D.Adomaitis: šiuo metu aukštaūgio neieškome – norime pamatyti, ką gali esantys žaidėjai (72) VIDEO interviu

Spalio 16 d., 11:01
D.Adomaitis patvirtino, kad vilniečiai aukštaūgio nebeieško (BNS nuotr.)
D.Adomaitis patvirtino, kad vilniečiai aukštaūgio nebeieško (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ komanda trečiadienį žais trečiąsias Europos taurės turnyro rungtynes, kur savoje arenoje priims Frankfurto „Skyliners“ krepšininkus.

Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis teigė, kad šiuo metu yra sustabdytos aukštaūgio paieškos, kadangi specialistas nori pažiūrėti, ką sugeba Marekas Blaževičius bei Norbertas Giga.

– Kokia komanda yra „Skyliners“?

– Labai pavojinga komanda. Jie daug atakų rengia pirmoje fazėje, per pirmąsias 6–8 sekundes. Kamuolį atkovoję žaidėjai greitai su juo gali perbėgti visą aikštelę arba paduoti metikams. Heslipas yra labai išreikštas metikas ir jį gerai suranda tam tikrose situacijose. Didžiausias jų privalumas tas, kad tas pats treneris dirba šeštą sezoną, todėl sistema aiški. Yra žaidėjų, kurie rungtyniauja ilgą laiką komandoje.

REKLAMA

– „Unicaja“ sutriuškino „Skyliners“ praėjusiame ture. Tai buvo lygių skirtumas?

– Pirmajame kėlinyje dar „Skyliners“ buvo priekyje. „Unicaja“ tiesiog gerai išnaudojo situacijas ties tritaškiu, gerai pataikė. Kur „Skyliners“ gynyboje kažkiek rizikavo, ispanai gerai juos už tai baudė.

– Galbūt jau išryškėjo, ko komandai labiausiai trūksta?

– Didžiausias galvos skausmas yra dėl traumų, nes kiekvienas mačas kainavo žaidėjo netektį, o blogiausia, jog tai buvo vienos pozicijos krepšininkai. Džiaugiamės, kad Kramerio progresas yra geras ir viskas vyksta pagal planą. Laukiame jo. Blogiausia, kad susiaurėjo rotacija ir kai kurie žaidėjai per daug minučių rungtyniavo. Treniruočių procesas nebuvo toks, kokio norėjome.

– Kaip sekasi M.Harrisui?

– Dabar grįžome į salę, nes sekmadienį nedarėme treniruotės. Kai turime didesnę rotaciją, automatiškai ir treniruočių procesas tampa geresnis. Harriso pastangos yra geros. Po truputį jis mokosi sistemos, savo atsakomybių. Viskas vyksta žingsnis po žingsnių.

– Kalbama, kad M.Harrisas yra individualistas. Ar yra ženklų, kad jis gali nepritapti „Ryte“?

REKLAMA

– Manau, kad jūs geriau žinote, nes jau antraštėse mačiau, jog sugriaus žaidimą (šypsosi). Žinome jo stiprybes, žinome jo silpnybes. Užtruks laiko jam viską suprasti ir priimti iki galo. Manny yra individualiai labai stiprus žaidėjas ir kiekvieną varžovą gali įveikti vienas prieš vieną. Bet mums jis reikalingas, kad ir kurtų progas kitiems. Tai akcentuoja treniruotėse. Žiūrėsime, kaip jam seksis.  

– Kodėl nusprendėte įsigyti gynėjo ir puolėjo pozicijos žaidėją, nors prioritetas buvo aukštaūgis?

– Jūs matėte situaciją? Mums reikia reaguoti į situaciją. Pas mus Farrellas išvyko, nes norėjo tai padaryti dėl asmeninių priežasčių, o Krameris ir Normantas gavo traumas. Į treniruočių procesą turėjome įtraukti Karolį Giedraitį. Mums reikėjo pasistiprinti šią poziciją. Ieškojome aukštaūgio ir buvome jį susiradę, bet situacija buvo tokia, kad reikėjo priimti kitokius sprendimus. Manau, kad jis yra logiškas.

– Pastiprinimo po krepšiu nebeieškote?

– Šiai dienai labiausiai gaila, kad prieš „Žalgirio“ dublerius žaisdamas Marekas gavo traumą. Norėjome jam duoti daugiau šansų žaisti, būti rotacijoje. Giga grįžta po traumos, jau dalyvauja treniruočių procese. Dabar pirmiausia norisi pamatyti, ką jie gali. Stebime rinką, bet šiuo metu žaisime su tokia sudėtimi, kokią turime.  


72 komentarai
Naujausi komentarai (72)
Geriausiai ivertinti (72)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti