LKL galvosūkis: sezonas su 9 klubais ar tempti zuikį už ausų? (36) apklausos

Rugpjūčio 20 d., 13:25
„Kėdainių arenoje“ kitą sezoną LKL kovos nevyks (BNS nuotr.)
„Kėdainių arenoje“ kitą sezoną LKL kovos nevyks (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe–LKL“) pirmadienį pranešė, kad Kėdainių „Nevėžis“ taip ir negavo licencijos, kuri leistų tęsti dalyvavimą pirmenybėse.

Mėnesiui išlygą turėjusi ekipa pakeitė vadovus ir visiems atrodė, kad eilinį kartą išneš kailį. LKL prezidentas Remigijus Milašius liepos viduryje buvo griežtas „Nevėžio“ atžvilgiu ir žadėjo šalinti iš pirmenybių net sezono metu, jeigu bus toliau vėluojama mokėti atlyginimus, bet nieko bausti ir šalinti neskubėjo.

„Per mėnesį turi padengti 50 tūkstančių eurų skolą „Sodrai“. Jeigu sezono metu bandys kažką daryti ne kaip sutarta, bus nutraukta sutartis ir klubas bus išmestas iš LKL. Vadovai pažadėjo, kad neturės nieko bendro su tais asmenimis, kuriems priklauso licencija. Galime dalyvauti ir su 9 klubais, nematau problemos. Tačiau yra istorija ir kiti dalykai. Nenoriu būti tas, kuris baudžia, draudžia ir atiminėja. Noriu kalbėtis, tartis ir daryti, jog visiems būtų geriau. Nenoriu, kad būtų tokia situacija kaip su „Panathinaikos“ ir „Olympiacos“. Noriu, kad krepšinyje būtų taika ir lygis toliau augų, kaip kad auga dabar“, – kalbėjo R.Milašius.

REKLAMA

Krepsinis.net žiniomis, „Nevėžio“ krachas nutiko dėl to, kad buvę savininkai norėjo, jog nauji kreditoriai padengtų jų skolas, kurios kartais susidarydavo ir dėl komiškų dalykų, kai žmonės nemokėjo tiesiog elementariai vesti buhalterijos. Įsiskolinimų šleifas paskui „Nevėžį“ keliauja jau ne vienerius metus ir jis buvo pasiekęs jau pusę milijono eurų.

„Nevėžio“ pasitraukimas iš LKL – blogos naujienos žaidėjams, kuriems klubas yra skolingas. Kėdainių ekipa nedalyvaus ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir viskas panašu į tai, jog bus likviduojama komanda. Tai reiškia, kad bus skelbiamas bankrotas ir savo pinigų kreditoriai neatgaus – analogiškai šiame dešimtmetyje įvyko ir Vilniaus „Sakalų“ atveju.

Ar pasigesite „Nevėžio“ LKL?
 • Taip, šios komandos man stigs
  28% (2113 balsų)
 • Ne, visiškai nepasigesiu
  72% (5346 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Nebūtų staigmenos, jeigu „Nevėžis“ atsikurtų, bet jau valdomas kitų asmenų ir su švariu lapu buhalterijoje. Tam visos sąlygos yra – arena, kuri atitinka LKL reikalavimus, savivaldybės parama bei turtingas miestas, kuriame yra daug verslininkų ir stambių įmonių. Didelė problema Kėdainiuose yra ta, kad tarpusavyje nesutaria du stambiausi poliai – Viktoro Uspaskicho valdomas „Vikondos“ koncernas ir „Daumantai“.

Galbūt naujasis „Nevėžis“ spės atgimti dar šiemet ir pasibelsti į NKL duris. Pirmajame sezone Kėdainių klubui net nebūtų būtina laimėti turnyrą ir kitąmet jis grįžtų į LKL, kadangi planuojama lygos plėtra, kai turnyre bus 12 ekipų. Neturint skolų ir sukūrus naują klubą galima vėl belstis į pajėgiausio šalies diviziono duris gaunant vardinį kvietimą.

„Nevėžis“ LKL žaidė nuo 2002 metų ir 9 sezonus dalyvavo atkrintamosiose, bet tik sykį perkopė ketvirtfinalio etapą. 2005–2006 m. sezone „Nevėžis“ užėmė 4-ąją poziciją ir tai yra aukščiausias pasiekimas. Vis dėlto Kėdainių komanda nebuvo išsiskirianti sportiniais rezultatais – per pastaruosius penkis sezonus laimėti 45 mačai ir patirtos net 142 nesėkmės bei vos sykį pasiektas ketvirtfinalio etapas.

Akivaizdu, kad LKL prarado turnyrinės lentelės pabaigoje buvusį klubą, kuris neturėjo savo identiteto ir nuolat balansavo tarp paskutinių kelių pozicijų, o kiekvieną sezoną girdėjome apie vėluojančius atlyginimus arba net žaidėjų keliamus ultimatumus, kad nesulaukus pinigų šie nevyks į rungtynes.

REKLAMA

Trečiadienį LKL vyks neeilinis valdybos posėdis, kuriame bus sprendžiama, ar sezoną pradėti su 9 klubas, ar žūtbūt bandyti traukti zuikį už ausų ir rasti tą 10-ą komandą.

Krepsinis.net jau rašė, kad R.Milašius skambino Jonavos klubo vadovams ir siūlė šiems prisijungti prie LKL, bet jonaviškiai puikiai supranta, kad su savo turimais ištekliais būtų patrankų mėsa dabartiniame LKL, kur visos komandos turės bent jau dvigubai didesnį biudžetą nei jų.

Akivaizdu, kad LKL nepavyks surasti visus reikalavimus atitinkančio klubo, kuris turės ir areną, ir minimalų 450 tūkst. eurų biudžetą. Tuomet klausimas, ar verta kažką traukti už ausų?

Nėra jokių problemų žaisti su 9 komandomis. Taip rungtynių skaičius sumažėja nuo 36-erių iki 32-ejų. Kartu bus sužaista ir mažiau nereikšmingų mačų, o tvarkaraštyje didelių spragų nebus, kadangi kiekviename ture vis kita komanda nesužais savojo mačo. Nenukentės ir klubų biudžetai dėl to, kad sužais dviem mačais namuose mažiau, kadangi bilietų pardavimai į rungtynes su „Nevėžiu“ ir taip būdavo itin menki.

Ar LKL turėtų ieškoti būtinai 10-os komandos?
 • Taip, turnyrui reikia lyginio ekipų skaičiaus, todėl reikia priimti pritaikius išimtis
  18% (1086 balsai)
 • Ne, galima sezoną sužaisti ir su 9 klubais
  48% (2883 balsai)
 • Reikia priimti ekipą, bet tik jeigu ji turės reikalavimus atitinkantį biudžetą ir areną
  34% (2058 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

NKL variantų yra ne vienas, jeigu skaičiuotume išlygas: taip Šakių „Vytis“ turi padorią salę LKL kovoms, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – tragišką areną, bet didžiausią biudžetą NKL, o Palangos „Kuršiai“ turi puikią areną, bet kuklesnius išteklius. Ta pati „Jonava“ turi gerą areną, bet kuklų biudžetą. Galbūt marijampoliečiai ar „Vytis“ galėtų sužaisti sezoną Garliavoje, kur arenos vietų skaičius būtų tinkamas, o ir sirgaliams nėra labai tolimas kelias iš Marijampolės ar Šakių, jog palaikytų savo komandą. Reikia pažymėti ir tai, kad yra rugpjūčio pabaiga ir komandos jau turi suplanavusios biudžetą bei pradėjusios komplektaciją. Suformuoti ekipą LKL kovoms už minimalius išteklius likus mažiau nei mėnesiui iki pirmenybių starto – itin sudėtinga užduotis.

Kad ir koks bus priimtas sprendimas, „Nevėžio“ iškritimas iš LKL tampa geru precedentu visiems klubams, kurie gyvena „į skolą“ ir mano, kad kažkaip „išplauks“ ir galės toliau apgaudinėti žaidėjus metai iš metų.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


36 komentarai
Naujausi komentarai (36)
Geriausiai ivertinti (36)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti