Garantijų iš Kauno negavusi LKF olimpiados atranką gali perkelti į Vilnių (3)

Lapkričio 28 d., 13:35
LKF logo 10
LKF logo 10
Marius Bagdonas, Kaunodiena.lt

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) kursas nesikeičia. Mūsų krepšinio federacija nepaisant valdininkų abejingumo ir toliau sieks teisės kitą vasarą surengti 2012-ųjų metų olimpinių žaidynių krepšinio atrankos turnyrą.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas bei Arvydas Sabonis neslėpė, kad dėl įvairių žiniasklaidoje pasirodžiusių spekuliacijų įstrigo derybos su Kauno miesto savivaldybe. Susitarti buvo bandoma iki šios savaitės pabaigos, kadangi būtent iki gruodžio 5 dienos į Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kasą turi būt pervestas 10 mln litų mokestis. Vis dėlto derybos užtruko ilgiau nei matyta ir garantijos dėl laidavimo LKF dar nėra gavusi.

„Principinis noras ir tikslas buvo iki šios savaitės pabaigos užbaigti derybas. Norėjome gauti vienos ar kitos savivaldos garantijas dėl pinigų skolinimosi, tačiau garantijos neįsigaliojo dėl kelių priežasčių. Reikia bankų
leidimų, o jie be naujų metų nėra galimi“, - prisipažino M.Balčiūnas.

REKLAMA

Kauno miesto savivaldybė buvo pritarusi AB „Kauno energijos“ laidavimui, tačiau sutvarkyti visos dokumentacijos iki šios savaitės pradžios taip ir nesugebėjo.

Pasak M.Balčiūno, dėl susidariusios situacijos LKF vadovai diskutavo labai ilgai. Buvo sutarta, kad visą reikiamą pinigų sumą skirs privatus rėmėjas. „Sutarta, jog jis be jokių garantijų skirs pinigų. Lėšas mes jau turime, šią savaitę vykdysime pavedimą“, - atviravo LKF generalinis sekretorius, prisipažinęs, kad LKF nėra prisirišus nei prie vienos savivaldybės.

„Jei pavyktų laimėti, mes vėl derėtumėmės tiek su Vilniumi, tiek su Kaunu“, - tvirtino M.Balčiūnas.

„Džiaugiuosi, kad kelias į atrankos turnyrą tęsiasi ir nėra kliūčių. Džiaugiuosi, jog verslas surado tą sumą pinigų ir mes toliau siekiame atrankos turnyro“, - sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Neseniai Kinijoje viešėjęs M.Balčiūnas prasitarė, kad teko bendrauti su šalių konkurenčių – Angolos, Venesuelos bei Makedonijos – krepšinio federacijų atstovais. Anot M.Balčiūno, pagrindiniais konkurentais išlieka makedonai. „Šansai yra tikrai neblogi. Pagrindinė konkurentė – Makedonija. Pinigų jie turi žymiai daugiau, tačiau mes turime užtikrintą sėkmę organizuojant tokio lygio renginius“, - sakė LKF generalinis sekretorius.

M.Balčiūno teigimu, LKF dar nepraranda vilties, kad laimėjus teisę surengti atrankos varžybas, bus sulaukta ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) paramos. „Jie buvo pažadėję skirti maždaug 1 mln litų. Jei mums pavyktų nugalėti, tuomet sėstume prie stalo ir derėtumėmės“, - teigė M.Balčiūnas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti