Krajovos SCMU
II kėlinys, 2 min.
15
:
21
Atsinaujins po sek
Jonavos „CBet“

Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (16–20 vietos) (32)

Birželio 1 d., 08:30
Dvidešimtuko apačioje – patyrę, bet tik pastaruoju metu sužibę žaidėjai (Scanpix nuotr.)
Dvidešimtuko apačioje – patyrę, bet tik pastaruoju metu sužibę žaidėjai (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net trečius metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Prie portalo žurnalistų šiemet prisijungė ir patys žaidėjai, treneriai bei agentai, kurie surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies atletus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Visoms keturioms frakcijoms skirta po 25 procentus svertinio balo, o esant lygiam rezultatui pirmenybė teikiama aukščiausią vietą bet kuriame iš sąrašų gavusiam žaidėjui.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams nei komandiniams rezultatams.

Žaidėjai reitinge pateikiami su pernykšte pozicija skliaustuose, statistika esminiuose turnyruose bei trumpa sezono apžvalga.

REKLAMA

21–25 vietos>>>

26–30 vietos>>>

31–35 vietos>>>

36–40 vietos>>>

41–45 vietos>>>

46–50 vietos>>>

20. (28) Eigirdas Žukauskas (Permės „Parma“ ir Bursos „Tofaš“)

Statistika Vieningoje lygoje: 29 minutės, 9,8 taško (36 proc. trit.), 5,6 atk. kam., 1,5 rez. perd.

REKLAMA

Statistika FIBA Europos taurėje: 24 minutės, 10,4 taško (46 proc. trit.), 3 atk. kam., 1,2 rez. perd., 10,8 naud. bal.

Statistika Turkijoje: 26 minutės, 10,3 taško (44 proc. trit.), 5 atk. kam., 2,8 rez. perd., 13,8 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 10 minučių, 4,4 taško (44 proc. trit.), 1,8 atk. kam., 3,8 naud. bal.

E.Žukausko sezonas buvo pažymėtas ne vienu įsimintinu įvykiu – driokstelėjimu Lietuvos „langų“ rinktinėje, geru startu Rusijoje, šalies palikimu po šios invazijos į Ukrainą, debiutu Turkijoje ir FIBA Čempionų lygoje. Tai lėmė, kad nė viename iš turnyrų jis nesužaidė daugiau nei 10 rungtynių, todėl jo statistiką reiktų vertinti atsargiai. Pavyzdžiui, FIBA Čempionų lygoje jis neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo, tačiau vos prisijungęs spėjo sužaisti tik keturis mačus ir tai nereiškia, kad yra savanaudiškas žaidėjas.

Pastaraisiais metais sparčiai progresavęs puolėjas šiuo metu išgyvena savo karjeros piką. Jis pasižymi universalumu puolime, kur gali patikimai atakuoti iš įvairių distancijų, kurti progas sau ir komandos draugams, o tvirtas daugiau nei dviejų metrų ūgio sudėjimas dažnai suteikia jam fizinių pranašumų prieš kitus lengvuosius krašto puolėjus. Kaip ryškesnę jo problemą galima išskirti nebent vieno išskirtinio įgūdžio neturėjimą – panašiems žaidėjams tai dažnai gali užkirsti kelią į aukštesnį lygį.

REKLAMA

Dėl Kazio Maksvyčio persikėlimo į Kauno „Žalgirį“, puolėjas jau kurį laiką yra siejamas su šia ekipa, nors tenka pripažinti, kad žaidimas Eurolygoje ir būtų šioks toks „pritempinėjimas“. Šiame turnyre retai debiutuoja 30-mečiai, o būtent tokį jubiliejų jis švęs jau birželio 3-ąją. „Langų rinktinėje“ E.Žukauskas prasibrovė tarp lyderių, rinkdamas po 10 taškų ir 13,5 naudingumo balų, tačiau į pagrindinę rinktinę jis patektų nebent dėl K.Maksvyčio faktoriaus.

19. (39) Osvaldas Olisevičius (Emilijos Redžo „UnaHotels“)

Statistika Italijoje: 29 minutės, 16,2 taško (36 proc. trit.), 4,6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 14,7 naud. bal.

Statistika FIBA Europos taurėje: 24 minutės, 12,4 taško (39 proc. trit.), 4,5 atk. kam., 1 rez. perd., 11,4 naud. bal.

O.Olisevičius šių metų reitinge yra tarp didžiausią šuolį atlikusių žaidėjų ir tai nutiko neatsitiktinai. Puolėjas Italijoje sužino ryškiausiomis spalvomis ir tapo šeštu rezultatyviausiu visos lygos krepšininku. Antrąjį sezoną užsienyje praleidęs puolėjas Lietuvoje buvo kiek primirštas, tačiau apie save priminė pavydėtinu debiutu „langų“ rinktinėje, bulgarams atseikėdamas šešis tritaškius, nors jau kitame mače prieš Čekiją atrodė kiek perdegęs.

REKLAMA

Būtent tritaškiai tapo pagrindiniu puolėjo ginklu, nors tvirtas sudėjimas leidžia atakuoti varžovus atakuoti ir kitais būdais. O.Olisevičiaus kilimas aukštyn prasidėjo būtent susitvarkius sportinį režimą, numetus antsvorio ir pridėjus mobilumą. Dar prieš išvykdamas į užsienį 2020-aisiais jis laimėjo Karaliaus Mindaugo taurės snaiperio konkursą ir nuo tada kilo tik į viršų. Sezono uždaryti galingai neleido tik anksčiau laiko lietuvį eliminavusios Achilo sausgyslės problemos, dėl kurių jis nesudalyvavo nei FIBA Europos taurės finale, nei Italijos pirmenybių ketvirtfinalyje prieš Milano „AX Armani“.

Lietuvio sprendimas dar vasario pradžioje pasirašyti naują dvejų metų kontraktą su Emilijos Redžo klubu buvo sutiktas dvejopai. Taip, jam tai yra gyvenimo kontraktas, atnešiantis kol kas solidžiausius pinigus. Vis dėlto „UnaHotels“ nėra tarp Italijos grandų ir artimiausiais metais vargiai pakils virš FIBA Čempionų lygos, todėl ir O.Olisevičiaus aukščiausiame lygyje galime nepamatyti. Pasibaigus naujai sutarčiai jam bus jau 31-eri, o tuomet medžioti naują kontraktą su pajėgiu klubu lengviau nebus.

18. (15) Adas Juškevičius (Permės „Parma“ ir Kremonos „Vanoli“)

REKLAMA

Statistika Vieningoje lygoje: 26 minutės, 11 taškų (36 proc. trit.), 2,4 atk. kam., 4,3 rez. perd.

Statistika FIBA Europos taurėje: 26 minutės, 10,5 taško (39 proc. trit.), 2,8 atk. kam., 5,2 rez. perd., 11 naud. bal.

Statistika Italijoje: 29 minutės, 12,1 taško (39 proc. trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 9,6 naud. bal.

A.Juškevičiui sezonas buvo dvejopas – individualiai jis ir vėl pasirodė solidžiai, tačiau komandinės sėkmės neatnešė. „Parma“ neįveikė FIBA Čempionų lygos atrankos ir apmaudžiai nepasiekė FIBA Europos taurės atkrintamųjų, o į Italiją jis atvyko su tikslu išgelbėti Kremonos klubą nuo kritimo į žemesnį divizioną. Tai taip pat nepasiteisino – užimta paskutinė vieta lėmė kritimą žemyn.

Tuo tarpu pats A.Juškevičius žibėjo ryškiausiomis spalvomis. Karjerą baigus Lorenzo Williamsui, lietuvis gavo papildomų pareigų įžaidžiant kamuolį ir su jomis tvarkėsi pavyzdingai, Permėje tapdamas solidžiu perdavimų skirstytoju. Tuo tarpu Italijoje jo rolė buvo labiau apibrėžta – iš snaiperio buvo reikalaujama taškų tolimais metimais, kuriuos jis visą karjerą laidė patikimai ir šie metai netapo išimtimi. Jam sukako jau 33-eji, todėl kardinalių pokyčių įgūdžių pakete tikėtis ir neverta.

REKLAMA

Akivaizdu, kad lietuvis neliks į antrąjį Italijos divizioną iškritusioje komandoje, tad kur jos karjera pasuks toliau? Jei A.Juškevičius norėtų žaisti kuo aukštesniame lygyje, jis lengvai atrastų savo vietą daugelyje Europos taurės komandų, tačiau labiau tikėtinos yra pelningo kontrakto paieškos, o šį atneštų aiškaus lyderio rolė žemesnio pajėgumo komandose. Apmaudu, kad keletą kartų likęs už rinktinės borto jis nusprendė šio įrašo nebesivaikyti, nes K.Maksvyčiui pažįstamas gynėjas rimtai pretenduotų vykti į Europos čempionatą.

17. (-) Gediminas Orelikas (Panevėžio „Lietkabelis“)

Statistika LKL: 25 minutės, 11,9 taško (40 proc. trit.), 3,9 atk. kam., 3,4 rez. perd., 14 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 29 minutės, 15,4 taško (41 proc. trit.), 4,7 atk. kam., 2,7 rez. perd., 16,5 naud. bal.

Europos taurėje žibančio 32-ejų puolėjo debiutas reitinge atrodo neįprastai. Natūraliai kyla klausimas, kodėl jis nebuvo įtrauktas anksčiau? Tenka prisiminti, kad tik praėjusį sezoną jis sugrįžo po dvejus metus žaisti neleidusių sunkių traumų ir po penkių mačų Šiauliuose iškeliavo į Bosniją ir Hercegoviną, o rungtyniavimas Sarajevo „Spars“ komandoje nėra daug atskleidžiantis rodiklis. „Lietkabelio“ susidomėjimas lietuviu taip pat atnešė tam tikrų klausimų, bet dabar matome, kad viskas tiesiog negalėjo būti geriau.

REKLAMA

G.Orelikas Panevėžyje sužibo tokiomis spalvomis, kokių Lietuvoje iš jo dar nebuvome sulaukę. Prieš traumas ir išvykimą į Turkijos bei Italijos klubus jis vilkėjo Vilniaus „Ryto“ marškinėlius, bet dabar jau yra visai kitoks žaidėjas, prie tolimų metimų ir tvirto sudėjimo išnaudojimo pridėjęs ir ženkliai geresnį aikštės matymą bei gebėjimą rasti laisvus komandos draugus. Prie jo sėkmės prisidėjo ir neįprastas Nenado Čanako sugebėjimas sukti puolimą apie sunkiuosius krašto puolėjus (prisiminkime Željko Šakičiaus ir Gyčio Masiulio pavyzdžius). 15,4 taško vidurkis Europos taurėje yra neįtikėtinas skaičius, nors ir šį ir kilsteli žaidimas gimtosios šalies klube.

G.Orelikas drastiškai pakėlė savo vertę ir sugrįžo į tuos kainų rėžius, kuriuos buvo pasiekęs žibėdamas Venecijos „Umana Reyer“ klube iki 2018-ųjų. Akivaizdu, kad kitą sezoną Panevėžio klubui jis bus per brangus, todėl dabar belieka sulaukti kitos jo karjeros stotelės. Atletiškumo stoka ir riboti pajėgumai gynyboje Eurolygos klubų dėmesio veikiausiai nepatrauks, tačiau visos kitos durys jam yra atviros.

16. (16) Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“)

Statistika Italijoje: 30 minučių, 15,3 taško (46 proc. trit.), 5 atk. kam., 1,8 rez. perd., 17,3 naud. bal.

REKLAMA

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 25 minutės, 8,5 taško (37 proc. trit.), 4,3 atk. kam., 1,3 rez. perd., 8,5 naud. bal.

E.Bendžius Italijoje išliko tikra taškų mašina, o gerokai kuklesniais skaičiais FIBA Čempionų lygoje stebėtis nederėtų. Sasario klubui itin nenuskilo su burtais, patekus į vieną grupę su būsimais čempionais (Tenerifės „Lenovo“), bronzos medalininkais (Liudvigsburgo „MHP Riesen“) ir tik karo sustabdytu Ukrainos klubu (Kamianskės „Prometey“). Tai lėmė, kad buvo sužaistos tik visai komandai sunkios šešerios rungtynės, kurių pervertinti nederėtų.

Tuo tarpu Italijoje puolėjas išliko taip pat sunkiai sustabdomas kaip ir praėjusį sezoną. E.Bendžius tapo aštuntu rezultatyviausiu ir šeštu naudingiausiu lygos žaidėju, o tritaškius metė net elitiniams gynėjams dažnai nepasiekiamu tikslumu. Vis dėlto tritaškiai taip ir liko vieninteliu užtikrintu 32-ejų sulaukusio lietuvio ginklu. Ilgarankis puolėjas gerai kovoja dėl kamuolių, tačiau raumenimis gynyboje nepasižymi, o sumažėjusia role turėjo tenkintis „langų“ rinktinėje, kur K.Maksvytis labiau rėmėsi kiek jaunesniais ir geriau pažįstamais jo pozicijos žaidėjais.

E.Bendžiaus kontraktas su Italijos klubu baigsis jau po artimiausio mačo, jei nepavyks pusfinalyje įkąsti Milano ekipai. Vis dėlto būtų lengva įsivaizduoti abi puses pratęsiant bendradarbiavimą – žaidimas Italijoje ir FIBA Čempionų lygoje snaiperiui tinka tiek lygio, tiek finansiniu aspektu, o Sasario klubas tikrai neras dar geresnio šios rolės atlikėjo.

„Ilgoji pertrauka“: privačios treniruotės su Milakniu, natūralizuota žaidėja Lietuvos moterų rinktinei, naujas 3x3 treneris ir „Ryto“ paieškos


32 komentarai
Naujausi komentarai (32)
Geriausiai ivertinti (32)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL