D.Adomaitis apie pasiūlymą iš „Ryto“: visiškai naujas kontraktas, nesusijęs su tuo, ką kalbėjome prieš dvejus metus (27) VIDEO podcastas

Birželio 2 d., 09:16
D.Adomaičio situacija paaiškės iki liepos (BNS nuotr.)
D.Adomaičio situacija paaiškės iki liepos (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„TV3 Sport“ kanalo tinklalaidėje komentatoriai Romanas Buršteinas ir Rytis Vyšniauskas kalbino Vilniaus „Ryto“ vyriausiąjį trenerį Dainių Adomaitį.

Specialistas teigė, kad iki liepos 1 dienos turėtų paaiškėti jo ateitis sostinės komandoje. Klubas jam yra pateikęs visiškai naują pasiūlymą. Krepsinis.net žiniomis, D.Adomaitis pagal seną sutartį būtų uždirbęs apie 200 tūkst. eurų per sezoną, o dabar siūlomas ilgalaikis kontraktas, bet su beveik dvigubai mažesniu uždarbiu.

– Kuriuos trenerius stebite labiausiai?

– Kai tik pradėjau trenerio kelią, Obradovičius buvo tas treneris, kuris imponavo labiausiai. Patiko jo akcentas detalėms ir tai matoma iš jo reakcijos. Peržiūri daug mačų ir matai, ko jis tikrai nori iš žaidėjų. Pascualis man yra genijus dėl savo sistemų gynyboje ir puolime bei gebėjimų išnaudoti žaidėjus skirtingose situacijose. Jis rodo aukštą pilotažą. Dabar tikrai įdomu stebėti Jasikevičių. Jis paėmęs mišinį geriausių trenerių, kurių komandose rungtyniavo. Labai sunku žaisti prieš jį ir numatyti, kaip rungtyniaus. Šaras šiuo metu man asmeniškai yra įdomiausiai aikštelėje dirbantis treneris.

REKLAMA

– Ką manote apie tai, kad gali tekti žaisti krepšinį be žiūrovų?

– Jausmas bus lyg draugiškos rungtynės, kurios būna uždaros, jog varžovai negautų įrašo, bet viskas bus filmuojama. Kiek teko bendrauti su kitų šalių atstovais, visi susitaikė, kad iki kitų metų turės žaisti be sirgalių. Norėtųsi, kad vokiečiams pasisektų ir jie būtų geras pavyzdys, jog rudenį galima grįžti su kažkiek sirgalių. Idėja tokia, kad galbūt pažymėti vietas salėje, kur galima būtų sėsti, jog būtų tinkami atstumai. Jeigu salėje yra 6 tūkstančiai vietų, galima būtų priimti iki 2 tūkstančių. Tai būtų skirta ištikimiausiems abonementų pirkėjams. Idėja gera, bet tai priklausys ne nuo klubų, o situacijos šalyje.

– Ar priėmėte sprendimą dėl kito sezono?

– Situacija yra labai paprasta: iki liepos 1 klubas turi pasakyti, ar mato komandoje, ar pratęsė sutartį. Agentas informavo, kad „Rytas“ atsiuntė preliminarų pasiūlymą, kiek galėtų pasiūlyti pinigų. Įvardijama, kad tiek galėtų skirti trenerio pozicijai. Suprantu „Rytą“ – situacija yra nelengva. Palaukime liepos 1 dienos ir bus viskas aišku. Naujas pasiūlymas yra visiškai naujas kontraktas, nesusijęs su tuo, ką kalbėjome prieš dvejus metus.  

REKLAMA

– Kokia jūsų filosofija situacijoms, kai komanda ima pralaiminėti ir krenta jos moralė?

– Reikia analizės tam, kad rastum priežastį. Jeigu viską darai teisingai, o varžovas tiesiog stipresnis arba sužaidžia geriausias sezono rungtynes, tada nieko nepadarysi. Turi analizuoti savo žaidimą ir ieškoti problemų – tikiu, kad tik darbu gali padaryti korekcijas. Jeigu kažkur žaidėjas nepakėlė rankos ar nepribėgo, tai jau problema. Kartais yra situacijų, kurių tu negali kontroliuoti – ligos ar traumos. Tada prieini prie varianto, ar tu gali sustiprinti sudėtį ir tai gali turėti didelę įtaką. Kartais net žaidėjo atleidimas yra naudingas, kadangi supurto komandą. Naujoko atėjimas irgi būna naudingas, kadangi įneša tos energijos.

– 2018–2019 m. sezonas buvo su daug gerų ir blogų dalykų. Ar tai buvo sezonas, iš kurio daugiausiai išmokote?

– Tai yra mano patirtis ir niekas jos neturėjo. Mane padarė tik labiau užsispyrusiu ir geriau galintį vertinti situacijas ateityje. Buvo sunkūs sezonai su daug skirtingų iššūkių. Didžiausias nuopelnas trenerių kolektyvui ir žaidėjams. Sugebėjimo išlaviruoti sunkiose situacijose. Smagu pabaigoje užtildyti skeptikus, kurie norėjo kitokio scenarijaus. Džiugu dėl klubo, sirgalių ir visų, kurie tikėjo.

REKLAMA

– Kaip užmigti po tokio mačo, kuris buvo pernai Kinijoje su Prancūzija?

– Išgeri tabletę ir miegi tas 5 valandas (juokiasi). Tai yra šio darbo tamsioji pusė, kuri man buvo didelis iššūkis ir apie kurį nežinojau. Savo psichologijos tvarkymasis, kai yra pralaimėjimai. Žiūrint tuos įrašus būna daug emocijų – skriedavo ir šelpėtės į televizorių, ir kompiuteris nuo stalo. Tiesiog per kažkiek laiko privalai suprasti, kad tai yra dalis darbo. Medicina padeda, kadangi poilsis yra svarbus.

– Kaip sunku dirbti, kai nuolat jus lygina su Š.Jasikevičiumi?

– Tikrai nėra lengviau, kai šalia yra kolega Šaras, kuris šiuo metu yra geriausias lietuvis treneris. Jasikevičiui buvo siūloma tapti rinktinės treneriu, bet jis pasakė „ne“. Dabar man reikia jaustis kaltam, kad pasakiau „taip“? Tu susikaupi ir stengiesi maksimaliai gerai padaryti savo darbą. Pasiseka tau ar ne, tai jau kitas klausimas. Labiausiai gaila, kad nepasiekėme tikslų, kuriuos patys sau kėlėme kaip komanda, nors žaidėme tikrai gerą krepšinį. Faktas, kad kažkuriuos dalykus galėjai pakeisti, bet neturi stebuklingų galių, jog atsuktum laiką.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


27 komentarai
Naujausi komentarai (27)
Geriausiai ivertinti (27)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti