D.Maskoliūnas: apie A.Butkevičiaus situaciją, R.Seibučio dvi išvaržas ir pagrindinius pasiruošimo akcentus (18) VIDEO interviu

Vasario 18 d., 12:58
D.Maskoliūnas kalbėjo apie pasiruošimo pradžią (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas kalbėjo apie pasiruošimo pradžią (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos vyrų rinktinė antradienį pradėjo pasiruošimą Europos čempionato atrankos kovoms.

Pirmojoje treniruotėje nebuvo Arno Butkevičiaus, kuris atvyks vakare. Taip pat rinktinėje nežais Klaipėdos „Neptūno“ atstovas Deividas Gailius, kuris patyrė traumą Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovose.

Vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas teigė, kad sudėlioti aiškūs akcentai, kaip komanda turi per trumpą laiką pasiruošti.

„Arnas turėjo procedūras Klaipėdoje ir vakare neturėjo temperatūros, gerai jaučiasi. Žinau, kad jis jau pakeliui ir vakare prisijungs prie rinktinės“, – sakė strategas.

 

REKLAMA

– V.Mikalauskas yra treniruotėje. Jis dirbs tik su D.Motiejūnu?

– Taip, jis dirbs tik su Donatu Motiejūnu.

– Kiek L.Birutis jau yra atsigavęs po traumos?

– Kiek stebime jį „CBet“ ekipoje, žaidžia solidžiai. Iš pradžių buvo abejonių dėl jo kojos, nes daug išgyveno. Medikai pastoviai seka jo būklę. Žaidžiant Prienų klube forma tikrai atrodo nebloga. Matosi, kad laiko turėjo ir daugiau raumenų yra užsiauginęs. Manau, kad pagelbės mums.

– Kiek sumaišties į planus įnešė, kad nežais E.Kairys, kadangi L.Birutis yra kitokio plano centras?

– Jie skirtingi, bet kai žinojome, kad negali Echodas žaisti, tada rinkomės Evaldą. Pakalbėjome su Dainiumi ir nusprendėme, kad Kairiui reikia duoti laiko atsigauti. Dabar labai geras šansas pasirodyti Biručiui. Kažkokių planų daug tikrai nesujaukė.

– Kokie pagrindiniai akcentai per tą trumpą pasiruošimo laiką?

– Turėjome rytinę treniruotę ir visą ją paskyrėme mokytis puolimo ir gynybos sistemas. Viską labai minimaliai, nes jie nėra robotai ir mes negalime įdėti kažkokių mikroschemų, kur būtų visa informacija. Vakarinėje treniruotėje sužaisime „5 prieš 5“ ir tada pasitikrinsime.

REKLAMA

– D.Gailiui pamainos neieškojote?

– Sužinojus pirmadienį nebuvo būtinybės kažką skubiai kviestis.

– Kokia yra belgų rinktinė?

– Turi daug jaunų ir energingų žaidėjų, kurie gynyboje yra agresyvūs, mėgsti bėgti į greitą puolimą, gerai kovoja dėl kamuolių. Žiūrėsime dar įrašus, kaip jie žaidė praėjusiame „lange“ su islandais, nes didžioji dalis žaidėjų ta pati.

– Ar jaudinotės prieš pirmą treniruotę?

– Jaučiuosi gerai, nes visus tuos žaidėjus pažįstu daug metų. Ir jie mane pažįsta, ir aš juos pažįstu.

Prenumeruokite Krepsinis.net „Youtube“ kanalą ir visus interviu pamatykite pirmieji!

– Kiek pačiam neįprasta ruoštis ne Eurolygai, o būti su rinktine?

– Kažkiek yra, nes Eurolygos ritmas jau buvo pagautas, o dabar nereikia žiūrėti „Baskonia“ įrašų ir ruoštis. Vis dėlto mintimis dar esu ir ten, ir ten.

REKLAMA

– D.Motiejūnas yra ilgiausiai be mačų esantis žaidėjas. Kokios jis formos?

– Prieš treniruotę ir kalbėjome, kad vienintelis žaidėjas, kuris neturi ritmo. Visi kiti daug žaidžia ir yra svarbūs savo komandose. Sunku dar spręsti, bet kiek kalbėjome su juo, Donatas jaučiasi gerai.

– Kaip vertinate turnyro sistemą?

– Nenoriu veltis į kalbas apie tuos „langus“. Esu sakęs savo nuomonę ir jos laikausi. Esu rinktinės treneris ir ruošiuosi žaisti „langą“.

– Kokie šansai R.Seibutį pamatyti rinktinėje?

– Mačiau, kokio dydžio dvi išvaržas jam išoperavo. Duokime jam pirmiausia atsigauti fiziškai. Manau, kad nereikia galvoti apie rinktinę – žmogui pirmiausia reikia pasveikti.

REKLAMA

– Kiek tokiai rinktinei svarbūs senbuviai?

– Kai ateina naujas treneris, senbuviai skamba keistokai. Aš pažįstu juos, nes žaidė ir pas Kazlauską, su kuriuo dirbau. Mačiulis, Kalnietis, Kuzminskas yra labiausiai patyrę žaidėjai, bet mes neakcentuojame tų lyderių – stengsimės rodyti komandinį žaidimą. Noriu, kad visi turėtų savo vaidmenį ir būtų patenkinti buvimu nacionalinėje komandoje.


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti