Olimpiados ketvirtfinaliai: (ne)įmanoma ispanų misija ir kas galėtų pakišti koją slovėnams (12)

Rugpjūčio 2 d., 07:00
K.Duranto vedama JAV ketvirtfinalyje susitiks su ispanais (Scanpix nuotr.)
K.Duranto vedama JAV ketvirtfinalyje susitiks su ispanais (Scanpix nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Olimpiniame krepšinio turnyre baigėsi grupių etapas, po kurio kovą dėl medalių vis dar tęsia stipriausios 8 komandos. 

Po ištrauktų burtų paaiškėjo ketvirtfinalio poros, tad portalas Krepsinis.net apžvelgė kiekvieno antradienio susitikimo svarbiausius akcentus bei pateikė rungtynių prognozę.

Dončičius Dončičius

Slovėnija – Vokietija

Puikų krepšinį pirmajame etape demonstravusi Slovėnija užėmė pirmąją vietą grupėje ir dar prieš burtus žinojo, kad jų varžove ketvirtfinalyje bus Italija arba Vokietija. Būtent pastaroji bandys pastoti kelią medalių link Luka Dončičiaus vedamai Slovėnijai.

REKLAMA

Su rimčiausiu iššūkiu slovėnai grupių etape susidūrė rungtynėse su Ispanija, kurių vyriausiasis treneris Sergio Scariolo rado būdų, kaip bent šiek tiek neutralizuoti Slovėnijos lyderį. Ispanai retkarčiais taikė „box and 1 zone“ gynybą, kai keturi krepšininkai sustoja kvadratu, o vienas žaidėjas varžovų lyderį prižiūri asmeniškai. Nors ispanai taip iš dalies pristabdė L.Dončičių, tačiau tuomet savąsias progas puikiai išnaudojo daugiau laisvės perimetre gavę kiti slovėnai.

Panašu, kad Slovėnijos rinktinė daugiausiai problemų gali turėti susidūrusi su gerai organizuota ir drausmingai gynyboje žaidžiančia ekipa, tačiau vokiečiai tokios neprimena nė iš tolo. Pati Vokietijos rinktinė mėgsta atvirą ir greitą krepšinį ir olimpiniame turnyre į savąjį krepšį vidutiniškai praleidžia 93,3 taško, tad slovėnai turėtų be didesnio vargo ir šiose rungtynėse pasiekti triženklę taškų ribą.

Realiausia opcija gynyboje, kurią prieš L.Dončičių gali naudoti vokiečiai, yra 203 cm ūgio gynėjas Isaacas Bonga. Šis atletiškas vokietis atkarpomis tikrai gali sudaryti kliūčių slovėnų talentui, tačiau vargu, ar be gerai veikiančios komandinės gynybos vokiečiai gali veiksmingai stabdyti slovėnų rinktinę.

Prognozė. Slovėnai gavo bene lengviausią varžovą ketvirtfinalyje ir problemų gali jie prisidaryti daugiausiai patys sau. Nemaža dalis šios rinktinės jau žino, ką reiškia žaisti svarbiausius tokių turnyrų susitikimus iš 2017 metų Europos čempionato, tad pamesti galvos slovėnai neturėtų. Jeigu Slovėnija sužais pagal savo galimybes – ši rinktinė gana užtikrintai turėtų žengti į olimpiados pusfinalį.

REKLAMA

Gasolis Gasolis

JAV – Ispanija

Trijose iš eilės olimpiadose ispanai lipo ant nugalėtojų pakylos, o jiems kelią aukso link visus tuos sykius pastojo JAV rinktinė. Būtent amerikiečiai dabar atsidūrė ispanų kelyje jau ketvirtfinalyje ir gali palikti šią tikrų legendų kupiną rinktinę be medalių.

Ispaniją galima laikyti tikra nelaimėle, kadangi tik per plauką į pirmąjį krepšelį nepatekę pasaulio čempionai gavo patį grėsmingiausią oponentą ketvirtfinalyje. Galima drąsiai teigti, kad tai bus pati stipriausia ketvirtfinalio pora.

JAV kol kas olimpiniame turnyre klupo rungtynėse su Prancūzija ir taip tik dar kartą patvirtino savo pažeidžiamumą. NBA žvaigždėmis perpildyta komanda tose rungtynėse dar tik ieškojo savojo žaidimo. Mažesnių matmenų FIBA aikštelėje amerikiečiai turėjo problemų su žaidėjų išsidėstymu puolime, o kai kurie krepšininkai atrodė tarsi be vietos. Net ir pats Kevinas Durantas daug blaškėsi po aikštę, nerasdamas sau būdingo žaidimo.

REKLAMA

Nors su kiekvienomis rungtynėmis amerikiečių žaidimas gerėjo, tačiau nei Iranas, nei Čekija nėra tie oponentai, pagal kuriuos būtų galima daryti konkrečias išvadas apie JAV žaidimo kokybės šuolį. Kuomet JAV nesiklostė rungtynės su Prancūzija, vyriausiasis komandos treneris Greggas Popovičius tarsi neturėjo atsarginio plano ir iki pat susitikimo pabaigos laikėsi tų pačių žaidimo gairių. Iki akis krito ir šioks toks taktinis nepasirengimas pirmajam susitikimui su prancūzais. Į rungtynes su Ispanija tiek šis legendinis treneris, tiek visa JAV rinktinė turi pažiūrėti su maksimalia atsakomybe.

Didžiausia problema ispanams šiose rungtynėse bus varžovų fizinės galimybės ir milžiniški greičiai. Ispanija nebėra ta komanda, kuri pati mėgtų greitą žaidimą, tad veltis į jį būtų tiesiog pragaištinga. Jų pagrindinis tikslas šiame susitikime turėtų būti kuo įmanoma labiau numušti žaidimo tempą ir įvelti amerikiečius į klampų krepšinį.

Ispanijos rinktinės žaidimo gijas savo rankose laiko Ricky Rubio ir jo priežiūrą amerikiečiai turėtų patikėti geriausiam savo gynėjui Jrue Holiday. Jeigu pastarajam pavyks atjungti ispanų įžaidėją nuo komandos draugų, tai bus didelis žingsnis JAV komandai pergalės links.

REKLAMA

Prognozė. Tai yra neabejotinai paskutinės varžybos nemažai daliai Ispanijos rinktinės senbuvių ir tuo pačiu paskutinė galimybė pagaliau nugalėti JAV rinktinę olimpinėse žaidynėse. Galima neabejoti, kad ispanai kibs varžovams į atlapus iš paskutiniųjų, tačiau tiek talento turinti JAV komanda, nepaisant tikrai netobulo žaidimo, vis dar yra favoritė prieš bet kurį varžovą šiame turnyre.

Fournier Fournier

Prancūzija – Italija

Prancūzija kol kas palieka labai gerai subalansuotos komandos įspūdį. Ši ekipa turi tiek pakankamai talento ir kuriančių žaidėjų perimetre, tiek solidžią ir įvairiapusišką priekinę liniją.

Puolime visą Prancūzijos žaidimą savo rankose laiko Nando De Colo bei Evanas Fournier, kuris demonstruoja, kad yra ne tik geras atakų realizuotojas, bet gali kurti progas ir komandos draugams. Bostono „Celtics“ gynėjas rinktinėje turi gerokai daugiau laisvės nei NBA ir kol kas ta laisve puikiai naudojasi – jis realizuoja 38 proc. tritaškių ir 67 proc. dviejų taškų vertės metimų.

REKLAMA

Vincentas Collet turi platų pasirinkimą aukštaūgių tarpe ir rungtynėse su JAV puikiai parodė, kaip galima aikštėje vienu metu sutalpinti tokio dydžio žaidėjus kaip Vincentas Poirier bei Rudy Gobertas. Prancūzų priekinė linija šiose olimpinėse žaidynėse yra viena įspūdingiausių ir ji gali tapti lemtingu faktoriumi mače su Italija.

Italai yra viena sunkiausiai nuspėjamų rinktinių šiame turnyre ir tai, kad ji be olimpinių žaidynių paliko Serbijos rinktinę nebeturėtų stebinti. Italai mėgsta lengvą ir greitą žaidimą ir jeigu tai bus jų diena, tuomet sustabdyti įsibėgėjusius italus gali būti beprotiškai sudėtinga.

Tokiam Italijos žaidimo modeliui puikiai tinka jaunasis Nico Mannionas, kuris yra tikras siautulys aikštėje ir per susitikimą atlieka po 5 tolimus metimus. Nors jo pataikymo procentas siekia vos 27 procentus, o pačiam gynėjui dar labai trūksta stabilumo ir geriau priimamų sprendimų, tačiau iššauti šis itin talentingas italas ketvirtfinalyje tikrai gali.

Būtent tolimais metimais grįstas italų žaidimas gali suveikti rungtynėse su Prancūzija. Ką pasiūlyti arčiau krepšio italai prancūzams per daug neturi, tad žaidimas su Achille Polonara vidurio puolėjo pozicijoje atrodo labai logiška opcija. Iš toli pataikyti galintis aukštaūgis turėtų atakuoti prancūzų centrus Moustapha Fallą bei Rudy Gobertą ir jeigu pavyktų juos išimti iš žaidimo, tai būtų didelis laimėjimas italams.

REKLAMA

Prognozė. Visose pozicijose gerai subalansuota Prancūzijos rinktinė yra šios poros favoritė ir jeigu jai pavyks apsiginti nuo italų tolimų metimų – daugiau ginklų Meo Sacchetti auklėtiniai savo repertuare gali ir nebesurasti.

Millsas Millsas

Australija – Argentina

Šis olimpinis turnyras yra tik dar vienas įrodymas, koks puikus žaidėjas rinktinių krepšinyje yra Patty Millsas, kuris ant parketo išbūna po 34 minutes. Jo įtaka australų puolimui yra ne ką mažesnė nei L.Dončičiaus indėlis į slovėnų. Skirtumas tas, kad australas dažniau mėgsta atakas užbaigti pats nei ieškoti komandos draugų. P.Millsas per rungtynes vidutiniškai atlieka 18,7 metimo ir dažniau už jį kol kas atakavo tik japonų lyderis Rui Hachimura.

REKLAMA

Be abejonės didelis nuostolis Australijos rinktinei yra Arono Bayneso netektis. Nors kol kas jį puikiai pavaduoja Jockas Landale’as bei Nickas Kay’us, tačiau susidūrus su pajėgesne priekine linija australams gali pritrūkti realios aukštaūgių rotacijos. Australų laimei, argentiniečių priekinė linija toli gražu nėra ta, kuri keltų jiems grėsmę.

Tik japonus grupėje įveikusi Argentinos rinktinė tokiame ketvirtfinalio susitikime gali pasiūlyti milžinišką patirtį ir kovingumą. Jau grupės etape buvo galima žavėtis, kiek širdies aikštėje atiduoda Sergio Hernandezo auklėtiniai.

Didžiausias Argentinos trūkumas yra tas, kad komandoje trūksta balanso tarp priekinės linijos bei perimetro krepšininkų. Iki „trečiojo numerio“ Argentina turi itin platų žaidėjų pasirinkimą, tačiau priekinė linija atrodo gana kukliai ir 41-erių Luisas Scola vis dar yra kertinis žaidėjas komandoje.

Argentiniečiai turi labai daug talento puolime ir tokie gynėjai kaip Facundo Campazzo, Nicolasas Laprovittola ar Luca Vildoza gali patys nulemti rungtynes. Australai savo fiziškumu ir kietumu privalės išmušti Argentinos gynėjus iš savojo žaidimo ritmo.

Prognozė. Preliminariai atrodo, kad šioje poroje intrigos galima tikėtis daugiausiai. Argentina nors ir neblizgėjo grupės etape, tačiau nereikia pamiršti, kad dar 2019 metais būtent šiuo pagrindu sudaryta komanda žengė iki pasaulio pirmenybių finalo. Argentiniečiai puikiai žino, kaip žaisti tokius susitikimus, o jų varžovai australai nors į kiekvieną didįjį turnyrą atveža itin pajėgią sudėtį, tačiau visuomet lieka be medalių. Nors šiose rungtynėse Australija bus favoritė, tačiau būtent Argentina yra ta ekipa, kuri gali rimčiausiai patriukšmauti iš antrojo krepšelio ir žengti į pusfinalį.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys