Iš NKL – į LKL: ar šį sezoną antroje pagal pajėgumą lygoje triumfavusi ekipa pakils į aukštesnį lygį? (8)

Kovo 22 d., 13:00
NKL vicečempionai žada, jog iškovoję kelialapį žaistų LKL (S.Čirbos/NKL nuotr.)
NKL vicečempionai žada, jog iškovoję kelialapį žaistų LKL (S.Čirbos/NKL nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) mažėja pretendentų į čempionės titulą ir kartu kelialapį į kito sezono Lietuvos krepšinio lygą (LKL).

Pastaruosius du sezonus NKL triumfavusi „Mažeikių“ komanda šiuo metu yra paskutinė LKL pirmenybėse ir jai, pagal lygos nuostatus, gresia iškritimas į žemesnę lygą. Tačiau, ar tai įvyks?

Pasak LKL nuostatų, stipriausios šalies lygos dalyvės arena turi talpinti bent jau 800 sirgalių, o klubas turi suformuoti apie 250 tūkstančių eurų siekiantį biudžetą. Krepsinis.net žiniomis, vasarą ketinama pakeisti šiuos kriterijus ir arena turės talpinti 1000 žiūrovų, o klubo biudžetas siekti bent jau 450 tūkst. eurų.

Realiausios galimybės – dviejų klubų

Antroje pagal pajėgumą šalies lygoje besivaržančių komandų tikslas – laimėti pirmenybes, bet turbūt ne visos galvoja apie debiutą LKL, kur reikia ne tik tinkamos arenos, bet ir atitinkamo biudžeto, kurį Lietuvoje suformuoti nėra taip lengva, ypatingai mažo miesto ekipoms.

REKLAMA

Rimčiausiai finansiniu atžvilgiu atrodo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa. Krepsinis.net žiniomis, antrąją vietą NKL reguliariajame sezone užėmusi komanda turi kiek daugiau 200 tūkst. eurų biudžetą. Pagrindinė marijampoliečių problema – arena. Senoji salė niekaip netinka dalyvavimui LKL, o ją rekonstruoti tiesiog neapsimoka.

Marijampolė patvirtino naujo daugiafunkcinio sporto komplekso statybų projektą. Čia per krepšinio rungtynės tilps 2,5 tūkstančio sirgalių. Deja, bet statybos šiuo metu nėra prasidėjusios, bet tikimasi, jog darbai pajudės dar šiemet ir po dvejų metų Marijampolė turės modernią krepšinio areną. Tai reiškia, kad kitą sezoną „Sūduva-Mantinga“ LKL nežaistų, net jeigu labai to norėtų.

Realūs pretendentai laimėti NKL yra vadinami praėjusio sezono vicečempionai „Trakai“, tačiau jų problema taip pat yra arena. Dabartinė „Trakų“ salė sunkiai atitinka ir NKL reikalavimus, o klubui bus skirtas dvejų metų pereinamasis laikotarpis, per kurį trakiškiai turėjo susitvarkyti areną.

Kaip portalui Krepsinis.net teigė „Trakų“ viceprezidentas Lukas Raščiauskas, procesai vyksta ir salė būtų, jeigu tik klubas laimėtų NKL.

„Šiuo metu intensyviai vyksta diskusijos dėl salės statybų, yra numatytos net kelios vietos, rengiami projektai. Kalbamės su vietos valdžia, kuri labai noriai mums padeda. Darome viską, kad „Trakams“ laimėjus NKL klubas turėtų LKL reikalavimus atitinkančią areną“, – tikino L.Raščiauskas.

REKLAMA

Molėtų „Ežerūnas-Karys“ turi vieną geriausių arenų NKL, kuri galėtų būti pritaikyta ir LKL, nes pirminiame statybų plane numatytos tokios galimybės, bet molėtiškiai vargiai ar surinktų reikiamą biudžetą. Jau šiemet „kariai“ turi finansinių sunkumų.

Tinkamą areną LKL turi „Palangos“ klubas, bet šiam kelias į NKL viršūnę yra labai sunku ir vargu, ar Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai sugebės pasiekti bent jau finalinį ketvertą, nes ketvirtfinalyje palangiškiams reikės kautis su stipriausia reguliaraus sezono komanda – Vilniaus „Perlu-MRU“.

Būtent vilniečiai lažybininkų yra laikomi favoritais laimėti NKL, bet jie rungtyniauja nedidukėje MRU sporto salėje ir ten LKL žaisti negalėtų. Krepsinis.net žiniomis, „Perlas-MRU“ bandytų praverti LKL duris, jeigu tik taptų NKL čempionais. Vilniuje jie galėtų rungtyniauti „Utenos pramogų arenoje“ arba „Lietuvos ryto“ arenoje, kur šeimininkauja to paties pavadinimo klubas.

Ar „Perlas-MRU“ surinktų reikiamą biudžetą? Galima daryti prielaidą, jog taip. Pirmiausia, pasikeitusi sostinės valdžia tikrai skirtų tam tikrą sumą LKL debiutuojančiai komandai. Taip pat Vilniuje yra daugybė įmonių, kurios anksčiau rėmė „Lietuvos rytą“, bet dėl tam tikrų aplinkybių to nebedaro, todėl jas galima būtų bandyti kalbinti suteikti paramą „Perlui-MRU“. Pagrindinė klubo rėmėja „Olifėja“, organizuojanti įvairias populiarias loterijas Lietuvoje, tikrai turi daug lėšų ir galėtų padidinti paramą „Perlui-MRU“.

REKLAMA

Reikalavimus atitinkančią areną turi ir Raseinių „Rasai“, tačiau sunku būtų patikėti, kad klubas tik šį sezoną debiutavęs NKL sugebėtų laimėti šią lygą ir jau kitą sezoną rungtyniautų LKL.

LKL sezonas su 10 dalyvių?

Aukščiausios šalies lygos nuostatai numato galimybę palikti paskutinę vietą užėmusią komandą pirmenybėse, jeigu NKL čempionė neatitinka keliamų reikalavimų.

Tai reiškia, kad šį sezoną LKL paskutinę vietą užėmusi ekipa turės realias galimybes išlikti lygoje. Tiesa, negalima atmesti varianto, jog LKL nuspręs pašalinti blogiausią komandą ir kitą sezoną pajėgiausioje lygoje varžysis 10 klubų.

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos

8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys