N.Hayeso situaciją ir R.Jokubaičio traumą apžvelgęs Š.Jasikevičius: pirma turime žiūrėti į save (23) VIDEO interviu

Gruodžio 12 d., 12:05
Š.Jasikevičius apžvelgė laukiantį mačą prieš „Valencia“ (Scanpix nuotr.)
Š.Jasikevičius apžvelgė laukiantį mačą prieš „Valencia“ (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ dar kartą pabandys nutraukti nesėkmių Eurolygoje seriją – į svečius atvyksta šį sezoną taip pat nežibanti Valensijos „Valencia“.

Prieš priimant Ispanijos klubą, „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius išskyrė varžovų potencialą, tačiau pirma tikino spręsiantis savo komandos problemas, tarp kurių – ir Roko Jokubaičio trauma. Čiurną susižeidęs įžaidėjas nežais 3–4 savaites.

„Jie yra gerai puolanti komanda, turi daug opcijų, žaidžia skirtingai nuo kitų komandų, nes vidurio puolėjai bando ištraukti varžovą toliau nuo krepšio. Dubljevičius ir Tobey tai puikiai daro, turint mažesnį oponentą, Dubljevičius eina žaisti po krepšiu. Komanda tikrai turi daug opcijų, labai laisvas krepšinis ir reikia stengtis tai kažkiek suvaržyti“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kiek iš toli metantys varžovų aukštaūgiai gali pakeisti „Žalgirio“ priekinės linijos rotaciją?

– Tikrai aukštaūgiai yra metantys iš toli, nors kai kurių procentai tikrai yra geri, o kitų – prasti. Reikia žinoti, ką mes galime atiduoti ir ko – ne. Reikia žaisti fizinį krepšinį ir stengtis tai padaryti ilgesniais tarpais, ko mes dar nelabai padarome.

– Ši savaitė buvo laisvesnė, nereikėjo keliauti niekur, gal pavyko kažką nuveikti, išspręsti iš anksčiau užsilikusius reikalus?

– Labai svarbu po visų šitų savaičių buvo ir galvas prasivalyti. Praleidome dvi dienas be krepšinio. Šviežumas kažkokioje stadijoje taip pat yra svarbu. Dabar laukia daug rungtynių, todėl pasistengėme ir pailsėti, ir pasitreniruoti.

– Laukiant mačo prieš CSKA akcentavote greitą puolimą, ar dabar yra kažkokių namų darbų, kuriuos būtina paruošti?

– Yra kažkokių darbų, žinote, dabar labai svarbu dar yra K.C. įvedimas į komandą, svarbu rotacijų aiškinimasis. Svarbu daugiau žiūrėti į save, iš to pridarome labai daug klaidų.

– Šioje serijoje buvo daug rungtynių, kurias reikėjo būtinai laimėti. Žinant visą situaciją ir tai, kad varžovas turnyro lentelėje yra greta, kiek yra papildomos motyvacijos laimėti šį mačą?

REKLAMA

– Reikia laimėti rytoj, ateis laikas, reikės laimėti antradienį. Po to penktadienį ir taip dešimt mėnesių.

– Nepaisant pralaimėjimų serijos, Lukas Lekavičius bent jau statistiškai pagerino savo žaidimą. Ar jo žaidimo kokybė kilo taip, kaip skaičiai sufleruoja?

– Aš manau, kad yra skirtingi dalykai – įžaidėjas vertinamas taip, kaip jam vadovaujant komanda funkcionuoja. Iš vienos pusės komanda gali funkcionuoti, jei tu pats įmeti, kita vertus, reikia organizuoti puolimą jei ir pats nepataikei. Reikia mažinti klaidų skaičių puolime, kur jis jau kažkiek randa tas situacijas, kur gali nubausti savo metimais ar greičiu. Turi būti balansas, kaip komanda funkcionuoja, kai esi įžaidėjas ir kai pats bandai užbaigti atakas. Kita vertus, tai nėra taip skirtinga – turėdamas kamuolį jis visada privalo būti agresyvus, kaip ir bet kuris kitas žaidėjas.

– Stebint Nigelą Hayesą susidaro įspūdis, kad jis kiek prarado pasitikėjimą ir abejoja prieš priimdamas sprendimus aikštėje. Ar tai yra kažkoks „Žalgirio“ rūpestis?

– Ne, manau, kad viskas yra logiška. Dabar jis yra mėtomas per dvi pozicijas, kuo labai patenkinti esame tiek mes, tiek jis. Iškritus dviems planuotiems starto penketo gynėjams, prasideda kažkokios rotacijos ir žaidėjai yra perstumdomi. Reikia laiko, kad viskas susidėliotų. Nigelas daro tai, ką mes norime, gerai ginasi, puolime prideda prasiveržimų ir „centravimo“ tiek iš „trečiosios“, tiek iš „ketvirtosios“ pozicijų, ypač, kai penkete nėra Edgaro. Nigelas tikrai bando į tai įeiti ir suprasti, kur yra efektyvus. Tai yra procesas, manau jis tai daro gerai, kaip ir visa komanda, ir jei dar pataikytų, būtų fantastika.

REKLAMA

– Kokia yra Pauliaus Jankūno situacija?

– Treniravosi pastarosiomis dienomis. Dar kažką jaučia, bet bandys žaisti rytoj, kiek supratau.

– Kaip kiti žaidėjai?

– Rokas gavo traumą. Bus apie dešimt dienų, nors neturėčiau sakyti, nes dar ir pats neturiu konkrečių terminų, bet šiai dienai reakcija yra tokia (vėliau reabilitacijos laikas buvo pataisytas į 3–4 savaites).

– O tai yra atsinaujinusi sena trauma?

– Ne, vakar per treniruotę susižeidė čiurną.

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėkite tiesiogiai HD raiška

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


23 komentarai
Naujausi komentarai (23)
Geriausiai ivertinti (23)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti