Fiziškumu džiaugęsis D.Adomaitis: kaip pirmosioms rungtynėms, viskas yra normalu (12) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Rugpjūčio 3 d., 07:40
D.Adomaitis po pralaimėjimo didelio susirūpinimo neišreiškė (Krepšinio namų nuotr.)
D.Adomaitis po pralaimėjimo didelio susirūpinimo neišreiškė (Krepšinio namų nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos krepšinio rinktinė sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, besiruošdama po mėnesio prasidėsiančiai Pasaulio taurei. Maratono starte lietuviai išvykoje 70:78 nusileido ispanams.

Po mačo rinktinės strategas Dainius Adomaitis išliko pozityvus, džiaugėsi parodyta fizine kova, o broką nurašė pirmosioms rungtynėms.

„Daug energijos, daug noro, bet daug ir klaidų. Vis tiek, prieš rungtynes akcentavome, kad ispanai už visas klaidas baus ir bus daug lengvų taškų. Taip ir atsitiko antrajame ketvirtyje. Kartu su antro šanso taškais, tai buvo pagrindinės problemos, pridariusios mums bėdų. Buvo ir neblogų momentų, ypač gynyboje, kur gana drausmingai, visi buvo tose pozicijose, kuriose reikėjo. Tiesa, to neišlaikėme visas 40 minučių”, – teigė D.Adomaitis.

REKLAMA

– Bendru vaizdu esate patenkintas?

– Jei žiūrint visas rungtynes, buvo momentų, kai buvo gerai ir buvo momentų, kai buvo blogai. Pirmosioms rungtynėms tai yra normalu. Paprasčiausiai turime išsianalizuoti tuos momentus ir nekartoti tų klaidų.

– Trečiojo kėlinio pabaigoje klaida ginantis po krepšiu, galima tai paaiškinti nesusikaupimu ar įgūdžių stoka?

– Tarpais buvo komunikacijos stoka, susikeitimai gynyboje, kai nereikėjo keistis ar per ankstyvi susikeitimai, taktiniai dalykai. Individualiai ispanai turėdavo persvarą. Norėjome visiems duoti šansą pažaisti ir džiaugiamės, kad tai pavyko padaryti. Po pasirengimo ne visi yra tame ritme, kurio norėtųsi. Tai yra normalu. Kai kurie žaidėjai patys prašėsi keitimo ir aikštelėje kovojo su savimi, bet tai yra normalu.

– Ispanai daugiausiai baudė per priekinę liniją, kaip tai pavyko atlaikyti jūsų akimis?

– Kartais buvo sunku. Ypač pamatę Echodą ir Masiulį jie stengėsi labai aiškiai pulti per priekį. To labai neakcentavome, nes žinojome, kad po krepšiu turėsime Joną ir Domą. Akcentavome kitus dalykus, tiek puolime, tiek gynyboje.

REKLAMA

– Kamuolį įžaidė ne tik Lukas Lekavičius ir Žygimantas Janavičius, bet ir Adas Juškevičius. Kuriam iš jų geriausiai sekėsi puolime?

– Manau, Žygiui lengviau gynyboje, sunkiau puolime, ypač kai varžovai trečiajame kėlinyje nustebino pradėję žaisti aikštės gynyba. Lukui buvo lengviau puolime, bet sunkiau gynyboje. Turime prie tokių situacijų prisitaikyti.

REKLAMA

– Ispanai metė 30 baudų metimų, mes tik 10, kuo tai galima paaiškinti? Agresyvumo buvo pakankamai daug, tad ko pritrūko?

– Teisėjai irgi po atostogų grįžę. Teisėjai patys sakė, kad buvo klaidų ir taip toliau, bet aš džiaugiuosi, kad žaidimas buvo fizinis, tai yra labai gerai pirmoms rungtynėms. Žiūrint į priekį, bus komandų, kurios demonstruos tokį žaidimą, todėl mums tai yra geras testas.

– Kietas žaidimas pirmame mače sukėlė traumų riziką, Marius Grigonis susižeidė?

– Buvo rizika, bet rimtų traumų niekas negavo, o kad žaidimas yra fizinis – gerai.

– Pirmoje rungtynių pusėje buvo dvylika klaidų, po ilgosios pertraukos – penkios. Kaip pavyko subrandinti žaidimą?

– Manau, pradėjome kamuolį branginti ir prieiti prie tų situacijų, kurių norime. Antrajame kėlinyje keletą kartų su šiomis situacijomis perskubėjome, bandydami per anksti įvesti kamuolį, tai ir davė didžiausią žalą pirmojoje dalyje. Penkios klaidos per antrąją pusę rungtynių yra geras rezultatas, turime tai išlaikyti. Tai yra pirmos rungtynės, kokybės kiek trūko, o priimti sprendimai buvo per daug rizikingi. Tam yra žaidimo analizės, aiškinsimės.

REKLAMA

– Ką galime tikėtis išvysti mače prieš suomius?

– Žiūrėsime, konkrečiau nuspręsime kelionėje.

– Ką konkrečiai šiose rungtynėse norėjote išsibandyti?

– Savo gynybą. Daugiausiai treniravomės „pikenrolus”, bandėme išbandyti trečiosios pozicijos pranašumą po krepšiu ir atidirbinėti metikų situacijas.


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti