07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

„Lietkabelio“ triukšmu Europoje tikintis P.Valinskas: popieriuje atrodome seksualiai, bet tai – nieko nereiškia (37) interviu

Rugsėjo 20 d., 15:04
P.Valinskas tapo pagrindiniu panevėžiečių įžaidėju, tačiau spaudimo nebijo (LKL nuotr.)
P.Valinskas tapo pagrindiniu panevėžiečių įžaidėju, tačiau spaudimo nebijo (LKL nuotr.)
Gustavas Klikna

Prieš pat naujojo sezono startą Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ sukrėtė permainos. Aukštaitijos klubas iš esmės turėjo performuoti įžaidėjų grandį. Atsarginis atakų organizatorius Dovis Bičkauskis gavo nelengvą traumą, o pagrindinis generolas Jonathanas Davisas nebuvo ta dėlionės dalis, kuri tiko Martynui Purliui ir Robertui Štelmaheriui. Teko suktis iš labai nelengvos padėties.

Tačiau gelbėtojai buvo rasti. D.Bičkauskį laikinai pakeitė Donatas Sabeckis, o J.Davisą – Paulius Valinskas. M.Purliui ši pavardė buvo puikiai žinoma. 2018–2021 metų laikotarpiu P.Valinskas gynė „7bet-Lietkabelio“ garbę, o po sėkmingo etapo Panevėžyje pradėjo legionieriaus karjerą. Tačiau keliai vėl susikirto. Visai netikėtai.

„Pastangos iš jų pusės buvo tikrai didelės. Jie labai manęs norėjo, bet pasiūlymas iššoko visai netikėtai. Dovis Bičkauskis gavo traumą, kitas įžaidėjas jų netenkino ir taip atsirado mano pavardė. Vos kelias dienas prieš sezoną“, – tinklalapiui Krepsinis.net pasakojo įžaidėjas.

REKLAMA

P.Valinskas, vos atvykęs į Panevėžį, gavo labai svarbią užduotį – būti pagrindiniu „Lietkabelio“ įžaidėju, tačiau atsakomybės ir spaudimo lietuvis nebijo.

„Jaučiuosi pasiruošęs. Žinau, kokie yra lietuviai. To spaudimo netrūko ir praėjusį sezoną iš serbų. Aišku, užsienyje yra kitaip, kai nesupranti spaudos, kalbos. Į Lietuvą sugrįžti yra iššūkis, atlaikyti tą spaudimą, visas žmonių, žurnalistų analizes. Jaučiuosi tam pasiruošęs. Grįžtu į savo buvusią vietą. Kaip tu gali nebūti pasiruošęs? Mes esame profesionalai. Turime tai atlaikyti būti pasiruošę viskam“, – teigė P.Valinskas.

25-erių 191 cm ūgio gynėjas kalbėjo ir apie rimtas „7bet-Lietkabelio“ galimybes patriukšmauti Europoje, tačiau apie tai ir dar daugiau – tinklalapio Krepsinis.net interviu.

– Pauliau, buvo įdomi vasara. Pradėkime nuo to, kodėl nelikote Belgrado FMP komandoje? Turėjote puikų sezoną (vid. 14,6 tšk.), bet klubas nepanoro pratęsti sutarties?

– Taip. Jie parodė norą nutraukti sutartį, bet iš to nieko neišlošė nei finansiškai, nei kitomis prasmėmis. Kas keisčiausia, kad vėliau jie man pasiūlė grįžti. Turėjau galimybę vėl žaisti jų komandoje prieš kelias savaites. Keista situacija. Svarsčiau jų pasiūlymą, bet nebuvo labai aktualu ten grįžti.

REKLAMA

– Kaip pats jautėtės, kai po gero sezono klubas panoro jumis atsikratyti?

– Nežinau, keistai. Jie sakė, kad žada mažinti biudžetą, galbūt išsigando, kad gavau traumą – nežinau. Kiek girdėjau, tai didžiausia priežastis buvo ta, kad jie nori mažinti biudžetą ir nenorėjo man mokėti tokių pinigų. Bet vėliau jie man pateikė pasiūlymą, tai turbūt patys neapsisprendę buvo.

– Sėkmingą sezoną pristabdė kelio trauma. Ar dabar jaučiatės visiškai atsigavęs?

– Manau, kad taip. Visą vasarą prisižiūriu, atlieku reabilitaciją ir jaučiuosi dar geriau nei jaučiausi prieš mėnesį, kai pradėjau ruoštis sezonui. Dabar jaučiuosi puikiai.

Valinskas Valinskas

– Koks jausmas visą vasarą praleisti be klubo? Ar buvo nerimo?

REKLAMA

– Visada nori kuo greičiau pasirašyti sutartį, leisti vasarą ir dėliotis savo mintis. Iki kokios liepos 20 dienos sėdi ramus, bet vis tiek į širdį įsimeta to nerimo, daugiau pamąstymų, ką daryti, kokius variantus geriau pasirinkti. Aišku, visada norisi kuo greičiau, bet ne visada išeina. Reikėjo apsišarvuoti kantrybe, laukti skambučio ir žiūrėti variantus. To nerimo visada yra ir šią vasarą jo tikrai buvo. Per tiek metų išmoksti su tuo susitvarkyti ir išlaukti to norimo pasiūlymo.

– Po tokio gero sezono turbūt sulaukėte daug pasiūlymų?

– Dėmesio buvo nemažai. Sakykime, bandžiau laukti to geriausio pasiūlymo. Keli pasiūlymai iš gerų organizacijų atkrito paskutinę sekundę. Nežinau, kodėl, bet krepšinyje combo gynėjams nėra lengva, didelė konkurencija. Susidomėjimo buvo. Nenorėjau laukti tiek ilgai, bet teko. Po gero sezono kažkaip nesinori nueiti bet kur. Dėmesio buvo, bet daug kantrybės reikėjo šią vasarą.

– Iš kokių lygų buvo pasiūlymai?

– Ispanijos, Italijos ir Graikijos. Italai siūlė kur kas daugiau nei „Lietkabelis“, bet sudėjau visus pliusus, minusus ir pasirinkau žaisti Europos taurės komandoje.

REKLAMA

– Vasarą sportavote su „Wolves“. Kokį įspūdį paliko ši organizacija?

– Visų pirma, krenta į akis, kokias sąlygas jie turi. Naujos treniruočių bazės, puikus trenerių štabas, individualių įgūdžių treneris. Sąlygos tikrai aukščiausio lygio, visais pasirūpinta idealiai. Kaip tai atsilieps aikštelėje – pasižiūrėsime. Praėjusiais metais nebuvo jiems geras sezonas, neįvykdė savo tikslų. Bet matosi, kad klubas stengiasi, turi gera biudžetą, bet reikia viską įgyvendinti aikštelėje.

– Kodėl nelikote „Wolves“? Ar iš jų pusės buvo pasiūlymas?

– Iš jų pusės pasiūlymo nebuvo, nes jie mano, kad mano pozicijos žaidėjų jiems nereikia. Jie turėjo Adą Juškevičių, Rasheedą Sulaimoną ir kitus. Jie turbūt mano, kad mes panašaus stiliaus žaidėjai ir nusprendė, kad mano paslaugų nereikia. Čia jų sprendimas. Dėl to tikrai neišgyvenu.

– Galiausiai papildėte „7bet-Lietkabelį“. Kodėl pasirinkote būtent šį klubą?

– Pasirinkau todėl, kad jie žaidžia naujo formato Europos taurėje: apie 18 rungtynių, geros komandos, gavau pagrindinio gynėjo vaidmenį, kas labiausiai ir intrigavo. Žinau šią organizaciją, kuri stipriai patobulėjo per tuos metus, kol nebuvau. Žinau, kur atvažiavau ir žinau, kokiame lygyje žaisiu. „Lietkabelis“ šiemet yra labai ambicinga komanda.

REKLAMA

– Ar galite įvertinti, kiek per tuos dvejus metus stipriai paaugo organizacija? Kas pasikeitė?

– Buvo pridėta labai daug. Biudžetas išaugo, atsirado labai daug atsistatymo, medicininės įrangos, ko ankščiau tikrai nebuvo. Viskas aukščiausiame lygyje. Jeigu kažko reikia, viskuo pasirūpinama akimirksniu. Tokie dalykai žaidėjams yra labai svarbu ir tai daro didelę įtaką. Reiškia, kad klubas nemiega, dirba, tobulėja. Rezultatai taip pat kalba už save. Per paskutinius dvejus metus klubas išgyveno įspūdingą laikotarpį.

Valinskas Valinskas

– Ko konkrečiai Robertas Štelmaheris nori iš jūsų, kaip gynėjo?

– Kaip ir iš visų gynėjų – kūrybos, komandos kontroliavimo, kad pats būčiau agresyvus. Jis nori, kad žaisčiau savo krepšinį per daug neapsikraunant. Prisijungiau neseniai, tai dar tik mokausi, ko treneris reikalauja. Visi kartu turėjome mažai treniruočių. Laukia labai daug darbo, bus daug iššūkių ir esu tam pasiruošęs. Kalbėjau su treneriu, jis mėgsta laisvę, pats buvo įžaidėjas ir žino, kaip juos paruošti. Bandysime eiti, dirbti ir tikimės, kad kuo greičiau pasieksime gerą formą.

REKLAMA

– Panevėžyje žaidėte ir ankščiau. Ar sukilo sentimentai sugrįžus? Apskritai, kokią įtaką jūsų karjerai padarė „Lietkabelis“?

– Labai didelę. Vis tiek praleidau čia 2,5 metų. Treneris Nenadas Čanakas mane paruošė labai gerai, stipriai paaugau kaip žaidėjas. Martynas Purlys taip pat suteikė man daug pasitikėjimo, visuomet palaikė. Sentimentai „Lietkabeliui“ yra išlikę. Niekas per daug nepasikeitė, tik sąlygos dar geresnės. Nėra taip, kad nežinai, kur važiuoji. Atvažiuoji ir žinai, ką gausi, žinai, ko tikėtis. Dėl to viskas yra lengviau.

– Kokį įspūdį palieka komandos sudėtis, jos pajėgumas?

– Tas lietuvių branduolys labai nustebino. Vasarą nejučiomis į „Lietkabelį“ pradėjo plūsti lietuviai ir žiūri, kad jų jau 11. Viskas atrodo labai įdomiai, labai intriguojančiai. Lieka sužinoti, kaip visi kartu jausimės aikštelėje. ant popieriaus atrodome seksualiai, bet tai – nieko nereiškia. Viskas turi atsispindėti rezultatuose. Keli pralaimėjimai ir visi pradės sakyti, kokia prasta komplektacija. Ant laurų užmigti tikrai nereikia, bandysime susižaisti ir tik vėliau galėsime pasikalbėti, kaip ši komanda atrodo aikštelėje.

– Ką galima nuveikti su tokia komanda? Ar turite potencialo nustebinti visus?

REKLAMA

– Be abejo, aš to ir tikiuosi. Tiek sau, tiek komandai keliu aukščiausius tikslus. Tikrai turime potencialo patriukšmauti, ypač, kai turime tokį lietuvių branduolį. Aš neatsimenu, kada taip yra buvę. Man tas labai patinka ir labai įdomu. Su tokiais lietuviais galime patriukšmauti tiek LKL, tiek Europos taurėje.

– „7bet-Lietkabelyje“ daug įdomių lietuvių. Vienas iš jų – Liutauras Lelevičius. Kokį įspūdį palieka šis jaunuolis ir kiek jis turėtų paaugti sezono metu?

– Puikų. Nuostabą kelia jo fiziniai duomenys, kurie yra įspūdingi. Kaip gynėjas, jis yra aukštas, ilgos galūnės. Jis gali tiek varytis kamuolį, tiek paduoti perdavimą. Jo potencialas labai intriguoja ir manau, kad jis yra didžiulis. Pats bandysiu padėti jam. Žiauriai įdomu, kaip jam seksis tobulėti atvykus tiesiai iš NKL. Jam reikės atlaikyti tą vyrų fiziškumą ir prisitaikyti prie vyrų krepšinio, bet vaikis dirba labai noriai, o mes bandysime jam padėti.

Lelevičius Lelevičius

REKLAMA

– Kiek intriguoja žaidimas su tuo pačiu Deividu Sirvydžiu?

– Labai intriguoja. Deividas turi labai daug talento, noro įrodyti visiems, kokio lygio jis yra žaidėjas. Labai įdomu ir malonumas žaisti su tokiu žaidėju, kuris išplečia aikštelę, yra universalus, aukštas.

– Taip pat radote seną gvardiją – Vytenį Lipkevičių su Gabrieliumi Maldūnu. Gabas šią vasarą prasimušė į rinktinę. Kiek jis yra patobulėjęs nuo tų laikų, kai kartu žaidėte Panevėžyje?

– Pas Gabą visai kitas žaidimo skaitymas, atsiradusi ramybė. Jis yra stipriai patobulėjęs ir labai džiaugiuosi, kad jo darbas neliko nepastebėtas. Labai smagu, kad Lipkevičiui su Maldūnui be galo rūpi šita komanda. Jie yra visiškos sielos ir komandos ramsčiai.

– Esate dirbęs su Čanaku, dabar dirbate su Štelmaheriu. Kuo skiriasi šie du treneriai?

– Nenadas yra Nenadas. Jį bet kuriam treneriui bus labai sunku pakeisti. Kol kas lyginti šiuos du trenerius būtų kažkiek neteisinga, nes dar mažai dirbau pas Štelmaherį. Abu strategai mėgsta greitą puolimą, o taisykles ir didesnius skirtumus galėsiu įvardinti vėliau.

REKLAMA

– Su kokiomis ambicijomis pasitinkate kitą sezoną?

– Noriu pajausti, kad esu sveikas ir esu visiškai pajėgus rodyti tokį patį žaidimą, kaip ir praėjusį sezoną. Taip pat noriu parodyti visiems, kad aš nesu toks pats žaidėjas, koks buvau prieš dvejus metus. Žaisti savo žaidimą ir juo mėgautis yra mano didžiausias tikslas. Noriu parodyti, kad ne tik legionierių branduolys gali vesti komandą į priekį.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


37 komentarai
Naujausi komentarai (37)
Geriausiai ivertinti (37)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys