Apie lyderių auginimą kalbėjęs R.Butautas išskyrė dešimtmetį neišsprendžiamą Lietuvos krepšinio problemą (5) antroji „MISsMATCH“ laidos dalis

Lapkričio 26 d., 08:00
R.Butautas kalbėjo apie lyderių ugdymą ir įžaidėjo problemą
R.Butautas kalbėjo apie lyderių ugdymą ir įžaidėjo problemą
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – antroji „MISsMATCH“ dalis su treneriu Ramūnu Butautu.

Joje specialistas pratęsė kalbą apie darbą Lietuvos vyrų rinktinėje ir reakcijas į pralaimėjimus. Pats prieš dešimtmetį į Europos čempionato ketvirtfinalį rinktinės neatvedęs strategas nemano, kad su laiku toleravimas pralaimėjimams Lietuvoje auga.

Pastaruosius dvejus metus Europos ir pasaulio čempionatuose Lietuva liko devinta.

„Kiekvienas medalių nelaimėjimas yra didelis nusivylimas, yra skausmingas, yra ieškomi kaltieji ir jie yra surandami, kaip taisyklė. Nėra kuo skųstis: einant dirbti į tokią vietą pats žinai, kur eini, o antras dalykas – yra ir didelė garbė, ir didelė atsakomybė dirbti tokį darbą.

REKLAMA

Normalu, kad komandai žaidžiant blogai kaltas treneris ir objektyvių priežasčių įžvelgti niekas nesistengia. Jei negali praryti šitos piliulės, keiks profesiją.

Nemanau, kad toleravimas pralaimėjimams didėja. Tas nusivylimas yra labai didelis. Čia emocijos, patriotizmas, viltys – ir staiga bum. Mes, treneriai, irgi taip reaguojame. Galvojate mes nenusiviliame? Mes irgi išgyvename“, – sakė jis.

Pats R.Butautas su jaunimo rinktine, kurioje tada buvo tokie žaidėjai kaip Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas ar Jonas Mačiulis, savo metu iškovojo auksą pasaulio pirmenybėse. Jis nemano, kad dabartiniai „sausi“ metai be medalių yra prasti, bet ko trūksta, kad lyderių mūsų krepšinyje vėl užaugtų daugiau?

„LKF dabar skiria didelį dėmesį būtent lyderių auginimui. Ir tie taisyklių pakitimai, į kuriuos kai kurie specialistas žiūri kritiškai, yra priimami tam, kad būtų ugdomos individualybės. Kad kai kurie treneriai būtų priversti kreipti dėmesį į individualų meistriškumą.

Manau, kad reikia būti kantriems. Vaikų krepšinyje rezultatai neateina greitai. Svarbu, kad darbas vyksta kryptingas ir tam skiriama daug lėšų“, – teigė treneris.  

REKLAMA

Antroje pokalbio dalyje:

02:30 – apie reagavimą į rinktinės nesėkmes

06:50 – apie jaunimo rinktinių kritusius rezultatus

09:10 – apie lyderių stoką Lietuvos krepšinyje

11:50 – apie įžaidėjų problemą

13:50 – apie darbą su Linu Kleiza, Antanu Kavaliausku ir auklėtinių meilę

16:40 – apie užrašų knygelę ant miegamojo staliuko

18:30 – apie gėdingus pralaimėjimus  

Pirmoji „MISsMATCH“ dalis:

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja