LKF panaikino 15-mečių pirmenybėse buvusius apribojimus, kurie sulaukė daug kritikos (1)

Spalio 16 d., 13:35
MKL pirmenybėse įvesti pokyčiai (L.Šilkaitis, krepsinionamai.lt)
MKL pirmenybėse įvesti pokyčiai (L.Šilkaitis, krepsinionamai.lt)

Praėjusią savaitę Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) meistriškumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi Lietuvos krepšiniui aktualūs klausimai. Susirinkimo dalyviai diskutavo apie Lietuvos krepšinio sistemą bei apie taisyklių pakeitimus moksleivių krepšinio lygoje, jaunųjų krepšininkų atstovavimą rinktinėms bei trenerių skyrimo tvarką. Posėdžio metu buvo priimti keli nutarimai, kurie bus teikiami LKF Vykdomajam komitetui.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos taisyklių reglamente per ateinančius metus bus išbandyta nauja kėlinukų sistema, kai komandos žaidžia penketukais U12, U13, U14 čempionatuose. Vietoje pirmų dviejų kėlinukų po 10 minučių, kai pirmajame kėlinyje žaisdavo vienas penketukas, o antrajame kitas, dabar būtų žaidžiama keturi kėliniai po 5 minutes, o kiti ketvirčiai kaip ir buvo vyktų esama tvarka.

„Šio pakeitimo tikslas – greitinti ir aktyvinti patį žaidimą, sumažinti laukimą antro penketo žaidėjams po apšilimo, o „nesušalę“ žaidėjai galės kokybiškiau atlikti bet kokius veiksmus. Taip pat turėtume dar vieną labai gerą įgūdį – daugiau kėlinių pabaigų, kur vaikai turėtų galvoti kada ir kaip efektyviau išnaudoti kėlinukų pabaigas, kas ugdytų ir vaikų mąstymą. Buvo iškelta mintis, kad gal sunkiau bus išnaudoti atsarginius žaidėjus penketuose, bet manome, jog tai daugiau pačių trenerių reikalas, kaip ir kada išnaudoti savo žaidėjus.

REKLAMA

Galima leisti ir visą trumpą kėlinuką žaisti, ir net leisti žaisti 3–4 kėliniuose. Kad galėtume geriau patikrinti šį pakeitimą, planuojame tai išbandyti šio sezono „Jr.NBA“ čempionate. Oficialiuose čempionatuose geriausiu atveju šis pakeitimas įsigaliotų tik nuo kito sezono“, – sakė LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

LKF meistriškumo komisijos posėdis LKF meistriškumo komisijos posėdis LKF meistriškumo komisijos posėdis LKF meistriškumo komisijos posėdis LKF meistriškumo komisijos posėdis LKF meistriškumo komisijos posėdis

Dar vienas svarbus pakeitimas – visų taisyklių galiojimas moksleivių lygoje prasidės ne nuo U16 vaikinų čempionato, o metais anksčiau, t.y., nuo U15 čempionato.

„Tikslas – leisti aktyvinti gynybą, leisti zoninius spaudimus, dvigubinimus visoje aikštelėje ir kad tai leistų kokybiškiau paruošti žaidėjus jaunimo rinktinėms. Bus galima anksčiau naudoti ir aikštės gynybą, tačiau ji tikrai nėra rekomenduotina kaip pagrindinė gynybos forma, nes paprastai Europos jaunimo čempionatuose labai retai ginamasi aikštės gynyba. Šis pakeitimas taip pat bus pradėtas naudoti tik nuo kito sezono“, – teigė R.Radvila.

REKLAMA

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuota ir apie jaunųjų krepšininkų atsisakymą žaisti rinktinėse, trenerių skyrimo tvarką bei agentų veiklą, tačiau jokių sprendimų šiais klausimais priimta nebuvo.

Meistriškumo komisijos posėdyje dalyvavo: Antanas Sireika, Ramūnas Butautas, Steponas Kairys, Dainius Čiuprinskas, Žydrūnas Valuckis, Giedrius Gustas, Lina Brazdeikytė, Saulius Momkauskas, Gintautas Žibūda, Alfredas Kaniava, Dalius Lubys, Regimantas Juška, Tomas Purlys, Irmantas Birbalas, Henrikas Paulauskas, Rolandas Radvila.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: lkf, mkl, u16, apribojimai
1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti