Berlyno ALBA
IV kėlinys, 1 min.
45
:
73
Atsinaujins po sek
Pirėjo „Olympiacos“

5 užsienyje žaidę lietuviai, kurie vėl turėtų patraukti LKL klubų dėmesį (15)

Birželio 14 d., 12:00
J.Kazakauskas sezoną praleido Prancūzijoje
J.Kazakauskas sezoną praleido Prancūzijoje
Tautvydas Kubilius

Ateinantį 2022–2023 metų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną matysime besikaunančias 12 šalies komandų.

Išaugęs ekipų skaičius turėtų bent dalinai padidinti konkurenciją tarp klubų dėl rinkoje esančių lietuvių. Naujai ateinanti „Gargždų“ komanda savo branduolį yra nusiteikusi formuoti lietuvišku pagrindu, o itin daug intrigos keliantis Gedimino Žiemelio projektas gali pervilioti pajėgius tautiečius iš kitų lygos komandų, taip palikdamas atviras pozicijas tose komandose.

Portalas Krepsinis.net pažvelgė į žaidėjus, kurie jau yra žaidę LKL, tačiau pastaruoju metu buvo priversti įrodinėti savo vertę užsienyje, o dabar galėtų vėl sulaukti dėmesio iš pajėgiausios šalies lygos komandų.

Slavinskas Slavinskas

REKLAMA

Džiugas Slavinskas (23 metai, 203 cm ūgio, Bratislavos „Inter“). Slovakijos lyga: 38 min., 20,2 tšk., 7,2 atk. kam., 3,7 rez. per., 21,7 naud. bal.

Puolėjas, užaugęs Klaipėdos „Neptūno“ sistemoje, prieš jau pasibaigusio sezono pradžią nusprendė žengti Arno Beručkos pramintu keliu. Dž.Slavinskas pasirinko žaidimą krepšinio šalies statuso neturinčioje Slovakijoje ir nutūpė toje pačioje ekipoje kaip ir jo pirmtakas – Bratislavos „Inter“.

Dž.Slavinsko tikslai buvo panašūs kaip ir šį sezoną jau Pasvalyje įsitvirtinusio A.Beručkos. Puolėjas norėjo atgauti pasitikėjimą savimi ir tapti labiau į puolimą orientuotu žaidėju, kadangi tėvynėje jam buvo klijuojama gynybinio plano krepšininko etikėtė.

„Norėjau vykti ten, kur etikečių nebūtų, kur žiūrėtų į mane tiesiog kaip į žaidėją, kurį galima išnaudoti kuo geriau“, – jau žaisdamas Slovakijoje portalui Krepsinis.net buvo sakęs Dž.Slavinskas.

Toks noras virto realybe – puolėjas turėjo itin daug laisvės ir ja puikiai naudojosi. Tai, kad Slovakijos čempionate lietuvis aikštėje praleisdavo po 38 minutes leido išvysti jį visiškai kitomis spalvomis. Jeigu LKL čempionate Dž.Slavinskas itin retai žiūrėdavo į krepšį tai Slovakijoje jis per rungtynes atlikdavo vidutiniškai po 12 metimų „iš žaidimo“, o jo pataikymas siekė 50 procentų.

REKLAMA

Vis tik pagrindinė puolėjo problema niekur nedingo – jo pataikymas iš toli nei Lietuvoje, nei Slovakijoje neviršijo 30 procentų.

Jau prieš išvykdamas svetur, iš Pasvalio kilęs krepšininkas „Neptūne“ turėjo 23 minučių ir 7,3 taško vidurkį, tad pasisemęs patirties užsienyje jis turėtų būti itin geidžiama preke LKL turguje.

Akivaizdu, kad Dž.Slavinskas vėl turėtų sulaukti dėmesio iš LKL klubų, o pagrindiniu jo pasirinkimo aspektu turėtų būti numatomas vaidmuo. Žaidėjas antros turnyrinės lentelės pusės komandose galėtų pretenduoti į startinio penketo žaidėjo vaidmenį, o būtent tai turėtų būti svarbiausias rodiklis prieš dedant parašą ant sutarties. 

Mikalauskas Mikalauskas

Arūnas Mikalauskas (24 metai, 202 cm ūgio, Leideno „ZZ Leiden“). FIBA Europos taurė: 26 min., 10,7 tšk., 5,2 atk. kam., 2,7 rez. per., 11,8 naud. bal.

REKLAMA

Dar vienas žaidėjas, kurio atstovaujamas klubas prieš sezoną daugeliui būtų vertęs tiesiog kilstelėti antakį. Vis tik Leideno ekipa, o ir joje rungtyniaujantys lietuviai Arūnas Mikalauskas bei Einaras Tubutis, tapo tikru šio sezono atradimu.

Nors Leideno ekipai nepavyko prasibrauti į FIBA Čempionų lygos grupių etapą, tačiau vėliau Nyderlandų klubas tęsė pasirodymą FIBA Europos taurės turnyre, kur nužygiavo iki pat pusfinalio. Įdomu tai, kad „Top 16“ etape lietuviškasis Leideno klubas du kartus nugalėjo Permės „Parma“ krepšininkus.

Itin įtemptas tvarkaraštis leido rinktis A.Mikalauskui patirtį – viso lietuvis šį sezoną į aikštę žengė 54 kartus, o jo pasirodymas tiek Belgijos–Nyderlandų čempionate, tiek FIBA Europos taurės varžybose buvo vienodai stabilus.

Tai buvo jau trečiasis A.Mikalausko sezonas Nyderlanduose ir vis kitoje komandoje. Prieš išvykstant į užsienį, puolėjui sunkiai sekėsi išsikovoti vietą pagrindinėje Klaipėdos „Neptūno“ sudėtyje ir dažniau teko ginti dublerių garbę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). 

„Trečioje“ ir „ketvirtoje“ pozicijose galintis rungtyniauti A.Mikalauskas pasižymi geru pataikymu iš trijų taškų zonos, o sutvirtėjęs kūnas leidžia grumtis ir arčiau krepšio.

REKLAMA

Galima pažymėti ir tai, kad su Leideno klubu lietuvis turėjo nemažai galimybių patikrinti ir savo charakterio tvirtumą. Nyderlandų lygoje lietuvių ekipa finalo seriją pralaimėjo 2:3, tačiau triumfavo bendrame Belgijos–Nyderlandų čempionate, o FIBA Europos taurės varžybose suklupo tik pusfinalyje.

Universalus ir daug puolime galintis pasiūlyti puolėjas jau ateinantį sezoną galėtų tikėtis svarbaus vaidmens komandose, kurios LKL pirmenybėse stumdysis turnyrinės lentelės viduryje. 24 metų žaidėjas per pastaruosius kelis sezonus dėjo rimtus žingsnius į priekį, o jeigu jo progresas nesustos ateityje A.Mikalauskas gali skintis kelią ir į dar aukštesnį lygį.

Jo komandos draugas E.Tubutis taip pat turėjo sėkmingą sezoną ir taip pat turėtų būti sugrįžęs į LKL komandų radarą.

REKLAMA

Pažėra Pažėra

Tadas Pažėra (24 metai, 194 cm ūgio, Le Portelio ESSM). Prancūzijos lyga: 6 min., 1,5 tšk., 0,9 naud. bal.

Sezono pradžia gynėjui buvo išties sunki – ilgai be darbo buvęs T.Pažėra trumpam buvo prisijungęs prie Talino „Talinna Kalev“ ekipos, tačiau ten spėjo sužaisti tik vieną mačą. Iškart po solidaus pasirodyma Latvijos–Estijos pirmenybėse lietuvis persikėlė į itin pajėgią Prancūzijos lygą.

Joje T.Pažėra atstovavo Le Portelio ESSM ekipai, kuriai pavyko įgyvendinti pagrindinį uždavinį – išlikti pirmenybėse.

Nors lietuvio vaidmuo tokioje pajėgioje komandoje buvo daugiau epizodinis, tačiau galimybė žaisti šiame lygyje turėjo tapti impulsu jo karjeroje. Vis tik pagrindinis tokio sezono minusas yra varžybinės praktikos stoka.

REKLAMA

T.Pažėra šiuo metu save išbando Lietuvos 3x3 krepšinio lygoje, kur atstovauja Panevėžio komandai. Šiame lygyje gynėjas itin išsiskiria individualiu meistriškumu ir atrodo gana stipriai išplėtęs savo judesių arsenalą puolime. Plika akimi matyti, jog krepšininkas yra ištroškęs žaidimo ir tiesiog mėgaujasi galimybėmis imtis lyderio vaidmens šioje trijulių lygoje.

Šiaulietis pasižymi gera kamuolio varymo technika bei metimu po driblingo, o itin pavojingu puolime jį verčia aštrumas bei gebėjimas solidžiai užsibaigti metimus net ir po kontakto.

Vis tik liaunas kūnas vis dar yra T.Pažėros trūkumu ir būtent tokioje fiziškumu pasižyminčioje lygoje kaip Prancūzijos jį darė pažeidžiamu gynyboje.

2020–2021 metų sezone perspektyvus gynėjas, atstovaudamas „Neptūnui“, jau turėjo 15 minučių ir 6,9 taško vidurkį, tačiau uostamiestį paliko ir pabandė laimės ieškoti kitur.

Po tokio psichologiškai nelengvo sezono T.Pažėrai reikia komandos, kurioje tiesiog gautų žaisti. Pagal savo charakteristiką jis itin efektyvus gali būti trumpose atkarpose, o šiai akimirkai atrodo, kad kone tobuliausias variantas abiems pusėms būtų jo gimtųjų Šiaulių klubas.

REKLAMA

Antanas Sireika geba puikiai išnaudoti žaidėjų talentą puolime ir leidžia jiems atsiskleisti, todėl sugrįžimas į gimtojo miesto komandą šioje situacijoje atrodytų daugiau negu logiškai.

Kazakauskas Kazakauskas

Julius Kazakauskas (31 metai, 196 cm ūgio, Evrės ALM).Prancūzijos 2 lyga: 23 min., 6,1 tšk., 5,6 atk. kam., 2,4 rez. per., 10,2 naud. bal.

Drąsiai galima teigti, kad J.Kazakauskas yra vienas labiausiai neįvertintų Lietuvos krepšininkų. Tai, kad po solidaus sezono Kėdainiuose jam teko keltis į antrąją Prancūzijos lygą yra Lietuvos klubų aplaidumas.

2020–2021 metų sezone Kėdainiuose itin stiprus fiziškai, tačiau ūgiu neišskiriantis klaipėdietis buvo pagrindinis „Nevėžio“ ginklas ir klubas turėjo dėti visas pastangas, kad išsaugotų šį krepšininką. Vis tik ALM klubas pinigais sugebėjo nukonkuruoti Kėdainių komandą, o niekas kitas iš LKL ekipų pinigais taip pat negalėjo nukonkuruoti antros Prancūzijos lygos komandos.

REKLAMA

J.Kazakauskui šiuo metu yra 31 metai ir natūralu, kad žaidėjas renkasi pelningiausius pasiūlymus per daug nekreipdamas dėmesio į kitas detales. Šiuo metu 196 cm ūgio aukštaūgiui reikia tiesiog galvoti apie tai, kaip pasiimti iš karjeros kuo daugiau.

Net ir Prancūzijoje būdamas vos 196 cm ūgio J.Kazakauskas turėjo 5,6 atkovoto kamuolio vidurkį ir tai yra dar vienas puikus įrodymas, kad savo centimetrų trūkumą jis kompensuoja nuostabia fizine jėga.

Puikiu kovotojo charakteriu pasižymintis žaidėjas yra tas žmogus, aplink kurį galima formuoti bet kurią LKL antros turnyrinės lentelės pusės komandą. Turint omeny, kad šiuo metu nemaža dalis komandų yra grįsta jaunų ir perspektyvių žaidėjų pagrindu tokio žaidėjo kaip J.Kazakauskas turėjimas gali joms gali įnešti reikiamo solidumo ir patirties.

Kėdainiuose J.Kazakausko skaičiai buvo tiesiog fantastiškį – 9,8 tšk., 9,3 atk. kam. Ir 18,4 naud. bal. Įdomu tai, kad tą sezoną jo pataikymas iš toli siekė 43 proc., tačiau Prancūzijoje šis skaičius vėl grįžo prie labiau įprasto visai karjerai – 25 proc.

Evrės komanda krito Prancūzijos antros lygos ketvirtfinalyje, tad J.Kazakausko sezonas jau yra pasibaigęs beveik mėnesį laiko.

REKLAMA

LKL komandos turėtų nesnausti ir pabandyti sugrąžinti šį pajėgų aukštaūgį į Lietuvą, kadangi tai yra itin saugus variantas, kuris gali įnešti daug fiziškumo, energijos ir charakterio į bet kurį klubą.

Domarkas Domarkas

Dominykas Domarkas (30 metų 192 cm ūgio, Bydgoščiaus „Enea Astoria“, Ternopolio „Ternopil-Tneu“, Nanto „Hermine“). Lenkijos lyga: 25 min., 9,7 tšk., 4,1 rez. perd., 8 naud. bal. Ukrainos pirmenybės: 29 min., 10,6 tšk., 2,7 atk. kam., 3,8 rez. perd., 7,3 naud. bal. Prancūzijos antra lyga: 14 min., 3,5 tšk., 1,4 atk. kam., 2,2 rez. perd., 2,5 naud. bal.

Iš Kauno kilęs gynėjas turėjo vieną sunkiausių sezonų iš visų Lietuvos krepšininkų. Rudenį Lenkijos lygoje startavęs D.Domarkas Bydgoščiaus klube neužsibuvo ir po 7 sužaistų rungtynių patraukė į Ukrainą.

REKLAMA

Ternopolio komandoje lietuvis atrodė visai neblogai ir nors jo atstovaujama kipa buvo Ukrainos lygos vidutiniokė gynėjas turėjo 10,6 taško vidurkį, o iš toli krepšį atakavo 39 proc. tikslumu.

Vasario 16 dieną Ternopolio klubas sužaidė paskutines rungtynes namuose su Zaporožės klubu, o daugiau nei už savaitės Rusija užpuolė Ukrainą ir šalies krepšinio pirmenybės buvo sustabdytos. D.Domarkui teko palikti užpultą šalį, o darbą jis rado antroje Prancūzijos lygoje.

Natūralu, kad po tokių sukrėtimų ir keičiant trečią komandą per vieną sezoną lietuviui nebuvo lengva adaptuotis naujoje aplinkoje. Prancūzijoje jo skaičiai jau nebuvo solidūs, tačiau vien galimybė žaisti ir baigti sezoną aikštėje tokioje situacijoje turėtų būti vertinama kaip laimėjimas.

Po sezono kupino klajonių D.Domarkui vėl reikia stabilių metų. Nors iki tol gynėjas jau buvo pusmečiui išvykęs žaisti į Latviją, tačiau galima teigti, kad tai buvo pirmas tikras jo legionieriaus sezonas, kuris visko pasiūlė išties nemažai.

Lietuvoje savo vertę D.Domarkas jau yra įrodęs žaisdamas Prienų ir Alytaus klubuose. Puikiu metimu iš trijų taškų zonos pasižyminčiam žaidėjui sunkiau adaptuotis sekėsi tik Pasvalio komandoje, kur galima sakyti, jog žaidėjas taip ir neatrodo savo vietos.

REKLAMA

Trisdešimties metų sulaukęs žaidėjas jau yra savo karjeros pike, tačiau vargu, ar šis sezonas jam stipriai leido pakelti savo akcijas rinkoje, tad sugrįžimas į Lietuvą su stabiliu vaidmeniu galbūt leistų ateityje nučiupti ir karjeros kontraktą.

Tritaškiais galintis siaubti varžovų krepšį snaiperis galėtų puikiai pritapti Virginijaus Šeškaus vadovaujamose komandose, tad tokia kombinacija ateinančiame sezone galėtų atrodyti išties efektyviai.

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja