0

Lietuvių duetas dramatiškai triumfavo prieš tris lyderius praradusį „Olympiacos“ (12)

Birželio 8 d., 23:18
A.Vezenkovas nebaigė rungtynių

Graikijos pirmenybėse ir toliau dramatiškai klostosi finalo vardą pateisinanti serija.

Pirėjo „Olympiacos“ išvykoje 65:67 (13:25, 22:8, 15:18, 15:16) krito prieš Atėnų „Panathinaikos“ ir lenktynių iki trijų pergalių rezultatas tapo lygiu – 1:1.

Mačo pradžioje sąlygas diktavo „Panathinaikos“, atsiplėšę 25:13, tačiau šis pranašumas ilgai neišsilaikė. Iki ilgosios pertraukos jėgos išsilygino, o pailsėjus iniciatyvą perėmė „raudonieji“.

„Olympiacos“ lemiamą rungtynių ataką pasitiko be trijų svarbiausių žaidėjų. Kostas Sluokas nežaidė dėl ligos, Thomasas Walkupas ketvirtojo kėlinio pradžioje išvarytas už nesportinę ir techninę pražangas, o Aleksandrą Vezenkovą sustabdė trauma.

Likus žaisti keturias minutes rezultatą išlygino Mateušas Ponitka, o Mariaus Grigonio perimtą kamuolį taškais pavertė Georgios Papagiannis (62:60). Svečiams iniciatyvą grąžino penkis taškus paeiliui surinkęs Kostas Papanikolaou (65:64). Svarbiu tolimu metimu atsakė M.Ponitka (67:65), laikrodyje palikdamas 17 sekundžių.

Po minutės pertraukėlės mačo baigtį pakeisti galėjęs Shaquille’o McKissico tolimas metimas skriejo pro šalį.

M.Grigonis per 33 minutes surinko 8 taškus (2/8 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius bei kartą prasižengė.

Artūras Gudaitis per 23 minutes surinko 8 taškus (4/6 dvitaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, sau ir varžovams išprovokavo po 2 pražangas.

Po 12 taškų nugalėtojams surinko Parisas Lee (5 rez. perd., 3/7 tritaškių) ir M.Ponitka (6 atk. kam.). Pirėjo klubui 15 taškų surinko K.Papanikolaou (7 rez. perd.), 14 – Th.Walkupas (4/4 dvitaškių), 11 – Moustapha Fallas (6 atk. kam., 5/5 dvitaškių).

Arenoje rungtynes su broliais stebėjo ir Giannis Antetokounmpo. Iki šio susitikimo „Olympiacos“ buvo laimėję net 14 tarpusavio mačų paeiliui.

Trečiasis serijos mačas Pirėjuje įvyks sekmadienį.