Debiutavęs D.Maskoliūnas: yra kaip yra, žinau, kur atėjau ir kokį iššūkį priėmiau (141) VIDEO interviu

Vasario 22 d., 01:04
D.Maskoliūnas nukėlė kepurę prieš varžovus (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas nukėlė kepurę prieš varžovus (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinė skaudžiai nusileido varžovams iš Belgijos (65:86) ir itin prastai startavo atrankoje į Europos čempionatą.

Pirmą kartą nuo 2017-ųjų rinktinėje žaidęs Donatas Motiejūnas toli kaltų neieškojo ir tikino, kad atsakomybę šį kartą turi prisiimti žaidėjai.

„Europoje lengvų rungtynių nebūna, ypač atrankoje. Nėra daug ką pasakyti, darėme tai, ką sakė treneris, tačiau laimėti nesugebėjo. Trenerių štabas paruošė gerą planą, tačiau jo neišpildėme, visa atsakomybė krenta žaidėjams“, – teigė D.Motiejūnas.

Rinktinės trenerio pareigose debiutavęs Darius Maskoliūnas išskyrė skylėtą gynybą, energijos trūkumą ir nepataikytus laisvus metimus.

– Visų pirma, apeliuoju į gynybą. Pradėjus geriau gintis, kažkiek atsiriš rankos. Bet, kaip ir sakiau, nesigavo niekas. Bandėme vieną sistemą, bandėme kitą, nors šiai dienai jų daug ir neturime. Niekas nesigavo, klubuose snaiperių sugebėjimais pasižymintys žaidėjai prametė lengvus metimus.

REKLAMA

– Kas svarbiausia bus prieš rungtynes su Čekija, pasitikėjimo atgavimas?

– Rūbinėje pasišnekėjome, tikrai neturėjau tikslo juos kažkaip pulti. Sudegėme visi kartu, nuo manęs iki jų, dabar reikia visiems kartu atsistatyti. Reikia išsiaiškinti, ką labiausiai turime pataisyti, nes taisytinų dalykų – labai daug. Keisčiausia yra, kad rungtynes ir trečiąjį kėlinį pradėjome be energijos, o ketvirtajame atsirado energijos sumesti 34 taškus. Nesitikėjau to.

– Tomui Dimšai tai buvo debiutas, Paulius Valinskas taip pat yra jaunas žaidėjas. Kiek trūko gero žaidimo ritmo iš gynėjų?

– Būkim biedni, bet teisingi, Mantas irgi neblizgėjo šiandien, Žygio išėjimas mums iškart kainavo turbūt minus dešimt taškų. Valinskas stengėsi, darė, ką gali, nevisada gavosi.

– „Ketvirtojoje“ pozicijoje buvo skylė, kaip Eimantui Bendžiui sekėsi ją kamšyti?

REKLAMA

– Mes juk puikiai žinome, ką galiu Bendžius „ketvirtoje“ pozicijoje, ko iš jo galima tikėtis. Jei jis nepataiko į krepšį iš toli, žaisdamas nugara nėra pavojingas ir ta pozicija pasidaro silpna.

– Kaip būtų galima įvertinti Donato Motiejūno žaidimą?

– Jis įmetė taškų, viskas su tuo gerai. Dar prieš išvyką minėjau, kad labiausiai neramina jo fizinė būklė. Dvi ar tris minutes jis sužaidė gerai, o po to buvo sėdimas ir labai matėsi. Trūksta jam žaidybinio ritmo, o čia gavo daug minučių ir spaudimo. Kovojo, stengėsi ir tikrai mums padėjo. Aišku, ne tiek, kiek iš jo tikimės, pirmiausia gynyboje.

– Laiko iki mačo prieš Čekiją nėra daug, kas pirmiausia bus bandoma pakeisti?

– Pirmiausia ramiai peržiūrėsime šias rungtynes. Reikia pirma išsiaiškinti klaidas, kurias darome gynyboje. Laisvi metimai yra laisvi metimai, juos arba pataikai arba ne. Šiandien mes nepataikėme, pradžioje pataikius gal viskas būtų buvę kitaip. Pirmiausia reikia žiūrėti į gynybą, kuri mūsų buvo skylėta kaip rėtis visose situacijose. Reikia žiūrėti ten ir ruoštis tvirčiau sustovėti tiek puolime, tiek gynyboje.

REKLAMA

– Ar šis pralaimėjimas labiau paveiks dėl to, kad patirtas dideliu skirtumu?

– Kokią įtaką jis gali turėti... Nemalonu, kam gali būti malonus toks rezultatas? Buvo gėda dėl to, kaip atrodėme prieš gausiai susirinkusius žmones. Yra kaip yra, žinau, kur atėjau ir kokį iššūkį priėmiau. Reikia žiūrėti į priekį ir tiek.

Rinktinė atsitiesti bandys jau netrukus – pirmadienį Vilniuje bus priimama Čekijos nacionalinė ekipa.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


141 komentarai
Naujausi komentarai (141)
Geriausiai ivertinti (141)
PRO komentarai (23)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti