D.Adomaitis patvirtino: mačas su Dominikos Respublika – paskutinis prie rinktinės vairo (299) VIDEO interviu

Rugsėjo 8 d., 13:34
D.Adomaitis – traukiasi (BNS nuotr.)
D.Adomaitis – traukiasi (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis
iš Nandzingo, Krepsinis.net

Lietuvos rinktinės rungtynes Pasaulio taurės turnyre prieš Dominikos Respubliką bus paskutinės vyr. treneriui Dainiui Adomaičiui.

Specialistas sekmadienį po vakarinės treniruotės prisipažino, kad pasiektas rezultatas Lietuvai yra prastas, todėl jis priėmė sprendimą trauktis. 

– Kaip atrodė naktis po pralaimėjimo?

– Laikrodis kažko nesupranta, nes nėra datos. Nieko nepadarysi – liko vienas mačas, kur žaidžiame dėl garbės ir dėl sirgalių. Privalome išeiti susikaupę ir padaryti savo darbą. Šioje situacijoje labiausiai gaila sirgalių.

REKLAMA

– Kaip vertinate FIBA atmestą protestą?

– Nenoriu nieko komentuoti.

– Galbūt tausosite kažkuriuos žaidėjus?

– Svarbiausia yra žaidėjų sveikata. Rytoj ryte turėsime atsakymus iš daktarų. Dabar atrodo, kad viskas gerai. Norisi, kad kiekvienas pažaistų tų minučių.

– Kokia yra ta Dominikos Respublikos komanda?

– Žaidžia gerą ir greitą krepšinį su daug judesio ir daug perdavimų. Turi du lyderius perimetre, kurie priima daug sprendimų nutraukdami jų sistemą. Turi daug laisvės tiek patys atakuoti, tiek kuriant situacijas. Labai emociška ir pavojinga komanda.

– Ar reikėjo kažką pasakyti vyrams, jog suteiktumėte jiems motyvacijos?

– Turbūt visiems darbe pasitaiko sunkių dienų. Čia yra mūsų darbas, kurį mylime, todėl privalome jį iki galo padaryti gerai dėl sirgalių. Jie pasiėmė atostogas, taupė visus metus tai išvykai. Dėl jų turime išeiti ir kautis tik dėl pergalių bei pamiršti viską.

– Ar po vakarykščių įvykių sulaukėte daug palaikymo iš šalies?


REKLAMA

– Atvirai pasakysiu, labai nustebau. Buvo daug žinučių ir pokalbių sudaugybe trenerių, kurie dalyvauja Pasaulio taurėje arba darbuojasi rinktinėse, kurių čia nėra. Tikrai nustebau.

– Tarp jų buvo ir N.Nurse’as, kuris jus palaikė soc. tinkle?

– Nereikia būti genijumi, kad matytum tą situaciją, kuri yra aplinkui.

– Ką reiškė jūsų vakarykštis pasakymas, kad „kalbat galbūt paskutinį kartą“?

– Sulaukime rytojaus rungtynių. Kai baigsis čempionatas, bus pasakyta viskas. Jūs viską svarstykite logiškai – pasakymas gali būti tik vienas, kito nėra. Lietuvai būti tarp 16 nėra geras rezultatas. Už rezultatą atsako treneris. Aš kito varianto nematau. Čia net nesvarstytina visiškai. Sprendimas yra priimtas galvoje. Ir pasakiau prieš čempionatą – tenkina patekimas į olimpiadą per Pasaulio taurę. Žinojome, ką turime pasiekti ir įgyvendinti. Jeigu ne, tada trauktis.  

– Kokia federacijos pozicija šiuo klausimu?

– Tai yra mano asmeninė pozicija. Aš keliu sau ambicijas. Išprovokavote mane čia gerai (juokiasi).  

REKLAMA

– Ar esate patenkintas žaidimo kreive? Nes rinktinė tikrai nežaidė prastai.

– Mes žaidėme gerą krepšinį. Buvo momentų gynyboje ir tie epizodai nebuvo nauji. Tai buvo dalis žaidimo, kurį įsivedėme ir žaidėjai gerai perprato gynybos sistemas. Puolime žaidėme gerą krepšinį. Buvo tik momentų, kur nesužaisdavome į tą silpną varžovų vietą, kurią norime atakuoti. Buvo tas ir mače su prancūzais, kai vienu metu visiškai pametėme drausmę ir žaidėme derinius, kurių nenorėjome žaisti. JV ir Domo tandemas buvo veiksmingas, matėme ir skaičius, viskas gerai veikė. Išmokome gana neblogai žaisti su tomis persvaromis, kurias turime aikštelėje. Tai džiugina.


299 komentarai
Naujausi komentarai (299)
Geriausiai ivertinti (299)
PRO komentarai (36)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL