Iš neįdomaus į dominuojantį: klaidų nekartojantis R.Miniotas nekuria svajonių apie „Žalgirį“ ar didelius vardus (24)

Lapkričio 20 d., 07:00
R.Miniotas LKL yra naudingiausias žaidėjas (BNS nuotr.)
R.Miniotas LKL yra naudingiausias žaidėjas (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

„4 metus žaidžiau LKL ir niekam nebuvau įdomus, o dabar pažaidžiau 2 mėnesius ir tapau pats įdomiausias“, – juokiasi Regimantas Miniotas.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jis skaičiuoja penktą sezoną, tačiau iki tol buvęs pirmenybių vidutinioku jis įspūdingai iššovė nuo pirmų šio sezono rungtynių.

Lygos rezultatyviausias (19), daugiausiai kamuolių atkovojantis (10,7) ir naudingiausias (25,3) žaidėjas. Taip prabangiai kol kas atrodo šio sezono aukštaūgio CV.

Prienuose jis skaičiuoja jau ketvirtus metus. Viena vertus, per šį laiką kardinalių pokyčių neįvyko, sąlygos sportuoti ir buvo puikios, kita vertus, komanda patobulėjo komunikacijoje, pakeitė trenerių štabą, vardina R.Miniotas.

„Matyt, ne trenerio Šeškaus išėjimas kažką pakeitė. Kiekvienais metais yra kiti žmonės, tai ir atmosfera kita. Dabar esame jauni, turime gerą atmosferą, visi dirbame, stengiamės, smagu ir rūbinėje, ir aikštelėje“, – sako jis.

REKLAMA

R.Miniotas pripažįsta, kad Prienams ilgam turės būti dėkingas, nes čia susikūrė pagrindą esminių karjeros patirčių, nors ir anksčiau jų nemažai gavo Kauno „Žalgirio“ dubleriuose ar dar anksčiau sostinėje pas Gintautą Reginą.

Apskritai vėlai į krepšinį įžengęs puolėjas vasarą tikėjosi, kad taps svarbesne „CBet“ dalimi, bet kad viskas pasisuks rekordų ir MVP titulų link – tikrai negalvojo.

„Lyginant su praeitu sezonu, likome komandoje dviese su Ernestu Mankausku. Buvo galima numanyti, kad vaidmuo didės, treneris norėjo, jog čia likčiau, jaučiau jo pasitikėjimą, žinojau, kad žaisiu – tai davė daug. Papildomas darbas, pažįstama aplinka – viskas susidėjo į gerą produktą.

Negalėčiau pasakyti, kad tuos 4 metus jaučiau, kad žaidžiu blogai. Taip, statistiškai gal, bet nemanau, jog buvau nesvarbus žaidėjas. Nedariau gėdos komandoms. Šiais metais skaičiai atrodo gražiai, ar to tikėjausi? Turbūt nesitikėjau. Dirbau, kaip galėjau, kaip kasmet, o dabar tai davė ir rezultatus“, – pasakojo R.Miniotas.

Paklaustas, ar vasarą įdėjo papildomo darbo, kad pavyktų žengti žingsnį pirmyn, jis šyptelėjo, kad jokių trenerių nesisamdė ir su juo praktikos sėmėsi mylimoji. Jai Regimantas ypač dėkingas už priežiūrą ir atsistatymų bei traumų prevencijos programas.

REKLAMA

„Dirbau daug su savo sužadėtine. Ji yra kineziterapeutė, tad padėjo man sustiprinti visą kūną. Nebuvo konkretaus dalyko, kuriam skirčiau dėmesį pasiruošime. Buvo karantinas, daug laiko, galėjau padirbti ten, kur trūko – o trūko visur. Toks etapas ir jai buvo nauda, ir man. Abu žinojome, kad reikia kažką daryti, negali gulėti lovoje“, – sakė jis.

Miniotas Miniotas

Iki tol baudų metimus savo karjeroje R.Miniotas metė maksimaliai 77 proc. taiklumu, o praeitą sezoną jis siekė 57,1 proc.. Dabar R.Miniotui pavyko pagerinti skaičius iki 85 proc. (29/34).

„Nežinau, kiek su tomis baudelėmis galima padirbėti. Čia labiau priklauso nuo pasitikėjimo, eini, meti, negalvoji. Jei pradėsi galvoti, bus labai daug problemų – manau, tą pasakys kiekvienas krepšininkas. Visa tai atėjo su pasitikėjimu“, – priežastį išskiria aukštaūgis.

REKLAMA

Jei iki tol jam aikštėje tekdavo praleisti po vidutiniškai 20 minučių ir kiek daugiau, dabar R.Miniotui tenka žaisti ir po 35 ar 37 minutes. Jei taip plušėti tektų dažniau, gal nuovargis atsispindėtų, bet žaidžiant vieną mačą per savaitę, čia – ne bėda, sako jis.

„Nėra, kad esu labai pervargęs ir negaliu žaisti. Smagu, eini, darai viską, kad tik komandai padėtumei, per savaitę atsistatai, pasikrauni bateriją štanginėje ir vėl eini į aikštę. Nėra labai sunku. Aišku, būna momentų, kai pasiprašau keitimo, bet trumpam“, – sako R.Miniotas.

Jo pagalbos „CBet“ stipriai reikėjo ir pastarosiose rungtynėse su „Žalgiriu“ – jos vyko dvi iš eilės. Pirmąsyk nusileidus 72:96 antrajame mače vos išvengta sensacijos – po pratęsimo pralaimėta 100:103.

„Kai pralaimėjome 20 taškų, skaudėjo mažiau. Žinojome, kad darėme daug klaidų ir pralaimėjome, o dabar buvome per vieną metimą – skaudu. Toks tas krepšinis.

Jau 5 metai, kaip nesu šalia jų sistemos. Pirmais metais prieš tokias dvikovas jaudindavausi labiau, o dabar tai – „Žalgiris“, Eurolygos komanda, viena geriausių Europoje – prieš ją žaisti visada sunku ir eini nusiteikęs. Nesakau, kad kitur eini nenusitikęs – visos rungtynės svarbios, bet su jais žaisti žymiai sunkiau“, – pripažįsta R.Miniotas.

REKLAMA

Miniotas Miniotas

Tarp „dviejų po du“ etapų Prienuose R.Miniotas LKL save išbandęs dar vienoje komandoje – Kėdainių „Nevėžyje“. Tai buvo jo gimtojo miesto klubas, tačiau jame aukštaūgis neužsibuvo.


Vis tik Regimantas šypsosi – tada laikai buvo kiti, o dabartinis „Nevėžis“ yra toks, kuriam belieka linkėti sėkmės.

„Faktas, kad viskas pasikeitę, jie dabar yra labai gerame kelyje. Smagu, kad pasikeitė valdžia, jie susitvarkė su popamokine veikla, jei taip galima pasakyti, nebėra nei skandalų, nei skolų, atėjo protingi žmonės ir padarė gerą, jauną komandą.

Tada, kai žaidžiau Kėdainiuose, nebuvo per daug šypsenų, bet patiko tik tai, kad turėjome gerą chebrytę, ir lietuvius, ir užsieniečius. O visa kita buvo sunku, trenerių rokiruotės, kurių nesupratome, bet toks krepšinis – niekad nežinosi, kaip kas nutiks“, – samprotavo Prienų klubo lyderis.

REKLAMA

Būtent po šių metų R.Miniotas suprato, kad blaškytis karjeroje stipriai nenori. Nors pirmas etapas Prienuose nebuvo lengvas, teko atsigavinėti po traumos, lygoje klubas liko paskutinis, o kur dar Ballų šou šalia, tai neatbaidė nuo minties grįžti.

Galimybės išvykti į užsienį R.Miniotas niekada neatmetė, tačiau sako niekad nesulaukęs jokio viliojančio pasiūlymo.

„Niekada nebuvau uždaras šiems klausimams, tik konkrečių pasiūlymų, kur galvojau, jog čia jau norėčiau vykti, nebuvo. Gavosi taip, kad vis keliai nuveda į Prienus ir tikrai to nesigailiu. Dabartiniai rezultatai rodo, kad priėmiau gerus sprendimus. Dėl to labai džiaugiuosi“, – teigė R.Miniotas.

Jis lieka kuklus – palaukime sezono pabaigos, tada galima bus kalbėti apie rezultatus ir karjeros progresą.

„Smagu, aišku smagu būti tokiu svarbiu. Norėtųsi tik ir lentelėje būti aukščiau kaip komandai, kad tas indėlis būtų svaresnis. Tik nemėgstu daug apie tai galvoti: 4 metus žaidžiau LKL ir niekam nebuvau įdomus, o dabar pažaidžiau 2 mėnesius ir tapau pats įdomiausias. Bet gali nepasisekti ir vėl būsi neįdomus. Užmigti ant laurų nelabai norisi“, – juokėsi jis.

REKLAMA

Miniotas Miniotas

Kažkada kaip savo svajonę R.Miniotas buvo įvardinęs darbą šalia Pauliaus Jankūno – tai minimaliai įgyvendinti keliose treniruotėse pavyko, bet dabar jis numoja ranka – svajonės apie „Žalgirį“ ar kitus didelius klubus jau išaugtos.

„Norai keičiasi, dabar noriu išlikti stabiliu, tokiu, koks esu, o visa kita ateis. Su amžiumi vienareikšmiškai požiūris keičiasi, ateina supratimas. Tais laikais, kai žaidžiau dubleriuose, tik ir galvodavai: gal pasiseks pakliūti į „Žalgirį“? Nieko kito galvoje nebuvo. Dabar, kai žaidi ir kitose komandose, išsiugdai supratimą, kad negali būti tokių didelių šuolių iš NKL į Eurolygą.

Dabar supranti, kaip juokingai atrodė tokie norai, kurie baigtųsi tuo, jog sėdėtum ant suolo ir nežaistum. Jaunystės klaidos. Norisi ir padėti komandai, būti ne tik su jos marškinėliais. Bet jei tokį patarimą dabar kažkam iš jaunuolių sakytum, jis tikrai neklausytų“, – savos patirties įtaką išskiria R.Miniotas.

REKLAMA

Savaitės pradžioje jis išgirdo ir nudžiuginusį Dariaus Maskoliūno skambutį, kuriame skambėjo kvietimas į Europos čempionato atranką.

Tai R.Miniotui nebuvo eilinė naujiena – šį kvietimą jis ypatingai vertina.

„Smagu buvo sulaukti trenerio skambučio, darbas neliko nepastebėtas, dabar viskas bus priešakyje ir žiūrėsime, kaip seksis. Stengiuosi apie tai dar per daug negalvoti, dar laukia rungtynės savaitgalį, o po to jau mintis galėsiu kreipti į rinktinę.

Vyksiu su darbinga nuotaika. Tokią šansą gauni labai retai, tai kiekvieno krepšininko svajonė, stengiuosi atiduoti visą save, kad nereiktų gailėtis“, – žada jis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: lkl, prienai, miniotas, cbet
24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti