Gaiviu oro gurkšniu besimėgaujantis M.Kuzminskas suintriguotas laukia sezono Pirėjuje: galime tapti pavyzdžiu kitiems klubams (14)

Rugpjūčio 1 d., 16:30
M.Kuzminskas mėgaujasi buvimu rinktinėje (BNS nuotr.)
M.Kuzminskas mėgaujasi buvimu rinktinėje (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Mindaugas Kuzminskas buvo vienas iš keturių žaidėjų, į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovyklą atvykęs dar be kontrakto. Tačiau tai tebuvo laiko klausimas – jis jau greitai sukirto rankomis su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa.

„Negaliu sakyti, kad man nebuvo ramu. Žinojau, kad anksčiau ar vėliau galimybė atsiras ir tų pasiūlymų bei derybų buvo, tik dėl vienų ar kitų priežasčių jos baigdavosi.

Mano noras buvo vykti į rinktinę ramia galva, kad pasąmonėje nebūtų kažkokių traumų baimių, todėl džiaugiuosi, kad taip sukrito laikas ir taip išėjo. Dabar galiu be jokių pašalinių minčių ruoštis su rinktine“, – apie pasirašytą naują kontraktą kalbėjo puolėjas.

Prieš pasirašydamas sutartį lietuvis turėjo ne vieną pokalbį su Graikijos grandų treneriais – Kęstučiu Kemzūra ir Davidu Blattu. Tiesa, ne tiek apie vidines klubo problemas, kiek apie jo būsimą rolę komandoje.

REKLAMA

M.Kuzminskas ganėtinai ramus – sukti galvos dėl finansinių klubo rūpesčių nėra ko, nes jų gali pasitaikyti visur.

„Šį mano pasirinkimą bet kokiu atveju lėmė ne finansai, – darkart priminė jis, jau anksčiau minėjęs, kad turėjo ir pelningesnių pasiūlymų. – Visi žinome jų pernai metų problemas, bet daugelis klubų per savo gyvavimą yra atsidūrę sunkiose situacijose ir čia tik laiko klausimas, kada viskas išsispręs.

„Olympiacos“ yra žiauriai didelis vardas, legendinis klubas, net neabejoju, kad jame ankščiau ar vėliau viskas bus gerai“.

Kuzminskas, Sabonis Kuzminskas, Sabonis

M.Kuzminskui bus įdomus ir pirmasis toks galimas Eurolygos klubo eksperimentas – rungtyniavimas vien pajėgiausioje Europos lygoje, be vietinių pirmenybių. Kadangi į antrąją Graikijos lyga OLY ketina deleguoti dublerius.

REKLAMA

Pasak jo, tai – intriguoja ir gali tapti pavydžiu ir kitiems Eurolygos klubams.

„Bus įdomu. Nors ir labai palaikau nacionalinius čempionatus, gražu žiūrėti, kaip vystosi LKL, tačiau, manau, kad jei mūsų lauktų geras sezonas, tai ir daugiau klubų bandytų pasekti šiuo pavyzdžiu – žaisti tik Eurolygoje, nes tokių kalbų buvo ir anksčiau. Nesu dar kompetentingas apie tai kalbėti, ar tikrai komanda bus antroje lygoje, ar dar pavyks likti pirmoje, bet net jei taip ir bus, bus įdomus eksperimentas, įdomi naujovė.

Padidėjus Eurolygos komandų skaičiui, bus daugiau dvigubų savaičių, todėl pridėjus kelias draugiškas rungtynes, to gali pakakti. Pliusų yra ir tame, jog turėsime daugiau laiko pasiruošti rungtynėms nei mūsų oponentai: tiek taktiškai, tiek fiziškai, tiek reikiant išsigydant traumas.

Tokioje situacijoje dar nesu buvęs, todėl atsakyti, tai gerai ar blogai, galėsiu po sezono“, – mano M.Kuzminskas.

REKLAMA

Vienas iš motyvų, pasirenkant „Olympiacos“, buvo ir D.Blatto propaguojamas žaidimo braižas, kuriame lietuvis gali tapti naudingu ekipai.

„Kiek esu kalbėjęs su juo ir žaidėjais, Blattas mėgsta keisti sudėtį ir jos dydį: kartais gali žaisti trimis mažiukais, kartais – dviem mažiukais ir į „trečią“ poziciją pastatyti tokį žaidėją kaip aš. Manau, kad žaisiu ir ten, ir ten.

Nenoriu visiškai pamiršti lengvo krašto pozicijos, manau, kad galiu joje būti dažnu atveju naudingesnis nei žaisdamas „ketvirtu numeriu“, tačiau tinkamoje situacijoje galiu būti išnaudojamas abejose pozicijose.

Su Blattu esu bendravęs ir anksčiau, mačiau daug jo komandų rungtynių. Greitas krepšinis, keičiant sudėtis, man turėtų būti tinkamas“, – sako M.Kuzminskas.

Po užgrūdinusia patirtimi tapusių metų Milane puolėjas tikisi, kad artėjantis sezonas atneš daug teigiamų emocijų: ir dėl jo paties, ir svarbiausia – komandinių pasiekimų.

„Apie Milaną nenoriu kalbėti blogai (Šypsosi). Buvo ten labai daug gerų dalykų. Dėl žaidimo laiko... Šiais laikais dauguma komandų jį skirto tolygiai, todėl gal sakyčiau, jog labiau pasiilgau žaidimo kokybės. Dabar su rinktine mūsų žaidimas treniruotėse dar nėra kokybiškas, esame po fizinio pasirengimo, bet tai vis tiek yra gaivaus oro gurkšnis (Šypsosi).

REKLAMA

Gero sezono tikiesi prieš kiekvieną iš jų, o kaip bus, pamatysime. Tikiuosi, jog sezonas bus geras komandiškai, nes, kaip matome, daugeliu atvejų, kaip ir „Žalgirio“, kai yra gerai komandai – gerai ir žaidėjams. Man komandiniai rezultatai yra pirmoje vietoje, nes gali žaisti paskutinėje ekipoje ir būti vienareikšmiu lyderiu, tačiau iš to naudos nebus.

Turėtume žaisti greitą, atletišką, kietą krepšinį, kadangi surinkti tokio tipo legionieriai, o patirties įneš tokie žmonės kaip Spanoulis ar Printezis. Turėtų būti įdomus derinys tarp greičio ir atletiškumo bei patirties“, – kalbėjo puolėjas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti