„Nevėžio“ detektyvas: beveik tris kartus pakilusi alga R.Cvirkai ir buvusios vadovės pretenzijos (2)

Gruodžio 14 d., 21:46
Naujoji Kėdainių klubo valdžia grąžino nemažą dalį ankstesnių skolų (BNS nuotr.)
Naujoji Kėdainių klubo valdžia grąžino nemažą dalį ankstesnių skolų (BNS nuotr.)
Šaltinis: BC Nevėžis

Vargais negalais šio sezono LKL varžybose startavęs Kėdainių „Nevėžis“ pasidalino pranešimu ir vaizdo įrašu. Jame – pasakojama dabartinė klubo situacija, kuri tampa savotišku detektyvu.

Pateikiame Kėdainių ekipos pranešimą:

Šio pranešimo tikslas nėra teisintis dėl pasklidusios dezinformacijos naujosios Kėdainių „Nevėžio“ valdžios atžvilgiu. Tikslas yra informuoti visus, kuriems rūpi „Nevėžis“, apie realią situaciją klube.

Naujieji dalininkai, priešingai nei teigia tam tikri žurnalistai, jokių verslo santykių ir interesų Kėdainiuose niekuomet neturėjo. Prie „Nevėžio“ valdymo prisijungė visiškai netikėtai, apie tokią galimybę sužinoję iš bendrų draugų krepšinio pasaulyje.

Tikslas buvo prisijungti prie esamos valdžios, o ne visiškai perimti klubą į savo rankas. Tik derybų eigoje supratus, kad kartu dirbti ir siekti vienos vizijos nepavyks, vienintelė opcija liko visiškai perimti klubą.

REKLAMA

Pagrindinė sąlyga periminėjant klubą buvo padengti įsiskolinimą Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tik tokiu atveju būtų buvusi išsaugota licencija ir galimybė dalyvauti šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate. Vienas iš naujųjų dalininkų, Vytenis Gulbinas, iškart padarė 54 461,4 eurų pavedimą Valstybinei mokesčių inspekcijai, padengdamas esminį senojo VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ įsiskolinimą minėtajai institucijai.

Dar vykstant deryboms, buvusi klubo direktorė Ingrida Marijošienė tvirtino, kad esminė problema yra skola Valstybinei mokesčių inspekcijai. Vis tik, apmokėjus minėtąją skolą ir jau pasibaigus deryboms, buvo sužinota, kad VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ yra praradęs paramos gavėjo statusą, nes buvusi klubo valdžia dėl visiškai nepaaiškinamų priežasčių nesugebėjo Registrų centrui pateikti finansinių ataskaitų už 2017 ir 2018 metus.

Šį darbą naujoji valdžia atliko vos per du mėnesius ir šiuo metu visos ataskaitos yra pateiktos. Kreiptis dėl paramos gavėjo statuso grąžinimo bus galima kreiptis tik 2020 m. balandžio mėnesį, todėl sužinojus šią nemalonią naujieną, buvo tik du pasirinkimai – arba uždaryti klubą ir nutraukti jo veiklą, arba steigti naują viešąją įstaigą, jai suteikti paramos gavėjo statusą ir šį sezoną dirbti per ją, taip išsaugojant klubą.

REKLAMA

Šiuo metu naujųjų dalininkų iniciatyva yra grąžinta apie 80 tūkst. eurų skolų (apie 65 tūkst. eurų Valstybinei mokesčių inspekcijai bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir apie 15 tūkst. eurų Kėdainių miesto gyventojams bei verslininkams už įvairias suteiktas paslaugas). Visi šie mokėjimai atlikti dengiant senosios įstaigos skolas.

Šį sezoną planuojama grąžinti dar bent 80 tūkst. eurų skolų, kurių didžiąją dalį sudaro neišmokėti krepšininkų atlyginimai bei skolos verslo įmonėms už paslaugas. Šiam tikslui įgyvendinti intensyviai vyksta derybos su keletu galimų investuotojų, kurie tiki klubu, jo vizija ir nori prisidėti prie klubo tiek finansiškai, tiek savo darbu, siekiant padengti senosios valdžios paliktus milžiniškus įsipareigojimus, o tai padarius – versti naują ir švarų lapą „Nevėžio“ istorijoje.

Šią savaitę Lietuvos krepšinio lyga, Kėdainių rajono tarybos nariai, žurnalistai bei daugybė kitų asmenų gavo pranešimus su reikalavimu, jog savivaldybės parama būtų pervesta ne naujajai viešajai įstaigai, bet būtent senajam VšĮ „Veržlusis Nevėžis“.

REKLAMA

Kaip vėliau paaiškėjo, šio pranešimo iniciatoriai yra buvusi klubo valdžia – direktorė I.Marijošienė bei buvęs komandos vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Įdomu tai, kad būtent pastarajam iki praėjusio sezono galo likus vos mėnesiui laiko, atlyginimas buvo pakeltas beveik 3 kartus ir toks pakeltas atlyginimas jam buvo priteistas net už 4 mėnesius, kurių metu R.Cvirkos Kėdainiuose buvo net nematyti.

Labai apmaudu, kad asmenys, kurie privedė klubą prie milžiniškų skolų, ir toliau kenkia klubui, trukdo naujiesiems savininkams padengti skolas ir siekia naudos tik sau. Jeigu parama bus pervesta senajam VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, labai tikėtina, kad būtent šie asmenys pirmieji, o galbūt ir apskritai vieninteliai, atgaus savo skolas, kai tuo tarpu krepšininkai bei kiti asmenys, kurie gražiuoju sutiko pasirašyti skolų suderinimo aktus – galimai liks be savo uždirbtų pinigų.

Naujieji dalininkai tikisi, kad savivaldybės parama bus pervesta naujajam VšĮ Krepšinio klubas „Nevėžis“. Tik tokiu atveju bus galima toliau sėkmingai mažinti skolas bei užtikrinti kasdienį klubo funkcionavimą. Būtent dėl šios priežasties kviečiame visus tuos, kuriems rūpi „Nevėžis“, dalintis šia žinia, kad ji kuo plačiau pasklistų ir pasiektų Kėdainių rajono tarybos narius, kurie šių metų gruodžio 20 d. balsuos dėl paramos skyrimo.

Jeigu parama būtų skirta senajai viešajai įstaigai, klubas nebegalėtų sėkmingai tęsti savo veiklos. Šiai dienai be reikšmingos savivaldybės pagalbos išgyventi negali nė vienas klubas, o „Nevėžis“ nėra išimtis. Taigi, jeigu savivaldybės parama nebus skirta naujajai viešajai įstaigai, klubas bus priverstas stabdyti savo veiklą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti