis treniravo jau šešis skirtingus NBA klubus, pradėdamas dar 1994-aisias, tačiau išlaiko neigiamą pergalių ir pralaimėjimų santykį (524/619).

REKLAMA

„Kings“ atkrintamosiose nežaidė nuo 2006-ųjų ir tam yra akivaizdžių priežasčių. Klubo savininkai nepasižymi kantrybe bei dažnai išmontuoja net ir daug žadančius branduolius. Negalima būti garantuotiems, kad D.Sabonis komandoje išliks iki savo kontrakto pabaigos 2024-aisiais. Gerbėjų numylėtiniu tapęs T.Haliburtonas išsiųstas sulaukęs vos 21-erių, nors buvo vienas retų jaunuolių, išreiškusių ištikimybę Sakramentui, tad čia niekas nėra saugus.

Tarp teigimų aspektų galima paminėti nebent šiltą Kalifornijos klimatą bei dažnesnius susitikimus su Jonu Valančiūnu, persikėlus į tą pačią konferenciją. Tokio kalibro komandoje lietuvis turėtų išlaikyti savo laisvę bei toliau fiksuoti gerus skaičius.

„Kings“ atrodo skubotai susižavėję „Visų žvaigždžių“ varnelę turinčiu žaidėju ir sandorį priėmę neatsižvelgdami į jo pritapimą ekipos sudėtyje. D.Sabonis šioje komandoje tinka tik pažvelgus į pasą – 25-erių lietuvis sudaro savalaikį tandemą su 24-erių D.Foxu. Atsidūrę panašioje karjeros stadijoje jie turėtų nesunkiai rasti bendrus tikslus.

Naujas „Pacers“ etapas

„Pacers“ niekada nebuvo tarp komandų, kurios tikėtų „tankinimu“, o krepšinį mylinčioje Indianos Valstijoje ir negalėtų sau to leisti. Pasirinkimas lyderį iškeisti negaunant nė vieno naujokų biržos šaukimo sufleruoja, kad šio kelio bus laikomasi ir toliau.

REKLAMA

Komandos ateitį nuspręsta patikėti kojas lygoje jau apšilusiam T.Haliburtonui. Gynėjas sužibo iškritus iš rikiuotės D.Foxui ir fiksavo ne vieną 20 taškų bei 10 rezultatyvių perdavimų pasirodymą, išlaikydamas stabilius pataikymo procentus. Indianoje yra mėgstami ne paties ryškiausio profilio, tačiau galvoti ir efektyvūs gynėjai – pastaraisiais metais šią rolę užpildė Jeffas Teague, Darrenas Collisonas ir Malcolmas Brogdonas, o naujokas atrodo kaip logiška šios sekos tąsa.

B.Hieldas yra standartinis snaiperis, savo vietą rasiantis bet kurioje komandoje. Klausimų dažnai kelia tik jo motyvacija, o turint omenyje iki 2024-ųjų besitęsiantį jo kontraktą su 20 milijonų JAV dolerių metiniu uždarbiu, tai gali tapti rizika.

Hieldas Hieldas

Tuo tarpu T.Thompsonas pastaraisiais metais renka „tuščius skaičius“ ir NBA tapo eiliniu statistu. Šią vasarą baigsis 9,7 milijono JAV dolerių per metus jam atnešantis kontraktas, o po jo kanadietis veikiausiai turės medžioti minimalias sutartis. Indianos klubui jis nėra itin reikalingas.

REKLAMA

„Pacers“ ne kartą buvo pavadinti vidutiniškiausia lygos franšize. Negalima atmesti varianto, kad M.Turneris ir M.Brogdonas liks komandoje, o prijungus T.Haliburtoną ir aukštą šaukimą naujokų biržoje į atkrintamąsias bus bandoma grįžti jau kitą sezoną, nors realių šansų kovoti dėl titulo nebus.

Kas laimėjo mainus?

Suskirsčius mainus į tris stovyklas (Indianos, Sakramento ir D.Sabonio), nugalėtojas didelio klausimo nekelia. Kiek atsišviežinę, tačiau branduolį išlaikę „Pacers“ geriausiai įgyvendino savo tikslus, žvelgdami į netolimą ateitį.

„Kings“ dar kartą parodė aiškios krypties neturėjimą, 2020-ųjų naujokų biržos atradimą pakeisdama prie turimos sudėties net ne itin derančiu aukštaūgiu. „Laimėti dabar“ režimą įjungusi komanda šiam sezonui sustiprėjo kiek labiau nei „Pacers“, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje nuo varžovų atsilieka – D.Sabonio ir D.Foxo tandemo lubos tiesiog nėra aukštos.

Lietuvis savo persikėlimu patenkintas taip pat neturėtų būti. Jis vyksta į panašaus pajėgumo komandą su prasta organizacija, liūdna dešimtmečio istorija ir miglota ateitimi. Čia jis veikiausiai neišvengs palyginimų su komandos legenda Chrisu Webberiu, o neperspjovęs pirmtako gali ilgam likti be kovos dėl titulo.

„Ilgoji pertrauka“: gudrybės tausojant Jocytę, Čanako pasisakymas, krepšininkų iškalba ir homoseksualai LKL'e


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
EUROBASKET 2022 SPĖLIONĖ